Skocz do zawartości

Mi Band 5 - dyskusja ogólna


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie do użytkowników w menu opaski przewijając poszczególne funkcje znajduje się jedna która mnie zastanawia a mianowicie była ona od początku zniknęła wraz z oprogramowaniem 1.0.1.83 bodajże w kolejnym 1.0.2.08 też jej nie było i wróciła w wersji beta oprogramowania 1.0.2.16 A chodzi o karty a jak się kliknie to system jest zajęty spróbuj później....?? Czy ktoś czai co to jest?

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

Mam 2 pytania dotyczące opaski.

1. Czy opaska a możliwość rejestracji tętna bez podłączenia z telefonem? (jakaś pamięć wewnętrzna?) Czy musi być cały czas komunikacja po Bluetooth z telefonem?

Chciałbym z niej korzystać na basenie (godzina pływania) a następnie pobrać zarejestrowane dane o pulsie na telefon. Jest taka możliwość? Nigdzie nie podają takich informacji.

2. Jak z dokładnością pomiaru tętna? Czy ktoś testował z innym urządzeniem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,
Mam 2 pytania dotyczące opaski.
1. Czy opaska a możliwość rejestracji tętna bez podłączenia z telefonem? (jakaś pamięć wewnętrzna?) Czy musi być cały czas komunikacja po Bluetooth z telefonem?
Chciałbym z niej korzystać na basenie (godzina pływania) a następnie pobrać zarejestrowane dane o pulsie na telefon. Jest taka możliwość? Nigdzie nie podają takich informacji.
2. Jak z dokładnością pomiaru tętna? Czy ktoś testował z innym urządzeniem?
Pozdrawiam
1. Raczej jest, ale nie jestem pewien.
2. Testowałem wskazania z zegarkiem Fossil gen 5 różnice były pomijalnie małe.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marfo napisał:

1. Raczej jest, ale nie jestem pewien.
2. Testowałem wskazania z zegarkiem Fossil gen 5 różnice były pomijalnie małe.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli posiadasz taką opaskę to mógłbyś zrobić kilku minutowy test? (Odłączyć opaskę od telefonu na kilka minut i sprawdzić czy po podłączeniu rejestracja tętna zostanie przesłana do aplikacji?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz taką opaskę to mógłbyś zrobić kilku minutowy test? (Odłączyć opaskę od telefonu na kilka minut i sprawdzić czy po podłączeniu rejestracja tętna zostanie przesłana do aplikacji?)

Nie ma problemu

 

Sprawdziłem, założyłem opaskę o 14.44 i przed chwilą znowu podłączyłem pod bluetooth. Tętno jest

 

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Marfo napisał:

Nie ma problemu emoji846.png

 

Sprawdziłem, założyłem opaskę o 14.44 i przed chwilą znowu podłączyłem pod bluetooth. Tętno jest emoji846.png

 

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Super, dzięki!

Korzystasz z oficjalnej aplikacji czy jakiejś innej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2020 o 18:17, FromWP napisał:

A miała mierzyć? Ona nie ma czujnika ciśnienia atmosferycznego, a chyba tylko w ten sposób zegarki Huami to potrafią robić.

Mi band 4 jakoś to potrafi robić. Poza tym z tego co czytałem opaska ma czujnik ciśnienia, tylko programowo nie jest "jeszcze" włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Qren napisał:

Mi band 4 jakoś to potrafi robić.

Chyba tylko z nieoficjalnymi programami które odczytują dane wysokościowe z map. Z MiFit, czy Amazfit chyba nie ma wysokości. Na przykład Bip ma czujnik ciśnienia ale uruchamiany razem z gps. Jak uruchomię trening z poziomu zegarka to mam dane wysokościowe, a jak z poziomu MiFita nie, bo wtedy nie działa gps z barometrem zegarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Chyba tylko z nieoficjalnymi programami które odczytują dane wysokościowe z map. Z MiFit, czy Amazfit chyba nie ma wysokości. Na przykład Bip ma czujnik ciśnienia ale uruchamiany razem z gps. Jak uruchomię trening z poziomu zegarka to mam dane wysokościowe, a jak z poziomu MiFita nie, bo wtedy nie działa gps z barometrem zegarka.

O to chodzi że zarówno w mi fit jak w Amazfit w podsumowaniu ćwiczenia wyświetlają się dane zjazdu/podjazdu ale wynoszą 0 na opasce a w aplikacji linia prosta na wykresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2020 o 14:02, FromWP napisał:

Czyli dane się nie wyświetlają. Prawdopodobnie jakby telefon miał barometr to mogły by się wyświetlać.

To teraz pytanie za 100 punktów. Czemu zawierać te dane w oprogramowaniu opaski skoro sprzęt nie jest w stanie tego ogarnąć. Niestety widać że band 5 to skok na kasę, oferujący jakieś funkcjonalności z kosmosu (typu 'pomiar stresu') a pomijający taką podstawową. 

Przy zakupie kierowałem się opinią znajomych posiadających band 4 i 3 różne marki telefonów (Xiaomi, Huawei i Sony) i na każdym podjazdy wyświetla prawidłowo. Najczęściej uprawiam kolarstwo górskie i te dane są dla mnie akurat szczególnie istotne także stąd mój ból d*py. Dla mnie 5/10, z danymi o wysokości było by 9/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Qren napisał:

Czemu zawierać te dane w oprogramowaniu opaski skoro sprzęt nie jest w stanie tego ogarnąć.

