Skocz do zawartości

Sprawdzenie oryginalności słuchawek "Mi in-ear Headphones Pro HD" kodem QR.


soulfly777kris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów "miuipolska.pl"

Ostatnio zamówiłem u kolegów z Chin na Aliexpress słuchawki "Mi in-ear Headphones Pro HD" i mam mały problem z kodem QR bo po jego zeskanowaniu wyskakuje mi pusta strona, wygląda to dokładnie tak :

QR..thumb.jpg.8353ecf83ac07c85ed17845a4a650650.jpg

A z tego co pamiętam powinno to wyglądać tak :

MIIMI.thumb.jpg.7d8b1686e96823047eafb965aee84f24.jpg

Czy pusta strona nie ma znaczenia bo przecież pochodzi ona prosto z Chin i może tam są jakieś problemy ?

Używałem też VPN z Chińską lokalizacją ale to też nic nie dało.

Ogólnie słuchawki nie wyglądają jakoś podejrzanie 

xiaomi.thumb.jpg.4d3eef0fe76322025924a22c5f11b463.jpg

Na YouTube znalazłem materiał  "Fake Xiaomi Hybrid Pro HD Headsets Sold by Gearbest"  w którym jest dosyć rzeczowo wyjaśniane na co trzeba zwrócić uwagę przy sprawdzaniu oryginalności tych słuchawek i zastanawia mnie tu też jedna rzecz otóż według tego filmu oryginalne słuchawki mają na opakowaniu ten sam numer seryjny (14548/00511408)  a moje słuchawki maja inny numer 

NNNNNNNNNN.thumb.jpg.97e0f9114ffb865e2326db7a223afc6b.jpg

Może numer jest inny bo słuchawki z materiału YouTube były produkowane w 2017 r. a moje w 2019 r. ?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer seryjny... ten sam? To nielogiczne. Jak sama nazwa wskazuje, to numer seryjny urządzenia. To nie numer produktowy.

Jeśli zamawiałeś z Chin, to obstawiam fejki...

Nie mniej, sprawdzę w domu pudełko, bo też mam takie słuchawki, tyle że z oficjalnej dystybucji

 

Co zaś do poradników na YT, to wiesz gdzie można sobie wsadzić...? Nagrywają je kompletni ignoranci, przeświadczeni o własnej "lepiejszości", nie mający pojęcia o czymkolwiek (nie tylko o sprzęcie), a potem są takie sytuacje, jak ta tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta stronka po prostu nie działa. A w mi.com/verify bez dalszej częsći w linku co podałeś , SN nie podejdzie chyba, że z telefonu podasz, a w 2 zakładce musisz mieć kod zdrapkę. Nie wiek czy to jeszcze stosują.

A serialem źle zrozumiałeś! To fake produkty mają taki sam serial wszystkie. To tak jakby wszystkie telefony miały ten sam sn i imei.

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

"k120" masz rację że źle zrozumiałem z tym serialem i to własnie podróbki mają ten sam numer.

Co do strony "mi.com/verify" to do sprawdzenia słuchawek jest ona bezużyteczna bo pierwsza opcja jest jak pisałeś do telefonu a następna do kodów ze zdrapką a słuchawki takowej nie mają. Tutaj do sprawdzenia autentyczności produktu jest kod "QR" na kablu przy jacku ale po jego sflaszowaniu wyskakuje pusta strona. Gdzieś w sieci na zagranicznym forum znalazłem dyskusję że ta pusta strona nie świadczy o podrobionym produkcie ale wolałem spytać tutaj może ktoś ma takie słuchawki i mógł by je sprawdzić tym kodem "QR"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie przejmował. Mieli też aplikacje co się łączyła z jd.com i już nie działa. Tutaj także może być, że po prostu nie działa.
Ja dziś mam jeszcze dziwniejsze anomalia z ich chmura, na jednym telefonie i na i.mi.com działa ok, a na drugim mam z ta samą kartą sim problem, bo wyrzuca, jakby zablokowane konto i kieruje mnie do odzyskiwania... Także coś im szwankuje na serwerach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soulfly777kris napisał:

posiadałem "Mi in-ear Headphones Pro" i one grały o niebo lepiej, może jeszcze trochę poczekam aż się bardziej wygrzeją.

Pro HD posiadają dwa głośniki dynamiczne i jedną armaturę, więc to bardzo moźliwe. Ja posiadam Pro 2(Jeden głośnik dynamiczny i armatura. Tak samo jak Pro) Grają znakomicie i stoją po ok. 56zł na Ali. Nawet u jednego sprzedawcy czytałem, że sprawdzanie kodów QR nie działa, a nowa produkcja ich nie posiada.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...