Skocz do zawartości

dane w roamingu - codziennie muszę dawać zgodę


Bartodziej

Rekomendowane odpowiedzi

Redmi note 8 pro, Android10, Play.

Problem: brak internetu.

Zauważyłem że po każdym uruchomieniu komórki - jeżeli nie wejdę w ustawienia i nie ustawię "Dane w roamingu: ZAWSZE" to nie mam netu.

A że tel uruchamia się codziennie to jest to męczące. Roaming krajowy mam zawsze włączony i to ustawienie się trzyma.

Pytanie do Was:

Czy da się jakoś na stałe to ustawić abym co dzień nie musiał klikać w ustawienia? A jeśli nie to może można jakiś skrót do tych ustawień zrobić?

Kolejna pierdoła która na starym tel (i androdzie) nie istaniała. Ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 3.07.2020 o 11:47, Bartodziej napisał:

Redmi note 8 pro, Android10, Play.

Problem: brak internetu.

Zauważyłem że po każdym uruchomieniu komórki - jeżeli nie wejdę w ustawienia i nie ustawię "Dane w roamingu: ZAWSZE" to nie mam netu.

A że tel uruchamia się codziennie to jest to męczące. Roaming krajowy mam zawsze włączony i to ustawienie się trzyma.

Pytanie do Was:

Czy da się jakoś na stałe to ustawić abym co dzień nie musiał klikać w ustawienia? A jeśli nie to może można jakiś skrót do tych ustawień zrobić?

Kolejna pierdoła która na starym tel (i androdzie) nie istaniała. Ech.

Udało się załatatwić problem ? mam to samo.. każdy restart przywraca ustawienie na " nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

>Udało się załatatwić problem ? mam to samo.. każdy restart przywraca ustawienie na " nigdy" <

Jest gorzej - reset do nigdy następuje za każdą zmianą sieci - gdy podróżujesz może być kilka razy w ciągu dnia.

Gdyby nie fakt korzystania przez Play z nadajników innych operatorów problemu by nie było.

Tak czy siak rezygnuję na jesień z Play - pytanie czy jeśli wezmę Heyah syt nie będzie podobna bo korzystają z T-Mobile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.08.2020 o 10:49, Bartodziej napisał:

>Udało się załatatwić problem ? mam to samo.. każdy restart przywraca ustawienie na " nigdy" <

Jest gorzej - reset do nigdy następuje za każdą zmianą sieci - gdy podróżujesz może być kilka razy w ciągu dnia.

Gdyby nie fakt korzystania przez Play z nadajników innych operatorów problemu by nie było.

Tak czy siak rezygnuję na jesień z Play - pytanie czy jeśli wezmę Heyah syt nie będzie podobna bo korzystają z T-Mobile?

Szczerze nie wiem, sprawdziłem na redmi note 8t w orange, po restarcie wciąż pamiętał ustawienie. A to "prawie" te same telefony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam, Wesołych świąt. Zarejestrowałem się tylko po to by dodać komentarz dla potomnych gdyż się nie znam, a może komuś pomoże. Już mało nie osiwiałem bo tel. na prezent kupilem i dziadostwo się okazało. Mam ten sam i same plusy tj. szybki, nie grzeje się, nie zacina, super zdjęcia itp generalnie potwierdza opinię we wszystkich Benchmarkach - sieć Premium Mobile. Ten na prezent to na sieć Play i te objawy co tu piszecie tj. R-ka, brak internetu, ten komunikat o włączeniu roamingu pomimo wyłączonego itd. Nic nie pomogło- research, reset, zmiana na Miui 12 liczyłem na szczęście niestety nic. Zmiana na "dane w roamingu" na "zawsze" rozwiązała problem. Internet nie znika jedynie dziwnie się grzeje przy korzystaniu z Internetu, a na pewno nie powinien. Może to z powodu ciągłego skakania po sieciach nie wiem ale internet nie znika i nie pojawia się ten "zły" komunikat. 

Pozdrawiam, Wesołych świąt. 

Widget spanidget span

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...