Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Note 10 lite problem z sensorem zbliżeniowym, ekran nie gaśnie podczas rozmów telefonicznych


Horacy266

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z czujnikiem zbliżeniowym, a dokładnie to nie działa. Oczywiście najpierw sprawdziłem wszystko co mogłem i co znalazłem w internecie, ale po prostu brakuje mi wielu opcji aby coś tam ustawić. Przez to że sensor źle działa nie mogłem go znaleźć. Ale po wielu próbach w końcu go odnalazłem. w proximity sensor mimo dobrej lokalizacji to jest praktycznie nie ma reakcji, tylko raz na jakiś czas wartość spadnie z 5 do 0 i dalej nic się nie dzieje. I teraz nie wiem czy to wina urządzenia czyli jakaś wada, czy producenta i brak odpowiedniej łatki.

Screenshot_2020-06-10-17-48-31-475_com.android.settings.jpg Screenshot_2020-06-09-20-26-16-190_com.miui.cit.jpg Screenshot_2020-06-09-20-25-55-834_com.android.phone.jpg

Edytowane przez Horacy266
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Horacy266 Miałem ten telefon kilka dni i też tak się ten czujnik zachowywał. Czyli nie jest to  wada twojego egzemplarza tylko wina romu. Może przyszłe wydania to naprawią. W Xiaomi trochę zbyt często ten problem występuje, ale czasami potrafią to naprawić.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, FromWP napisał:

@Horacy266 Miałem ten telefon kilka dni i też tak się ten czujnik zachowywał. Czyli nie jest to  wada twojego egzemplarza tylko wina romu. Może przyszłe wydania to naprawią. W Xiaomi trochę zbyt często ten problem występuje, ale czasami potrafią to naprawić.

Dzięki za odpowiedź, też tak pomyślałem, zwłaszcza że premiera była nie dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam to samo odesłałem do reklamacji i w serwisie stwierdzili że czujnik działa poprawnie, podczas testu sensora w pozycji poziomej czujnik nie działa ale w pozycji pionowej test wypada poprawnie nie wiem czy to jest powiązane z żyroskopem może faktycznie coś w programie nie do końca działa, miejmy nadzieję że coś poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, czujnik w konfiguracji działa poprawnie, ale podczas rozmów kilka razy sam z siebie się wybudza. Jest to na tyle denerwujące, ponieważ można twarzą włączyć różne aplikacje, nie mówiąc o wyciszeniu głośnika podczas rozmowy jak i o wyłączeniu rozmowy. Czy to jest wina softu ? Podczas kolejnej aktualizacji miui będzie to naprawione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Też mam problem z wybudzaniem ekranu podczas rozmów. Myślałem, że będzie to działo się raz na "x" czasu, ale wczoraj podczas godzinnej rozmowy, ekran wariował co najmniej 5 razy. Zaczęło to dosyć mocno irytować.
Przeglądając świat internetu, znalazłem taką wypowiedź, odnośnie problemu z czujnikiem zbliżeniowym (patrz załącznik.@Acid , jako jeden z technicznych, mógłbyś się jakoś odnieść do tego wpisu? To prawdziwa informacja, że w tym modelu jest zamontowany hybrydowy czujnik i nie ma co liczyć na poprawki poprzez software?
0a2d7b958fa812a398e59b7ba5d2e345.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to byłby dramat jakby to tak zostało bo to po prostu nie działa. Dodatkową atrakcją jaką wczoraj zauważyłem jest wybudzanie ekranu podczas rozmowy na słuchawkach. Podpiąłem słuchawki przewodowe do telefonu, telefon włożyłem do kieszeni i co jakiś czas w kieszeni ekran się wybudza i słyszę w słuchawkach że coś się klika. Niestety nie ma możliwości zablokowania ekranu podczas rozmowy na stałe więc ekran się wybudza i przypadkowe naciśnięcia trwają w najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo, telefon drugi tydzień, sporo rozmawiam przez telefon i to wybudzanie jest frustrujące, bo najczęściej po kilku minutach rozmowy okazuje się, że mam wyciszony mikrofon, albo zawieszam połączenie... oczywiście wykrywa dotyk policzkiem lub uchem, co jest jakieś chore. Na MIUI 12 jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem przerabiany w innym temacie.
 

