Skocz do zawartości

Mi Band 5 - dyskusja ogólna


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, mziebura napisał:

Teraz co jakiś czas mam problem z tym, że jak ktoś dzwoni do mnie to opaska działa, a czasem nic nie wykrywa, a telefon oczywiście w kieszeni... W czym problem?

Musisz dodać Mi Fit, lub co tam używasz, do wyjątków aby MIUI go nie zamykało. Czyli dać oszczędzanie energii na "bez ograniczeń" lub kłódkę w aplikacji. Może to coś pomoże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dodać Mi Fit, lub co tam używasz, do wyjątków aby MIUI go nie zamykało. Czyli dać oszczędzanie energii na "bez ograniczeń" lub kłódkę w aplikacji. Może to coś pomoże 
Nie pomoże. Mam to wszystko o czym piszesz. Powiadomienia wiadomosci przychodzą, ale kto dzwoni już nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość, aby całkowicie wyłączyć możliwość włączania DND na opasce? Tryb często uruchamia się przypadkowo, a ja nie dostaję później powiadomień. To jest strasznie irytujące. Mam włączoną blokadę ekranu, ale to tak naprawdę niczego nie zmienia. Najgorzej jest pod prysznicem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2020 o 12:42, ukash napisał:
Dnia 5.11.2020 o 12:34, Szaju napisał:
Musisz dodać Mi Fit, lub co tam używasz, do wyjątków aby MIUI go nie zamykało. Czyli dać oszczędzanie energii na "bez ograniczeń" lub kłódkę w aplikacji. Może to coś pomoże 

Nie pomoże. Mam to wszystko o czym piszesz. Powiadomienia wiadomosci przychodzą, ale kto dzwoni już nie.

Dokładnie. Ja mam Redmi note 5. Miui nie taki stary a jednak z czymś problem, że raz powiadomienia na zegarku są a raz nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomoże. Mam to wszystko o czym piszesz. Powiadomienia wiadomosci przychodzą, ale kto dzwoni już nie.
W opasce mojej żony jest to samo. Występuje, gdy na dłużej odejdzie z telefonem od opaski (np wyjdzie na długi spacer z samą opaską). Po powrocie już jest d*pa. Telefon z opaską z powrotem się skumają, lecz działają tylko powiadomienia tekstowe, zaś połączenia już nie.
Pomaga wyłącznie bluetooth w tel i zatrzymanie mifit oraz wyczyszczenie pamięci podręcznej. Później włączam bluetooth i apkę mifit.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak wyłączyć lub ograniczyć włączanie się ekranu w nocy?

Mam ustawione "Podnieś nadgarstek, aby wyświetlić informacje" tak żeby działo tylko między 7 a 22 ale i tak ekran się świeci w nocy. W sumie tu pytanie czy żeby opcja "Podnieś nadgarstek, aby wyświetlić informacje" band musi być podłączony do telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 13.11.2020 o 16:07, vSUBv napisał:

Pytanie jak wyłączyć lub ograniczyć włączanie się ekranu w nocy?

Mam ustawione "Podnieś nadgarstek, aby wyświetlić informacje" tak żeby działo tylko między 7 a 22 ale i tak ekran się świeci w nocy. W sumie tu pytanie czy żeby opcja "Podnieś nadgarstek, aby wyświetlić informacje" band musi być podłączony do telefonu?

Możliwe, że musisz zablokować ekran w ustawieniach. Zobacz czy to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście że autopauza w tej opasce jest spieprzona? Pomimo tego że na opasce, w ustawieniach treningu mam wyłączoną autopauzę, jak i wibracje co 1km, to i tak podczas jazdy na rowerze, co 1km są wibracje, jak i na każdych światłach opaska przechodzi w tryb autopauzy. Dramat jak niedopracowany jest to sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, zakupiłem dziś mb5 i po sparowaniu z Huawei p20pro i myślę że nadałem wszystkie uprawnienia itp powiadomienia SMS i massenger nie przychodzą zawszę czy ktoś miał podobny problem?

Zaznaczam że gdy paruje z telefonem Xiaomi mi 9  problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2020 o 23:31, giaccoli napisał:

Witam serdecznie, zakupiłem dziś mb5 i po sparowaniu z Huawei p20pro i myślę że nadałem wszystkie uprawnienia itp powiadomienia SMS i massenger nie przychodzą zawszę czy ktoś miał podobny problem?