Odpowiedź jest prosta. Oprogramowanie czyli MiFit, Amazfit (teraz Zepp) jest uniwersalne dla różnych produktów, opasek i zegarków, dlatego zawiera dużo więcej opcji. W Zepp jest chyba trochę lepiej bo pokazuje tylko dane które dany produkt potrafi zbierać. Reszta jest nieaktywna i widać czego nie potrafi. Nie bronię opaski tylko napisałem jak to wygląda. Możliwe że coś zmienili, zepsuli i teraz nie potrafi danych wysokościowych pokazywać. Pokazuje tylko z urządzeniami które mają barometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, FromWP napisał:

Odpowiedź jest prosta. Oprogramowanie czyli MiFit, Amazfit (teraz Zepp) jest uniwersalne dla różnych produktów, opasek i zegarków, dlatego zawiera dużo więcej opcji. W Zepp jest chyba trochę lepiej bo pokazuje tylko dane które dany produkt potrafi zbierać. Reszta jest nieaktywna i widać czego nie potrafi. Nie bronię opaski tylko napisałem jak to wygląda. Możliwe że coś zmienili, zepsuli i teraz nie potrafi danych wysokościowych pokazywać. Pokazuje tylko z urządzeniami które mają barometr.

Mówiłem o oprogramowaniu samej opaski. Gdyby te dane były zerowe tylko w podsumowaniu na telefonie to ok, ale w podsumowaniu ćwiczenia wyświetlanym bezpośrednio na wyświetlaczu opaski widnieją pozycje :  'podjazd', 'zjazd' i 'długość podjazdu'. Firmware już chyba jest dedykowany danemu urządzeniu. 

Niestety co do obecności barometru w opasce 'zdania ekspertów są podzielone' , a ze strony Xiaomi też brak jakichkolwiek konkretów.

Nie wiadomo czy to, tak jak mówisz, niepoogarniane luźne końce po innym oprogramowaniu, czy faktycznie wskazówka że w końcu w jakiś sposób ogarną działanie tej funkcji. 

Póki co czuję się nieco oszukany i dobrze się zastanowię zanim wydam jakiekolwiek pieniądze na jakikolwiek sprzęt od Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qren napisał:

Póki co czuję się nieco oszukany i dobrze się zastanowię zanim wydam jakiekolwiek pieniądze na jakikolwiek sprzęt od Xiaomi.

Ja się nie dziwię twojemu rozczarowaniu. Tylko opaskę masz od Huami, jedynie firmowaną przez Xiaomi. Na razie wygląda na to że Xiaomi się z tą firmą powoli rozstaje. Xiaomi niestety też coraz bardziej olewa klientów serwując masę błedów w oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, FromWP napisał:

Ja się nie dziwię twojemu rozczarowaniu. Tylko opaskę masz od Huami, jedynie firmowaną przez Xiaomi. Na razie wygląda na to że Xiaomi się z tą firmą powoli rozstaje. Xiaomi niestety też coraz bardziej olewa klientów serwując masę błedów w oprogramowaniu.

Najlepiej zmusza się firmy do zmiany podejścia za pomocą portfela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy wiecie może, czemu opaska nie powiadamia o nowym połączeniu? Inne powiadomienia działają. Dzieje się tak od kilkunastu dni, wcześniej było ok. Nic nie było zmieniane w ustawieniach. Wersja oczywiście najnowsza, zarówno w opasce, jak i Mifit w telefonie.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
22 minuty temu, Ardaenye napisał:

Mam od paru dni piątkę, w porównaniu do czwórki zmiany nikłe. Ale bateria topnieje w oczach. Ustawiłem wszystko 1:1 z tym jak mam w czwórce i bateria zjeżdża 20% w jeden dzień, gdzie na 4-ce to jakieś 4-5. Nie wiem co się dzieje ale tragedia

Wadliwy egzemplarz? Ja mam 1:1 z 4 i bateria wytrzymuje 25 dni +/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od paru dni piątkę, w porównaniu do czwórki zmiany nikłe. Ale bateria topnieje w oczach. Ustawiłem wszystko 1:1 z tym jak mam w czwórce i bateria zjeżdża 20% w jeden dzień, gdzie na 4-ce to jakieś 4-5. Nie wiem co się dzieje ale tragedia
U mnie bateria max 10 dni ,srednio co 8 dni laduje
Trochę slabi w porównaniu do 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2020 o 21:22, motsaw napisał:
Yay, po aktualizacji MiFit do 4.6.5 jest do wyboru polski w wersji CN

Już miesiąc temu miałem na wersji CN.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy bezmyślnie obrazków z cytowanej zawartości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

odniósł ktoś takie wrażenie, że mi band 5 chodzi mniej płynnie w porównaniu do mi band 4? Ogólnie jest to duża różnica, ale jednak zauważalna (w menu)

Natomiast jest to bardzo zauważalne, gdy przechodzę z menu na ekran główny - widać wtedy jak klatkuje, raz bardziej, raz mniej - zależy od traczy (jest to najbardziej widoczne na tarczach nieoficjalnych).

Pytanie czy to normalne, czy moze pastylka jakaś felerna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...