Skocz do zawartości

Redmi 9A - MIUI Stable ROM


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • ZduneX25 zablokował(a) i odblokował(a) ten temat
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Przez ota mam dostępny tylko rom z Androidem 10, już od pewnego czasu jest dostępne miui z Androidem 11. Da się jakoś wymusić aktualizacje? Przez miflash nie mogę tego zainstalować bo pokazuję błąd crc error jak próbowałem coś kombinować to ucegliłem telefon (udało się go postawić opis w dziale problemy techniczne)

Przełączanie regionu nic nie daje.

Właściwie dlaczego są wydawane równocześnie miui na Androidzie 10 i 11? https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/dandelion/

Edytowane przez jaxkub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przez OTA aktualizacja do Androida 11 jest niedostępna, wyświetla wyłącznie aktualizacje gdy pojawiają się do Androida 10 a przez recovery wyskakuje nie można flashować tej stabilnej pamięci ROM. Dlaczego jedni użytkownicy są lepsi a drudzy gorsi. Jednym normalnie zaktualizowało do Androida 11, gdy tylko się pojawił dla Redmi 9A, a innym aktualizuje wyłącznie do Androida 10, choćby próbowali ręcznie wgrać?????

Edytowane przez karol3w
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Hej. Czy aktualizował ktoś Redmi 9a EEA do 12.5.6 lub nowszego z poziomu automatycznej aktualizacji? Mnie utknęło na 12.0.20 i nic nowego nie ma. Nie ma też nic nowego po zmianach regionu. Czy jest może jakaś aktualizacja OTA z 12.0.20 do 12.5.x aby ręcznie zapodać? Aktualizacja przez Recovery daje komunikat że nie można aktualizować tej stabilnej wersji. Nie chcę na razie aktualizować przez Fastboot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ok mam 12.0.20. Chciałem zainstalować 12.5.6 przez fastboot i się nie da. Bootloader odblokowany przez MiUnlock. Wszytko zrobiłem jak trzeba i nic. Okazuje się za dalej mam zablokowany root. Chciałem odblokować root i jak na razie wszystkie możliwe metody nie działają. Mam włączone funkcje programisty, instalacje przez USB, wszystko co się dało ustawione tak by odblokować root i nic. Czy ktoś się z tym zmagał? Jakiś przepis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2022 o 21:55, Netoper napisał:

Pobrałeś właściwy format romu? Tgz i dwukrotnie wypakowałeś?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Tak prawidłowy. Wersja EEA stabilna. 

Bootloader odblokowany ale nie mam roota i to jest chyba problem że nie mogę wgrać nowego ROMu.

Nie wiem tylko jak zrobić roota bo wszystkie możliwe sposoby jakie znalazłem w necie nie działają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roota do wgrania ROM-u nie potrzebujesz. Może używasz starego MiFlasha lub jest jakiś inny problem z niepoprawnym działaniem MiFlasha i tym, że nie chce wgrać softu.

Jesteś w stanie spróbować na innym komputerze?

Mogę ewentualnie zobaczyć zdalnie jak się przedstawia sytuacja i coś pomóc.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Okazało się że w nazwie folderu w którym mam wypakowany ROM jest spacja. Nazwa musi być jednolita a folder z ROMem najlepiej bezpośrednio na dysku c. 😄

Kiedy zmieniłem nazwę na taką bez spacji i odpaliłem flash od razu poszło. Wgrałem soft 12.5.6 EEA a dzisiaj zrobiłem aktualizację przez wybór w systemie uprzednio ściągniętej paczki OTA do 12.5.7 EEA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...