Skocz do zawartości

Jaką Prędkość Wyciągacie Po Wifi? Problem Z Transferem


Ari93

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tu bo problem jest identyczny zarówno na MI4 jak i MI2. Jaki transfer wyciągacie po wifi? U mnie na wszystkich możliwych konfiguracjach (mi-ruter, ruter-mi, mi-pc, pc-mi, mi-mi i strumieniowanie video) Xiaomy wyciągają ok 3MB/s do prawie 4MB/s... Ponad 2x tyle wyciągam na LTE ;| hotspot na xiaomi blokuje wszelkie inne połączenia i ani ftp, ani airdroid ani telefon nie znajduje folderu udostępnionego przez windows także nie mam jak zmierzyć prędkości przez połączenie bezpośrednie. Wg mnie problem tu jest inny, modem w kompie przy obciążeniu bez problemu "rozkręca" się do 300mb/s a obydwa xiaomy cały czas działają w profilach do 72mb/s z baaardzo rzadkimi i krótkimi wyskokami do 150mb/s. WTF? Taki nowoczesny telefon jak MI4 wydaje mi się że powinien być wyposażony w WI-FI N 300mb/s... niech ewentualnie będzie N Lite 150mb/s więc czemu w tym 150mb/s nie działa? Wg wikipedii i mojej wiedzy nie ma standardu w stylu N "UltraLite" o profilu 72mb/s więc prędkość musi tu być hamowana softwareowo. Pliki o wadze ok 5GB idzie jakieś 30min co jest grubą przesadą... owszem, można kablem ale coś mi sterowniki nie banglają i nie chce mi się kombinować, wifi jest za wygodne.

 

Oczywiście opcje optymalizacji wifi widziałem, nie robi żadnej różnicy. Przy połączeniu router-pc wyciągam ok 5MB/s... też szału nie ma ale to przez niską wydajność procesora w routerze. Po prostu router nie jest stworzony do bycia NASem tylko routerem ;p. Obciążenie procka w MI4 waha się od 30-50% więc ciężko tu zrzucić winę na niską wydajność procka.

 

Ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP-Linka TL-WR1043ND v2 2,4GHz 450mb/s (na systemie gargoyle i tak chyba działa przy 300mb/s)

od routera ok 4m (~ -50dBm)

Co do sieci... jest tylko Livebox + FunSpot na kanale 11, ja teraz zajmuje 1. Ale są jeszcze 2 sieci, komp widzi jedną o nazwie "Inna sieć", android nie widzi ich wgl a wifi analyzer w telefonie widzi je jakby pod 1 kanałem o nazwie "?". Ruter działał na kanale 4, one też więc zmieniłem na kanał 1 i... te sieci też przeskoczyły na kanał 1. Rozpoznaje je jako TP-Linki, wszystkie mają inne adresy mac niż mój router. Położyłem tel na routerze to zasięg skoczył na full ale te dwie "dziwne" sieci się nie ruszyły, dalej co chwile gubił ich zasięg. Dziwna sprawa, jak by powstawało jakieś echo mojej sieci ale zasięg tego echa się nie zmienia.

 

3-4MB jest przy tym śmiesznym 72mb/s... pc-laptop (n150) wyciąga ok 6MB/s to chciałbym chociaż tyle wyciągnąć przy połączeniu z telefonem

 

edit

dooobra wyjaśniło się :P te dwie sieci to są ruterki TP-Linka TL-WR702N które cyfrowy polsat daje za bodajże 1zł do swoich tunerów (oczywiście trzeba się po nie zgłosić). Jako że tunery są wyłączone to te ruterki w jakimś dziwnym czuwaniu pozostają, są połączone z moim ruterem ale bez przydzielonego ip tylko czemu też nadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza podstawowa sprawa. WiFi nie służy do pracy i kopiowania plików a jedynie do sprawdzania poczty lub szperania po necie. To się odnosi do standardu B, G, N. Jedyny standard WiFi na którym można śmigać z plikami itp to AC ale routery to już duży wydatek.

 

Co do routera to jak masz na nim alternatywę to zobacz jaką prędkość negocjuje z nimi router?

