Jump to content

Nie da się wyłączyć hulajnogi


Kazimiera
 Share

Recommended Posts

Hej,

 

Mam taki objaw, że hulajnoga m365 biała z 2018 roku cały czas jest włączona. Mogę się łączyć po bluetooth. Mogę zmieniać jej ustawienia jak tylne światło, odczytywać stan baterii i wersję softu. Mogę nawet aktualizować hulajnogę pomiędzy wersjami 1.3.8, 1.4.1, 1.5.5. Jeździ prawidłowo.

Próbowałem już odłączania baterii oraz wymieniłem panel górny na wersję zwykła, a także pro. Za każdym razem jak połączę wszystkie kable (panelu czy baterii pod deckiem) to hulajnoga się załącza i tak sobie jest.

Hulajnogę mogę ładować oryginalną ładowarką sieciową.

Coś się przypaliło? Co to może być?

Błąd nastąpił po aktualizacji na zwykłym panelu w wersji 1.3.8 po tym jak stwierdziłem, że wolę mieć ruski algorytm przyspieszania. Stronka generatora firmware to botox. No ale wątpię, że to to, skoro zmiana panelu i zabawa wersjami nic nie daje (mimo iż wszystko przebiega książkowo).

 

Nie chcę tego tak zostawiać. Niby bateria i tak jest zawsze załączona, ale mimo wszystko wolałbym kontrolować stan hulajnogi.

 

 

 

Sprawdzałem w m365 tools kod błędu lub ostrzeżenia. Obie wartości ustawione na 0.

Link to comment
Share on other sites

@Battery_Saver Thx. Gdzie on siedzi? Przy BMS?

@Tidnes BLE 81, ESC sprawdzę jak podłącze znowu panel.

No Panowie choroba mojej hulajki postępuje. Światło z przodu nie działa. Panel od pro zgasł. Hulajnoga nadal funkcjonuje. Dźwiękowo to co około 10 minut (może więcej, może mniej) dostaję kod błędu 10 (czyli coś nie tak na połączeniu z panelem). Rozłączyłem panel, bo mnie dźwięk doprowadzał do szewskiej pasji i teraz z tyłu lampa na chwilę zgasła, by po chwili zacząć sobie w stałym średnim tempie migać.

Może BMS do wymiany? Bo jak coś tam przypadkowego przepaliło, to objawy mogą być różne. Najdziwniejsze, że po odłączeniu panelu sterowania, skurczybyk wciąż jest włączony (migająca tylna lampka).

Na aliexpress najtańszy zamiennik, jest za 22 zł z darmową dostawą. Kupować?

Edited by Kazimiera
Link to comment
Share on other sites

Tak mam zwykła m365 biała z panelem od pro. Ale właśnie wróciłem do starej wersji panelu. Obniżyłem ble do 072 a ESC mam w wersji 138. Niestety nie pomogło, mam te same objawy (niemożność wyłączenia i dźwiękowy kod błędu 10). Chociaż połączenie w m365 tool jest teraz stabilniejsze (nie krzyczy żeby wciskać power w hulajnodze przy próbie skontaktowania się).

Może to być faktycznie coś przepalone. Pytanie co trzeba wymienić? Czy całą płytę główną (ESC)? A może taniej naprawić w jakimś  serwisie? A może to kwestia rozłączenia wszystkich możliwych kabli? Może coś się poluzowało lub zaszło wilgocią (ostatnio mamy niezła parówę).

 

Znalazłem taki oto wątek https://amp.reddit.com/r/Xiaomi/comments/a2gn92/m365_not_responding_to_power_button/

 

Prawie się zgadza, a może to i to. Ale na końcu gościu mówi, że to wina przycisku w panelu. Chociaż to jest odpowiedź postronnego gościa. Poza tym moja hulajnoga sama się załącza jak się podłączy baterię do ESC, a ja w dodatku sprawdzałem na dwóch panelach, więc to nie może być kwestia przycisku. Spróbuję odłączyć wszystkie kable (chociaż szkoda, bo są ładnie poprowadzone i poklejone - wersja hulajki z 2018)

Tutaj natomiast www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/acqebf/m365_wont_turn_off/ ostatni komentarz to taki, że factory reset pomógł, ale zanim go zrobię to chce się dowiedzieć co on robi? Co np. z dystansem przejechanym do tej pory?

Edited by Kazimiera
Link to comment
Share on other sites

Opisy prowadzą do wniosku że, gdzieś jest zwarcie (woda, śrubka za mocno wykręcona).

Moze jest to ew. problem przetartego kabla w kolumnie kierownicy.

Czy nie jeździła przez przypadek ta hulajnoga w deszczu, nawet niewielkim ?

 

Link to comment
Share on other sites

Jeździła i to dużym 3 dni temu.

Dzisiaj w połowie drogi miałem kod błędu 13 jak przejeżdżałem przez krawężnik. Później się wyłączyła by za 15 minut się włączyć, by po 15 sekundach znowu wyłączyć. Jak dojechałem na miejsce (juz autobusem) to rozkręciłem deck i odłączyłem baterię od ESC oraz 3 gniazda najbardziej na lewo. Odłączoną baterie naładowałem (są to niezależne komponenty, bo bateria ma w sobie moduł BMS), a w międzyczasie pozwalając reszcie "oschnąć". Jak wszystko podłączyłem ponownie, hulajnoga ozdrowiała. Zauważyłem również, że jeden z przewodów wychodzących z kierownicy do ESC był mocno naciągnięty, więc go trochę wyciągnąłem z tej kierownicy. Nie wiem teraz czy bawić się w przywrócenie panelu z PRO czy pozostać przy tym co mam.

Inne pytanie, czy są jakieś uszczelki na decka. Bo widzę, że to co jest to parcieje.

 

Dziękuję bardzo za pomoc. W sumie miałem farta, że tylko tak to się skończyło. Xiaomi lepsze.

Edited by Kazimiera
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...