Mi Note 10 Lite nie posiada czujnika zbliżeniowego jako takiego. Bardzo łatwo to sprawdzić. Włączcie aparat w innym telefonie i patrzcie przez niego na Mi Note 10 Lite. Nic ciekawego nie widać? No właśnie. Teraz skierujcie aparat na inny telefon w okolice przedniego aparatu. Te maleńkie mrugające coś czego nie widać gołym okiem to właśnie czujnik zbliżeniowy.

Aparat widzi coś czego nie widzi ludzkie oko... Podczerwień.

Doświadczalnie można to sprawdzić na pilocie z dowolnego Tv, włączając aparat w telefonie i patrząc przez niego na diodę z pilota w czasie naciskania klawisza.

Wracając do tematu. Mi Note 10 Lite jak i kilka innych modeli symulują działanie czujnika zbliżeniowego. Wykorzystują do tego kilka innych czujników m.in. żyroskopu i czujnika jasności.

Włączcie sobie jakąś aplikację do testowania czujników. Jak telefon będzie leżał na stole i zasłonicie przedni aparat to czujnik nie pokaże aktywności ale jeżeli podniesiecie telefon i zasłonicie przedni aparat to w programie testowym czujnik zbliżeniowy zgłosi aktywność.

Dzieje się tak bo żyroskop zarejestruje zmianę położenia telefonu przypominającą położenie przy uchu. W tym momencie czujnik jasności sprawdzi czy nastąpiło zdecydowane zmniejszenie natężenie światła (teoretycznie przez zasłonięcie uchem) i zasymuluje działanie czujnika zbliżeniowego. Podczas rozmowy wyłączy ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kulig007 napisał:

Wiemy, które modele prócz Mi Note 10 Lite też dostały taki "hybrydowy" czujnik?

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Nie wgłębiałem się w temat tak daleko. Znalazłem tylko info, że to nie pierwszy model działający na tej zasadzie.
Dla ciekawskich filmik prezentujący działanie czujnika.

https://youtu.be/DXAkpsnXJ8c?t=1147

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, meriox napisał:

Problem przerabiany w innym temacie.
 

Mi Note 10 Lite nie posiada czujnika zbliżeniowego jako takiego. Bardzo łatwo to sprawdzić. Włączcie aparat w innym telefonie i patrzcie przez niego na Mi Note 10 Lite. Nic ciekawego nie widać? No właśnie. Teraz skierujcie aparat na inny telefon w okolice przedniego aparatu. Te maleńkie mrugające coś czego nie widać gołym okiem to właśnie czujnik zbliżeniowy.

Aparat widzi coś czego nie widzi ludzkie oko... Podczerwień.

Doświadczalnie można to sprawdzić na pilocie z dowolnego Tv, włączając aparat w telefonie i patrząc przez niego na diodę z pilota w czasie naciskania klawisza.

Wracając do tematu. Mi Note 10 Lite jak i kilka innych modeli symulują działanie czujnika zbliżeniowego. Wykorzystują do tego kilka innych czujników m.in. żyroskopu i czujnika jasności.

Włączcie sobie jakąś aplikację do testowania czujników. Jak telefon będzie leżał na stole i zasłonicie przedni aparat to czujnik nie pokaże aktywności ale jeżeli podniesiecie telefon i zasłonicie przedni aparat to w programie testowym czujnik zbliżeniowy zgłosi aktywność.

Dzieje się tak bo żyroskop zarejestruje zmianę położenia telefonu przypominającą położenie przy uchu. W tym momencie czujnik jasności sprawdzi czy nastąpiło zdecydowane zmniejszenie natężenie światła (teoretycznie przez zasłonięcie uchem) i zasymuluje działanie czujnika zbliżeniowego. Podczas rozmowy wyłączy ekran.

Jak to mamy rozumieć? Że nic się z tym nie da zrobić i jesteśmy skazani na taki stan rzeczy? Ja mam ustawione tak jak miałem w iphonie, że podniesienie telefonu czy złapanie ręki wybudza ekran, może jakby to dezaktywować, to by pomogło czy raczej bez sensu?

12 godzin temu, kulig007 napisał:

Wiemy, które modele prócz Mi Note 10 Lite też dostały taki "hybrydowy" czujnik?

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Z tego co mi wiadomo podobny problem mieli ludzie w Redmi Note Pro 9 i chyba 8, które również brałem pod uwagę przy zakupie. Widziałem gdzieś krzyki w komentarzach pod sponsorowanymi postami, że włącza im się tryb samolotowy/wycisza mikrofon/zawiesza połączenia. Słysząc to miałem zrezygnować z Xiaomi, ale uznałem że to naprawią lub ludzie wypisują farmazony.

