Skocz do zawartości

Xiaomi Yi Action Camera


ebcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym przedstawić wam moją opinie oraz podzielić się z Wami moimi małymi testami kamerki Xiaomi Yi Action Camera. 

Kamera mam od tygodnia, jest bardzo fajna, jak na tą cenę, nagrywa bardzo dobrze, wygląda dosyć śmiesznie jak zabawka, dla mnie to jest akurat plus.

Poniżej zamieszczam Wam zdjęcia kamerki, zrobione już po testach:)

 

Tg1gK3.jpg

LzjOuq.jpg

YeVNbq.jpg

 

Kamerka upadła mi parę razy i dlatego widać te zagniecenia, na szczęście jest solidnie wykonana i przetrwała parę mocnych upadków :)

Fajna jest opcja wifi, mamy wtedy podgląd w naszym telefonie, tablecie itp z nagrywanego obrazu, niestety jak włączam wifi w kamerce, bateria momentalnie się rozładowuje;( 

 

Poniżej przedstawiam parę zdjęć wykonane tą kamerką.

EkTcj2.jpg

0YDW5F.jpg

WrMdUG.jpg

 

A także zapraszam do obejrzenia filmiku w którym połączyłem parę nagrań z kamerki :)

 

http://youtu.be/EkeXdJDDyBQ

 

Zakupiłem kamerkę w sieci na iBuyGou, niestety kurs dolara jest duży i zapłaciłem 400zł, moim zdaniem dla osób które aktywnie spędzają czas i chcą nagrać parę chwil z swojego życia za rozsądną cenę, ta kamerka da rade, a jeżeli ktoś oczekuje bardzo dobrego jakościowo obrazu polecam jednak inny sprzęt :)

Edytowane przez ebcio
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej przedstawiam parę zdjęć wykonane tą kamerką.

 

A także zapraszam do obejrzenia filmiku w którym połączyłem parę nagrań z kamerki :)

 

http://youtu.be/EkeXdJDDyBQ

 

 

:shock:

E, panie, niezły ten klip. Trochę przy tym kościółku dłużyzna, ale całościowo - cacucho. :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja się w drony nie bawię, ale jak kupowałem swoją Yi to śledziłęm ten wątek. Powinien Ci chyba pomóc. 

Sam odległości powyżej kilku metrów nie testowałem, ale raczej ten podgląd pod WiFi nie jest największą zaletą tej kamery. Trochę przycina i jest lag. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Właśnie przymierzam się do zakupu kamery Xiaomi Yi od użytkownika z forum:

 

http://allegro.pl/xiaomi-yi-kamera-sportowa-obudowa-8x-akcesoria-i5478001056.html

 

Jest to jednak biedny zestaw. proszę mi powiedzieć co jeszcze muszę kupić abym mógł mocować tą kamerę np na kasku motocyklowym, rowerowym. na kierownicy motoru, roweru.

 

Czy takie akcesoria będa kompatybilne z podstawowym zestawem od użytkownika Allegro xon24 ??

 

http://allegro.pl/gopro-akcesoria-zestaw-montazowy-23-go-pro-3-3-4-i5179505695.html

 

i takie coś ??

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Gopro-pectoral-girdle-hero3-2-3-sports-camera-chest-fitted-shoulder-strap-deck-3/1818869476.html

 

Czy te akcesoria pozwolą na kilka ciekawych konfiguracji mocowania w kilku miejscach ??

 

Pytam bo nie mam pojęcia jak to wszystko jest łączone i skręcane a nigdzie tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale nie ma tam podstawowych mocowań przyklejanych na kaski i inne miejsca oraz takiego np na kierownicę rowerową, motocyklową. Druga sprawa że każde z tych mocowań osobno kosztuje sporo, Może ktoś korzysta z podanych wyżej zestawów lub podobnych i może się wypowiedzieć na ten temat czy to będzie pasowało wszystko do podstawowego zestawu od XON24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 16.08.2015, 21:05:29, Panczo_Dragon napisał:

No tak ale nie ma tam podstawowych mocowań przyklejanych na kaski i inne miejsca oraz takiego np na kierownicę rowerową, motocyklową. Druga sprawa że każde z tych mocowań osobno kosztuje sporo, Może ktoś korzysta z podanych wyżej zestawów lub podobnych i może się wypowiedzieć na ten temat czy to będzie pasowało wszystko do podstawowego zestawu od XON24.

sporo czasu upłynęło,uzyskałeś jakieś informacje na ten temat, zastanawiam się nad zakupem tej kamery ale brak mocowania na klips bardzo mnie powstrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Panowie, mój Sjcam Sj5000 wyzionął ducha a gwarancji brak, miałem go 2 lata i był ok. Teraz szukam czegoś podobnej lub lepszej jakości, moje wymagania:

