Skocz do zawartości

Redmi 9 - MIUI Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

@asziatko

https://miuipolska.pl/forum/topic/51615-aktualizacja-oficjalnego-romu-z-pliku-przez-systemowy-updater/

Tutaj masz instrukcje jak się aktualizuje ROM z ręcznie z pliku. W przypadku reinstalacji ROMu po prostu wybierz "Pobierz najnowszy pakiet" i dalej już samo pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pkonrad dzięki wielkie za instrukcję. Dowiedziałem się żeby wejść w szczegółowe opcje aktualizacji należy kliknąć 5X w logo o czym nie wiedziałem do tej pory.

Póki co nie będę robił reinstalacji ROM'u ręcznie z racji że opanowałem problem ze wspomnianym BT i funkcjonuje wszystko poprawnie i jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

[mention]2zerozero7[/mention]

Chyba nie czytałeś uważnie tego tematu.

Zobacz post nr 24 ,26 i 27.

Z tego właśnie powodu oddałem ten telefon kilka dni po zakupie, jak tylko przeczytałem tą informację.

Edytowane przez mrosi
Po co tyle pustych wierszy w poście...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 16.12.2020 o 01:18, pkonrad napisał:
Dnia 16.12.2020 o 01:12, 2zerozero7 napisał:
Czytałem czytałem , ale moze jest jakaś szansa że coś na mediateka zrobią 

Nie będzie ROMu MIUI Polska dla Redmi 9

Jak żyć? Chcę mieć wersję MIUI 12 a mam ROM QJCEUXM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po zaktualizowaniu mojego redmi 9 3/32 do miui 12 pojawiło się kilka problemów. Bateria wytrzymuje znacznie krócej bo wcześniej z około 2 normalnych dni użytkowania maksymalnie 1,5 dnia. W nocy gdy nic nie robię na telefonie ucieka około 20% baterii a przed aktualizacją to było maksymalnie jakieś 5%. Oprócz tego jest mniej wolnego ramu, ale to chyba normalne w nowszej nakładce. Mam też problemy z messengerem. Czasami przychodzą powiadomienia, a czasami nie. W ustawieniach przestawiłem wszystko tak żeby messenger się nie wyłączał w tle ii żeby powiadomienia przycodziły i dalej nic. Czy da się w jakiś prosty sposób wrócić do miui 11? Albo jak naprawić ten problem z baterią bo inne problemy jakoś przeżyję. Ze świetnej baterii teraz nagle przy intensywnym użytkowaniu jednego dnia nie udaje mi się wycisnąć...

 

Screenshot_2021-02-17-13-08-14-157_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.ac9538b8752d24524ae4651a2425871b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie (i Panie), stałem się szczęśliwym (teraz już nie, niestety) posiadaczem Redmi 9 dwa tygodnie temu. Kiedyś miałem Redmi 4 Pro z szajsowym MIUI i wgrywałem MIUI Polska i jakoś przez to przeszedłem. Teraz myślałem, że w telefonie z oficjalnej dystrybucji tego się da uniknąć, ale niestety. Nie ma nagrań rozmów, żadna apka z symulacją diody powiadomienia na ekranie nie działa (co też jest wkurzające), a najgorsze, że ten telefon nie jest wspierany przez MIUI Polska. A przecież dałbym radę wgrać. Szok! Żałuję zakupu, ale co zrobić. Nawet nie pomyślałem, żeby sprawdzić, czy jest wspierany, ani czy nagrywa, nawet się tego nie spodziewałem, że nie nagrywa.

Tak się tu wywnętrzam niepotrzebnie, ale to ostrzeżenie dla innych !!! Zastanówcie się, zanim kupicie. Lepiej dodać 50 dych więcej i mieć bez problemów.

Ja kupiłem, bo jest tani i wszystkomający (NFC i nawet radio FM bez anteny, które akurat mi nie działa, nie wiem czemu, ale to akurat mnie najmniej obchodzi).

Zwrócić do sklepu, nie zwrócę, bo już go porysowałem i w ogóle... szybko poszło...

Pozostaje kwestia tego nagrywania, co u mnie jest absolutnie konieczne. Trzeba będzie zamiast MIUI Polska wsadzić jakiś inny ROM.

Z tego, co czytałem, pozostaje tylko wersja indonezyjska, tajwańska i hinduska. Może i chińska, ale tu są inne komplikacje, jak czytam.

