Skocz do zawartości

Czy działa Wam 5G


mini21

Rekomendowane odpowiedzi

Bry.

Dziś chciałem sprawdzić czy telefon złapie mi sieć 5G.

 

Byłem w centrum Warszawy - pod Rotundą i w Domach Centrum, przy metrze Politechnika i nigdzie nie było zasięgu 5g.

Maksymalnie LTE+.

 

Nie wiem czy nie trafiłem w obszar z działającym pasmem (w co raczej wątpię) czy coś może nie działa.

 

Mam numer w Plusie (Plush umowa na firmę).

 

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko sprawdzić zasięg u operatora?
Ani politechnika, ani PKiN, ani chyba złote tarasy nie są w zasięgu 5G. Zawsze tak jest że im większa prędkość internetu tym mniejsza odległość od nadajnika wymagana. Mi w Poznaniu też nie udało się przetestować 5G, a sądząc po mapce zasięgu, to zabrakło mi jakieś 200-300 metrów ;)

https://www.plushbezlimitu.pl/mapa-zasiegu

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mini21 napisał:

Nie wiem czy nie trafiłem w obszar z działającym pasmem (w co raczej wątpię) czy coś może nie działa.

No może nie działać. Nie ma twojego telefonu na liście urządzeń obsługujących 5G w Plusie. Tam są tylko telefony Huawei (te nowe bez usług Googla), jeden Samsung i jeden ZTE, plus jeden router. 5G w Plusie to na razie bicie piany, działa tylko w celach marketingowych. Plus pod względem technologicznym to chyba obecnie najbardziej zapóźniona sieć. Dodatkowo Domy Centrum, Rotunda są na granicy zasięgu, a Metro politechnika poza zasięgiem 5G. Nawet dla wspieranych telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mini21 napisał:

Dziś chciałem sprawdzić czy telefon złapie mi sieć 5G.

No i możesz latać sobie po całej polszy i nie chwycisz  5G z plusa bo on działa na 2600MHz TDD których nie obsługuje MI10. Ów  MI10 ma 2600 ale FDD a plus nadaje 2600 TDD. Reszta sieci jest kompatybilna. Wkrótce wejdzie prawdziwe 5G tj 700, 3600 itd i będzie git

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, orte napisał:

Tak ciężko sprawdzić zasięg u operatora?
Ani politechnika, ani PKiN, ani chyba złote tarasy nie są w zasięgu 5G. Zawsze tak jest że im większa prędkość internetu tym mniejsza odległość od nadajnika wymagana. Mi w Poznaniu też nie udało się przetestować 5G, a sądząc po mapce zasięgu, to zabrakło mi jakieś 200-300 metrów ;)

https://www.plushbezlimitu.pl/mapa-zasiegu

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro
 

A tak ciężko normalnie odpisać?
Bo wiesz - nikt nie zmusza...
Problem w tym że na tej mapce słabo widać mimo wszystko, szczególnie na telefonie.

 

1 godzinę temu, FromWP napisał:

No może nie działać. Nie ma twojego telefonu na liście urządzeń obsługujących 5G w Plusie. Tam są tylko telefony Huawei (te nowe bez usług Googla), jeden Samsung i jeden ZTE, plus jeden router. 5G w Plusie to na razie bicie piany, działa tylko w celach marketingowych. Plus pod względem technologicznym to chyba obecnie najbardziej zapóźniona sieć. Dodatkowo Domy Centrum, Rotunda są na granicy zasięgu, a Metro politechnika poza zasięgiem 5G. Nawet dla wspieranych telefonów.

Dziękuję za odp.
Nie wiedziałem że jest jakaś lista.
Szczerze to trochę wkurzony się czuję (nie żeby mi to było potrzebne ale reklamują to gdzie popadnie).

 

2 godziny temu, witek_77 napisał:

No i możesz latać sobie po całej polszy i nie chwycisz  5G z plusa bo on działa na 2600MHz TDD których nie obsługuje MI10. Ów  MI10 ma 2600 ale FDD a plus nadaje 2600 TDD. Reszta sieci jest kompatybilna. Wkrótce wejdzie prawdziwe 5G tj 700, 3600 itd i będzie git

Właśnie znalazłem informację na jakieś stronie informację iż Plus w implementacji technologii 5G w częstotliwości 2600 MHz którego nie obsługuje wiele modeli.
Muszę sprawdzić jak u innych operatorów, choć niestety, jestem zmuszony zostać w plusie jeszcze przez kilkanaście miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy trzej jadą na 2100. A swoją drogą dlaczego za tamten post dostałem naganę 1pkt za spam skoro to nie jest spam tylko rzeczowa odpowiedź na konkretne pytanie ? Moderator miał zły dzień czy jest coś czego nie rozumie bo nie rozumie za co to

Edytowane przez witek_77
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mini21 napisał:

Szczerze to trochę wkurzony się czuję (nie żeby mi to było potrzebne ale reklamują to gdzie popadnie).

Fakt, reklamują wszędzie 5G i to dość hucznie, a potem się okazuje że nie działa, bo warunków do spełnienia jest więcej niż przy LTE. Tak naprawdę 5G ruszy dopiero jak skończą przetargi na częstotliwości typowo związane z 5G, bo póki co wykorzystują pasma LTE (mimo wszystko technologia jest inn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie może i przedwczesne ale uznając że jako potencjalny nabywca usługi danego operatora słyszę się na ich usługę a potem dziwnym trafem okazuje się że nie działa to można się czuć trochę oszukanym.

Ogólnie z plusem jestem od paru miesięcy i same problemy z nimi.


Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mini21 napisał:

W pewnym sensie może i przedwczesne ale uznając że jako potencjalny nabywca usługi danego operatora słyszę się na ich usługę a potem dziwnym trafem okazuje się że nie działa to można się czuć trochę oszukanym.

Wskaż stronę z tą informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaką?

Że plus ma 5g?

 

Slogan mówi że to pierwsze PRAWDZIWE 5g a nie żadne testy.

 

Wejdź na stronę główną i aż bije po oczach.

A to że w regulaminie gdzieś głęboko jest informacja że tylko dla wybranych modeli - to już się nazywa marketing...86d1bd9f33c1d9b20be6090e5fdf05c4.jpg

 

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA to was nie rozumie. Operator chwali się 5G i sprzedaje urządzenia w swojej ofercie z nimi zgodne. Tak samo robią inne sieci. To, że ktoś wziął telefon z napisem 5G na wolnym rynku nie sprawdziwszy wcześniej jakie częstotliwości obsługuje powinien mieć pretensje TYLKO do siebie. Huawei P40 ma komplet pasm. Xiaomi i tak ma ich masę względem np Samsungów. Także nikt nikogo nie oszukał tylko nie doczytaliście podstawowych informacji. Zupełnie jak pierwsze modele xiaomi lub nokie na rynki USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak...
Dla mnie 5g nie miało żadnego znaczenia, nie patrzyłem na to czy jest bo gdy podpisywałem umowę nie miałem w planach posiadania telefonu który to obsługuje.

Natomiast skoro już mam i operator chwali się że obsługuje 5g to chciałem po prostu sprawdzić.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...