Zaznaczam że gdy paruje z telefonem Xiaomi mi 9  problem nie występuje.

W Huaweiach musisz oprócz wyłączenia optymalizacji baterii ustawić również autostart aplikacji MiFit. Sprawdź też, czy w MiFit w powiadomieniach aplikacji włączyłeś Messengera, i czy MiFit ma dostęp do powiadomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, 

Mi Banda 5 mam od niedawna. Irytuje mnie odświeżanie pogody. Tzn aktualnej pogody. Mam wrażenie że aktualną pogodę aktualizuje może 2 razy na dobę. Pokazuje 4 stopnie celciusza gdy jest już 8. Deszcz pada od 3 godzin a na mi band cały czas słońce. Dodam że w aplikacji miui od pogody pokazuje wszystko dobrze. Jest jakiś sposób na częstszą aktualizacje pogody? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, peter1987 napisał:

Witam, 

Mi Banda 5 mam od niedawna. Irytuje mnie odświeżanie pogody. Tzn aktualnej pogody. Mam wrażenie że aktualną pogodę aktualizuje może 2 razy na dobę. Pokazuje 4 stopnie celciusza gdy jest już 8. Deszcz pada od 3 godzin a na mi band cały czas słońce. Dodam że w aplikacji miui od pogody pokazuje wszystko dobrze. Jest jakiś sposób na częstszą aktualizacje pogody? 

Notify for mi band. Można ustawić co godzinę nawet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Strasznie bateria siada w tym Bandzie, na początku było lekko ponad 6 dni, a teraz po 7 mcach już ledwo 4 dni.

Mam ustawione wszystko na max i PAI zawsze powyżej 200.

 

W tych samych warunkach Band 2 to ok 3 tygodnie, a Band 4 - 8-9 dni.

M...

Edytowane przez mediana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ekipo. 
Taka sprawa jest. Mi band 5 zakupiony jakies 2 dni temu wersja global. Sparowany z ios aplikacja  mi fit. Podczas spaceru trasa wg zegarka i aplikacji 13 km?! A tak na prawde 6!? Wtf? Takie przeklamanie ? Ktos tak mial? Polaczony z tel caly czas , spacer wlaczalony z poziomu tel z gps. 
Bubel? Do zwrotu ? Czy mozna to jakos w ustawieniach naprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2021 o 20:18, Lee_one napisał:

Siemanko ekipo. 
Taka sprawa jest. Mi band 5 zakupiony jakies 2 dni temu wersja global. Sparowany z ios aplikacja  mi fit. Podczas spaceru trasa wg zegarka i aplikacji 13 km?! A tak na prawde 6!? Wtf? Takie przeklamanie ? Ktos tak mial? Polaczony z tel caly czas , spacer wlaczalony z poziomu tel z gps. 
Bubel? Do zwrotu ? Czy mozna to jakos w ustawieniach naprawic

Musisz machać ręką ok  2 x mniej 

Edytowane przez Hultai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, ma do Was takie pytanko. Czy zauważyliście po ostatniej (grudniowej) aktuakizacji pogorszenie czasu pracy na baterii Waszych Mi Bandów 5? Bo do tej pory wszystko było wyśmienicie, a po aktualziacji wydaje mi się jakby pojwdyncze.procenty trzymały krócej i nie wiem czy to tylko u mnie czy ktoś miał może podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wygląda w Waszych Mi Bandach 5 reakcja na dotyk? Kupiłem 5 i mam wrażenie, że dotyk działa odrobinę mniej precyzyjnie niż w moim Mi Band 4. Czasami trzeba coś kliknąć albo przewinąć drugi raz, bo nie załapie. To normalne, czy trafił mi się jakiś trefny egzemplarz ;-)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak po ostatnich aktualizacjach. 

Coś mi strasznie drenowało baterię w telefonie. Okazało się że to mifit, bo zamiast normalnie pracować w tle, to wyświetlał w powiadomieniu, że opaska używa GPS do monitorowania treningu. Skutkowało to tym, że praktycznie cały czas opaska wymuszała sprawdzanie lokalizacji. Tym samym zaczęła zawyżać przebyty dystans, bo przy prawie 8 tysiącach kroków pokazywała dystans 20 kilometrów. Musiałbym robić kroki ponad dwumetrowe żeby osiągnąć taki wynik :D 

Uruchomienie ponownie opaski, a potem telefonu i wyłączenie w opasce opcji automatycznego rozpoznawania aktywności póki co rozwiązało problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...