Skocz do zawartości

23 Kwietnia - Nowy Telefon Xiaomi


DanielDTK

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że ma 16gb i brak slotu SD, tak to bym brał

 

O, Maciek! :)

 

Kurtka, brak slotu SD w dzisiejszych czasach to skucha. Co te ludzie sobie wyobrażają. Nie każdy żyje 24/7 w zasięgu szybkiego i pewnego FiFi. W zasadzie to mało kto.

 

Ba, same Indie to przecież żadne zagłębie technologiczne pod tym względem. Marvinka jak była to widziała małpy huśtające się po kablach wysokiego napięcia. Nie napawa to zbyt dużym zaufaniem co do jakości bezprzewodowoego Internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tego bólu bo w dobie zdjęć w chmurze, Spotify i map google 16 GB mi w zupełności wystarczy.

Ja się nie dziwię, to są telefony flagowe i kupują je ludzie, którzy mają na to kasę więc mają też kasę na dodatkową pamięć. W telefonach budżetowych w 99% są sloty na kartę. Nie ma się co obrażać na żadnego producenta, biznes jest biznes. W moim komentarzu chodziło raczej o to, że po każdej premierze każdego flagowca słychać komentarze "buuu, jak to tak bez slotu sd?".

Ano tak, teraz to już będzie standard, nawet Samsung poszedł w ten trend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudownie że nie ma slotu. Tym bardziej w sytuacji gdzie Google od KitKata zaczynając tak utrudnia używanie karty microSD do zapisywania danych aplikacji etc.

Telefon cudowny. Już wiem na co będę zmieniał za pół roku mojego starego, wysłużonego Redmi 1. :)

Marvinka lubię Twoje posty. Można się uśmiechnąć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamcza to samo dostałem w odpowiedzi na fejsie pod wpisem MIUIPolska więc albo to byłeś Ty, albo ktoś inny. Nie mniej uświadomiłeś mi że rzeczywiście w 5.0 sprawa wygląda trochę inaczej.

No nic to. Mi w sumie te 12 GB wystarczy. Może pokażą się wersje pojemnościowe dla bardziej wymagających. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tego bólu bo w dobie zdjęć w chmurze, Spotify i map google 16 GB mi w zupełności wystarczy.

Ja się nie dziwię, to są telefony flagowe i kupują je ludzie, którzy mają na to kasę więc mają też kasę na dodatkową pamięć. W telefonach budżetowych w 99% są sloty na kartę. Nie ma się co obrażać na żadnego producenta, biznes jest biznes. W moim komentarzu chodziło raczej o to, że po każdej premierze każdego flagowca słychać komentarze "buuu, jak to tak bez slotu sd?".

Ano tak, teraz to już będzie standard, nawet Samsung poszedł w ten trend.

Można się sprzeczać, że subiektywne, dość minimalistyczne potrzeby nie są wystarczającym argumentem w rozmowie o przestrzeni dla danych, zwłaszcza w dobie gier, które potrafią pobrać /obb wielkości gigabajta albo i lepiej (np Baldur's Gate ma prawie 2,5 nie licząc tymczasowego cache).

 

Tu jednak nie nie chodzi głównie o to, że nie ma miejsca w Internecie (przy okazji Marvinka własny mini-poradniczek zareklamuje), ale o dostęp do tego miejsca. Szybkość i stabilność światowego Internetu, zwłaszcza bezprzewodowego wciąż pozostawia wiele do życzenia.

 

No, chyba że, rzecz jasna kogoś stać na wykupienie i utrzymywanie jakiegoś wyczesanego planu Internetowego, który pozwala zapomnieć o takich szczegółach, ale wtedy to jest już logika idąca po linii "mnie stać, a was nie", co rzeczowym argumentem raczej nie jest. ;)

 

W związku z czym "Bóóóóóóóó! NimaslotukartySD! Dópa!" :P

 

 

Marvinka lubię Twoje posty. Można się uśmiechnąć. ;)

 

