Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Note 10 lite problem z sensorem zbliżeniowym, ekran nie gaśnie podczas rozmów telefonicznych


Horacy266

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, comandos21 napisał:

Dużo osób pisze,że w wersji MIUI12 już to naprawili..

 

Takie pytanko czy próbowaliście tych metod naprawy: Czujnik naprawa

Niestety nie naprawili bo nadal nie działa poprawnie. Podczas testu czujnik działa prawidłowo ale podczas rozmów niestety już nie. W moim telefonie nie ma możliwości skonfigurowania czujnika zgodnie z załączoną przez Ciebie instrukcją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@comandos21 6/128, na EEA 11 i 12 problem był bardzo uciążliwy, najlepiej sprawdzało się blokowanie przyciskiem. Od kilku dni mam xiaomi.eu i jest zdecydowanie lepiej podczas rozmowy, ale tylko jeśli telefon trzymam w pionie, próba przytrzymania słuchawki ramieniem i ekran się wybudza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=70594]comandos21[/mention] 6/128, na EEA 11 i 12 problem był bardzo uciążliwy, najlepiej sprawdzało się blokowanie przyciskiem. Od kilku dni mam xiaomi.eu i jest zdecydowanie lepiej podczas rozmowy, ale tylko jeśli telefon trzymam w pionie, próba przytrzymania słuchawki ramieniem i ekran się wybudza.
Bo właśnie tu tkwi problem tego czujnika. Jest połączony z żyroskopem i każde odchylenie, czy zmiana pozycji powoduje jego wariację.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mickeey_mau5 napisał:

@comandos21 6/128, na EEA 11 i 12 problem był bardzo uciążliwy, najlepiej sprawdzało się blokowanie przyciskiem. Od kilku dni mam xiaomi.eu i jest zdecydowanie lepiej podczas rozmowy, ale tylko jeśli telefon trzymam w pionie, próba przytrzymania słuchawki ramieniem i ekran się wybudza.

Potwierdzam, jedyna poprawa to jeśli telefon trzymamy w jednej pozycji przy uchu, jeśli tylko chce zmienić pozycję lub przytrzymać ramieniem wybudza się. U mnie blokowanie przyciskiem nawet się nie sprawdza bo i wtedy potrafi się wybudzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo, dwa telefony zaktualizowane do MIUI 12 i jest o niebo lepiej. Nie wiem jak w przypadku zmian pozycji telefonu (przytrzymanie ramieniem, machanie ręką) bo staram się w miarę równo trzymać telefon przy uchu. Fakt jest taki, że przy takim samym użytkowaniu na MIUI 11 telefon wybudzał się, teraz tego nie robi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Mi Note 10 Lite z X-KOM, doświadczam poważnych problemów związanych z czujnikiem. Wygląda na to że ekran wybudza się po przekroczeniu 45 stopni od pionu czyli jeśli trzymamy telefon ukośnie przy uchu to ekran prawdopodobnie będzie wybudzony bądź będzie wariował, co więcej, niejednokrotnie było tak że osoba z którą rozmawiałem przestaje mnie słyszeć w momencie kiedy ekran się włącza, na widoku rozmowy wyciszenie nie jest aktywne (nie zostało wciśnięte). Oni to kiedyś poprawią czy lepiej oddać ten telefon? Zawsze chwaliłem Xiaomi ale od jakiegoś czasu dają poważnie ciała.

MIUI 12.0.1 Global Stable OTA

Dodatkowo podczas rozmowy przez VoLTE mój rozmówca słyszy pisk dołączony do mojego głosu, taki mocno metaliczny charakter dźwięku podczas mówienia. Po wyłączeniu VoLTE problem znika. Na Mi9 jest ok.

@Bart3c , @Archon1u Ciebie na pewno ok?

