Skocz do zawartości

[AmazFit Bip S] nie pokazuje danych o wysokości podczas aktywności


stforek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna posiadam amazfit bip s (wcześniej miałem zwyklego Bipa). Podczas treningów nie zapisuje danych o wysokości. Również pozycja GPS pod kompasem nie ma rakiej informacji (poprzedni bip sobie z tym radził). Czy to mozliwe ze wersja S nie określa wysokosci czy to raczej jakis błąd?

Edytowane przez stforek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też nie ma informacji o wysokości, zgłosiłem to. Nie wiem czy cokolwiek to da, ale może jest to kwestia aktualizacji software.. (polecam zgłaszać tego typu rzeczy w aplikacji - im więcej zgłoszeń to większe prawdopodobieństwo, że info dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tym GPS-em to mocno bym polemizował, jak mi padł pełny BIP to się zastanawiałem nad eską bo tańszy, no ale właśnie nie kupiłem bo brak wbudowanego modułu GPS, przynajmniej na tych stronach co zerkałem było wręcz napisane brak . Nie zwróciłem uwagi na czujnik ciśnienia bo to mi zbędne i nie wnikałem czy ma.
Eska to niestety kastrat i dlatego tańszy

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2020 o 23:25, [email protected] napisał:
  • Mam ten sam problem. W amazfit bip był pomiar wysokości, w bip s jest oznaczony jako niedostępny lub niewyświetlony z innej przyczyny. Ciekawe jakiej? Gdzie to mogę zgłosić? Pozdrawiam.

Można to zgłosić w aplikacji Amazfit:

Profil > Prześlij opinię > Opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, mi się pomerdało, eSka ma GPSa, rypło mi się z kastratem BIP Lite, sorki za zamieszanie.
A co do problemu, próbowaliście fixa łapać na otwartej przestrzeni? Bo w budynkach nie będzie łapał.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2020 o 00:03, mrosi napisał:

Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.

"Problem z..." to nie opis problemu.

poprawiłem, dzięki

Dnia 28.07.2020 o 08:47, Netoper napisał:

Pany, mi się pomerdało, eSka ma GPSa, rypło mi się z kastratem BIP Lite, sorki za zamieszanie.
A co do problemu, próbowaliście fixa łapać na otwartej przestrzeni? Bo w budynkach nie będzie łapał.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Próbowałem w różnych sytuacjach (również na otwartej przestrzeni oczywiście). Wydaje się to jakąś niedoróbką softu albo faktycznie brakiem jakiegoś czujnika. W starym BIP przy opcjach GPS oprócz pozycji podawał również wysokość, w BIP S nie ma w ogóle takiej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie do wysokości wystarcza niby sam GPS ( jak jest to zrobione w fonach) w Bipie do wysokości potrzebny jest też niby czujnik ciśnienia, bo jak się uwali czujnik to nie będzie pokazywało wysokości. Chociaż jak pisałem wysokość można z samego GPSa wykryć, jest to tylko kwestia softu. Czujnik ciśnienia w Bipie ma jeszcze wskazywać przewyższenia. A patrząc jak niechlujnie Xiaomi potrafi soft robić to nie dziwota że po uwaleniu czujnika nie pokazuje wysokości. (w Bipie)

Być może w eSce, soft zrobili już tak żeby z samego GPSa podawało wysokość, ale cholera ich wie czy to, że nie ma wysokości jest błędem w sofcie, czy jednak brakiem czujnika to ciężko rozkminić, tutaj to by się przydało więcej odzewu od użytkowników eSki jak to wygląda u nich.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Wszystko wskazuje na to że xiaomi wydało produkt i przybiło gwoździem.... czyli żadnych poprawek nie spodziewam się dostać. 

Sam najczęściej odpalam trening na telefonie... wtedy mam dane tętna z opaski i trasę+wysokość z GPS telefonu. Innej metody jeszcze nie znalazłem (jestem w trakcie testowania apek.. może któraś przy okazji reanimuje normalne alarmy budzika w zegarku - jak kiedyś w pierwszej wersji bip). 

Metoda przydatna jeśli możesz zabrać ze sobą telefon i nie potrzebujesz podglądu w trakcie. Sam byłem ostatnio rozgoryczony koniecznością wyboru, ale w wędrówkach górskich wybrałem podgląd pulsu i straciłem dane dot wysokości. Oczywiście zgłosiłem problem z danymi 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...