Horacy266

Xiaomi Mi Note 10 lite problem z sensorem zbliżeniowym, ekran nie gaśnie podczas rozmów telefonicznych

Recommended Posts

Witam, mam problem z czujnikiem zbliżeniowym, a dokładnie to nie działa. Oczywiście najpierw sprawdziłem wszystko co mogłem i co znalazłem w internecie, ale po prostu brakuje mi wielu opcji aby coś tam ustawić. Przez to że sensor źle działa nie mogłem go znaleźć. Ale po wielu próbach w końcu go odnalazłem. w proximity sensor mimo dobrej lokalizacji to jest praktycznie nie ma reakcji, tylko raz na jakiś czas wartość spadnie z 5 do 0 i dalej nic się nie dzieje. I teraz nie wiem czy to wina urządzenia czyli jakaś wada, czy producenta i brak odpowiedniej łatki.

Screenshot_2020-06-10-17-48-31-475_com.android.settings.jpg Screenshot_2020-06-09-20-26-16-190_com.miui.cit.jpg Screenshot_2020-06-09-20-25-55-834_com.android.phone.jpg

Edited by Horacy266

@Horacy266 Miałem ten telefon kilka dni i też tak się ten czujnik zachowywał. Czyli nie jest to  wada twojego egzemplarza tylko wina romu. Może przyszłe wydania to naprawią. W Xiaomi trochę zbyt często ten problem występuje, ale czasami potrafią to naprawić.

Edited by FromWP

54 minuty temu, FromWP napisał:

@Horacy266 Miałem ten telefon kilka dni i też tak się ten czujnik zachowywał. Czyli nie jest to  wada twojego egzemplarza tylko wina romu. Może przyszłe wydania to naprawią. W Xiaomi trochę zbyt często ten problem występuje, ale czasami potrafią to naprawić.

Dzięki za odpowiedź, też tak pomyślałem, zwłaszcza że premiera była nie dawno.

W moim egzemplarzu także czujnik przy rozmowach słabo działa. W dodatku nie wiem czemu ale nie da się go konfigurować jak np. w mi9. Brakuje kilku opcji z tym związanych. Mam nadzieję, że naprawią to najbliższą aktualizacją.

Mam to samo odesłałem do reklamacji i w serwisie stwierdzili że czujnik działa poprawnie, podczas testu sensora w pozycji poziomej czujnik nie działa ale w pozycji pionowej test wypada poprawnie nie wiem czy to jest powiązane z żyroskopem może faktycznie coś w programie nie do końca działa, miejmy nadzieję że coś poprawią.

Kupiłem 2 szt. Mi Note 10 Lite - dla mnie i dla żony. Oby dwa mają problemy z wybudzaniem podczas rozmów telefonicznych.

Mam to samo, czujnik w konfiguracji działa poprawnie, ale podczas rozmów kilka razy sam z siebie się wybudza. Jest to na tyle denerwujące, ponieważ można twarzą włączyć różne aplikacje, nie mówiąc o wyciszeniu głośnika podczas rozmowy jak i o wyłączeniu rozmowy. Czy to jest wina softu ? Podczas kolejnej aktualizacji miui będzie to naprawione ?

Witam. Mam podobny problem z czujnikiem, gdy kończę rozmowę i odkładam telefon od ucha ekran jest ciemny (nie wybudza się).

Znacie jakieś rozwiązanie tego problemu ?

Prawdopodobnie to wina oprogramowania. Trzeba spokojnie poczekać na aktualizację i może problem zostanie niebawem naprawiony.