Skocz do zawartości

Xiaomi AC2350 Mi AIoT


PawelG7

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro wieczorem Ci odpowiem, bo zakupiłem w ciemno i jutro odbieram. Opinie ma dobre, jak to wygląda w praktyce zobaczymy. Z obecnymi dwoma routerami mam ciągle problemy z WiFi i sprzętem Xiaomi. Mam nadzieję że z tym będzie lepiej.

Nabyłem, uruchomiłem. Zasieg jest trochę lepszy w porównaniu z dotychczasowym Huawei B715s, ale szału nie ma. O maksymalnych prędkościach się nie wypowiem, bo jestem podłączony po LTE w Play przez B715s i ten nowy nabytek miał jedynie poprawić działanie sieci WiFi. Prędkości testowe po WiFi mam teraz lepsze niż po kablu z B715s (tego fenomenu nie rozumiem). Jest zdecydowanie lepiej pod względem stabilności WiFi. Interfejs jest w całości po angielsku (polskiego brak). Aplikacja MiWiFi działa prawie dobrze (jakiś problem ze strefą czasową, że niby inna niż w telefonie, ale czas pokazuje ten sam, a kliknięcie w komunikat o niezgodności zamyka aplikację Mi WiFi i generuje błąd). MiHome pomimo tego że polecana (łącznie z załączony kodem graficznym do pobrania) nie łączy się z routerem. Po prostu brak takiego urządzenia na liście, niezależnie od ustawionego regionu. Nie ma to większego znaczenia, bo MiWiFi działa nawet poza siecią WiFi i w każdej lokalizacji jest dostęp do routera po danych mobilnych. Dodatkowo jakieś drobne błędy w działaniu aplikacji (np zmiana nazwy podłączonego urządzenia, możliwa, ale nie działa) typowe dla ostatnich poczynań Xiaomi. W sumie mogę chyba to ustroistwo polecić (na podstawie kilkugodzinnego testowania).

Edytowane przez FromWP
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
2 godziny temu, PawelG7 napisał:

Jak się sprawuje po dłuższym użytkowaniu?

Na razie bez zarzutu. Skończyły się problemy z kamerami Yi (mam zewnętrzną i dwie wewnętrzne), działaniem repetera, i innymi sprzętami MiHome. Jeśli chodzi o stabilność WFi to chyba najlepszy router jaki miałem w ręku. Jest już niby dostępny nowszy 3600, z WiFi6 ale dwa razy droższy i póki co nie mam sprzętów obsługujących WiFi6. Z czystym sumieniem mogę AC2350 polecić.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś sparować router z aplikacją Xiaomi/Mi Home? Router z polskiej dystrybucji, U mnie na zmodowanej wersji 5.9.18 znajduje router na serwerze PL, ale plugin wydaje się być jak na razie tylko w j. chińskim, niezależnie od ustawień języka w Xiaomi Home. Sprawdzałem przy ustawieniu j. polskiego i angielskiego.

Druga sprawa wygląda na to, że router w aplikacji Xiaomi Home jest cały cas offline - czarny kolor tła, pojawia się zielony, ale tylko na chwilę. Na Chińskim serwerze Xiaomi Home nie jest w stanie dodać urządzenia, nawet na zmodowanej wersji apki.

Ax3600_Xiaomi_Home.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kjedrus napisał:

Udało się komuś sparować router z aplikacją Xiaomi/Mi Home?

Nie, w polskiej lokalizacji nie jest dostępny (AC2350). W chińskiej sprawdzałem kiedyś i też go nie było, nie wiem jak obecnie. W sumie nie jest mi to do niczego potrzebne. MiWiFi wystarcza. Na twoim zrzucie wygląda na 3600, nie 2350. 3600 w chińskiej lokalizacji jest, tylko prawdopodobnie z globalnym FW nie będzie się łączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
12 godzin temu, FromWP napisał:

Tak, mam ten oczyszczacz i działa bez problemu, łącznie z automatyzacjami. Router ma ustawione Smart connect (2,4 i 5 GHz na jednym SSID). Resetowałeś oczyszczacz?

Resetowałem ale nie miałem chyba włączonego Smart connect. sprobuje dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam inny problem, nie wiem dlaczeg,o ale router zmienia mi nazwy np. drukarki sieciowej hp - windows 10 widzi go jako MIWI....... skaner... Instaluje sterowniki, wszystko przebiega ok do momentu wyszukania drukarki i naciśnięciu przycisku dalej (po nim nie widzi drukarki). Żeby było mało mam drugi router Acer (osobna nazwa sieci) chciałem zmienić żeby działał jako repeater - łącząc się z tą siecią wpisuję adres routera 192.168.1.1 nie znajduje urządzenia. Odłączając kabel sieciowy nie mogę się połączyć z tym routerem :(. Wchodząc w opcje połączenia sieciowego pokazuje mi, że adres sieciowy jest inny niż ten podany na tablicy znamionowej i jest taki 192.168.31.1. Po wpisaniu adresu wyskakuje strona logowania routera Xiaomi AC2350 Mi AIoT :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...