Skocz do zawartości

MIUI 20.6.11


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

200611.png

  • Aktualizacja do Androida 10 dla Mi CC9e (wydana w tym tygodniu w zamkniętej becie, ze względu na brak aktualizacji 20.6.11 prawdopodobnie xiaomi.eu pojawi się w przyszłym tygodniu)
  • Możliwość wyboru jednej z trzech animacji ładowania: Przepływ (klasyczna animacja znana z większości telefonów Xiaomi), Blask (nowa animacja znana m.in. z Mi 10) oraz Fala (z Mi Mix Alpha) bądź wyłączenia wyświetlania animacji w ogóle
  • Kilka nowych filtrów w Galerii
  • Brak aktualizacji dla Redmi Note 8 (testy Androida 10), telefonów ze Snapdragonem 865 (opis poniżej), Mi CC9e, Mi 9, Redmi Note 7 (wstrzymane przez Xiaomi – problemy z restartami), Mi 10 Lite Zoom (wstrzymane przez Xiaomi)
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Wstrzymanie aktualizacji dla urządzeń ze Snapdragonem 865

Ze względu na aktualizację pewnych części kodu dostarczanych przez Qualcomma urządzenia ze Snapdragonem 865 (Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro) nie dostaną aktualizacji 20.6.4. Przerwa w wydawaniu aktualizacji dla tych urządzeń, według zapowiedzi Xiaomi, potrwa około 3 tygodnie (od 25 maja 2020 r.).

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Zgodnie z decyzjami zespołu MIUI w Chinach od 19 czerwca 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje MIUI w wersji rozwojowej dla modeli: Mi 6, Mi 6X, Mi Mix 2, Mi Note 3, Redmi Note 5, natomiast od 5 września 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje bet MIUI dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Uwaga: dla modeli z fabrycznym Androidem 10 (Redmi K30, K30 5G, MI 10/Pro) konieczna jest instalacja Magiska z poziomu TWRP „chińskiego” (LR Team) – znajduje się on w menu Advanced. Oficjalny Magisk z linka powyżej nie wspiera dynamicznych partycji (przynajmniej na ten moment) i będzie powodować uruchamianie się telefonu w trybie Fastboot!

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wyjaśniam:

Jak włączasz pasek z przełącznikami, to na nim masz przełącznik od nagrywania ekranu. Interfejs musi się skomunikować bezpośrednio z apką, żeby sprawdzić, czy ten przełącznik ma być w ogóle aktywny (apka wgl jest w systemie) czy nie. Dlatego tak jest. Nic się nie nagrywa, po prostu musi coś takiego wykonać, bo inaczej nie jest w stanie skorzystać z tego przełącznika.

Jak usuniesz ten przełącznik z paska to nie będzie się to pokazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orjon napisał:

Spróbuj wyczyścić dane aplikacji Ustawienia (tej z nr wersji innym niż 10) i wtedy sprawdzić (restart/wejście w czas przed ekranem).

Kolejny restart pomógł :)

Reszta jak zawsze śmiga elegancko.

inna sprawa, że w ustawieniach  "Narzędzia" wlicza czas m.in.spędzony na Facebooku. Nie zalicza go do "Społeczności". Ale tak było nod zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Spróbuj wyczyścić dane aplikacji Ustawienia (tej z nr wersji innym niż 10) i wtedy sprawdzić (restart/wejście w czas przed ekranem).

u mnie pomogło zgodnie z poradą, bez restartu

6 minut temu, RASTY777 napisał:

u mnie pomogło zgodnie z poradą, bez restartu

jednak nie, znów wróciły chińskie znaczki, restart ani czyszczenie już nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=18244]Czajo[/mention] normalnie działa magisk, może masz zepsutego zipa
Ściągałem 2 razy jeszcze. To samo. Z tego samego zipa co zawsze instaluje po aktualizacji się wiesza (instalacja przechodzi normalnie - staje na logo miui) i stoi. Powrót do wersji 20.5.28 i instalacja z tego samego zipa daje dopiero efekt. Tylko, że w tej wersji romu jest błąd czytnika linii w ekranie, który został naprawiony w wersji późniejszej dopiero. Więc teraz wybieram albo działający magisk albo działający czytnik ;)

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ferxiit napisał:

W zakładce "Ochrona prywatności" występuje mała literówka widoczna na screenie, a chińskie znaczki w aplikacji "Czas przed ekranem", występują nawet przy czystej instalacji tej wersji.