A na zdrowie. Światu potrzebne jest dużo uśmiechania się. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce miec karte sd niech kupuje z serii redmi. Wszystkie telefony z serii mi nie maja slotu na karte sd wiec tutaj jest tak samo. Super telefon i na pewno warty uwagi. Ja juz w zyciu nie kupie nic z serii redmi bo te telefony nie maja wsparcia. Tutaj jest kompromis tani telefon z serii mi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie nie maja wsparcia :o co ty ćpniesz panie zając. Pełno wsparcia a xiaomi dopiero niedawnmo xródła kerneli udostepniło wiec wsparcie sie wysypie jeszcze bradziej czego o serii mi naraziie powiedzieć w sumie nie mozna. Niestety niie ejst wart uwagii w tej cenie jest masa elephonów i innych bardziej wydajnych, lepiej zrobionych, ze slotami na karty.

a co do systemu elephone p7000 o ile siie nie myle ma miec porty miui meizu i wiele innych w momwncie premiery a ksoztuje cos kolo 229 dolarow

No super wsparcie ma seria redmi. Seria mi aktualizacje do miui 6 dostala wrzesien-pazdziernik 2014 a seria redmi marzec-kwiecien 2015. Jedynie o pol roku sie spoznili. Do androida L przy dobrych wiatrach dostanie moze w grudniu. Ja mam redmi 1s i w zyciu nie kupie juz nic z serii redmi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne te dyskusje o SD... Na co wam SD? Weźcie pod uwagę, że to seria Mi i póki co nie ma SD i tyle. Płacz bo macie gry po miliony GB...

No ale większość społeczeństwa nie gra i tyle. A cenowo telefon wygląda dobrze. Parametry ma bardzo dobre do ceny. 

Zresztą to z założenia tańszy telefon. Dlatego tyle kosztuje.

Jakoś iPhony czy Nexusy nie mają SD i tam nikt nie płacze. Jak chcecie gry to kupcie sobie MI4i zamiast Note i jeszcze może na konsole uzbieracie. SD to tylko kłopoty z pamięcią, a tak jest wszystko w jednym miejscu.

 

 

Myślę, że MI4i ma znacznie więcej zalet ważniejszych niż brak SD. Ot choćby Androida 5, 2GB ramu, s615 i cienką obudowę i dobry aparat.

 

Choć jednocześnie muszę was ostudzić. Póki co wiadomo, że telefon będzie na Indie i sprzedawany tylko na flipkart.in a nie w Chinach.

Także jeśli już to będzie u nas (xfs, ibg) ciężko dostępny. 

 

(edit: tak: Note Pro 64G to jest to ;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne te dyskusje o SD... Na co wam SD? Weźcie pod uwagę, że to seria Mi i póki co nie ma SD i tyle. Płacz bo macie gry po miliony GB...

No ale większość społeczeństwa nie gra i tyle. A cenowo telefon wygląda dobrze. Parametry ma bardzo dobre do ceny.

Zresztą to z założenia tańszy telefon. Dlatego tyle kosztuje.

Jakoś iPhony czy Nexusy nie mają SD i tam nikt nie płacze. Jak chcecie gry to kupcie sobie MI4i zamiast Note i jeszcze może na konsole uzbieracie. SD to tylko kłopoty z pamięcią, a tak jest wszystko w jednym miejscu.

Myślę, że MI4i ma znacznie więcej zalet ważniejszych niż brak SD. Ot choćby Androida 5, 2GB ramu, s615 i cienką obudowę i dobry aparat.

Choć jednocześnie muszę was ostudzić. Póki co wiadomo, że telefon będzie na Indie i sprzedawany tylko na flipkart.in a nie w Chinach.

Także jeśli już to będzie u nas (xfs, ibg) ciężko dostępny.