- bardzo dobra jakość nagrań w dzien i w nocy (nie musi być 4k, może być full hd w bardzo dobrej jakości)
- duży wybór akcesoriów (pozostały mi po moim sjcam)
- dobra jakość dźwięku
- aplikacja na androida/iOS
- wifi
- kamerkę będe używał na dronie, gimbalu i rowerze
- do 500zł sama kamerka, bez akcesoriów

czy te wymagania spełni ta kamerka od xiaomi, mówimy o tej nowszej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No bo jest do wyboru GitUp Git2 Pro za 110 dolarów no i taka Xiaomi za około 200. Dylemat mój polega na tym czy faktycznie ta Xiaomi jest 2 razy lepsza niż ten GitUp ? Absolutnie nie potrzebuje nagrywania 4K, jedynie co potrzebuję to dobra jakość w full hd i dobra stabilizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 4K nie działa za dobrze stabilizacja. Potrzebny jest Gimbal ponieważ gdy jest włączona i szybko przesuwasz obraz z lewej na prawo lub odwrotnie to są "jakby smugi". 

Ja wyłączyłem tą opcję od początku - teraz tylko nagrywam bez stabilizacji i nie jest aż tak źle jak było w przypadku 2K (też miałem). Plusy 4K to wyświetlacz dobrej jakości, szybkość przełączania funkcji. Bardzo dobre zdjęcia po zmierzchu. Zabawa wraz z akcesoriami pod wodą. Slow motion pod wodą i jakość nagrania naprawdę super. Fajnie działający tryb Time laps. Dobrze trzymająca bateria. Wady  - pękający wtyk od selfie stick. Co do tamtych kamerek nie mam porównania ale ja polecam Xiaoyi. Znajomi mają i są zadowoleni. A ostatnio była nawet promocja na amazonie i była za około 150 Euro ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ja bym chciał się zapytać czy ktoś już może przerabiał taki problem jak mój - mam nowszą wersję kamery Xiaomi Yi 2k i nie ma ona w obudowie takiego wgłębienia na "cypelek" w mocowaniu. Trzeba dlatego używać metalowej ramki - a bardzo ona irytuje bo nie mogę palcem łatwo naciskać guzika od WiFi.

Myślałem żeby spiłować ten cypel na metalowej postawie, żeby wszystko było "na płasko" - tylko boję się że kamera będzie się obracać/ześlizgiwać z miejsca, nawet jak mocno przykręcę (np. przy przeciążeniach na motocyklu od wybojów, wiatru itp.)

Czy ktoś z Was miał taki problem i uporał się z nim?

Pozdrawiam serdecznie!

20170810_234710.jpg

20170810_234728.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Mam wersję Z23L i 64 GB SanDisk Ultra MicroSD XC klasy 10. Dzisiaj zrobiłem test z H2testw. Wyniki:

Ostrzeżenie: tylko 60873 z 60874 MByte zostało przetestowane.
Test zakończył się bez błędów.
Możesz teraz usunąć pliki testowe * .h2w lub zweryfikować je ponownie.
Prędkość zapisu: 8,75 MByte / s
Prędkość odczytu: 3,27 MByte / s
H2testw v1.4

Prędkość zapisu 8.75 MB / s ~ 70 Mb / s. Powinien wystarczyć na nagranie "35Mbs" z WaffleV8.2_for_fw156 ??? Próbowałem wiele konfiguracji przez cały czas mam podzielone pliki wideo o różnych rozmiarach (raz 200 mb, raz 80 mb, raz 400 mb, raz 50 mb). Próbowałem też mod do "25 Mb" i "20 Mb" i cały czas miałem takie same wyniki.

Co o tym myślicie? Czy moja karta sd nie wystarcza na tę kamerę? Gdzie jest problem? Z H2testw wydaje się, że ta karta jest w porządku. Czy ja się mylę?

Mam też problem ze wskaźnikiem baterii. W najnowszym oprogramowaniu 1.5.6 cały czas mam 0% w aplikacji. Testowane na różnych bateriach. Na poprzednim oprogramowaniu sprzętowym (na przykład v1.0.0, v1.0.9) procent baterii był prawidłowy. Teraz zawsze 0% i nie wiem, jak naładowana jest bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
i po co koleś spamujesz i piszesz pierdoły? nie ma języka polskiego, dopiero tłumaczą, napisał mi ktoś z yi polska
Ojej, ktoś się pomylił i dziecko się zaraz popłacze. Nie spinaj się koleś, bo ci jeszcze żyłka w pewnym miejscu pęknie

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...