 

Jakie parametry masz na WiFi w routerze ustawione? N only? Jaka szerokość kanału?

 

Co do różnic w prędkości na lapku to weź pod uwagę że w nim antena nadawczo/odbiorcza znajduje sie dookoła całej matrycy LCD natomiast w telefonach jest to czasem mała anteneczka.

 

Mój RR z routerem WNR3500l v2 @AdvanceTomato z WiFi w standardzie N300 negocjuje 150.

 

dY9zAwy.jpg

 

Na takich ustawieniach WiFi

 

Kk82w14.jpg

 

EDIT:

 

Zrobiłem specjalnie test prędkości jaki mój telefon uzyskuje po WiFi.

 

Transfer pliku 755 MB po WiFi (telefon oddalony o 1m)

 

Transfer maksymalny to około 8,65 MB/s średnio koło 7 MB/s.

 

vqDfqPd.jpg

 

Powtórny test gdy telefon znajduje się 4-5m od routera po ukosie przez ścianę nośną w bloku z wielkiej płyty.

 

Jak widać transfer spadł, a raczej stał się straszliwie szarpany poprzez dużą liczbę utraconych pakietów.

 

W pikach transfer sięgał 6 MB/s, a czasem spadał do ledwo 700 KB/s.

 

lCd6Fu0.jpg

 

 

Warto zaznaczyć iż u mnie transfery na większe odległości są też o wiele słabsze gdyż w okolicy sam mój telefon wykrywa 21 (sic!) sieci WiFi na 2,4 GHz i nie ma szans by się nie zagłuszały :( 

 

Sorki za tak wielki post....

Edytowane przez Jabol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wifi jest siecią domową i służy do tego do czego ja chce. Nie mówię tu teraz o "internecie" tylko o sieci domowej, internet śmiga normalnie. 

Ruter generalnie ustawiony identycznie, przed chwilą ustawiłem tylko 40MHz drugi kanał poniżej (kanał 6, najwyższy niekolidujący z liveboxem) ustawione AP, B+G+N, WPA2-PSK

No mi negocjuje od 6mb/s do dokładnie 72,2mb/s... w telefonie pokazuje mi non stop 65mbps ;p

 

Apropo laptopa... ma średnio ok 4dBm słabszy zasięg od telefonu i mojego kompa

 

edit

o właśnie, 6-7MB/s i tyle powinno być a tym czasem u mnie nie ma różnicy czy telefon leży na routerze z zasięgiem -27dBm czy na biurku przy ok -50dBm prędkość jest taka sama i wynegocjowane to marne 72mb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy karty WiFi w naszych telefonach działają w technologi MIMO. Ta w laptopie zapewne tak :P

 

 

Ja rozumiem że WiFi jest wygodne. Pracowałem przez pewien czas w sklepie jak i zajmuje się montażem i serwisowaniem sieci w domach, budynkach itp. I naprawdę często ludzie stawiają dom za 1 mln zł bez okablowania jakieś 400 m2 a potem wielkie zdziwienie że WiFi jednak takie wspaniałe nie jest itp. To jest temat rzeka xD

 

EDIT

 

Jeśli oba telefony negocjują tylko 72 mbps to może na próbę zainstaluj inny soft np. producenta i sprawdź jak wtedy się zachowują telefony.

Edytowane przez Jabol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat 400 m2 trudno ogarnąć jednym ruterem, potrzeba by pewnie z kilka repeaterów ;p no ale ja mam router zaraz za drzwiami...

 

Myślę żeby prędzej wgrać AOSP czy coś... ale totalnie mi się nie chce bawić w instalowanie innych softów

Tutaj myk jest taki że ruter działa w 40MHz ale telefon najwyraźniej i tak śmiga na 20MHz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czyste pole przy samym routerze nie pokazuje innych sieci, na końcu pokoju dwie dodatkowe. Kiedyś pliki szły mi do 6mb, a teraz też max 2-3, kupiłem nowy router, bo poprzedni był już dinozaurem, teraz jest po prostu częściej 3 niż 2, ale chętnie zobaczyłbym znowu 6, jak do czegoś dojdziesz daj znać.

