Jump to content

MIUI 20.7.23


Kacper Skrzypek

Recommended Posts

20724.png

 • Możliwość wyboru urządzenia, na którym chcemy obecnie odtwarzać muzykę w przypadku, gdy podłączone jest jakieś akcesorium Bluetooth z poziomu powiadomienia dot. multimediów (np. Spotify czy YouTube Vanced)
 • Możliwość zezwolenia na odtwarzanie dzwonka telefonu bądź powiadomienia przez głośnik wtedy, gdy podłączone jest zewnętrzne akcesorium (przewodowo bądź poprzez Bluetooth) w Asystencie dotyku. Opcja dostępna obecnie tylko na telefonach ze Snapdragonem 855 oraz 765G.
 • Brak aktualizacji: Redmi Note 7 Pro, Mi Mix 2S (brak ROM-u chińskiego), Mi 10/Pro/Redmi K30 Pro (testy Androida 11)
 • Pełna lista PL, pełna lista EN

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Zgodnie z decyzjami zespołu MIUI w Chinach od 5 września 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje bet MIUI dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

 • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
 • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
  fastboot flash recovery twrp.img
  fastboot boot twrp.img
 • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
 • W TWRP wybierz wipe > format data
 • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
 • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj. Czcionka Arimo Regular (do odnalezienia w Motywach)

Link to comment
Share on other sites

Realnie są lipcowe. Xiaomi.eu używa dwóch wpisów do build.prop - jeden jest wyświetlany w info o telefonie i jest to rzeczywisty stan poprawek, drugi jest używany do przejścia przez safetynet i dlatego są poprawki starsze tam, bo inaczej by safetynet nie przeszedł.

Link to comment
Share on other sites

Nie, nic nie wylaczalem, nawet odpalilem teraz motywy i nic sie nie zmienilo. W aplikacji "motywy" moge wybrac styl AOD, pobrac i zastosowac, ale wogole sie to nigdzie pozniej nie pojawia, na ekranie dalej wyswietlaja sie zegary. 

Link to comment
Share on other sites

Moi drodzy

Kiedy nowa wersja do Redmi k30 Pro ?? ( Poco F2 Pro )

W wersji MIUI 12 ( ostatnia jaka wyszła ) - 20.7.9 - mam problem taki że zawsze do połaczeń wybiera mi SIM2, nie jestem w stanie właczyć czy wymusić połaczenia SIM1

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, bartek456 napisał:

Powie mi ktoś jak zrobić aktualizacje do tej wersji? Aktualnie mam miui 11.1 by xiaomi.eu 9.12.6 (rozwojowa). Muszę pobrać paczkę i co dalej ?

Wygraj nowsze TWRP, wygraj nowy rom, uruchomi się ponownie TWRP i zrób format data (zrób wcześniej backup danych) i restart.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Pitors napisał:

Czy jest jakis sposob na naprawe gpay oprocz pewnie format data? Od poprzedniej aktualizacji przestalo dzialac..

Ja nie mogę nawet zainstalować magiska przez aktualizacje romu od 2 wydań, narazie też nie chce robić format daty.. 

Link to comment
Share on other sites

Ja instaluje magisk.apk 7.5.1 ze strony oficjalnej, ściągam magisk 20.4 i instaluje go przez TWRP, czyszczenie dalvik/cache. Instaluje aplikacje banku i gpay, następnie zaznaczam w magisk hide wszystkie usługi Google (dosłownie wszystkie), aplikacje banku i gpay. Odisnalowuje je, znowu do TWRP, czyszczenie dalvik/cache, odpalam system i instaluje już normalnie aplikacje banku i wszystko przechodzi. Dziś płaciłem telefonem już w kilku miejscach, bez problemu.767f6fa0b703fcdec571ef7f2ead5dd4.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, frrancuz said:

Zaktualizuj recovery. Jeżeli nie masz najnowszego. Factory reset w TWRP. Flash romu. 

Dzięki zrobiłem w tej kolejności i udało się. Po wgraniu romu pytalo mnie czy zrobic wipe dla dalvik i cos tam jeszcze, ale nie robilem tego i dalem reboot system. Powinienem to jeszcze zrobić czy nie ?

Link to comment
Share on other sites

Ja robię za każdym razem wipe. Po wszystkim jeszcze musisz wejść w manager plików i ustawić chmod 440, w poradniku na forum jest podana chyba cała ścieżka, jeśli nie będzie to daj znać, wejdę w TWRP i zapiszę.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Słowik said:

Ja robię za każdym razem wipe. Po wszystkim jeszcze musisz wejść w manager plików i ustawić chmod 440, w poradniku na forum jest podana chyba cała ścieżka, jeśli nie będzie to daj znać, wejdę w TWRP i zapiszę.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

A to norma, że połowę aplikacji trzeb ponownie zainstalować po przywróceniu danych? Mało która sie nie crashuje

Link to comment
Share on other sites

 • mrosi locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Create New...