Edytowane przez stresS
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stresS napisał:

Jak to mamy rozumieć? Że nic się z tym nie da zrobić i jesteśmy skazani na taki stan rzeczy? Ja mam ustawione tak jak miałem w iphonie, że podniesienie telefonu czy złapanie ręki wybudza ekran, może jakby to dezaktywować, to by pomogło czy raczej bez sensu?

Z tego co mi wiadomo podobny problem mieli ludzie w Redmi Note Pro 9 i chyba 8, które również brałem pod uwagę przy zakupie. Widziałem gdzieś krzyki w komentarzach pod sponsorowanymi postami, że włącza im się tryb samolotowy/wycisza mikrofon/zawiesza połączenia. Słysząc to miałem zrezygnować z Xiaomi, ale uznałem że to naprawią lub ludzie wypisują farmazony.

Nie wiem jak bardzo da się jeszcze poprawić działanie czujnika. Na MIUI 11 raz zdarzyła mi się sytuacja, że ekran nie wygasił się podczas rozmowy. Na MIUI 12 do chwili obecnej jest ok.
Również mam włączoną opcję "podnieś by wybudzić telefon". Jestem na ROMie MIUI Polska 12.0.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś stał się cud, dostałem aktualizacje do MIUI 12, zainstalowałem, ale gadałem dziś tylko na słuchawkach przy komputerze. Jutro zdam relacje czy coś lepiej, jak będę rozmawiał bez słuchawek. Ogólnie to się jaram nowym wyglądem, bo przeszedłem z iphona i nie ukrywam, że wygląd iOS bardzo mi odpowiadał, teraz czuję się lepiej na Xiaomi, szczególnie jeśli chodzi o panel kontroli, ale do płynności jabłka jeszcze dużo brakuje. Nie można mieć wszystkiego, a w dodatku za cenę tego urządzenia. Niech tylko ogarnie się sytuacja z tym czujnikiem i na nic już nie będę marudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2020 o 21:09, Magdam210 napisał:

U mnie niestety mimo aktualuzacji do MIUI12 sensor zbliżeniowy nadal nie działa, telefon wybudza się podczas rozmowy i wiecznie zawieszam policzkiem rozmowę, masakra

U mnie to samo niestety, wycisza mi połączenia najczęściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddać możesz zawsze, poczekasz dwa tygodnie telefon wróci z opisem że usterki nie stwierdzono. Ten typ tak ma. Niestety nie jest to jedyne urządzenie które posiada taka wadę , myślę tu o MiMix2S którego sam miałem i problem był identyczny. To wina czujnika zbliżeniowego zastosowanego w tym modelu. Można próbować go kalibrować ale rezultat raczej jest mizerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; jak wygląda sytuacja na chwilę obecną? Działa poprawnie ten czujnik czy nie?  Może podacie wersje swoich tel 6/128 ; 8/128 i piszcie czy działa  na jakim MIUI... 

Trochę mnie rozwalił ten sensor już byłem zdecydowany na ten telefon ehhh

 

Tak się zastanawiam, tym którym działa poprawnie...Sprawdźcie czy działa poprawnie np leżąc i rozmawiając..

Edytowane przez comandos21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kulig007 napisał:

8/128, telefon z czerwca 2020
na startowym globalu - był problem.
na stabilnym xiaomi.eu v11 - jest problem.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Nie masz aktualizacji do MIUI12? Nie znajduje ci jej?

Edytowane przez comandos21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi.eu nie ma OTA.
Jest wydanie v12, ale jakoś nie spieszy mi się z update. Mam jakieś uprzedzenia (może mylne), że SoT mi spadnie w dół, czy coś będzie lubiło się wykrzaczyć. Choć oczywiście są opinie, że v12 działa stabilnie

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kulig007 napisał:

Xiaomi.eu nie ma OTA.
Jest wydanie v12, ale jakoś nie spieszy mi się z update. Mam jakieś uprzedzenia (może mylne), że SoT mi spadnie w dół, czy coś będzie lubiło się wykrzaczyć. Choć oczywiście są opinie, że v12 działa stabilnie

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Dużo osób pisze,że w wersji MIUI12 już to naprawili..

 

Takie pytanko czy próbowaliście tych metod naprawy: Czujnik naprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...