Skocz do zawartości

Mi 10 Lite - dyskusja ogólna / wrażenia z użytkowania / opinie


Styg

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moje spostrzeżenia co do mi 10 lite z oprogramowaniem global (mi10lite ma dziwnie nazwane romy - w telefonie widnieje global ,a plik updatu , który użyłem nosi nazwę eeaglobal - nie mam porównania ,bo nie mam innego telefonu eea ,ale  z tego co czytałem eea i global to 2 oddzielne romy -tak przynajmniej jest w wypadku innych telefonów)

1) niestabilny internet ,mmsy. Próbowałem wszelkie możliwości ustawień apn od orange (apn do mmsów w orange ma zablokowaną modyfikację) i oczywiście całą masę ustawień  w telefonie.

-Inernet mobilny może chodzić godzinami bez problemy ,by w pewnym momencie co chwila zrywać - wtedy najszybszym rozwiązaniem jest przełączanie preferowanych sieci 4g na 5g i znowu na 4g. Wtedy internet się odblokowuje.Może to wina nadajników orange. Na karcie plusa jest lepiej 

-)Mmsy (wysyłanie i odbieranie)-Taka sama sytuacja jak powyżej przy czym po reboocie telefonu miałem powtarzalna sytuacje ,że mmsy nie opuszczały telefonu -wyskakiwał błąd lub wysyłał w nieskończoność.

Następnego dnia po rebootach było trochę lepiej.Wyłączenie wifi znacznie poprawiało sytuacje tak jakby to po części blokowało mmsy -chociaż i w tej sytuacji nie rozwiązywało to problemu w 100%

Czasami najpierw wysłanie tekstowego sms odblokowywało możliwość wysyłania mmsów. Problem pojawiał się na karcie oranga i plusa.Szczerze ciężko było stwierdzić co powoduje,że raz działa, a za chwilę nie działa

3) Mniejsze błędy jak always on display możliwy do ustawienia tylko na 10 sekund 

4) Ukrycie notcha na wyświetlaniu powoduje niemożność wciskania przycisków wyskakujących w chrome -np push notification czyli przyciski pozwól -zablokuj wyskakujące do powiadomień nie można nacisnąć

5)Podgląd aplikacji  czyli małe screenshoty działających aplikacji w tle -czasami częściowo środek przeźroczysty tak jakby problem z  tzw image transparency

6)Mniejsza stabilność niż np ostatni system na moim poprzednim telefonie redmi note 4x - aplikacje częściej się zawieszają

7)Pojawił się pierwszy recover rom dla wersji global  miui_MONETEEAGlobal_V11.0.10.0.QJIEUXM_bdadc92ecc_10.0.zip Niestety zero zmian tylko aktualizacja zabezpieczeń

8)Moje wrażenia są takie ,że telefon wypuszczony pospiesznie bez porządnego przygotowania oprogramowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Mi 10 Lite - dyskusja ogólna / wrażenia z użytkowania / opinie

Cześć.

Wiecie jak ustawić indywidualny dzwonek dla kontaktu w tym cudzie (MI 10 lite)? Niby są opcje, ale to nie działa. Nie pamięta wyboru. Nie wiem czy to mój brak doświadczenia z MIUI czy są jakies byki w systemie. W Mi 9 lite to działa. Jeżeli wynika to z niedopracowania wersji systemu to słabo jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do 11.0.11 i zgłoszeniu problemów w Orange wydaje mi się ,że problem mms zniknął ,ale nie mam 100% pewności.Co do nagrywania rozmów to może będzie to dostępne w miui 12

Co do dzwonków. Wybierz kontakt potem trzy kropki w prawym górnym rogu. Potem kliknij napis dzwonek i wybierz dzwonek do kontaktu

Edytowane przez Styg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś z polskiej dystrybucji ? jak z bateria, długo trzyma ? jak sadzisz czy nie za mała ? :)

Jak czytam to on ma o wiele mniejsza niz Mi10 NOTE Lite ale i procek w MI10 jest chyba bardziej energooszczędny  niz w Mi10 NOTE Lite?

 

Edytowane przez Portalnet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od jednego ze znanych dostawców na allegro około 2-3 tygodnie przed tym jak zaczęła się oficjalna sprzedaż w Polsce .Bateria 4160 mah .Procesor z jednej strony bardziej oszczędny, ale z drugiej strony 5g pobiera więcej energii(nie korzystam z 5g) .Bateria jest zawsze za mała :)  nawet 10000 mah. Przy katowaniu bateria wytrzymuje około 10 godzin .Rozsądne użytkowanie daje 2-3 dni na baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Poszukuję telefonu i padło moje zainteresowanie na Mi 10 Lite 5G które to ma snapa 765G.  Nie miałem nigdy xiaomi więc byłby to mój pierwszy telefon i tu jakoś po pzreczytaniu kilkanaście wypowiedzi okazuje się ze miui nie do końca jest zadowalające... Mi 10 Lite ma poważne kłopoty w działaniu.  Chciałbym się dowiedzieć co do tej pory poprawiono w MIUI na MI 10 Lite a co nie ?? 

Co nie działa a co działa..

Używam płatności NFC poprzez aplikację IKO, użytkuje dużo GPS - Yanosik i Google maps,   GSM wersja 5G ale ta opcja mnie nie interesuje więc będzie 100% 4G LTe używane i tu pasuje mi aby wszystko śmigało rozmowy były  ok,  aby sygnał utrzymywał się i nie zrywało połączenia a do tego aby LTe nie znikało co chwilę...   

Panowie i Panie proszę o informację jak wygląda sytuacja z powiadomieniami bo   MIUI jakoś na tym polu kuleje czy to naprawiono?? .  Bo korzystam z Type App  do e maili gdzie mam 7 kont podpiętych  i oczekuję że na bieżąco  z chodzą powiadomienia  tak samo ogólne typu Facebook, Whats App, Instagram czy  Tweeter   ??

Proszę o szczere wiarygodne informację bo po weekendzie mam opcję kupienia modelu 6/128 w RTV AGD za 1799 zł   i chcę wiedzieć czy warto wydać taka kasę  na średniaka od Xioami. Mimo to te 1799 niejest to mała suma więc oczekiwałbym aby to co ma ten telefon żeby działało :) ale w życiu jest rożnie..  

P.S.

Media Expert odradzano mi Xioami jako telefonu. Sprzedawca nie polecał konkretniej marki tylko powiedział ze nie warto pchać się xiaomi bo więcej kłopotu niż użytkowania. Czy serio te telefony tak się popsuły myślę ze chodzi większości o system MIUI... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DziczkuPL napisał:

Widzę że grupa forum umarło....   Telefon zakupiony Mi 10 Lite 5G 6/128 Aurora Blue  :D  

Niewiele osób go kupiło. Jest ciekawy za względu na 5G, ale czy, jak, kiedy i wjakiej sieci będzio to w nim działało, nie wiadomo. A ja ktwoje wrażenia? Bo na opinii sprzedawcy z Media Expert, czy innej sieciówki to bym się nie opierał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...