(edit: tak: Note Pro 64G to jest to ;p)

Ostatnim razem tak samo wypowiadałeś się o dual sim. Telefony premium nie mają bo dual tylko dla budżetowców z mediatekiem, w ogóle zbędny bajer a potem xiaomi zrobiło mi note. Teraz sytuacja się powtarza tyle że z SD. Ja mam slot i bardzo dobrze (na kitkacie łatwo poprawić podejście Google) a trend pamięci wbudowanej do tego tak marnej (16 GB) uważam za słaby bo argumentów za tak na prawdę nie ma. No może jeden że Google utrudnia. A tłumaczenia ze nie ma bo to seria mi też do mnie nie przemawia. O ile lubię miui i mam z nim styczność od wersji 2 o tyle do telefonów od xiaomi przekonać się jakoś nie mogę. Zawsze jest z nimi coś nie tak. Oczywiście to tylko moja opinia.

Edytowane przez fyme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie że flagowce nie mają slotu SD, a zetki to co? I ja się nie czepiam że nie ma slotu a o to że skoro nie ma slotu to powinni dać wersję minimum 32gb. Tym bardziej że jest to flagowiec dla biednych Indii, nie lepiej gdyby mogli dokupić tanią kartę pamięci zamiast płacić sporo więcej za pojemniejsze wersje o ile w ogóle takowe powstaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie że flagowce nie mają slotu SD, a zetki to co? I ja się nie czepiam że nie ma slotu a o to że skoro nie ma slotu to powinni dać wersję minimum 32gb. Tym bardziej że jest to flagowiec dla biednych Indii, nie lepiej gdyby mogli dokupić tanią kartę pamięci zamiast płacić sporo więcej za pojemniejsze wersje o ile w ogóle takowe powstaną?

No dobra ale ogólnie Xperie Z i reszta ich modeli są drogie tak?

 

Mi się wydaje, że producent przede wszystkim celuje w cenę. Czyli idzie taki Lei Jun do technologów i mówi: zróbcie mi MI4i za 999 rmb i koniec.

Nie ma SD i czegoś tam jeszcze ale jest parę rzeczy ważniejszych np. jak najlepszy procek w tej cenie czy ram albo aparat.

Pewnie taki Note by osiągnąć taki a nie inny pułap cenowy musiał zrezygnować z NFC, SD czy radia FM. Za to ma wielki ekran HD i technologię krzywego szkła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@acid

2,5 d szklo niby ładnie wyglada ale wez przyklej na to skzlo ochronne xD bezsens . Najlepszy w tej cenie procek to raczej by skonczyli z mediatekiem ;P htc juz to przerabialo przy 820 na snapie a potem na 820 i chyba czy tam s juz z mediatekeim ;P ten drugi zmieszalm z blotem wersje na snapie  oczywiscie ;)

 

@maciek

 

Ta wiesz tutaj bedzie tak ze np. s6 nie ma slotu na sd ale s7 juz bedzie miał i za to zamiast 3500 policza ludzia 4000 :D

W jakim sensie Htc 820s zmieszał z błotem 820? Jeżeli w benchmarkach to żadne zmieszanie, mediateki są tam dobre. Tylko że normalne działanie leży i kwiczy...

Edytowane przez MasaMasen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne te dyskusje o SD... Na co wam SD? Weźcie pod uwagę, że to seria Mi i póki co nie ma SD i tyle. Płacz bo macie gry po miliony GB...

No ale większość społeczeństwa nie gra i tyle. A cenowo telefon wygląda dobrze. Parametry ma bardzo dobre do ceny. 

Zresztą to z założenia tańszy telefon. Dlatego tyle kosztuje.

Jakoś iPhony czy Nexusy nie mają SD i tam nikt nie płacze. Jak chcecie gry to kupcie sobie MI4i zamiast Note i jeszcze może na konsole uzbieracie. SD to tylko kłopoty z pamięcią, a tak jest wszystko w jednym miejscu.

 

Ale panie Acidu, tak nie można! :mrgreen:

 

Pan tak mówisz, jakby Gigabajt danych to było w dzisiejszych czasach dużo. Toć sezon jakiegoś serialu zajmuje kilka ładnych Gb. Toć mapy offline potrafią tyle zająć. Dokumenty, muzyka, nagrania własne - tu 10 Mb przybędzie, tam setka i nagle gigabajty poszły się gonić, ło matko kto miejsce podpieprzył?!. :eek:

 

Natomiast szybkie pobranie tych danych z Internetów to już jest problem i o to się rozchodzi cały ten amabaras, nie o to czy 8 Gb to dużo czy mało, czy drogo czy tanio.

