Jump to content

Wentylator Xiaomi Mija Fan 2 / 2s


panda_86
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

Chciałem dokonać zakupu wentylatora Xiaomi Mija Fan. Pomijając kwestię dostępności podczas poszukiwań natknąłem się na kilka informacji, które chciałbym potwierdzić bądź zdementować i dokonać zakupu najbardziej właściwego urządzenia dla mnie.

Przytoczę fragment tekstu z opisanych różnic na innym portalu:

"Model ZLBPLDS03ZM jest datowany jako model 2019. Starszy model, czyli ZLBPLDS01ZM, był modelem na rok 2018. Jakie są różnice w młodszym modelu względem starszego? W nowym brakuje czujnika temperatury i wilgotności oraz  wymiennego akumulatora kosztem wbudowanego na stałe w podstawę. O szczegółach typu: kabel zasilający o długości 2 metrów w starym i 1 metra w nowym nie ma co wspominać.

Następna sprawa to tryb naturalnego wiatru. O ile w starszym modelu dmuchał on naprawdę bardzo przypadkowo, to w nowym ta funkcja przy załączonej oscylacji jest bez sensu. Najmocniejsze obroty wchodzą w skrajnych położeniach. Podczas całego przesuwu od/do wentylator wieje bardzo słabo."

O ile na czujnikach jakoś specjalnie mi nie zależy (chociaż jeżeli faktycznie oba były wbudowane w poprzednią wersję to chętnie bym skorzystał z danych jakie dają), o tyle najbardziej rozchodzi mi się o kwestię baterii.

Mianowicie:

1. Czy bateria ze starszej serii jest w ogóle osiągalna? (w najgorszym razie zawsze mogę podjąć reanimacje i samemu wymienić ogniwa).

2. Czy podstawa w nowszej wersji jest rozkrecalna i istnieje możliwość wymiany baterii, bądź też jest zalana / konstrukcja jednorazowa?

3. Czy wentylatora można używać kiedy bateria jest rozładowana? Dokładniej chodzi mi o to czy bateria wbudowana służy nam tylko kiedy odłączymy zasilanie z gniazdka, czy też jest w użytku cały czas. Diametralnie zmienia to żywotność baterii i tego najbardziej się obawiam w najnowszej wersji.

4. Czy ktoś może potwierdzić różnice w trybie naturalnego wiatru?

 

Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam, czy ktoś może się wypowiedzieć/doradzić? Mam te same pytania co autor tematu, czy warto czy nie warto i lepiej np zakupić model 2 bez "S" ?

Podobno model 1C ten najtańszy ma inny silnik i jest głośniejszy?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...