Skocz do zawartości

23 Kwietnia - Nowy Telefon Xiaomi


DanielDTK

Rekomendowane odpowiedzi

Ostra dyskusja a nikt nawet w Łapie nie miał tego smartphonea nawet jeszcze :)

To jest czysta konkurencja dla lenovo k3 note i meizu m1 note, gdzie to drugie jak testowałem to było genialne. Lenovo jeszcze nie miałem okazji się bawić ale z czasem zamówię do zabawy. 

Nie mniej jednak Mi4i ma jedną przewage nad meizu - tylna klapka :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mali t760 jest w mediateku ktorey jest w meizu m1 note i wlasnie na tym telefonie sa przyciecia (chodzi mi o bardziej wymagajace). Moze powiesz jeszcze ze soc w meizu mt6752 jest wydajniejszy do snapa 615 nawet pierwszej generacji? Bo jak tak to dawno sie tak nie usmialem.

Edytowane przez tosshi2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup telefon na tym mediateku to zobaczysz jak on dziala. Gwarantuje Ci ze wydajnosc jest papierowa. Kolega kupil sobie meizu m1 note i wiem ze przy bardziej wymagajacych grach pojawiaja sie lagi. Sam interesowalem sie meizu bo mediateki mialy byc teraz takie super, niestety wyszlo jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolololol ja się teraz śmieję szczerze   :)

 

 htc 820s na mediiateku mt6752

 

htc 820 na snapdragonie 615

 

26k vs 40k w glupim antutu :) ja wiem ze to "puste cyferki" ale prawda jest taka ze ma to odzwierciedlenie ww wydjnosci ;) dla bardziej wymagajacych uzytkowwnikow.

 

Ciezko teżz o bardziej realne, dosadne i dołujace porównanie :D. Mamy tu do czynienia z tym samym producentem i z prawie takim samym sprzętem ogólnie poza procesorami. 

 

Ide spac szkoda dalej mi prowadzic dyskusje. Dziękuję dobranoc.

 

Nie ma jak sugerować się antutu... 

 

 

Zobacz co się dzieje przy większej akcji na tym "wspaniałym" mediateku. Z MTK jest sytuacja trochę jak z AMD - wincej rdzeniuf i do przodu.

Edytowane przez MasaMasen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antutu to nie tylko wynik całościowy, ale i poszczególne dane... Jak testowałem Elephone p5000 to głebiej przyjrzałem się temu antutu.

Elephone p5000     mt6592       31649

LG g3                  SNAP 801      35495

A wyniki tutaj:
12331.jpg

Wiec jak widac graficzne w dupe za przeproszeniem MTK, ale sam procesor slaby nie jest. Mnie tam interesuje sam nowy MTK co umozliwa krecenie filmow 480fps :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, bo trochę offtop się robi, temat dotyczy nowego mobajl fona od siaomi a nie tego ,że Snapy wciągają mediateki nosem :D Co do MI4i - jeżeli trafi do XFS, będzie działał na "naszych" pasmach oraz powstanie wersja która będzie troszku bardziej pojemna to będzie bardzo spoko telefonik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielbicielom mediateka proponuję zakupić używany Redmi 1. W Antutu niewiele gorszy od 1S na Snapie 400, w rzeczywistości UI i gry nie dają rady... Wykonanie zdjęcia na 6589 czy 6592 to sekunda lub dwie, Snap 400 kilka zdjęć w ciągu 0,1 sek.

Qualcomm też nie jest święty, ale wystarczy spojrzeć na Apple lub $amsunga co potrafią wycisnąć z ARM. Mediashit niestety jest beznadziejny, po tak długim czasie swego czasu flagowy 6592 ma 4.4.2, nie cokolwiek wyżej, system kilkuletni. Źródła dalej niepubliczne, producent sam prawie nic nie zrobi, jakby czegoś się bali...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielbicielom mediateka proponuję zakupić używany Redmi 1. W Antutu niewiele gorszy od 1S na Snapie 400, w rzeczywistości UI i gry nie dają rady... Wykonanie zdjęcia na 6589 czy 6592 to sekunda lub dwie, Snap 400 kilka zdjęć w ciągu 0,1 sek.

Qualcomm też nie jest święty, ale wystarczy spojrzeć na Apple lub $amsunga co potrafią wycisnąć z ARM. Mediashit niestety jest beznadziejny, po tak długim czasie swego czasu flagowy 6592 ma 4.4.2, nie cokolwiek wyżej, system kilkuletni. Źródła dalej niepubliczne, producent sam prawie nic nie zrobi, jakby czegoś się bali...