 

Pal go sześć, że ludzie, którym to nie przeszkadza zapominają o tym, że na Spotify i Flappy Bird się świat nie kończy i nie każdy chce potrzebne mu dane wysyłać do Internetów, czy grać tylko w gierkę zajmując 600 Kb. Pal go sześć, że karta SD z biblioteką danych ratuje dupsko gdy się telefon spapra, albo chce się szybko dane przesłać komuś z komputerem stojącym obok. Pal go sześć, że to zwyczajnie rozsądne jest kopiowanie newralgicznych danych (jak choćby archiwa z backupami) na zewnętrzny nośnik.

 

Ważny jest kiepski dostęp do Internetu i to nie jest coś co sobie można ot tak przegonić machnięciem ręki jak natrętnego żerszenia.

 

Może na Krakowskiej uczelni gigabitowe łącze (i zewnętrzny IP w prezencie) to standard. Może we Wrocku można 120 Mb/s za śmieszne grosze dorwać. Może gdzieś na Applowskim kampusie, czy Googlowskim centrum to się na światłowód mówi "przestarzała, powolna technologia", ale to są przypadki szczególne - standardem światowym jest Internet powolny i zawodny, lub dobry, ale drogi.

 

I nie, tu nie ma co z tym dyskutować. Fakty mówią same za siebie:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_Internet_connection_speeds

 

http://www.netindex.com/download/allcountries/

 

Warto zerknąć jakie prędkości mają Stany, wydawałoby się potęga Informatyczna. Do tego trzeba pamiętać, że to jest prędkość średnia, co oznacza, że każda mega szybka uczelnia czy miasteczko technologiczne jest ciągnięte w dół przez miasta, w których Internet ślimaczy się jak cholera. :???:

 

A zatem takie telefony pozbawione slotu SD są po prostu dla kogoś innego. Ok, sprawa fajna i w ogóle, dobrze, że takie rzeczy są, ale wymagają one takich, nie innych warunków bytowania, takiej, nie innej filozofii działania, odpowiadają takim nie innym potrzebom użytkownika.

 

W związku z tym nie, nie można (na szczęście!) ludziom mówić "a weźta tak jak wszyscy inni działajcie", czy "ja nie wiem, mnie to pasuje, to i wam musi". Jakby nie patrzeć, jakby nam to pasowało to co innym, to byśmy wszyscy Samociągi albo Hejtisi czy inne Nexusy mieli, nie Xiaominki. :cool:

Edytowane przez Marvinka
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvinka dobrze prawi! Akurat ja sobie bardzo cenie slocik na SD, zawsze mogę sobie na szybkości poprzenosić wszelkie zdjęcia, nutki, pliczki których potrzebuje między starym telefonem, a nowym nie bawiąc się w kabelki USB do PC lub jakiś chmury z których przy moim necie ściągałbym to wieki :< 4Mb/s w mojej okolicy to niestety "dużo" ;-;

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slot kard SD to nie jest mega oszczędność, tym bardziej, jak można wykorzystać slot kart SIM czy microSIM na karty SD tak, jak w lenovo czy Elephone. 
SD ma wady i zalety, jak padnie telefon to dane są do odzyskania od ręki, a przede wszystkim w ogóle są możliwe do odzyskania :)

Nie mniej jednak wiele producentów nie montuje slotów kart SD (min Apple) ze względu na jakość tych kart, bo często idąc nie na jakość a na cenę ludzie kupuję tandetne karty gdzie przepust danych jest beznadziejny...

 

dalej uważam, że mogli dać + 0.5mm i jeszcze większą baterię, hit byłby murowany na skale wszechświata :)

 

edit @masamasen - ty, kurde, widaj  :D kiedy na koreba na rynek? :P

Edytowane przez Pirzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jak wchodzil mi4 to ludzie narzekali ze single sim. Teraz jak wchodzi mi4i to narzekaja ze brak karty sd. Ciekawe co bedzie nastepne. Rynek smartfonow jest ogromny , w tej chwili jest tyle marek, modeli ze kazdy cos znajdzie. Nikt nikomu nie każe kupowac mi4i. To jaki jest smartfon to kwestia gustu a o gustach sie nie dyskutuje.

