Skocz do zawartości

Mi Band 5 - dyskusja ogólna


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

22 hours ago, Fosz said:

Swojej opasce kupionej na MediaExpert mam tylko chiński, chiński uproszczony i angielski. Na opakowaniu piszą że to BHR4215GL - co mam nadzieje sugeruje wersje globalną.

Martwi mnie za to coś innego. Spotkaliście się z problemem z krokami? Nalicza mi tylko podczas machania rękami podczas poruszania się, i to nie zawsze.
Pomiar zawsze jest zły. Zawyża wielokrotnie

Aktualizowałeś wszystko? 3 języki to chyba są tylko w chińskich wersjach, ja taką mam. XMSH10HM, BHR4236CN. No i chińskie znaczki na pudełku, w instrukcji czy przy pierwszym połączeniu, ale za 95 złotych to można przeboleć

Edytowane przez poziomek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka dni już, 1 dzień włączony GPS w apce i noc - 24% baterii telefonu zjadło...
Opaska drugie ładownie i na dobre 14% a ma 10 dni wytrzymać.
Bateria z telefonu leci bardzo szybko. Nie było tak przed instalacja mifit.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Pytanie dla posiadaczy. Mam sparowaną opaskę z telefonem, gps włączony, włączam na opasce aktywność spacer albo bieganie i po skończeniu i synchronizacji z telefonem nie mam śladu gps na mapie. Muszę włączyć aktywność z poziomu telefonu, czy jak?
Musisz w aplikacji włączyć

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2020 o 10:05, Exodus napisał:

Pytanie dla posiadaczy. Mam sparowaną opaskę z telefonem, gps włączony, włączam na opasce aktywność spacer albo bieganie i po skończeniu i synchronizacji z telefonem nie mam śladu gps na mapie. Muszę włączyć aktywność z poziomu telefonu, czy jak?

Żona ma MB4 i wygląda to tak, że sam trening rejestrowany jest przez opaskę tj kalorie i kroki, ale korzysta z GPSu z telefonu. Dlatego odpalasz sobie trening w opasce i robisz co tam chcesz, ale telefon MUSI być w zasięgu opaski tj z tobą. Nie musisz go odpalać ani nic. Opaska sama uruchomi w nim GPSa. Grunt to założona kłódka (jeżeli masz xiaomi) lub zrobić tak, żeby mifit lub amazfit ciągle działały w tle. Jeżeli przychodzą ci powiadomienia na opaskę to masz  to zrobione. Nie ma tu żadnej filozofii. Analogicznie będzie z MB5 z tego co czytałem w internetach. Najlepsze jest to, że jeździmy na rowerach i ja mam amazfit VERGE LITE z wbudowanym GPSem a ona korzysta z MB4 + xiaomi mi10 i mamy DOKŁADNIE takie same wyniki tj dzisiaj np zrobiliśmy 54,3km trasy na rowerach i obie nasze aplikacje pokazały identyczny dystans. Jedyne co to trzeba uważać na MB4 z pauzowaniem bo można se przypadkowo wyłączyć :) No i oboje korzystamy z aplikacji amazfit bo mifit jest po prostu kiepski. To co ma amazfit wchodzi do mifita z kilkumiesięcznym opóźnieniem. No i mifit ma co chwilę jakies cyrki typu nie czyta snu, albo kroków. Czarę goryczy przelał brak przeliczania danych z wagi miscale 2. Amazfit nigdy nie miał problemów (ja go mam od zawsze, a żona przeszła niedawno). NO i dane między nimi są synchronizowane na koncie xiaomi także nic nie stracisz. 

 

MB5 jest gdzieś na lotnisku w PL od 3 dni niby już po odprawie. 107zł z dodatkową opaską :) Pepperem rządzi

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, witek_77 napisał:

To co ma amazfit wchodzi do mifita z kilkumiesięcznym opóźnieniem

Ja przeszedłem na AmzFit po ostatnich problemach MiFita. Tylko przy zmianie opaski z MB4 na MB5 AmzFit nie widział nowej opaski więc wróciłem do MiFita (wykrył ją odrazu). Chętnie bym się przesiadł z powrotem na AmzFita tylko nie wiem jak jest w tej apce z aktualizacją firmwaru. Mniej więcej w tym samym czasie wychodzi co MiFit czy może w ogóle nie aktualizuje opasek MiBand i trzeba trzymać obie apki aby zachować aktualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, poziomek90 napisał:

Aktualizowałeś wszystko? 3 języki to chyba są tylko w chińskich wersjach, ja taką mam. XMSH10HM, BHR4236CN. No i chińskie znaczki na pudełku, w instrukcji czy przy pierwszym połączeniu, ale za 95 złotych to można przeboleć

Po włączeniu urządzenia mam do wyboru te trzy języki, ale zauważyłem że w aplikacji na telefonie ( w zakładce opaski ) opcji językowych jest pięć. Jeśli język da się zmienić również przez Mi Fit, to mam też hiszpański i ruski.