Jak się to wersje instaluje, skąd pobiera?

Na pewno jest to gdzieś napisane, ale jak na razie znalazłem filmik na youtubie w języku Urdi czy Hindi, nie ma nic po angielsku, ale wcale się nie dziwię, skoro wersje z nagrywaniem są tylko w tamtych krajach. Znacie może link do jakiejś dobrej procedury update'u ROMU do tych wersji po angielsku i jakieś oficjalne downoady, jeśli są? A może ktoś napisze sam mniej więcej jak to się robi i na co uważać? Wiadomo: unlock, TWRP i ROM (czy jakoś tak, jest opis na tym forum, choć oczywiście nie dla Redmi 9).

Która z wersji najlepsza, sprawia najmniej problemów i jest najbardziej zbliżona do polskiej wersji? W której działa NFC? W której nie pokazują się krzaczki po chińsku? Co też bywało denerwujące, bo jak wyskakuje popup z krzaczkami chińskimi i musisz coś wybrać, a nie wiesz co, bo po chińsku, no to nie jest zbyt wesoło.

Czy ktoś tu na forum zdołał sobie zainstalować tamte wersje? A może rzeczywiście MIUI Polska zacznie wspierać tego złoma?

 

Każde info mile widziane, chociaż porady typu "Zmień telefon" możecie sobie darować, bo chętnie sam bym to zrobił...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootloader zablokowany lecz nadal brak certyfikatu google, trzeba po każdym przywróceniu ustawień fabrycznych zgłaszać się na stronie google aby uzyskać certyfikat, w przyszłym tygodniu będę miał drugą sztukę do wgrania romu indonezyjkiego to zobaczę czy zablokowanie bootloadera coś zmienia w sprawie certyfikacji, jeżeli nie to nie widzę sensu blokować bootloader po wgraniu indonesia rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...





Odradzasz bo? Kierujesz się przeczuciem czy masz potwierdzone informacje?
Nawet na stronie Xiaomiupdater widać, że to stable a nie żadna beta https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/lancelot/
Podam przykład jak nacisne kwadrat w pasku nawigacyjnym i następnie przytrzymam palec na danej aplikacji to od razu wywala mnie do ekranu głównego czyli nie mogę wybrać np. kłódki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na telefonie żony V12.0.2.0.RJCEUXM i potwierdzam, opcja o której wspomniał bigdamian nie działa. Tyle że u niej nie wyrzuca do ekranu głównego a wchodzi w "Informacje o aplikacji", nie wyświetla po przytrzymaniu przycisków kłódki itp ...

 

Dodam że czyszczenie oraz aktualizacja launchera do najnowszej wersji (nie Alpha) pobranej z apkmirror nie naprawia błędu...

Edytowane przez chudy002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest błąd.

Aplikacja launchera nie uruchamia dodatkowych opcji, jeśli jest spełniony jeden z warunków:

  • urządzenie znajduje się na liście urządzeń, które mają mało pamięci, w kodzie launchera (Redmi 9A/9C/9i),
  • ROM jest w wersji "Lite" (czyli w skrócie wtedy, gdy telefon ma do 4 GB RAM-u włącznie).
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lux, czyli niepotrzebne halo... Dzięki za wyjaśnienie.  Jedna rzecz jakiej szkoda, taki estetyczny drobny smaczek to, że na androidzie 11 zostały wyłączone dynamiczne ikony kalendarza, zegarka czy pogody. Ale rozumiem że to też zwiazane jest z ograniczeniami sprzętowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest błąd.
Aplikacja launchera nie uruchamia dodatkowych opcji, jeśli jest spełniony jeden z warunków:
  • urządzenie znajduje się na liście urządzeń, które mają mało pamięci, w kodzie launchera (Redmi 9A/9C/9i),
  • ROM jest w wersji "Lite" (czyli w skrócie wtedy, gdy telefon ma do 4 GB RAM-u włącznie).
A da się to jakoś ominąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w 11-stce implementacja gestów i menu ostatnich aplikacji należy do launchera. Implementacja Xiaomi pod tym względem jest skopana i powoduje, że launchery inne niż domyślny się z tym po prostu nie "dogadują". Tę zmianę w kwestii wersji "lite" też prawdopodobnie wrzucili na Redmi 9 wraz z 11-stką (może była wcześniej, trudno mi powiedzieć, nie miałem tego modelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...