Edytowane przez Numb
ort
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że Xiaomi ma teraz tyle modeli, że każdy znajdzie coś dla siebie a nie jak Apple, że tylko jeden jedyny iPhone (no dwa.. bo z Plusem jeszcze jest..).

 

Są dual simy, są LTE, bez LTE, z SD, bez SD, low end, średnie i topowe, są małe, duże i bardzo duże, są mediateki (...hehe) i qualcommy, są czarne, białe i kolorowe. 

 

Ja sam bym w przypływie kasy kupił MI4i rodzicom. Mama ma Nexusa S a ojciec badziewnego LG L9 czy jakoś tak...

Cieniutki MI4i (przez co 5 cali może nie straszyć). Im nie potrzebne SD i inne cuda, a porządny telefon. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że Xiaomi ma teraz tyle modeli, że każdy znajdzie coś dla siebie a nie jak Apple, że tylko jeden jedyny iPhone (no dwa.. bo z Plusem jeszcze jest..).

 

 

 

Kiedys jak wchodzil mi4 to ludzie narzekali ze single sim. Teraz jak wchodzi mi4i to narzekaja ze brak karty sd. Ciekawe co bedzie nastepne. Rynek smartfonow jest ogromny , w tej chwili jest tyle marek, modeli ze kazdy cos znajdzie. Nikt nikomu nie karze kupowac mi4i. To jaki jest smartfon to kwestia gustu a o gustach sie nie dyskutuje.

 

Hihihi, panowie kochani, pamiętajcie, że to nie ci sami ludzie narzekają. :mrgreen:

 

Ten drobiazg jest bardzo ważny dla higieny dyskusji Internetowej, bo pozwala on wyciągnąć jak asa z rękawa DOKŁADNIE wasz argument. Nie podoba się? Ale to żaden problem. Masz tu model XYZ, ten ci będzie pasował.

 

To jest istotne, żeby to porozdzielać, żeby nie odbierać tych, którym coś się nie podoba jako wrogów, tylko potencjalnych sprzymierzeńców, ale z innego sektora, takich zapychaczy ale innej dziury. Sami zresztą producenci to uwzględniają - po co by przecież tworzyli takie różne modele zamiast 2-3?

 

...No chyba, że mówimy o takich co to tylko łażą i marudzą i wydziwiają i nic im nie pasuje. Na takich to tylko kominiarka, gazrurka, ciemna uliczka na Warszawskie Pradze księżycową nocą...

 

Ekhekhekhe, wróć. Marvinka znowu pomyliła zakładki. :-P

Edytowane przez Marvinka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm juz widze jakbym powiedzial mamie ze musi zdjecia wysylac do chmur bo jej sie nie mieszcza ww telefonie xD.

 

Tak pozatym to chyba wolabym kupic redmi 2 bo ten snap 6xx nie jest ajkis zabójczy bedac zupelnie szczerym ;P to jest chyba na poziomie mediateka z nota 3g jesli o wydajnosci i plynnosci mowa .

Bez przesady wiesz ile trzeba zdjęć 13MP by zapełnić 12 GB?? Dużo. Już widzę jak nasze mamy robią 100x więcej zdjęć jak my. 

 

Co do procka to Hugo pokazywał 40 000 w Antutu więc...? 8 rdzeni i 2GB to spoko jak do MIUI 6. No i ponownie: za tą cenę.

Acid, a to przypadkiem nie Ty gdzieś pisałeś że Xiaomi nie ma średniaków a jedynie redmi-budżetowce i Mi-flagowce?

No kiedyś może i pisałem no i? A co ja wróżka, że Xiaomi nigdy tego nie zrobi?

Dwa lata temu 99% mediów światowych jednogłośnie wmawiało ludziom, że iPhone większy jak 4 cale nie będzie.

I jak wyszło? Nawet z Plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...