Skocz do zawartości

MIUI 20.6.18


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

20618.png

  • Aktualizacja do Androida 10 dla Redmi Note 8 – wersja 20.6.17
  • Nowa wersja aplikacji Zdrowie (m.in. możliwość wprowadzenia informacji medycznych w celu pokazania ich ratownikom w razie konieczności udzielenia pomocy)
  • Poprawka błędu z okazjonalnym wymuszaniem języka chińskiego w Czasie przed ekranem
  • Brak aktualizacji dla Redmi K30 Pro, Mi CC9e będzie później
  • Ostatnia aktualizacja dla Mi 6, Mi Mix 2, Redmi Note 5, Mi 6X, Mi Note 3
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Zgodnie z decyzjami zespołu MIUI w Chinach od 19 czerwca 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje MIUI w wersji rozwojowej dla modeli: Mi 6, Mi 6X, Mi Mix 2, Mi Note 3, Redmi Note 5, natomiast od 5 września 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje bet MIUI dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Uwaga: dla modeli z fabrycznym Androidem 10 (Redmi K30, K30 5G, MI 10/Pro) konieczna jest instalacja Magiska z poziomu TWRP „chińskiego” (LR Team) – znajduje się on w menu Advanced. Oficjalny Magisk z linka powyżej nie wspiera dynamicznych partycji (przynajmniej na ten moment) i będzie powodować uruchamianie się telefonu w trybie Fastboot!

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na Mi9 dziala ok. W koncu szybkie przejscie miedzy aplikacjami nie zawiesza na kilka sekund telefonu. :)
Tylko u mnie czy na Mi9 nie dziala za to zmiana animacji ladowania? Co bym nie wybral to i tak mam to co bylo (to obracajace kolko z % w srodku).

Przy okazji zapytam, moze @Orjon bedzie wiedzial. Czesto gdy jestem na danych (bez wifi) telefon sam mi odpala to co na screenie. To chyba jest zakladka aktualizacji na apce google. Nie mam wlaczonego asystenta by reagowal na dzwiek, w sumie apki google nie uzywam w ogole, a on mi kilka razy wlacza to "okno" co bym na tel nie robil. Wie ktos jak to wylaczyc? O dziwo na wifi tak sie nie dzieje.

Screenshot_2020-06-19-01-05-02-021_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mates21 napisał:

Przy okazji zapytam, moze @Orjon bedzie wiedzial. Czesto gdy jestem na danych (bez wifi) telefon sam mi odpala to co na screenie. To chyba jest zakladka aktualizacji na apce google. Nie mam wlaczonego asystenta by reagowal na dzwiek, w sumie apki google nie uzywam w ogole, a on mi kilka razy wlacza to "okno" co bym na tel nie robil. Wie ktos jak to wylaczyc? O dziwo na wifi tak sie nie dzieje.

Niestety nie wiem, co może to powodować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mates21 napisał:

Na Mi9 dziala ok. W koncu szybkie przejscie miedzy aplikacjami nie zawiesza na kilka sekund telefonu. :)
Tylko u mnie czy na Mi9 nie dziala za to zmiana animacji ladowania? Co bym nie wybral to i tak mam to co bylo (to obracajace kolko z % w srodku).

Przy okazji zapytam, moze @Orjon bedzie wiedzial. Czesto gdy jestem na danych (bez wifi) telefon sam mi odpala to co na screenie. To chyba jest zakladka aktualizacji na apce google. Nie mam wlaczonego asystenta by reagowal na dzwiek, w sumie apki google nie uzywam w ogole, a on mi kilka razy wlacza to "okno" co bym na tel nie robil. Wie ktos jak to wylaczyc? O dziwo na wifi tak sie nie dzieje.

 

U mnie na Mi9 mam tak samo....

Też nie wiadomo dlaczego otwiera ten ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po instalacji na rn8 cały czas bootloop wywala do twrp już nie wiem co może być nie tak wersja twrp 3.3-1.0

9 minut temu, convi33 napisał:

Witam po instalacji na rn8 cały czas bootloop wywala do twrp już nie wiem co może być nie tak wersja twrp 3.3-1.0

teraz to już nawet nie mogę wrócić do stabile

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xiaomi_lepsze napisał:

Jak się włącza te informacje dla ratownika żeby były na ekranie blokady?

Chyba się nie da, jak już to tylko w apce Zdrowie. Na ekranie blokady można co najwyżej napisać informacje o właścicielu i tam umieścić te informacje.

2 godziny temu, convi33 napisał:

Witam po instalacji na rn8 cały czas bootloop wywala do twrp już nie wiem co może być nie tak wersja twrp 3.3-1.0

teraz to już nawet nie mogę wrócić do stabile

Wgrywałeś Magiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis zdjęć do galerii z aparatu systemowego trwa bardzo długo nie pokazuje zrobionych zdjęć w aplikacji aparta w okrągłym oknie

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

 

11 godzin temu, convi33 napisał:

Zapis zdjęć do galerii z aparatu systemowego trwa bardzo długo nie pokazuje zrobionych zdjęć w aplikacji apart w okrągłym oknie

Dziękuję za taką betę wracam do stabile jedynie na + bateria wydaje się nieźle trzymać na tym sofcie

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze pytania odnosnie zywotnosci baterii na poszczegolnych wersjach systemu nie sa mile widziane, ale od chyba 2 ostatnich wersji miui 12, bateria wytrzymuje prawie polowe tego czasu co wczesniej, a nie zmienilem drastycznie sposobu uzytkowania. Nie wiem, czy moze bateria juz kleka, czy moze ktos tez podobny objaw zauwazyl ostatnio?

Mi9t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z baterią są trudne do rozwiązania z kilku powodów:

1. na każdym telefonie może je powodować coś innego,

2. część rzeczy które za baterie odpowiadają są w kernelu - nie mamy do niego dostępu (poza tym co wydaje Xiaomi jako źródła.. no ale w międzyczasie raczej też coś oni w tym zmieniaja),

3. Czasem po prostu Xiaomi coś w konkretnej aktualizacji psuje. Nie mamy na to wpływu.

Rozwiązaniem może być wiele rzeczy - ubicie jakiejś apki, wgranie innego kernela, jakiś fixow itd. Ale czy będzie to rozwiązanie na stałe - nikt nie potrafi przewidzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ursusc360 napisał:

czy moze ktos tez podobny objaw zauwazyl ostatnio?

Mam tak samo, dwie ostatnie wersje dla baterii są fatalne.

Ja już więcej aktualizacji tygodniowych nie dostaną, więc pewnie wrócę do ostatniej z maja, lub przejdę na stabilne MIUI 12 jak już je wydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...