Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Note 10 lite problem z sensorem zbliżeniowym, ekran nie gaśnie podczas rozmów telefonicznych


Horacy266

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, sprawdziłem, naprawdę musiałem mocno wygiąć głowę w prawo by się odblokował i faktycznie, w tedy się odblokowuje. Lecz jest to nienaturalne ułożenie głowy przy rozmowie, więc jeszcze mi się nie zdarzyło go przypadkowo odblokować, ale jest to możliwe. Próbowałem się jeszcze pochylać, przechylać i wyginać, tak ani razu mi się nie odblokował. Więc się raczej nie przejmuję bo aż tak głowy nie wyginam, szczególnie podczas rozmowy.

Domyślam się kiedy to następuje, gdy potrzebujesz drugiej ręki i przytrzymujesz go głową oraz barkiem.

Edytowane przez Archon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, obiadu się nie ugotuje rozmawiając przez ten telefon, bo przy próbie utrzymania barkiem aby mieć wolne ręce od razu się wybudza. Ja zauważyłam jeszcze, że gdy wybieram numer i szybko przyłożę do ucha to on nie zdąży się wygasić, muszę odstawić, przystawić ponownie i dopiero wtedy się wygasza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poprawią to przy kolejnej aktualizacji androida, o ile bardziej czego nie skopią. Mimo tych drobnych wad, bardzo lubię ten telefon za wygląd, nie wystającą wyspę z aparatami i zdjęcia. Chyba pierwsza aplikacja aparatu od Xiaomi, która naprawdę daję radę, mimo wszystko używam Gcam Nikity, ale stockowej nie ma co się wstydzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potwierdzam po włączeniu funkcji wybudzania telefon podczas rozmowy nie wybudza się

3 minuty temu, TDS napisał:

Potwierdzam po włączeniu funkcji wybudzania po podniesieniu telefonu, telefon podczas rozmowy nie wybudza się tak jak miało to miejsce wcześniej czyli jest światełko że to będzie poprawione na pozytyw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2020 o 01:08, Archon1 napisał:

Sprawdźcie czy macie włączoną funkcję wybudzania po podniesieniu telefonu, nie pamiętam dokładnie gdzie ona jest, ale jest. Sam nie próbowałem przechylać głowy co prawda, jutro sprawdzę, ale rozmawiałem kilka razy leżąc i nie wybudzał się.

Potwierdzam działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaję mi się że pan chińczyk wbudował uszkodzone czujniki, lub po prostu o nich zapomniał. Gdzieś czytałem że czujnika to cudo nie ma i korzysta z czegoś innego, nie wiem, nie sprawdzałem. Natomiast problem z czujnikiem widać w Google kamerze (GCam), raz uruchomi się poprawnie, innym razem z przyciemnionym obrazem, w tedy zdjęcia zbyt ciemne wychodzą, ale tylko przy słabym oświetleniu. Więc problem nadal istnieję i obstawiam że chińczyk wmontował serię uszkodzonych czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Naprawiony softwareowo nie jest na pewno, tak w 100%.
Może modele z końcowego okresu produkcji miały inne czujniki Nie wiem, u mnie problem rzadko, bo rzadko ale występuje. Ale mam jeden z pierwszych wypustów, jak zeszły z taśmy.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich,

Jedyną opcją na jaką wpadłem to użycie zewnętrznej apki MacroDroid. Tworzymy w niej dwa scenariusze dla czujnika światła, dla wyłączenia i włączenia ekranu. Dodatkowo dodajemy ograniczenie aby funkcja działała tylko podczas aktywnego połączenia. Działa perfekcyjnie i pomija działanie żyroskopu. Według mnie hybrydowy, a właściwie wirtualny czujnik zbliżeniowy w Xiaomi to nonsens. Powyższy sposób z moją apką to obecnie chyba jedyny sposób aby temu zaradzić. Zakładam, że inne apki do automatyzacji też ogarną temat. Prośba dla użytkowników, którzy udzielają się w tym i innych tematach na innych forach. Proszę o przeklejanie mojego tutka na innych forach. W razie potrzeby opiszę procedurę tworzenia scenariuszy w MacroDroid.

 

Pozdrawiam

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...



Oczywiście jak to w MIUI trzeba apke MacroDroid wykluczyć z optymalizacji bateri i najlepiej ustawić autostart tak aby system apki nie ubijał.


A co włączyłeś żeby to działało? U mnie cały czas pokazuje się powiadomienie i nie mam pojęcia co dalej, bo co bym nie włączył to i tak się pojawia.75e964ddc63d253a5d5b8eb28d1c236f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...