Literówkę już poprawiam, a chińskie krzaczki.. cóż, dzieją się losowo. Mam 20.6.11 z dzisiaj, na razie problemu nie doświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czajo napisał:

Ściągałem 2 razy jeszcze. To samo. Z tego samego zipa co zawsze instaluje po aktualizacji się wiesza (instalacja przechodzi normalnie - staje na logo miui) i stoi. Powrót do wersji 20.5.28 i instalacja z tego samego zipa daje dopiero efekt.
 

Panowie, sprawdźcie czy nie pomoże:https://miuipolska.pl/forum/topic/47907-miui-9125/?do=findComment&comment=542744

Podejrzewam, że jak kiedyś problemem jest nie tyle magisk ile jeden z modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji i kilku restartach (zawsze tak robię) chciałem włączyć wifi i przycisk zrobił się ciemnoszary. Ani włączyć, ani wyłączyć się nie dało. Musiałem restartować telefon i chodzi dobrze*.

* - od kliknięcia wifi do znalezienia sieci telefonowi zajmuje czasami kilkanaście sekund.

Edit: Dzisiaj podczas korzystania z wifi przestał widzieć na 20-30 sekund sieci wifi. Coś ten rom ma problem z bezprzewodową komunikacją 2.4/5 GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, że co któryś raz znikają mi ikony z dolnego paska, ponowne wejście na listę aplikacji i na pulpit sprawia że wracają, zdarza się to na każdej becie, praktycznie od początku. Ma ktoś podobnie?

f9e29752bc00f69036f50f7cc78e0a05.jpg1385c72adb73a454cefd77c4a54e547a.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bkolasinski napisał:

Panowie, sprawdźcie czy nie pomoże:https://miuipolska.pl/forum/topic/47907-miui-9125/?do=findComment&comment=542744

Podejrzewam, że jak kiedyś problemem jest nie tyle magisk ile jeden z modułów.

wgrałem starą wersję romu, wywaliłem moduły Magiska, wgrałem nową i poszło, zostało mi tylko zrobić nową wersję modułu ;) Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi9 od poprzedniej aktualizacji mam ciągłe przycięcia interfejsu... czy coś powinienem wyczyścić i pomoże czy jedynie reset do fabrycznych? Myślałem, że ta aktualizacja coś zmieni ale jest tak samo, po przejściu z apki do apki się freezują na 2-3 sekundy i cały telefon nie reaguje/wysuwanie centrum powiadomień z góry wygląda jak na telefonie z niskiej półki a nie flagowcu...

Edit: jednak mam 20.6.4, najnowszą która jest dostępna dla mi9, a przycięcia są od 20.5.28, przepraszam za napisanie pod złym tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mi9y napisał:

da się ewentualnie może jakoś cofnąć wersje bez utraty danych?

Wątpię. Prawie zawsze kończy się to sypaniem błędami i zawieszeniami poszczególnych aplikacji.

Generalnie danych nie stracisz. Skopiuj wszystko z telefonu na PC i wyczyść telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Prawie zawsze kończy się to sypaniem błędami i zawieszeniami poszczególnych aplikacji.
Generalnie danych nie stracisz. Skopiuj wszystko z telefonu na PC i wyczyść telefon.
Ja na swoim mi 9t pro rotuje romami xiaomi.eu. Wgrywam starszy na nowszy nie robię żadnych wipow a telefon działa ;p

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrosi napisał:

Wątpię. Prawie zawsze kończy się to sypaniem błędami i zawieszeniami poszczególnych aplikacji.

Generalnie danych nie stracisz. Skopiuj wszystko z telefonu na PC i wyczyść telefon.

Tylko że to też nie jest rozwiązanie problemu idealne bo może w jakiś sposób można by wam pomóc w poprawie wydajności udostępniając jakieś logi czy coś skoro nie jestem sam z tym problemem. Jest wam znany ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...