Skocz do zawartości

MIUI 20.7.9


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2079.png

  • Lipcowe poprawki bezpieczeństwa (Mi Mix 2S, Redmi K30 Pro, Redmi Note 7)
  • Wsparcie dla kodeka LHDC v3 (telefony ze Snapdragonem 845)
  • Nowy moduł w aplikacji Zdrowie (ciśnienie krwi)
  • Poprawki błędów (m.in. braku możliwości załadowania większej ilości SMS-ów z danym kontaktem) i tłumaczenia
  • Brak aktualizacji: Mi 10/Pro (testy Androida 11)
  • Redmi K30 Pro w tym tygodniu z Androidem 10. Kolejne aktualizacje będą już na Androidzie 11 (przerwa w wydawaniu ROM-ów)
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Zgodnie z decyzjami zespołu MIUI w Chinach od 5 września 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje bet MIUI dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj. Czcionka Archivo Narrow (do odnalezienia w aplikacji Motywy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michacy napisał:

Nie działa link na serwerze głównym dla MI8. Celowo został usunięty?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

dla mi9 lite też główny nie działa, pobrałem z alternatywnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Michacy napisał:

Nie działa link na serwerze głównym dla MI8. Celowo został usunięty?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Sourceforge ma problemy, bo ROM jest tam normalnie.

1 godzinę temu, Tartary napisał:

@Orjon a czy dałoby się wrzucić jakąś poprawkę dla Mi6, żeby można było załadować większą ilość SMS-ów, których w tej chwili się nie da?

Wrzucałem APK w jednym z postów w wątku o 20.6.18 (którymś z ostatnich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z galerią jest losowy. Nie wiemy, co go powoduje, jednak prawdopodobnie Xiaomi o problemie wie, bo chwilę po wydaniu ROM-ów pojawiła się nowa wersja Galerii 2.2.16.10. Być może naprawia ona ten problem, będzie ona w następnej wersji zawarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Szym napisał:

Potwierdzam że szybkość telefonu to kosmos, chyba tak jeszcze nie działał.
 

Ja mam inne odczucie. Miui12 na RN7 lekko zamula, szczególnie te nowe napisane od zera animacje. Tak samo głośnik rozmów nadal cichy, jakby był zakryty. Ten build nic nie zmienił. Nadal Miui 11.0.7 na andku 9 jest najlepiej zoptymalizowane, według mnie. Głośnik działa i nie ma lagów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak nowy rom działa u mnie dobrze (no może poza bateria, bo ta działa krócej), to zauważyłem że aplikacja Zdrowie zaczęła mi wyświetlać powiadomienia, choć wcześniej w poprzednich kompilacjach nawet nie wiedziałem o jej istnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie pamiętam jak było wcześniej - może ktoś sprawdzi u siebie...Na rozwijanym pasku powiadomień jest info o nadchodzącym budziku.

Jak się klika w to powiadomienie to nic się nie dzieje, a powienien włączać się budzik jak na mój gust. Ale jak pisałem-nie zwróciłem uwagi jak było wcześniej.

Edit: Zrobiłem restart i już działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czolo7 napisał:

Tak jak nowy rom działa u mnie dobrze (no może poza bateria, bo ta działa krócej), to zauważyłem że aplikacja Zdrowie zaczęła mi wyświetlać powiadomienia, choć wcześniej w poprzednich kompilacjach nawet nie wiedziałem o jej istnieniu.

Wyłącz powiadomienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku aktualizacji mam taki problem ze wchodząc do apk. Arkusze od Google mam tą apke ustawiona w ciemnym motywie (nie widać znaków itp) mimo że w ustawieniach ciemnego motywu aplikacji firm trzecich jest odznaczona wkurza mnie to bo za każdym razem muszę wchodzić i ręcznie zmieniać ktoś coś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...