Jeżeli coś się zmieniło od czasu spadku z 6 do 2 za czasów starego routera to tylko i wyłącznie wersja miui na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Neo 10Mb i MI4 potrafi spokojnie do nich dobic, żeby było smieszniej mam w sumie dwa routery WIFI (to samo SSID) a pomiędzy nimi jeszcze switch. Sprzęt TP LINK TD W8968 x 2. Jedno co zrobiłem to ustawilem na MI4 statyczny adres IP poza zakresem DHCP bo jak brał dynamicznie to działy się dziwne rzeczy. Siec oczywiście 2,4 GHz.

Tapnięte z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno nie używałem systemowego FTP, a dzisiaj byłem zmuszony,  bo kopiowałem duży plik z telefonu i nie chciało mi się go co chwila ruszać, a gdy ekran gasł przerywało transfer.

 

Co ciekawe moje zamienniki po zakupie nowego routera trzymały się 3mb, a systemowy z MIUI leci właśnie teraz 7,1 mb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopałem temat, czy ktoś robił próby na jakimś innym sofcie niż MIUI.

1. W technologi 2,4 Ghz tel łączy się max 72Mbps i nie ma bata żeby to była wina ustawień na routerze ponieważ wymusiłem szerokość kanału na 40Mhz / wymuszony tryb N i inne urządzenia łączą się do 300Mbps 

2. W technologi 5 Ghz telefon łączy się na 433Mbps i na moim łączu niestety na tą chwilę radiówka mam ok 85Mbps / 60Mbps

Router dość porządny TP-LINK Archer C8.

Do informacji z jaką prędkością na telefon polecam zainstalować sobie "Wi-Fi Monitoring

Na mój gust skopane jest coś w sofcie telefonu.

Jestem instalatorem sieci światłowodowych FTTH i bardzo brakuje mi tego żeby działało to normalnie, a bardzo przydaje się to podczas testowania łącza do klienta na codzień faktycznie może i nie jest to wykorzystane ale tak świetny telefon mógł by działać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopałem temat tez.

Ruter TP-link wr841n 300Mb/s. Laptop po wifi łączy się z prędkością 150mb/s ,chyba że włożę do niego inną kartę wifi Intel Centrino 6200 to łączy się z prędkością 300Mb/s.

Mi5 zawsze łączy się tylko na 72Mb/s.

Ktoś coś już wie o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę niepotrzebnie założyłem inny wątek w kenzo.
Bardzo kiepsko z 2.4 i chyba taka uroda xiaomi.
Ciekawe czy to jest ten sam moduł radiowy na 5 i 2.4 ( pewno tak jest) i tylko Pan programista nie wiedział/zapomniał dodać stosowny band do konfiguracji na 2.4 ?


Pozdrawiam
Z.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wajs napisał:

U mnie tak to wygląda:

W panelu informacyjnym, podobnie jak to ma miejsce w komputerze, system wyświetla maksymalną prędkość łącza, a nie rzeczywiste prędkości przesyłu. Zrób, podobnie jak koledzy powyżej, test w speedtest. On dopiero pokaże prędkości rzeczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to jest tylko informacja jak się link zestawił, chciałem tylko pokazać, że zestawia się wyżej niż wspomniane te 72 Mbps. Speedtestem nie pokażę ile max rn3p wyciągnie, bo słabe mam wyjście na świat, coś koło 45/8. Wszystko na co stać rn3p przedstawia zrzut poniżej, kopiowanie w sieci lokalnej.

 

Screenshot_2017-01-02-10-30-02_pl.solidexplorer2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam dzaiała

speedtest

w/g mnie powinno iść ustawić żeby łączył się na 300Mbps tylko trzeba doszukać w tym konfigu żeby łączył się mimo 2x2

do zmian w piku WCNSS_qcom_cfg.ini wymagany jest root

plik znajduje się w /system/etc/firmware/wlan/qca_cld

trzeba odszukać wpis

gChannelBondingMode24GHz=0     

i zmieniamy na

gChannelBondingMode24GHz=1

nie jestem pewien na 100% ale chyba po aktualizacji sofu będziemy musieli powtórzyć tą procedurę

swoją drogą to ciekawe dlaczego xiaomi nie ustawia tego domyślnie skoro można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...