Skocz do zawartości

Mi Band 5 - dyskusja ogólna


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Można już składać zamówienia przedpremierowe na GearBest i AliExpress, więc otwieram wątek dyskusji ogólnej o tej opasce. Cena na GB to $39,99 (ok. 157 zł).

  • Larger Screen.
  • Oxygen Saturation Monitoring.
  • Overseas Model Supports NFC.
  • Amazon Alexa Voice Assistant.
  • 5 Sport Modes.
  • Phone Take Photo.

Teraz nawet podstawowy model będzie z NFC, kusi by zamówić - tylko ciekawe czy będzie jak w przypadku Mi Band 3/4, że po wyjściu wersji globalnej opaska w wersji china dostawałaby język polski ze wsparciem NFC. Druga sprawa... ciekawe czy to NFC u nas będzie działać i jak to rozwiążą (musieliby zrobić u nas Mi Pay albo współpracować z Visa/Mastercard w jakiś sposób). Wątpię, że to będzie jako Google Pay.

Spoiler

signal-attachment-2020-06-09-112045_007.jpegsignal-attachment-2020-06-09-112045_001.jpegsignal-attachment-2020-06-09-112045_002.jpegsignal-attachment-2020-06-09-112045_003.jpegsignal-attachment-2020-06-09-112045_004.jpegsignal-attachment-2020-06-09-112045_005.jpegsignal-attachment-2020-06-09-112045_006.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy już po premierze dzisiejszej, że płatności zbliżeniowe NFC w Polsce działać nie będą (chyba że się dogadaja jak w rosji z MasterCard przy premierze mi band 4 NFC tamże, wszak wątpię). Na razie jednak emocje opadły jak ktoś się łudził, że zapłaci mi bandem 5 za wodę w żabce default_wink.png

Osobiście poczekam, aż będzie po ok 22$ za 10 dni myślę na promocji jakieś i dopiero zamówię do testów. Pomny doświadczeń sprzed roku, na pewno kupię wersję Global, a nie kilka dolarów tańsza CN. Na język polski oficjalnie pewnie poczekamy, aż opaska będzie miała premierę w Polsce w mi store (obstawiam najwcześniej przełom lipca/sierpnia). A do tego czasu będzie rzeźba z ustawieniami języka. Angielski max lub jakiś modowany polski, jak ktoś się pokusi za kilka tygodni o tłumaczenie kodu na zagranicznym forum default_smile.png

 

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2020 o 11:24, Zenderable napisał:
  • Oxygen Saturation Monitoring

To jeszcze nie jest potwierdzone. Na prezentacji było powiedziane, że 5 otrzymała nowy czujnik, ale nie określili jaki.

'It is worth noting that, Xiaomi Mi Band 5 does not support oxygen saturation testing (SpO2)"

Edytowane przez Fear87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wielkości ekranu praktycznie niezauważalna, spodziewałem się czegoś lepszego^^
Rozumiem, że w wersji 5 również brak automatycznego pauzowania i wznawiania treningu? To powinna być podstawa począwszy od 1 generacji.

Edytowane przez Adamerio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2020 o 16:07, k120 napisał:

Pytanie dla bardziej obeznanych jak już byłoby NFC u nas w PL w Mi Band to jest jakaś różnica w wersji Mi Band CN z NFC a wersja Global? Zastanawiam się nad zakupem Mi Band 5 CN z NFC.

W przypadku 4 było bez różnicy. Kwestia detali. Tutaj, jeżeli w ogóle Xiaomi ma zamiar dodać płatności może być inne wsparcie dla cn a inne dla eu. Wyjatkowo, w tym przypadku jeżeli planujesz używać NFC wstrzymał bym się do premiery u nas. 

Oczywiście, może być tak że będą bez znaczenia wersję jak nie będzie płatności, jak i również będzie uniwersalne gdyby te płatności były. Istnieje tutaj jednak, w mojej skromnej opinii, dość duże ryzyko co do funkcjonalności.

Jednak to tylko gdybanie, ponieważ nikt nie wie jak będzie. 

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 24.06.2020 o 14:51, tomasznowak napisał:

Moja opaska już w Polsce i mam nadzieję że w przyszłym tygodniu będę mógł się podzielić wrażeniami. Kupiłem wersję bez NFC za 130 PLN.

 

 

 

 

 

 

Moja wczoraj dotarła - wersja bez NFC, dałem trochę mniej bo 108 zł :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja gdzieś zaginęła. Miała być w Polsce 24 czerwca. Sprawdziłem przedwczoraj na stronie poczty polskiej i okazało się że jest w Holandii. Wczoraj niby wyjechała do Polski, ale trudno powiedzieć kiedy przyjdzie. Zamówiłem trzy dodatkowe opaski i mam nadzieję że opaska wcześniej przyjedzie niż one

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, zaba44 said:

Polski język pojawił się w dniu premiery opaski w Polsce. Z tym  że premiera 4 odbyła się później w stosunku do premiery w chinach. Czyli jeżeli trzymamy się premiery w CN to i z miesiąc możemy poczekać.

Rzeczywiście, premiera była 1 sierpnia i wtedy wyszła aktualizacja dodająca polski we wszystkich wersjach opaski. Ciekawe dlaczego przy Bandzie 5 tak nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na globalu wciąż nie ma .... XMSH10HM

10 godzin temu, meagol5 napisał:

Dziś wystartowała oficjalna sprzedaż w Polsce to raczej już powinien być język polski

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
Możemy się spodziewać aktualizacji w krótkim okresie czasu ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy. Mam sparowaną opaskę z telefonem, gps włączony, włączam na opasce aktywność spacer albo bieganie i po skończeniu i synchronizacji z telefonem nie mam śladu gps na mapie. Muszę włączyć aktywność z poziomu telefonu, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojej opasce kupionej na MediaExpert mam tylko chiński, chiński uproszczony i angielski. Na opakowaniu piszą że to BHR4215GL - co mam nadzieje sugeruje wersje globalną.

Martwi mnie za to coś innego. Spotkaliście się z problemem z krokami? Nalicza mi tylko podczas machania rękami podczas poruszania się, i to nie zawsze.
Pomiar zawsze jest zły. Zawyża wielokrotnie

Edytowane przez Fosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...