Jump to content

Smartfony Xiaomi zakupione na GearBest i Banggood objęte 24-miesięczną europejską gwarancją?


pkonrad

Recommended Posts

Niby kupując od oficjalnego dystrybutora gwarancja musi być uznana. Taką wiadomość dostałem od oficjalnego sklepu Xiaomi na Aliexpress.

Screenshot_2020-07-15-22-57-41-376_com.alibaba.aliexpresshd.thumb.jpg.5e016caa1de16c5b6c50fcdccfdb1d84.jpg

Warunki umowy gwarancyjnej: https://www.mi.com/global/service/warranty/, po wybraniu Poland możesz znaleźć tam taki zapis "Zgodnie z obowiązującymi przepisami Unii Europejskiej, Xiaomi zapewnia serwis gwarancyjny we wszystkich krajach Unii Europejskiej, gdzie prowadzona jest autoryzowana przez Xiaomi dystrybucja i obsługa posprzedażna. Oznacza to, że smartfon Xiaomi kupiony w Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Francji i Włoszech jest objęty serwisem gwarancynym w każdym z tych krajów.".

 

Czyli jeśli taki Gearbest czy sklep w Ali jest zarejestrowany w UE i jest autoryzowany przez Xiaomi, to gwarancja w naszym serwisie CSS musi być uznana. default_smile.png

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Jutro z ciekawości zadzwonię do CSS, podam im SN lub IMEI mojego Poco F2 Pro kupionego w oficjalnym sklepie Xiaomi na Aliexpress i zobaczymy co powiedzą na temat ewentualnej naprawy gwarancyjnej.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawy temat, CSS pewnie odmówi naprawy.

Też jestem ciekaw co powiedzą. Wczoraj miałem trochę spraw do załatwienia, dzwoniłem tam 2x ale nie odbierali, a nie miałem czasu czekać godziny przy tel.

Edit:

Dzisiaj po ponad 30 min czekania odebrali telefon w CSS. Kazali podać SN telefonu i otrzymałem informację, że sprzęt pochodzi z zagranicznej dystrybucji, jak najbardziej jest na gwarancji i może być u nich bezpłatnie serwisowany.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

To jest mega ciekawe. Czy da się jakoś inaczej sprawdzić czy sprzęt jest objęty gwarancją bez dzwonienia? Kiedyś w CCS używali https://www.mi.com/global/verify/ do sprawdzenia z jakiej dystrybucji pochodzi sprzęt Xiaomi i był odnośnik do tej strony na głównej stronie https://www.ccsonline.pl/ zatytułowany mniej więcej "Sprawdź czy naprawimy Twoje Xiaomi". Teraz całkiem to znikło, w formularzu wystarczy podać markę, model, imei lub sn i praktycznie już można zamówić kuriera. W przypadku Note 8 Pro, który kupiłem na banggood 17 sierpnia tego roku a otrzymałem 31 sierpnia, otrzymuję komunikat "Congratulations! You can be assured the phone you have purchased is the official international version". Jak to wygląda u Was?

Edited by poziomek90
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mi 10 8/256 kupiony dwa tygodnie temu w Xiaomi Mi Store na Aliexpress - również mam informację: "Congratulations! You can be assured the phone you have purchased is the official international version."

Zastanawiam się tylko czy w razie naprawy będą chcieli dowód zakupu? Poprosiłem sklep o przesłanie dowodu zakupu i dostałem fakturę, ale z Chin. :huh:

Edited by johnny1836
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, johnny1836 napisał:

Zastanawiam się tylko czy w razie naprawy będą chcieli dowód zakupu? Poprosiłem sklep o przesłanie dowodu zakupu i dostałem fakturę, ale z Chin. :huh:

Wiesz o tym, że nie musisz mieć dowodu w sensie paragonu czy faktury? Może być np. bankowe potwierdzenie przelewu na zakup urządzenia?

https://bezprawnik.pl/reklamacja-bez-paragonu-jest-jak-najbardziej-mozliwa-dowodem-moze-byc-potwierdzenie-platnoscia-karta/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A wiecie może jak to wygląda z kartą gwarancyjną? Mam o nią podpytać Chińczyka z Alieexpress, wystarczy ta kartka która jest dołączana do pudełka z telefonem czy jest gdzieś może wzór na kartę do produktów Xiaomi?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.10.2020 o 12:11, johnny1836 napisał:

Faktycznie, ale tu pojawia się kolejna sprawa - generując potwierdzenie przelewu odbiorcą nie jest ten konkretny sklep, tylko aliexpress. :huh:

No tak, tylko tego nie możesz porównywać z sytuacją, z jaką mamy do czynienia np. w przypadku Allegro. Jak sklep poza granicami kraju, to Aliexpress jest stroną jako sklep. Tym bardziej, że w sprawach spornych rozmawiasz z Aliexpress, a nie ze sklepem.

Nie mniej, jeśli CCS dopuszcza realizację urządzeń zakupionych w Chinach, to każdy dowód zakupu będzie dobry: potwierdzenie płatności kartą (potwierdzenie operacji wydrukowane z panelu bankowego), potwierdzenie przelewu PayPal, etc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...