Skocz do zawartości

MIUI 20.6.18


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ok. Udało mi się zainstalować ROM, wszystko niby fajnie, ale mam dwa problemy.

Nie mogę zarejestrować karty SIM (serwer erroc occured...), przez co nie mogę zsynchronizować Smsów i historii połączeń.

Próbowałem się wylogowywać i zmieniać język na angielski, ale bez powodzenia.

Druga rzecz, to klawiatura. Ukryłem ten durny pasek na dole, ale klawiatura pozostała na swoim miejscu. Jak to naprawić? 

IMG_20200626_163524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ciekawostka odnosnie tej aktualizacji, czy ktos odnotowal znaczne pogorszenie jakosci fotografii z obiektywu z zoomem? Zdjecia sa przeswietlone, ostrosc na poziomie Sony Ericssona t610. Wystarczy tylko zmienic na zwykly, badz szeroki kat i juz normalne ladne zdjecia robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Udało mi się zainstalować ROM, wszystko niby fajnie, ale mam dwa problemy.
Nie mogę zarejestrować karty SIM (serwer erroc occured...), przez co nie mogę zsynchronizować Smsów i historii połączeń.
Próbowałem się wylogowywać i zmieniać język na angielski, ale bez powodzenia.
Druga rzecz, to klawiatura. Ukryłem ten durny pasek na dole, ale klawiatura pozostała na swoim miejscu. Jak to naprawić? 


IMG_20200626_163524.thumb.jpg.b001d12068cd9dd36a8b4c2e553f5551.jpg


A co to za klawiatura z ciekawości, bo widzę, że ma ładnie zaokrąglone rogi na dole ekranu i nie ucina przycisków na wyświetlaczu

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ursusc360 napisał:

Jeszcze jedna ciekawostka odnosnie tej aktualizacji, czy ktos odnotowal znaczne pogorszenie jakosci fotografii z obiektywu z zoomem? Zdjecia sa przeswietlone, ostrosc na poziomie Sony Ericssona t610. Wystarczy tylko zmienic na zwykly, badz szeroki kat i juz normalne ladne zdjecia robi. 

Mam tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2020 o 09:13, michal.smoderek napisał:

A co to za klawiatura z ciekawości, bo widzę, że ma ładnie zaokrąglone rogi na dole ekranu i nie ucina przycisków na wyświetlaczu

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

To gboard z modem do zaokrąglonych rogów. Wymaga magiska.

Podobnym modem usunąłem ten navbar, o którym pisalem, więc problem rozwiązany.

Na telegramie jest grupa Rboard Themes. Tak jest wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam problem z NFC na Mi Mix 3 - przy próbie płatności w sklepach / restauracjach dostaję czerwony wykrzyknik, że płatność się nie powiodła ze względu na nieaktualne oprogramowanie telefonu (mam 20.6.18). Jest coś co mogę zrobić? Czy trzeba może czekać na kolejny update?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 9 - w dalszym ciągu MIUI 12 zjada 10% baterii w ciągu 8 godzin przy wyłączonym ekranie. Czy ktokolwiek wie jak temu zaradzić? Usługi Google Play w ciągu nocy są włączone przez system, ciągle coś robią w tle, telefon ciągle coś mieli przy wyłączonym ekranie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety miui tak ma już od któregoś wydania jeszcze na miui 11. Jak zainstalujesz aosp będzie lepiej. Nie wiem od czego to zależy ale na redmi note 5 pro przez noc 8h często nie spadł ani jeden procent baterii. Na mi 9t pro zdarzyło się że spadł tylko 1%. Tego nie naprawią w miuipolska muszą to Chińczycy naprawić. I owszem masz rację niestety mimo że zablokujesz uruchamianie aplikacji i usług w tle to na nic się to zdaje. I tak aplikacje i usługi robią sobie co chcą. Wybudzają się kiedy chcą i działają kiedy chcą.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bez sensu @marcinj6 bo na MIUI11 zawsze działało to dobrze  i nigdy nie spadło mi 2% baterii przez noc gdzie tu ładując do 80% przed nocą, to po nocy mam procent 70-68. Po raz pierwszy Usługi Google Play ciągle chcą coś wiedzieć, mimo że mam wszystko zablokowane. Ewidentnie jakaś aplikacja od Xiaomi ciągnie dane od aplikacji Google. Ale jaka i co to nie mam pojęcia... Coś zjada baterię w oczach i jest tak od 18 czerwca i nie uzyskałem żadnej odpowiedzi ani nic nie znalazłem w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się popsuło z odblokowaniem, czasem nie da się przejść z ekranu blokady (włączony AOD) do ekranu głównego, po przyłożeniu palca pole się podświetla na zielono na chwilę i nic dalej się nie dzieje, nie startuje animacja odblokowania, nie działa w tym czasie też odblokowanie PINem ani twarzą, nie da się też telefonu zresetować, telefon się nie zawiesza tylko jakby nie może przejść nigdzie dalej z ekranu blokady, dopiero po ok 1 minucie telefon przestaje reagować na wszystko i sam się resetuje, po tym wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżeństwo!