Opaska zaktualizowała się po sparowaniu z urządzeniem. Opakowanie ma na zadupku informację w różnych językach, oraz doklejoną notkę po polsku


W międzyczasie żona podzieliła się obserwacjami z działania swojej opaski. Podczas poruszania się po domu wbudowane krokomierze czasem nie zliczają kroków, a czasem wartość jest zwielokrotniona. Zauważyłem że aktualizacja przebytego dystansu pojawia się co jakiś czas, mimo to wartości nie zgadzają się (są mocno zawyżane).
Podczas spacerów z użyciem opcji spacerowych Mi Fit (bazuje na GPSie). co dwa/trzy kroki dodaje jeden nieistniejący, ale mierze dwa metry więc da się to wyjaśnić

Próbowałem rożne ustawienia opaski, różne siły docisku. Bez widocznej poprawy
U żony ustawienia standardowe (Samsung J3), u mnie zwiększyłem częstotliwość testów maksymalnie (Redmi 8 Pro)


Jak sądzicie. Mamy takiego pecha że obie opaski są uszkodzone, a może czegoś nie zrobiliśmy poprawnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeszcze świeżak. Pewnie poprawią to w jakimś sofcie kolejnym. Każdy produkt xiaomi jest testowany na ludziach a później poprawiany. Jak miałem MI6 to po roku aktualizacji dopiero działał jak powinien :) 

Co do aktualizacji to MB4 dostał aktualizację firmware przez amazfita normalnie do najnowszej tej co oferował mifit. Za to wszystkie zegarki dostają wcześniej na amazficie niż na mificie. Np mój verge lite na mifit nie miał przez miesiąc aktualizacji a amazfit miał. Nie wiem czy ją dodali czy nie do mifita bo już dawno nie korzystam z niego.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na jednym telefonie (Redmi Note 8T) można obsłużyć 2 opaski?

Mama ma od roku Mi Band 4 sparowane z Mifit. Teraz dokupiłem Mi Band 5 dla Taty. Czy mogę doinstalować aplikację Amazfit, w niej założyć nowe konto Mi i sparować z nim Banda 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2020 o 10:00, radier napisał:

Czy na jednym telefonie (Redmi Note 8T) można obsłużyć 2 opaski?

Mama ma od roku Mi Band 4 sparowane z Mifit. Teraz dokupiłem Mi Band 5 dla Taty. Czy mogę doinstalować aplikację Amazfit, w niej założyć nowe konto Mi i sparować z nim Banda 5?

Ogólnie ja mam na mi fit xiaomi mi band 4, xiaomi mi band 5, xiaomi Bip i xiaomi GTR. Na raz może być tylko jeden zegarek aktywny z telefonem inny rozłącza. Ogólnie spoko bo takie same ustawienia, budziki i inne zaciąga z apki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, radier napisał:

Tylko, że ja chcę mieć dwa różne konta.

Zrób klona aplikacji mi fit. Facebook czy messenger działają na różnych kontach a nie wiem jak będzie z urządzeniem bluetooth. 

Jest apka to tarcz Mi Band 5 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=dev.rokitskiy.miband5_watchface

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pkonrad, sciągnąłem, ale dla arm64 z https://www.apkmirror.com/wp-content/themes/APKMirror/download.php?id=1416363

Po instalacji opaska pobrała nową aktualizację (1.0.1.32) i zostały dodane nowe języki (brak polskiego): włoski, niemiecki i francuski. Reszta już chyba była.

Czyli tak jak meagol5 pisał na pierwszej stronie w tym temacie. Może w kolejnej aktualizacji wleci polski.

Edytowane przez srgn1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam mibanda5 w wersji chińskiej narazie w oficnajlen aplikacji mifit MMA tylko języki chinskie i angielski.jak ustawie w opcjach mifit język jak z telefonu to język się ustawia na chiński dopiero opcja angielski zmienia język opaski.pytam ponieważ podobno są już do wyboru hiszpański i rosyjski i boje się że nie dostanę polskiego 28 sierpnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, don_homar napisał:

Chłopie nie panikuj, kupiłeś wersję chińską, więc zaoszczędziłeś trochę kasy, nawet jak nie dostaniesz języka Polskiego z oficjalną aktualizacją, to zawsze ją można dograć samemu.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Ok,dzięki za info nie wiedziałem że jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz najlepsze opaska w domu schowane w szafce w kubku ja w pracy przychodzę z pracy zakładam opaskę i łącze z mi fit synchronizują się dane i co widzę jest drzemka 40 minutowa po 17 jak byłem w pracy.. chyba to jakaś wada...

 

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

59b6ef303b285e8cfb1f448fadbc2620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...