Skocz do zawartości

MIUI 20.7.2


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2072.png

  • Lipcowe poprawki bezpieczeństwa dla większości urządzeń
  • Zaktualizowane sterowniki GPU przez xiaomi.eu (może to polepszyć np. wrażenia z gier)
  • Poprawki błędów i tłumaczenia
  • Brak aktualizacji: Mi Mix 2S (błąd kompilacji ROM-u chińskiego), Redmi Note 7 Pro (problem z kalibracją kompasu w chińskiej wersji), Redmi Note 8 (problemy z restartami), Mi 10/Pro (testy Androida 11)
  • Redmi K30 Pro w tym i następnym tygodniu z Androidem 10. Kolejne aktualizacje będą już na Androidzie 11 (przerwa w wydawaniu ROM-ów)
  • W tej wersji występuje problem z radiem FM (nie działa), będzie OK za tydzień
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Zgodnie z decyzjami zespołu MIUI w Chinach od 5 września 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje bet MIUI dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj. Czcionka Archivo Narrow (do odnalezienia w aplikacji Motywy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może nie do końca w temacie, ale przeczytałem informację, że zgodnie z decyzjami zespołu MIUI w Chinach od 5 września 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje bet MIUI dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3. Osobiście użytkuję model Mi8 i stąd pytanie: czy po wydaniu ostatniej aktualizacji będę musiał ją użytkować do ostatnich dni telefonu? Czy może będę mógł przejść na wersję global, która dalej będzie aktualizowana? Tylko nie wiem czy na ostatnią wersję tygodniową mogę sobie ściągnąć i wgrać poprzez stockowy aktualizator (lub TWRP) najnowszy global, czy może trzeba zrobić to w inny sposób? Poradźcie coś, bo nie jestem zbyt mocny w tym temacie, a nie chciałbym sobie uceglić telefonu...

P.S.

Już ciągnę właściwą aktualizację z głównego serwera, bo wcześniej zaczynał ściągać zamiast na Mi8 to na Note7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal.smoderek napisał:

Z każdą kolejną aktualizacją tracę niestety nadzieję, że uda się naprawić problem z miganiem ekranu przy odblokowaniu telefonu. Poza tym wszystko całkiem nieźle śmiga.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Ja na Mi9t pro nie widzę migotania, ale bateria szybko spada za to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najgorsza aktualizacja z wszystkich które były do tej pory. Zwiechy launchera gdy tylko chcę rozwinąć górną listwę powiadomień. Kłopoty z dzieleniem się sygnałem GPS pomiędzy jednocześnie działającymi aplikacjami.

Mam jeszcze poprzedni plik aktualizacji na którym wszystko działało ok. Czy mogę go wgrać na nowszy aby wrócić do stanu sprzed aktualizacji? I to akurat jak wyjechałem na urlop...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to nie do konca dobre miejsce, ale w sumie dotyczy nowych wydan (miui12) oraz wiekszosci telefonow dlatego zapytam tutaj.

Jaki jest obecnie najlepszy sposob na reklamy bez root'a? Mialem apki adguard, blokada v4, block this, ale wszystkie na stronach czy apkach blokuja srednio na miui12. Teraz mam paczke fredek v2 (dla swojego mi9), ale tez srednio dziala (recznie plik host tez probowalem wrzucic do system/etc). Prywatny dns tez na miui12 nie dziala zbytnio. KIedys paczka dziala super na stronach, apkach i yt. Teraz wydaje mi sie, ze wszystkie apki i sposoby na miui12 nie dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Carburator napisał:

Czy mogę go wgrać na nowszy aby wrócić do stanu sprzed aktualizacji?

Bez wipe może się część apek wysypać. Jeśli już to tylko z wipe data/dalvik/cache (pamięć wewnętrzna nie zniknie, ale znikną apki i ich ustawienia).