Edytowane przez cyprianmeister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś być jednak poprawione na v12. Może sam czujnik został jakoś programowo "otępiony"
Nie zauważyłem póki co problemu z wybudzaniem, gdzie na v11 (obojętnie, czy global, czy xiaomi.eu) problem był wyraźny.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=23138]cyprianmeister[/mention], na wydaniu v12, jest to zdecydowanie poprawione. Nie chce twardo deklarować, że całkowicie wyeliminowali błąd, bo może 5/100 nadal ma problem. Ale z moich obserwacji, to praktycznie nie zdarza się wybudzenie telefonu. Leżę, stoję, kręcę głową, podczas rozmowy - nie zdarzyło się jeszcze wybudzenie. Bez dwóch zdań, widać WYRAŹNĄ różnice v11, a v12.

 

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kulig007 napisał:

[mention=23138]cyprianmeister[/mention], na wydaniu v12, jest to zdecydowanie poprawione. Nie chce twardo deklarować, że całkowicie wyeliminowali błąd, bo może 5/100 nadal ma problem. Ale z moich obserwacji, to praktycznie nie zdarza się wybudzenie telefonu. Leżę, stoję, kręcę głową, podczas rozmowy - nie zdarzyło się jeszcze wybudzenie. Bez dwóch zdań, widać WYRAŹNĄ różnice v11, a v12.

 

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Kurcze, w takim razie nie rozumiem dlaczego mój egzemplarz miał z tym problem nawet na wersji 12 MIUI, kupiony w X-KOM na świeżo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, doprawdy.

Czytałeś wątek? Ma tylko 2 strony, nie tak dużo czytania wydaje mi się. Poczytaj co pisałem wcześniej, poczytaj również kilka postów wyżej co piszą inne osoby.

Nie mam pojęcia dlaczego u jednych po aktualizacji bez zmian, u innych zdecydowanie lepiej. Może faktycznie kwestia trzymania telefonu przy uchu. Może jednak marketing szeptany... 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miui global zakupiony w morele. Wersja 12 nie przyniosła poprawy.

Przy pochyleniu powyżej 45% lub na płasko wystarczy zbliżyć rękę do górnej części ekranu - ekran nie gaśnie.
kran gaśnie jedynie w pozycji pionowej lub przy odchyleniu mniejszym niż 45%.

Więc jest to ewidentnie powiązane z żyroskopem. 100% powtarzalność.

Wystarczy pochylić się podczas rozmowy i dotykamy różnych opcji w menu ....

Pozostaje rękojmia lub test w miuipl - dobrze by było gdyby ktoś potwierdził działanie według mojej "procedury"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2020 o 13:41, Bart3c napisał:

Hahaha, doprawdy.

Czytałeś wątek? Ma tylko 2 strony, nie tak dużo czytania wydaje mi się. Poczytaj co pisałem wcześniej, poczytaj również kilka postów wyżej co piszą inne osoby.

Nie mam pojęcia dlaczego u jednych po aktualizacji bez zmian, u innych zdecydowanie lepiej. Może faktycznie kwestia trzymania telefonu przy uchu. Może jednak marketing szeptany... 

 

U jednych działa a u innych nie bo to kwestia odpowiedniej pozycji telefonu. Każdy trzyma telefon ciut inaczej.
Gdzieś na forum pisałem że MIUI 12 w moim przypadku przyniosło efekt ale po dłuższym użytkowaniu zauważyłem marginalnie występujący problem.
Przypadki, w których włączył mi się ekran podczas rozmowy mógłbym policzyć na palcach jednej ręki. Nie zmienia to faktu, że problem nadal nie jest wyeliminowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe. Piszę tylko o moim przypadku i jak widać nie jestem odosobniony. Prawdopodobnie sposób trzymania telefonu przy uchu oraz ewentualne poruszanie nim w trakcie rozmowy ma wpływ na wybudzanie się ekranu. Stwierdziłem tylko fakt, że przy MIUI11 wybudzał się tak bardzo jak u innych, po przejściu na MIUI12 u mnie i u żony problem praktycznie nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...