Mi Mix 2, MIUI 20.6.18 (ostatnie rozwojowe, niestety) i kilka pytań (ponoć warto rozmawiać):

1. Czy ktoś (na tym lub innym fonie) może potwierdzić, że w "stockowej" klawiaturze nie działa pisanie głosowe? Tzn. działa, ale trzeba je w ustawieniach klawiatury wyłączyć i włączyć i wtedy działa, ale tylko przez "jedną sesję" (wychodzisz z aplikacji, w której używasz klawiatury, wracasz i ponownie nie działa). To jest przypadłość obecna (u mnie) od początku  MIUI 12 (nie wiem jak wcześniej, bo nie używałem MIUI przez blisko 2 lata), ale byłem zbyt zajęty (czyt. leniwy) aby pytać wcześniej

2. Czy w MIUI 12 w aplikacji SMS w ustawieniach powinna być widoczna sekcja "POJEMNOŚĆ PAMIĘCI" z opcją "Usuń stare wiadomości"? U mnie nie ma. Zauważyłem dopiero niedawno, że znikają mi wiadomości powyżej 50 w wątku, czyli opcji nie ma, a jest aktywna z limitem 50). Kasowałem pamięć i dane aplikacji - bez zmian.

3. Czy ktoś jeszcze doświadcza - i tym razem jest to objaw specyficzny dla wersji 20.6.18 - "zawieszania się" automatycznego obracania ekranu? Po prostu przestaje działać (nie stwierdziłem konkretnych okoliczności) i pomaga jedynie restart.

 

Za wszystkie rady i ew. wytknięcia mojej nieuwagi - z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damaz78

1. Systemowa klawiatura to Gboard więc wszelkie błędy moim zdaniem najpierw załatwiaj przed wyrzucenie jej z systemu i przeinstalowanie. Potem szukał problemów w systemie itp
2. Zmień aplikację SMS na Wiadomości od Google. To jak przesiąść się z Malucha do Ferrari. Aplikacja SMS od Xiaomi od początku sprawiała mi problemy, po kupnie telefonu od razu zmieniłem na Wiadomośći.
3. Pierwszy raz słyszę o takim problemie, sprawdzałeś w testach diagnostycznych czy dobrze działa Ci żyroskop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ThreeDog napisał:

@damaz78

1. Systemowa klawiatura to Gboard więc wszelkie błędy moim zdaniem najpierw załatwiaj przed wyrzucenie jej z systemu i przeinstalowanie. Potem szukał problemów w systemie itp
2. Zmień aplikację SMS na Wiadomości od Google. To jak przesiąść się z Malucha do Ferrari. Aplikacja SMS od Xiaomi od początku sprawiała mi problemy, po kupnie telefonu od razu zmieniłem na Wiadomośći.
3. Pierwszy raz słyszę o takim problemie, sprawdzałeś w testach diagnostycznych czy dobrze działa Ci żyroskop?

Ad. 1 Po pierwsze - dzięki za odpowiedź. Dalej - trudno mi zrozumieć co chciałeś przekazać. Ok. Wiem, że to GBoard, ale jaka jest odpowiedź na moje pytanie. Głosowe u Ciebie na tej klawiaturze działa bez problemów, czy nie?

ad. 2 Ponownie - dzięki, ale odpowiedź nie na temat. Pytam o aplikację MIUI. Jeżeli ktoś może odpowiedzieć na pytanie - byłbym wdzięczny. Pytanie: czy powinna być widoczna opcja POJEMNOŚĆ PAMIĘCI?

ad. 3 Wszystkie czujniki działają jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damaz78 na mi9t pisanie głosowe w gboard normalnie działa. Systemowa aplikacja SMS pokazuje tylko 50 czy tam 100 ostatnich wiadomości, Orjon pisał, że trzeba czekać aż to naprawią. Co do obracania ekranu, ja takiego problemu nie uświadczyłem ale chyba widziałem posty z takim problemem. 

Ogólnie to na forum jest działająca wyszukiwarka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Orjon napisał:

Co do wiadomości i niedoczytywania ich - właśnie znalazłem źródło problemu. Wysłałem do teamu, na 99% będzie poprawione w 20.7.9, bo na 20.7.2 już nie zdążymy (budują się).

A chiron dostanie build z poprawką? Jaka teraz będzie polityka w związku z wstrzymaniem aktualizacji dla wersji rozwojowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, damaz78 napisał:

A chiron dostanie build z poprawką? Jaka teraz będzie polityka w związku z wstrzymaniem aktualizacji dla wersji rozwojowych?

