g-ryznar

Twrp - Łączenie Z Miui

Recommended Posts

WItam, czy jest możliwa opcja połączenia na stałe tego recovery z MIUI (możliwość instalacji romów Xiaomi i aktualizacje)? Niestety, ale domyślne recovery jest tak ograniczone funkcjonalnie, jak to tylko możliwe. 

Dodatkowo jak próbuję flashować TWRP, za każdym razem próby kończą się fiaskiem. Korzystam ze sposobu przedstawionego w tym poradniku (http://xiaomi.eu/community/threads/rom-ivans-aosp-lollipop-5-1.27413/) i za pierwszym razem wszystko zagrało, a teraz pomimo tego, że w CMD nie występują żadne błędy i wydaje się, że wszystko jest w porządku, obecne jest tylko recovery MIUI.

I jeszcze jedna sprawa. Pojawiło się TWRP w wersji 2.8.6.0. Pomimo tego, że nie jest ono oficjalnie dostępne dla Xiaomi MI2(s), to czy można je skutecznie używać z oficjalnych źródeł, bez modyfikacji na tym telefonie?

Odpowiedz sobie na pytanie czy w ogóle do czegoś potrzebujesz recovery. Szczególnie na Mi2 gdzie w ogóle nie jest potrzebne nic do MIUI.

Wysłane z MI Note

Czyszczenie CAŁEJ pamięci wewnętrznej bywa przydatne od czasu do czasu. No, i oczywiście to jedyna rozsądna opcja dla mnie przy instalacji np. stockowego Androida. 

Jak miałem Mi2 przez rok nie zrobiłem Wipe niczego. Nawet po chińskiej wersji. Także nie, nie jest przydatne.

Natomiast jak bawisz się w inny rom to fakt. Znajdź CWM a nie twrp i wgraj recovery przez

Fastboot flash recovery recovery.img

Wysłane z MI Note

A czy na innym recovery wszystkie funkcje MIUI będą działać? Próbowałem instalować właśnie przez TWRP MIUI, ale pojawiał się błąd.

No to oczywiste, że nie będzie działać dual boot taki jak masz na MIUI. Reszta nie ma znaczenia.

Wysłane z MI Note

Używaj  "smiui"  tam możesz wybrać recovery i inne dodatki - ma więcej do zaoferowania.

Używaj CWM najlepiej najnowszego...

Wgraj przez adb w trybie fastboot. Przez update i recovery xiaomi nie wgrasz.

Dualboot fajna sprawa można mieć miui z androidem 4.4 lub 4.1 i testować nowe wersie miui.

Niestety flashowanie przez adb nie jest takie proste, gdyż cały czas powraca stockowe recovery... Słyszałem, że niektóre systemy mają jakiś mechanizm przywracający recovery i że sposobem obejścia tego jest zmiana nazwy plików przywracających w folderze system, ale nie wiem o jakie pliki dokładnie chodzi. 

A próbowałeś w ogóle co pisałem? Flash w fastboot na pewno działa bo sam to robiłem. Tylko to było CWM.

Tak jak masz nowego andka z miui to recovery się kasuje jak dasz zabutować się systemowi od razu po wgraniu. 

Wystarczy po wgraniu recovery przez adb wydać polecenie "fastboot reboot" i przytrzymać górny przycisk głośności i wejdziesz w recovery cmw :)

Nie sprawdzałem na nowym andku, ale wystarczy usunąć skrypt recovery-from-boot.p w folderze /system  aby nie przywracało recovery lub skasować plik recovery-from-boot.p ( recorvery/recovery-from-boot.p ) w paczce z romem- otwieramy 7zip i kasujemy recorvery/recovery-from-boot.p.

Przy miui na 5.0 recovery zachowuje sie jak piszesz czyli po każdym restarcie wraca oryginalne. 

Edited by sibul
  • Like 1

Niestety, ale nie działa przejście do recovery zaraz po flashowaniu, co jest bardzo dziwne. Wydaje mi się, że jedyną opcją jest zmiana nazwy pliku odzyskiwania => wgranie recovery => załadowanie systemu => wejście w recovery => przywrócenie domyślnej nazwy pliku odzyskiwania.

Edit: Niestety, ale nic to nie dało... Cóż, jest to o tyle dziwne, że wcześniej wgrywałem na MIUI v6 na 5.0 i wszystko działało, a teraz nie chce działać ani TWRP, ani CWM.

Edit2: Uff.. wreszcie poszło... Ale było z tym zabawy... Problem rozwiązałem w następujący sposób: wgrałem ROM przez MIFlasha na wersji starszej niż Lollipop (w moim wypadku 4.1), później po zainstalowaniu TWRP (wciąż uważam, że lepszy od CWM) elegancko to recovery się uruchomiło.

Edit3: A jednak to nie takie proste... Jak się okazuje, przy instalacji MIUI na 5.0 przez opcję aktualizacje w telefonie wgrywa się też stockowe recovery... I wtedy wgranie działającego customa (przynajmniej dla mnie) jest niemożliwe. Pomoże coś podmienienie pliku przywracającego recovery na wcześniejszym Androidzie na inny, o tej samej nazwie, ale tylko do odczytu, czy recovery wgrywa się niezależnie od tego?

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, a mianowicie, czy jest możliwość skorzystania z TWRP 2.8.6.0, jeśli nie ma oficjalnej wersji dla MI2S?

Edited by g-ryznar

Ja zainstalowałem miui v6 5.0 wgrałem recorvery cwm i wróciłem na 4.4 (recorvery kasuje się jeśli dopuścić do restartu i abutowania)

Zobacz nową wersję v6 na 5.0.

TWRP korzystałem z tego chwile, ale jak ja sprawdzałem nie było tam opcji dualboot i krzaki.

TWRP jest skomplikowany pod mi2s i jeśli sam nowego nie skompilujesz to nie użyjesz byle jakiego z nowym numerkiem.

Dualboot da się zrobić na 5.0 i na 4.4. Na 5.0 trzeba przygotować rom bo nadpisze recorvery.

Edited by sibul

Próbowałem tej metody z rozpakowaniem ROMu MIUI na 5.0.2 i wywaleniem tych plików przywracających, jednak po późniejszym spakowaniu, nie jest on widoczny dla aplikacji flashującej. O co tu może chodzić?

"tej metody" czyli której? Kto tak poradził?

Przecież to co zrobiłeś to kompletna głupota.

Wysłane z MI Note

sibul:

"Nie sprawdzałem na nowym andku, ale wystarczy usunąć skrypt recovery-from-boot.p w folderze /system  aby nie przywracało recovery lub skasować plik recovery-from-boot.p ( recorvery/recovery-from-boot.p ) w paczce z romem- otwieramy 7zip i kasujemy recorvery/recovery-from-boot.p." 

Chyba, że źle zrozumiałem...

Guest
This topic is now closed to further replies.