Skocz do zawartości

Mi 10 grzeje sie


AseT

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie (tylko mam wersję pro) wogóle się nie grzeje. Ładuję ładowarką 2A bo mi szkoda akumulatora i też się nie grzeje. Jak odpalę coś bardziej obciążającego procesor to też nie czuję nic niepokojącego. Procek w tym telefonie jest bardzo mało prądożerny. To nie Mediatek starszej generacji czy exynos z Samsunga. Jeśli wyraźnie telefon się grzeje to warto pomyśleć o oddaniu na gwarancję. Telefon gdzie kupiłeś?

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, olutus napisał:

A hardware nie jest ten sam co na eurokołchoz tylko się softem różnią?

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Nie mam pojęcia. Pytam tylko o to czy jeszcz ktos ma problemy z przegrzewaniem sie Mi 10, bo pierwszy raz widze zeby ktos wspominal o przegrzewaniu sie MI 10, a chcialem ja kupic i teraz nie wiem co zrobic. Nie chce zeby sie okazalo ze Mi 10 jest jakies wadliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przeglądaniu internetu w Chrome na WiFi mam temperatury ok. 35-39 stopni. 

Nie sądzę by było można tu mówić o przegrzewaniu, ale fakt, temperatury są wyższe niż na większości recenzjach. 

Mi10, 8/128GB.

 

Edit:

Zrobiłem test w AnTuTu, maksymalna temperatura procesora podczas testowania CPU wyniosła 63 stopnie, przy czym w większości wahała się w okolicach 51-56 stopni.

Thermal throttlingu nie uświadczyłem, więc nie mogę powiedzieć o spadku wydajności telefonu. Co też pokazują wyniki antutu (ponad 500 tys).

Co do nagrzewania obudowy - głównie ciepła była ramka w dolnej części, plecki też ciepłe, ale odczuwalnie mniej. Przy czym telefon nie parzył, był po prostu cieplejszy. 

Ciekawy jestem skąd wynikają te różnice względem recenzji.

Edytowane przez lukiszpp
Dodatkowe pomiary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem posiadaczem Mi 10 pro, 12/512 wersja China, kupiony w tradingshenzen.

Również wydaje mi się, że temperatury pracy przy odpalonych kilku aplikacjach, włączone dane mobilne są za wysokie CPU 40-50°C, bateria 38-43°C. AnTuTu kręci wynik na poziomie 599 tys więc również nie ma problemu z thermaltrothlingiem. Stress test wykazał temperature procesora maksymalną na poziomie 60°C, bateria podczas 15min testu osiągała temperaturę od 42 do 48°C, spadek 7-8%.

Zastanawiam się czy jest to wina softu czy hardware (reszta funkcji działa normalnie, bateria trochę za szybko ucieka około 4,5-5h SOT, myślę ,że to wina temperatury bateri. Chcę zainstalować rom MIUI Polska ale zastanawiam się czy to dobry pomysł w obecnej sytuacji, nie wiem czy zmiana softu pomoże czy może lepiej oddać na gwarancji.

Ktoś ma lub miał podobnie i zna jakieś rozwiązanie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie jakieś rozwiązania? Obecnie mam Xiaomi eu stable miui 12 najnowsze i faktycznie przy normalnym korzystaniu temperatury ok. 39 stopni. Generalnie nie parzy, ale jest na pewno bardziej ciepły niż wcześniejszy mi8. Żadnych skutków ubocznych też nie uświadczyłem, więc się jedynie zastanawiam czy to kwestia optymalizacji, czy ten typ tak ma.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się tylko że takie grzanie może miec negatywny wpływ na baterię.

Rozmawiałem wczoraj z innymi posiadaczami Mi 10 i Mi 10 Pro.
Jedna osoba zgłaszała ten sam problem, druga zaś - nic takiego nie ma.
I rzeczywiście, chwile się pobawiłem (kilkanaście mintut) i telefon był zimny.
Ale to był Mi 10 jak dobrze pamiętam (bez Pro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Ja również mam Mi10 zwykła, kupiona w rtv euro agd. Generalnie nie chce mi się bawić z romami i sprawdzac, czy na innych wersjach też się to dzieje. Miałem z tydzień global, ale już nie pamiętam jak było z grzaniem.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te mam mi 10 wersja global na miui 12 i można zaobserwować ,że telefon momentami robi się zauważalnie ciepły!Najlepsze jest to, że paradoksalnie czasem się grzeje a nic nie robię,tzn np podczas zwykłego myszkowania po interfejsie,a gdy gram w grę(nie zbyt wymagająca bo to snooker star)pozostaje zimny.Ten sam problem był z Xiaomi mi note 10 którego ostatnio miałem.Nie wiem,czy umiejscowienie płyty głównej na dole po prawej, w miejscu gdzie się go zazwyczaj zakrywa dłońmi nie jest trochę winne.

Nie ma się co za bardzo spinać bo np tuż przed mi 10 miałem iPhona XS(kupiony jako nówka) ten to się grzeje dopieroMasakra normalnie była!

 

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sonic napisał:

Trochę to irytujące jak czytam, że na wszystkie bolączki trzeba sobie radzić wgrywając inny soft...flagowy telefon powinien śmigać, że aż miło, a nie takie coś ...

Nie wiesz, czy pomaga zmiana oprogramowania, czy zwyczajne przywrócenie danych fabrycznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sonic zrobiłem żonie xiaomi.eu stable z miui 12 i problem zniknął. Wszystko ma to samo, dodała 2 odciski palca, ciągłe podłączenie do mibanda i wszystkie facebooki i te inne pierdołki. Do tego załączony AOD jakiś wymyślny na pół ekranu świecący i telefon się normalnie usypia. Ma 4h SOT i jeszcze 40% baterii zostało. A to dopiero 2 dzień od wgrania czyli się układa jeszcze system.

 

 

118307286_307037627028465_6045075624711261926_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, witek_77 napisał:

A to dopiero 2 dzień od wgrania czyli się układa jeszcze system.

Nie ma czegoś takiego, to bajka :)

10 godzin temu, Sonic napisał:

Obawiam się, że mnie też to czeka bo po przywróceniu ustawień fabrycznych chyba dalej jest to samo...a powiedz mi wgrywanie xiaomi.eu jest mocno skomplikowane ? Masz jakiś poradnik ? I jak wtedy z gwarancją ?

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...