Nie dostanie. 

Następna wersja jaka wyjdzie to pewnie będzie wersja stabilna MIUI 12. Na niej na pewno bug z SMS zostanie naprawiony.

Ewentualnie możesz ściągnąć i podmienić apkę SMS u siebie, raczej powinna ruszyć (musisz podmienić w TWRP lub miec roota):

Mms.apk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Orjon napisał:

Nie dostanie. 

Następna wersja jaka wyjdzie to pewnie będzie wersja stabilna MIUI 12. Na niej na pewno bug z SMS zostanie naprawiony.

Ewentualnie możesz ściągnąć i podmienić apkę SMS u siebie, raczej powinna ruszyć (musisz podmienić w TWRP lub miec roota):

Mms.apk 11 MB · 3 downloads

Dzięki za odpowiedź i wstawkę.

Poza mną pobrały jeszcze 2 osoby - czy ktoś skutecznie przeprowadził operację podmiany? Ja nie umiem i będę wdzięczny za kontakt/ krótki tutorial jak.

Mam OF Recovery R.11.0.0 (chyba, że to musi być koniecznie TWRP) i root.

 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OF przechodzisz do opcji Menu (ostatni kafelek na dole) > Mount > zaznaczasz system. Wracasz do menu Files (pierwszy kafelek) i szukasz Mms.apk. Jak znajdziesz to przytrzymaj > Copy > w twoim przypadku system > priv-app > Mms > akceptujesz na dole > przesuwasz suwak > Reboot System.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

W OF przechodzisz do opcji Menu (ostatni kafelek na dole) > Mount > zaznaczasz system. Wracasz do menu Files (pierwszy kafelek) i szukasz Mms.apk. Jak znajdziesz to przytrzymaj > Copy > w twoim przypadku system > priv-app > Mms > akceptujesz na dole > przesuwasz suwak > Reboot System.

BARDZO dziękuję za pomoc. System podniósł się bez problemu (trochę zmuliła na początku tapeta z Marsem, ale tez w końcu wstała).

Apka wiadomości działa prawidłowo oraz - co najważniejsze - pojawiły się wszystkie wiadomości!

Dzięki i polecam wszystkim niezdecydowanym. Działa bez zarzutu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Orjon napisał:

Nie dostanie. 

Następna wersja jaka wyjdzie to pewnie będzie wersja stabilna MIUI 12. Na niej na pewno bug z SMS zostanie naprawiony.

Ewentualnie możesz ściągnąć i podmienić apkę SMS u siebie, raczej powinna ruszyć (musisz podmienić w TWRP lub miec roota):

Mms.apk 11 MB · 4 downloads

Pobrałem, podmieniłem i działa :D Dzięki bardzo! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2020 o 14:03, ThreeDog napisał:

@damaz78

2. Zmień aplikację SMS na Wiadomości od Google. To jak przesiąść się z Malucha do Ferrari. Aplikacja SMS od Xiaomi od początku sprawiała mi problemy, po kupnie telefonu od razu zmieniłem na Wiadomośći.
 

Nie wiesz jaki może być powód, że nie mogę wysyłać mmsów w Wiadomosciach od googla?

W każdej innej apce mi się wysyłają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jaki może być powód, że nie mogę wysyłać mmsów w Wiadomosciach od googla?
W każdej innej apce mi się wysyłają...
Sprawdź ustawienia uprawnień dla aplikacji Wiadomości. Zobacz czy Odczyt ID telefonu ma ustawienie na Zezwalaj zawsze.
MIUI 12 domyślnie ustawia zwracaj puste.
Może pomoże

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzegorz.lki napisał:

Sprawdź ustawienia uprawnień dla aplikacji Wiadomości. Zobacz czy Odczyt ID telefonu ma ustawienie na Zezwalaj zawsze.
MIUI 12 domyślnie ustawia zwracaj puste.
Może pomoże

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki :) To było to.

Zmieniłem i działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej aktualizacji zauwazylem, ze w kwestii wybudzania telefonu i drenowania baterii w spoczynku, nic sie nie zmienilo. W aparacie natomiast, zdjecia "nocne" maja bardzo duzo szumow, poprostu zamiast rozjasniac zaciemnione miejsca jak to wczesniej robilo, teraz tworzy tam plamy jasniejsze. Reszta bez zmian, czyli ok. 

Mi9t. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2020 o 10:28, Orjon napisał:

W OF przechodzisz do opcji Menu (ostatni kafelek na dole) > Mount > zaznaczasz system. Wracasz do menu Files (pierwszy kafelek) i szukasz Mms.apk. Jak znajdziesz to przytrzymaj > Copy > w twoim przypadku system > priv-app > Mms > akceptujesz na dole > przesuwasz suwak > Reboot System.

Na RN5pro (whyred) również działa (wgrywane przez twrp). Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...