Dokladnie. Jak rok temu czytalem zapowiedzi nowych mediatekow to slyszalem zapewnienia mediateka w ktore uwierzylem, ze ich jednostki beda wydajne, bezawaryjne ze wsparciem, ze zaczna udostepniac kod zrodlowy. Pomyslalem ze super w koncu konkurent dla qualcomma. Teraz patrze, kodow zrodlowych jak nie bylo to nie ma, wyniki w benchmarkach sa wirutalne. Przeciez mediatek slynie z tego ze w benchmarkach zawyza wyniki. Snapdragny nie sa tez super bo maja problemy z przegrzewaniem np 810. Jednak jest wsparcie, kody zrodlowe wychodza po kilku tygodniach od premiery androida, prawdziwa wydajnosc.

Wole przegrzewajacego sie snapa z realnym wynikiem w benchmarku niz papierowy mediatek gdzie popatrze na cyferki i sie pociesze. Jednak jak ktos tym sie kieruje przy zakupie to spoko.

Edytowane przez tosshi2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhaha. A dlaczego? W Chinach najeazniejsza jest cena, zobacz ile kosztuje soc mediateka a ile qualcomma. Dlaczego meizu sie zdecydowal na mediateka? Zeby obnizyc cene. A na czym pracuje flagowiec meizu? Na snapdragonie. Mediatek jest slaby i tyle. Mozesz pisac jaki jest super i w ogole. Prawda jest jaka jest. Gdyby byl taki super to xiaomi mi4i wypusciloby na mediateku a tego nie zrobili, kilka miesiecy temu pomachali mediatekowi i powiedzieli papa.

Piszesz o wydajnosci i wogole. Snapdragon 400, no to to jest demon predkosci. Piszesz tylko o snapie 805 i 810 a dlaczego nie piszesz o 800 i 801 ktore byly rewelacyjne. Dlaczego nie piszesz o 815 ktory tez zapowiada sie super?

Kazdy procesor sie grzeje, to normalne i nic nadzwyczjnego. Tylko amator ktory mial jednego smartfona bedzie pisal ze telefon sie nie powinnien grzac. Wiesz dlaczego mediatek sie tak nie grzeje?

Bo zeby telefon mogl sie nagrzac musi wytworzyc moc a zeby wytowrzyc moc musi ja miec. Wirtualne cyferki w antutu nie tworza mocy.

Mi to juz sie nie chce pisac na ten temat. Kup sobie telefon na mediateku bo widac ze nigdy nie miales i zobacz jak on dziala w praktyce.

Edytowane przez tosshi2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mi4 jak uruchomie symulator psp i gram na profilu normalnym to się zacina. Dopiero jak włączę Wydajny to gra chodzi płynnie, ale po jednym meczu w fifie 14 ramka telefonu jest baaardzo gorąca i ze strachu o drewno na plecach daje mijaczkowi odpocząć

Jak ostygnie(dosyć szybko to następuje) to można znów pograć. Przegrzewa się w takich sytuacjach ale wgl nie wpływa to na jakość gry, ramka prawie że czerwona od ciepła a gra jak płynnie chodziła tak płynnie chodzi dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio klocicie się o bezsensowne procesory? Mediateki zawyzaja benchmark a qualcomm nie?

Ludzie, Mediateki są ja kia i hyundai, dobre samochody i nic więcej. Masz więcej kasy kup sobie Niemca lub Japończyka.

Mialem meizu m1 note i telefon przez miesiąc ani razu nie zlagowal, nie gram w gry wymagające ale na codzień telefon rewelacyjny.

Xiaomi jednak jest lepszym producentem od innych Chińczyków bo bardzo dba o swoje mienie wiec juz wybiera bardziej renomowanego producenta.

Każdy procesor się grzal i będzie grzać. Nie wymagajcie cudów w takim małym opakowaniu, mnie to i tak dziwi ze te procesory się nie palą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Zacznijmy od tego ze note 4 ma wyswietlacz quad hd a snap 805 jest slaby przy tej rozdzielczosci. Do wyswietlaczy quad hd jakos nikt nie decyduje sie na mediateka.