1 godzinę temu, michalm83 napisał:

Dziś zauważyłem że po wyłączeniu i ponownym włączeniu mam ustawiony motyw standardowy i z niego ikonki. Po odblokowaniu telefonu dopiero ikonki przeskakują na te z motywu który wybrałem. MI9

Na RN7 wszystko w porządku (prosiłbym inne osoby z Mi 9 o sprawdzenie, jeśli możliwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mates21 napisał:

Moze to nie do konca dobre miejsce, ale w sumie dotyczy nowych wydan (miui12) oraz wiekszosci telefonow dlatego zapytam tutaj.

Wątek Fredka został zamknięty (na jego prośbę), więc wybaczam... ;)

Testuję appkę Blokada aktualnie. Trzeba w ustawieniach ustawić pracę w tle, a dodatkowo, w MIUI, w Ustawienia -> Aplikacje -> Zarządzanie -> Blokada - zezwolić na Autostart i wyłączyć oszczędzanie energii dla aplikacji. Wówczas będzie ona działać w tle i działać prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mates21 napisał:

Jaki jest obecnie najlepszy sposob na reklamy bez root'a?.

Mam Adguarda i działa świetnie na miui 12. Blokuje wszędzie, w grach, w przeglądarce itp. Oczywiście apka z ich strony,nie ze sklepu Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

Dalej to samo - brak PIP przy minimalizacji YT lub Google Maps, bateria leci w oczach. 

U mnie PiP działa niemal wyłącznie wtedy, gdy wywołam ustawienia z poziomu panelu powiadomień. Przez gesty nie ma większych szans na to.

A z baterią na MIUI 12 niestety borykają się niemal wszyscy... na Globalu zresztą jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria na 20.7.2 jest niestety słabsza niz na 20.6.18 ja wróciłem do poprzedniego buildu. Szkoda ze xiaomi nie chce nic naprawić z baterią już tyle czasu. Jak miałem RN5 to przez noc znikał mi maksymalnie 1% baterii tutaj to porażka 1% na 1h to dużo. Ogólnie miui ma skopane zarządzanie ramem i aplikacjami. Mimo ze zablokujesz działania aplikacji w tle to systemowe non stop się odpalają.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o kłopotach z aktualizacją na moim mi8. Jeszcze raz ściągnąłem plik aktualizacji, jeszcze raz uruchomiłem aktualizację i było nieco lepiej. Potem przełączyłem motyw na defaultowy i teraz jest w miarę ok. Jedynie co to nadal problem z dzieleniem się GPS-em i spory drenaż baterii. 

A co do tego drenażu baterii to tak się zastanawiam czy mam rację. Porównując wytrzymałość baterii zawsze wracam pamięcią do telefonu nowego. Teraz patrząc na wyniki zdrowia baterii pokazywane przez accubattery to po nieco ponad roku używania mam już zamiast 3400 jedynie 2800. Więc jak telefon ma działać tak samo długo jak na początku? Sprawdźcie jak to wygląda u Was. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, matti napisał:

Mam Adguarda i działa świetnie na miui 12. Blokuje wszędzie, w grach, w przeglądarce itp. Oczywiście apka z ich strony,nie ze sklepu Play.

Uzywalem premium, ale i na stronach i w grach i na youtube reklamy byly. Nie wiem czy to kwestia ustawien, czy modelu tel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, matti napisał:

Mam Adguarda i działa świetnie na miui 12. Blokuje wszędzie, w grach, w przeglądarce itp. Oczywiście apka z ich strony,nie ze sklepu Play.

Tyle tylko, że Blokada jest za darmo, a AdGuard kosztuje blisko 10 PLN/miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam Redmi K30 Pro 5G ,telefon kupiony w Chinach. Obecnie jest wersja MIUI 10 ,ale bez j.polskiego.

Co do odblokowania, to już w "trakcie" od wczoraj mam "ustawowe" 168 godz. Myślę,że nie będzie kłopotu z tym (poprzednie tel bez problemów).

Mam problem,szukam TWRP i xiaomi.eu ,ale nie mogę znaleźć dla dla tego modelu.

Jest dla Redmi K30 Pro ,ale bez 5G. 

Czy to Recovery od Redmi K30 Pro i soft będzie ok dla mojego telefonu ?

Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale ....?

Proszę o odpowiedź .

Pozdrawiam Krzysztof

Screenshot_2020-07-07-10-05-22-107_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...