Skocz do zawartości

Uwaga! Mi4 I Podejrzewam Że Inne Modele Wysyłają Płatne Smsy W Tle.


wertjacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

ma stronie swojego operatora zauważyłem o zgrozo!! że mój telefon wysyła w tle smsy na numer 447786209730

 

UFMdm3y.jpg

 

z google dowiedziałem się że odpowiedzialna za to jest usługa miCloud i teraz pytanie,jak rozwiązać ten problem i gdzie wyłaczyć tą usługę?

 

Pozdrawiam

 

Ps

 

wiadomości sms w chmurze mam wyłączone

Edytowane przez wertjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chmurze Xiaomi jeszcze lokalizowanie urządzenia jest jednoznaczne z wysłaniem SMSa w celu aktywacji. Tak właściwie to opłata jest jednorazowa dla wszystkich usług chmury, więc masz coś pecha, że non-stop Ci ciągnie z konta.

 

troche nie zrozumiale napisaleś i teraz nie wiem czy te "jeszcze" oznacza,że cos pominąłem,mam gdzieś coś zrobić czy jak?

Bardzo proszę o konkretną odpowiedź bo jak sam zauważyłes,nonstop mi pobiera kasę a nie mam zamiaru płacić za coś czego nie używam.

 

Ps.

ja konta Xiaomi nawet nie skonfigurowałem,przy instalacji pominąłem ten krok,więc jak do jasnej ciasnej smsiory wysyłam w chmurze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skonfigurowaniu nowego telefonu miałem komunikat, że wykryto drugą kartę SIM i do jej aktywacji potrzebne są jakieś SMSy. Oczywiście nie zgodziłem się, ale komunikat wciąż się powtarzał. Dzisiaj po resecie do ustawień fabrycznych ta sama sytuacja. Ja również nie aktywowałem konta Xiaomi.

Mój w sumie wysłał tylko 2 SMSy.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nikt nie zwrócil jak dotąd uwagi że to żadne Chiny tylko kierunkowy do Eng?? co czyni problem bardziej zagadkowym.Co ma chmura Xiaomi wspolnego z wyspiarzami?

 

ja juz myślałem nad wywaleniem aplikacji,ale za dużo informacji na temat plikow systemowych Xiaomi to nie ma lub jeszcze takiej stronki nie odnalazlem,na razie na pałę nie będę kombinował,może ktoś pomoże i podpowie jakie to pliki do usuniecia.

Edytowane przez wertjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju.. Bramka SMS... Mówi to coś? Od lat jest w UK... Ja nie wiem... Sms za grosze lub darmo a tu problem.

Poza tym jeśli nie korzystasz z synchronizacji Xiaomi to robisz głupotę. Kiedyś się dowiesz czemu.

Wysłane z MI Note

 no to ja ci podam numer a ty bedziesz mi te grosze oddawal.jakos dziwna sprawa z tymi smsami.kazdy je bagatelizuje a nie dostrzega że te "groszowe" smsy to poprostu błąd do ktorego nit nie chce sie przyznać i tyle.

A co do glupoty z niekorzytania z Xiaomi.To ktoryś z kolei post gdzie,user ma sie domyslić rozwiązania.istna zgaduj zgadula.W taki sposob to sobie nie pomożemy..... nie mam zamiaru wojować z wspóluserami ale przypomne nieskromnie że jestesmy na forum gdzie doswiadczeni pomagaja mniej doswiadczonym :P

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 te "groszowe" smsy to poprostu błąd

Dzisiaj bawiłem się w instalację różnych romów. Na konto Xiaomi można zalogować się za pomocą adresu email, np. google'a. Nie trzeba podawać numeru telefonu. Może wtedy nie będą potrzebne te smsy. Ale mimo wszystko coś jest nie tak z Twoim systemem, bo u mnie to był tylko jeden sms po każdej nowej konfiguracji.

Jedyny pożytek jaki widzę z konta Xiaomi to możliwość pobrania kilku czcionek.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopii czego? Moich prywatnych danych? Kontaktów? Smsów? Nigdy nie powierzałem ich google'wi, i Xiaomi też nie zamierzam. A przynajmniej nie odbywa się to za moją zgodą. Jedyne bezpieczne miejsce na moje dane to mój komputer ;-)

Kopii wszystkich aplikacji, ustawień itp. Robiąc backup, nawet po miflashu możesz przywrócić wszystko łącznie z wyglądem pulpitu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny pożytek jaki widzę z konta Xiaomi to możliwość pobrania kilku czcionek.

Ale mimo wszystko coś jest nie tak z Twoim systemem, bo u mnie to był tylko jeden sms po każdej nowej konfiguracji.

 Mój system jest dziwiczy,ma kilka dni,zreszta na forach hiszpanskich,anglojezycznych i naszych jest to samo.Wynika z tego ze wszyscy mają skopane systemy :P albo jak pisalem wyżej,bląd ktorego na chwilę obecną nie potrafą zlokalizować i na wszelki wypadek omijają z daleka co wcale nie jest czyms nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zwolenników teorii spiskowych. Mam mi4, najnowszy dev v6, operator play. Problem u mnie nie występuje. Możliwe że przy zakładaniu konta Xiaomi telefon prosił o wysłanie smsa o czym o ile dobrze pamiętam poinformował komunikatem. Załóż to konto, wyłącz synchronizacje (o czym już ktoś pisał) i tyle.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja konto założyłem zaraz po zakupie telefonu czyli w październiku, aktywowałem smsem bo mailem nie chciało (nie zezwala na polskie serwery typu poczta na wp, na gmailu bez problemu ale to już po fakcie odkryłem), telefon w Play. Jak dotąd nie było żadnych innych smsów wysłanych przez telefon a kontroluję w miarę na bieżąco. Synchronizację mam włączoną po wifi od jakieś 3 tygodni odkąd mam router Xiaomi. Także założenie konta powinno pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc backup, nawet po miflashu możesz przywrócić wszystko łącznie z wyglądem pulpitu

Całkiem nieźle działa kopia zapasowa Miui i nie ma nic wspólnego z kontem Xiaomi. Przypuszczam, że plik tej kopii można wykorzystać również po miflashu.

nikt nie zwrócil jak dotąd uwagi że to żadne Chiny tylko kierunkowy do Eng?

Instalowałem kilka różnych wersji Miui, jedne uprzedzają, że chcą wysłać jeden SMS międzynarodowy, inne piszą o dwóch SMSach. Ale żaden nie podał numeru, pod który będzie wysyłał SMS. W SMSach też tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jest to SMS od taki zwykły byś miał w skrzynce, nie idzie też na zwykły numer telefonu do czyjeś kieszeni. To bramka międzynarodowa i aktywacja idzie do Chin. Cały ten temat to gównoburza jak zwykle. 

 

Zamykam bo było to już omawiane a najlepszym wyjściem jest założenie konta Xiaomi (mailem lub tym sms) i tyle. 

Jak ktoś nie chce synchronizować swoich prywatnych danych to sobie może je wyłączyć.

Konto jest potrzebne do wielu rzeczy np. motywy czy backup choćby ustawień Wi-Fi.

Ponadto konto Xiaomi jest wymagane do pozostałych aplikacji np. MiFit - więc wóz albo przewóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...