Smasung producent ktory produkuje wslasne procesory i to bardzo dobre procesory. Pierwszy producent na swiecie ktory wyprodukowal soc w 14nm technologii. I co maja stosowac procesory konkurencji? Gdzie technologicznie samsung jest o jeden krok przed wszystkimi. Ja sie w ogole dziwie ze samsung zdecydowal sie na stosowanie qualcomm przy technologii ktora posiada.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

805 jest slaby przy rozdzielczosci quad hd. Czytaj ze zrozumieniem. Ta jednostka nie byla tak naprawde robiona pod ta rozdzielczosc dopiero 810 i 815 jest robiona pod ta rozdzielczosc.

To sie doucz bo jest mediatek ktory obsluguje quad hd. Na razie to chyba tylko htc w jednym modelu ma zamiar zamontowac.

Ty nie rozumiesz tego chyba ze samsung technologicznie to jest lider rynku?

Kup sobie tego mediateka i zobacz jaka to super firma. Wiele osob na nich sie przejechalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snapdragon ma lepszą nazwę dzięki czemu jak zazieje ogniem to ludzie ze strachu kupią tel z nim

 

Marvinka se sprawiła LG 8.3 jako pierwszego klamota na "lwiej paszczy" i bez ściem, nazwa dała kilka punktów do miodności całościowej produktu. Wychodzi więc na to, że znasz się pan na ludzkiej naturze. Rozważ karierę w handlu i reklamie. ;D

 

A żeby było wesoło, to jest tak naprawdę snapdragon:

 

lwiapaszcza.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

805 jest slaby przy rozdzielczosci quad hd. Czytaj ze zrozumieniem. Ta jednostka nie byla tak naprawde robiona pod ta rozdzielczosc dopiero 810 i 815 jest robiona pod ta rozdzielczosc.

 

Akurat 805 był właśnie robiony pod QHD i nawet nieźle się sprawuje (np. w Nexusie 6).

 

Dlaczego nie piszesz o 815 ktory tez zapowiada sie super?

 

815 to wymysł dziennikarzy, następny będzie 820.

 

Bez przesady wiesz ile trzeba zdjęć 13MP by zapełnić 12 GB?? Dużo. Już widzę jak nasze mamy robią 100x więcej zdjęć jak my. 

 

Co do procka to Hugo pokazywał 40 000 w Antutu więc...? 8 rdzeni i 2GB to spoko jak do MIUI 6. No i ponownie: za tą cenę.

Pamięć zapełnia się nie tylko zdjęciami. W Mi4i wolne jest 10,7GB, wrzuć tam mapę offline, kilka gier, trochę muzyki, parę innych aplikacji i bez zdjęć/filmów zbliżamy się do końca pamięci. A przecież im mocniej zapełniona tym wolniej działa.

 

Wg Xiaomi Mi4i wykręca w:

Antutu 40253

Quadrancie 25686

3DMark Ice Storm Extreme 5606

 

I tu niestety widać, że idą drogą Mediateka - nabijają punkty ilością/szybkością rdzeni, a grafika leży i kwiczy. W tym samym benchmarku (3DMark ISE) stare dobre Adreno 320 w Galaxy S4 wykręca 7465, a Adreno 330 (S5, Nexus 5, Z1, Mi4 itp) przekręca licznik benchmarka. Także nie jest za dobrze. Na pocieszenie - widać, że poprawili efektywność rdzeni (może i przy okazji zredukowali grzanie) bo SD615 przed poprawkami wykręcał ok. 30000 w Antutu.

 

PS. Wyniki wydają się być bardzo podobne do MT6752, choć Mediatek jest nieco lepszy w 3DMarku (tak, Mediatek ma lepszą grafikę!). I poza kompaktowymi wymiarami Mi4i nie wydaje się być w niczym lepszy od M1 Note, a kosztuje więcej. Do tego w M1 dodatkowe 16GB pamięci kosztują grosze (a Xiaomi czasami potrafi policzyć...).

Edytowane przez penguino
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo Barra osobiście rozbiera i wyjaśnia wnętrzności Mi 4i:

 

Także nie ma co liczyć na wersję ze slotem MicroSD, na pocieszenie podobno telefon jest w stanie obsłużyć 16 różnych pasm radiowych więc jest nadzieja wersję przystosowaną do naszej sieci.

 

PS. Na tym samym meetingu od przedstawicieli Xiaomi uzyskali (przynajmniej częściowe) odpowiedzi na kilka pytań:

http://phoneradar.com/xiaomi-mi-4i-teardown-faq/

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...