Skocz do zawartości

Twrp, Nie Da Się Zainstalować


JohnnySonny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zainstalowałem wczoraj przez Twrp MIUI v.6, ale średnio mi się podoba i chciałem dzisiaj wrócić do v.5 przez kopię zapasową, ale nie mogę zainstalować Twrp. MiRecovery wywala błąd przy 24%.

Chciałem zainstalować przy okazji CM 12.1.

Czy mam zrobić wipe all i zmienić nazwę pliku z CM na update.zip i instalować z poziomu MiRecovery, czy coś innego mam zrobić? Jakie dane przy tym utrać, coś z karty pamięci?

 

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację próbuje wgrac twrp prze aktualizacje w miui v6 i również błąd przy 24%. Może przez twrp manager ze sklepu play?

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

OK poradziłem sobie tak jak wcześniej napisałem. Zainstaluj twrp manager ze sklepu play. Później tylko trochę poklikasz i zainstaluje się twrp. Uruchom go później wipe all i instalujesz z pliku cm

Edytowane przez igoor1983
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem błąd przy instalacji TWRP przez recovery I przez apke TWRP manager ze sklepu play, ściągnij apke że sklepu o nazwie RASHR to też manager ale u mnie dał radę zainstalować TWRP. Poradnik co i jak na YouTube wpisz rashr i gość wyjaśnia co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i kernel wgrany a chłopaki pytają o recovery ;)

 

Poprawnie:

fastboot flash recovery recovery.img

 

Kurczę, mam problem nawet z takim flashowaniem. Odpalam telefon w trybie fastboot i kiedy robię fastboot devices z konsoli, pokazuje mi coś takiego:

$ sudo fastboot devices
a1f251d1    fastboot

Potem robię flashowanie TWRP 2.8.5.0 z tematu [rom] Ivan's Aosp Lollipop 5.1 i dostaję komunikat o poprawnym flashowaniu:

$ sudo fastboot flash recovery openrecovery-twrp-2.8.5.0-aries-20150221.img
sending 'recovery' (10632 KB)...
OKAY [  2.139s]
writing 'recovery'...
OKAY [  0.500s]
finished. total time: 2.639s

Mimo to, nadal kiedy odpalam recovery dostaję Mi-Recovery zamiast TWRP. Ktoś jeszcze ma podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o problemach z Mi2S w dziale dotyczącym telefonu Redmi 1S to tak w kwestii formalnej.

 

Ale z tego co napisałeś to mi by wynikało, że być może po wgraniu recovery uruchamiasz rom który podmienia ci recovery - takie moje gdybanie bo MI2S nie mam.

Próbowałeś bezpośrednio po wgrania recovery przez fastboot przejść do recovery?

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz pierw jaki telefon ma nazwe kodowa aries a potem zastanow sie co jest nie tak :smile:

dobrze ze chinczyki zrobili naprawde madre te smartphony i potrafia sie one oprzec wiekszosci wyrzadzanej krzywdy :smile:

 

Cholera, napisalem w zlym dziale, sorki :oops: Aries to model Mi2S i taki mam tez telefon -- problem nadal aktualny.

 

Jest jaki mily mod, ktory moglby wyciac moja pisanine do odpowiedniego dzialu? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem jeszcze CWM zapodane tutaj na forum przez Acida, które można pyknąć z poziomu Mi-Recovery -- nie poszło. Uznałem, że coś grubiej musi być porobione, więc przeinstalowałem MIUI na czysto (via MiFlash). Potem wrzyciłem TWRP przez fastboota i poszło za pierwszym razem. Jeszcze raz sorki za zajęcie tematu w niewłaściwej kategorii i dzięki wszystkim zainteresowanym za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...