Skocz do zawartości

MIUI 20.7.16


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

20716.png

  • Dodane wsparcie supertapet dla wszystkich wspieranych przez xiaomi.eu urządzeń
  • Możliwość większego wyboru tego, co ma się pojawiać w trybie Ekran zawsze włączony (powiadomienia, procent baterii, data i godzina, licznik kroków)
  • Poprawki błędów, m.in. niewidocznych e-maili w Ciemnym motywie czy niedziałającej Galerii
  • Brak aktualizacji: Redmi Note 7 (problemy z OTG), Mi Mix 2S (brak ROM-u chińskiego), Mi 10/Pro/Redmi K30 Pro (testy Androida 11)
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Supertapety dla wszystkich urządzeń

Ekipa xiaomi.eu włączyła obsługę Supertapet dla wszystkich wspieranych przez nas urządzeń. Ta funkcja może powodować, szczególnie na urządzeniach średniopółkowych bądź budżetowych, pewne problemy takie jak lagowanie, nagrzewanie się telefonu czy skrócenie czasu pracy na baterii. Wybór należy do Ciebie – możesz nie korzystać z tej funkcji. Jeśli jednak będziesz jej używać na takim urządzeniu i napotkasz te problemy, nie zgłaszaj ich do nas, gdyż nie będziemy w stanie tu pomóc. Używasz tej opcji na własne ryzyko.

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Zgodnie z decyzjami zespołu MIUI w Chinach od 5 września 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje bet MIUI dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj. Czcionka Arimo Regular (do odnalezienia w Motywach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ursusc360 napisał:

Czy w miui zrezygnowali juz calkiem z wpowadzania telefonu w deep sleep po wylaczeniu ekranu? Jeszcze chyba w zadnej wersji miui nie mialem tak ciaglej linii wybudzenia. Po za tym wszystko ok. Mi9t. 

Jak na razie u mnie problem zniknął na tym romie. Przez noc zjadło mi 3% baterii, ale zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie u mnie problem zniknął na tym romie. Przez noc zjadło mi 3% baterii, ale zobaczymy jak będzie dalej.

Instalowałeś po full wipe, czy na poprzednią wersję? Używasz jakiś modów magisk?

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo problemy z deep sleepem. 1h czuwania i 5% poszło.. deep sleep leci na w dół cały czas. Najlepsze jest to ze po porzedniej aktualizacji było ok aż pewnego dnia samo z siebie się zepsuło i po aktualizacji na tą wersje nadal to występuje. Czy zespół xiaomi.eu ma jakiś pomysł skąd to może się brać bo widzę że więcej jest takich osób jak ja.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ludzi z problemem z deep sleepem. Czy należycie do grupy beta google? I czy aktualizowaliście ostatnio google(ostatnia aktualizacja 13 lipca)? Bo mam wrażenie że ostatnia aktualizacja powoduje że usługi Google drenują baterie co oznacza ciągłe wybudzenie telefonu.

 Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Słowik napisał:

Instalowałeś po full wipe, czy na poprzednią wersję? Używasz jakiś modów magisk?

Instalowałem na 20.6.18, bez wipe. Do finalnej oceny na temat baterii to poczekam do jutra. 

 

3 godziny temu, marcinj6 napisał:

Mam pytanie do ludzi z problemem z deep sleepem. Czy należycie do grupy beta google? I czy aktualizowaliście ostatnio google(ostatnia aktualizacja 13 lipca)? Bo mam wrażenie że ostatnia aktualizacja powoduje że usługi Google drenują baterie co oznacza ciągłe wybudzenie telefonu.

Ja należę do bety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Orjon napisał:

Problem zgłosiłem, aczkolwiek obawiam się, że może być problem z jego naprawieniem. Zresztą na Globalu narzekają na podobne problemy...

Według mnie to problem z asystentem Google, który ciągle aktywuje mikrofon i tym samym wybudza telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Słowik napisał:

Ma ktoś problemy z płatnościami GPay? Na tej wersji miuipolska?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

U mnie się zmienił sposób płatności. Wcześniej wystarczyło odblokować telefon, przyłożyć do czytnika i powyżej 100zł na terminalu wbić PIN. Obecnie po odblokowaniu i przyłożeniu do terminala trzeba go przy nim trzymać bo wyskakuje na telefonie okienko do autoryzacji odciskiem. Nie wiem czy to kwestia moje banku (mBank) czy Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czolo7 napisał:

U mnie się zmienił sposób płatności. Wcześniej wystarczyło odblokować telefon, przyłożyć do czytnika i powyżej 100zł na terminalu wbić PIN. Obecnie po odblokowaniu i przyłożeniu do terminala trzeba go przy nim trzymać bo wyskakuje na telefonie okienko do autoryzacji odciskiem. Nie wiem czy to kwestia moje banku (mBank) czy Google.

Google wprowadza powoli do Polski autoryzację na urządzeniu w swoim Pay, coś jak na wzór Apple. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google - więcej - ustawienia - asystent google349ad64efb6a8ce20840757dd44ef159.jpg

 

Zauważyłem dwa błędy, podczas korzystania z żywych tapet i trybu ciemnego bez znaczenia czy jest włączona czy wyłączona opcja "Dostosuj tapetę do Ciemnego motywu" tapeta mars jest szara. Drugi błąd/problem to "Funkcje specjalne" - Laboratorium MIUI - Wczytywanie z SI - po włączeniu, wyjściu z opcji i powrocie opcja znów jest wyłączona.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Słowik napisał:

Zauważyłem dwa błędy, podczas korzystania z żywych tapet i trybu ciemnego bez znaczenia czy jest włączona czy wyłączona opcja "Dostosuj tapetę do Ciemnego motywu" tapeta mars jest szara. Drugi błąd/problem to "Funkcje specjalne" - Laboratorium MIUI - Wczytywanie z SI - po włączeniu, wyjściu z opcji i powrocie opcja znów jest wyłączona.

Obydwa problemy są znane. Pierwszy - nie wiemy czy to faktycznie błąd czy tak ma być, ale na Globalu o ile wiem jest podobnie. Drugi - działa, ale trzeba nacisnąć na nazwę, a nie na przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zrobiłem kolejny tylko wipe + reinstall miui 20.7.16 póki co deep sleep działa, zobaczymy jak będzie przez noc. Mam wrażenie, że co wipe i reinstall jest mała powtarzalność, w sensie, że czasem coś nie działa po czystej instalacji i trzeba instalować jeszcze raz, też tak macie?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...