Skocz do zawartości

Instalacja Super tapet (SuperWallpaper) na flagowcach od Xiaomi


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Niestety w aplikacji systemowej Wallpaper nowszej niż wersja ALPHA-2.3.100-08071630Super tapeta Saturn jest już zablokowana i albo nie da się jej wybrać, albo całkowicie znika. W Xiaomi Mi 9T Pro po instalacji najnowszego ROMu, fabrycznie zaimplementowana jest apka Wallpaper w wersji ALPHA-2.4.105-08111626, więc niestety ale nie ma możliwości przywrócenia starszej wersji, a co za tym idzie Super tapety Saturn nie będzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 25.11.2020 o 10:55, zoltan78 napisał:

@blackstach Zainstalować starszą wersję z pierwszego postu. Link do apkmirror. Opisywany przez Ciebie problem występuje w najnowszych wydaniach.

Nie da się zainstalować starszej wersji aplikacji na nowszą. W najnowszym ROMie zaimplementowana jest już nowsza wersja aplikacji Tapety, z której wywalili Satrurna. Nie ma możliwości powrotu do starszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pkonrad Domyślam się że masz na myśli rom xiaomi.eu. bo na globalu mogę odinstalować aplikację wallpaper i zainstalować tą starszą w której tapeta saturna jest. choć jej nie używam bo mi jakoś do gustu nie przypadła.  Mam na myśli globala w wersji 12.04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, zoltan78 napisał:

@pkonrad Domyślam się że masz na myśli rom xiaomi.eu. bo na globalu mogę odinstalować aplikację wallpaper i zainstalować tą starszą w której tapeta saturna jest. choć jej nie używam bo mi jakoś do gustu nie przypadła.  Mam na myśli globala w wersji 12.04.

Nie, mam na myśli oryginalny ROM od Xiaomi.

Patrz niżej:

Dnia 13.11.2020 o 20:16, pkonrad napisał:

Niestety w aplikacji systemowej Wallpaper nowszej niż wersja ALPHA-2.3.100-08071630Super tapeta Saturn jest już zablokowana i albo nie da się jej wybrać, albo całkowicie znika. W Xiaomi Mi 9T Pro po instalacji najnowszego ROMu, fabrycznie zaimplementowana jest apka Wallpaper w wersji ALPHA-2.4.105-08111626, więc niestety ale nie ma możliwości przywrócenia starszej wersji, a co za tym idzie Super tapety Saturn nie będzie :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, zoltan78 napisał:

@pkonrad jak widać na poniższych screenach nie każdy najnowszy soft ma wbudowane wallpaper w wersji ALPHA-2.4.105-08111626,. Tak ze nie jest to regułą.

Tyle że ten ROM na Poco jest o miesiąc starszy niż w Mi 9T Pro. Podejrzewam że po kolejnym update będzie pozamiatane. Obym się mylił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie już nowa wersja, na szczęście mi na tym nie zależy bo akurat saturna nie używam. Płakał nie będę 
Po dzisiejszej aktualizacji przez OTA do MIUI 12.2.1.0 na Android 11 Saturna brak i nie ma możliwości odinstalowania nowszej wersji aplikacji.

Screenshot_2020-11-27-18-00-23-853_com.miui.securitycenter.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, pkonrad napisał:

Saturna brak

Chyba wszyscy tak mają na Androidzie 10 też. Teraz Saturn występuje jako oddzielna aplikacja. Jak ktoś bardzo chce można pobrać i doinstalować. Niestety nie da się uruchomić przez Superwallpaper. U siebie mogę to uruchomić przez Animowane tapety uruchomione Launcherem aktywności. https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/superwallpapersaturn/superwallpapersaturn-alpha-2-6-125-11201630-ogl-release/superwallpapersaturn-alpha-2-6-125-11201630-ogl-android-apk-download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety nie umiem poradzić sobie z problem, zainstalowałem wszystkie 3 pliki z pierwszego postu. Niestety w ustawienia - tapety nie mam opcji super tapety. 

A zarzadzaniu aplikacjami nie mam wallpaper tylko wyświetla, że zainstalowało ziemię i marsa :/ ktoś ma jakiś pomysł z czego to może wynikać lub co źle zrobiłem ? 

Instalowałem na RN9Pro rom 12.0.1.0 stable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 14.08.2020 o 23:23, pkonrad napisał:

Pojawiła się nowa Super tapeta - Pierścienie Saturna 

Jeśli nie ma jej w Twoim telefonie, polecam ręczną aktualizację aplikacji systemowej Tapety

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/wallpaper/wallpaper-alpha-2-3-95-07221822-release/wallpaper-alpha-2-3-95-07221822-android-apk-download/download/

Zaktualizowałem do tej wersji (95) na moim poco x3 i działa bez problemu oraz co daje aktualizacja do wyższej wersji (100) skoro nie ma nowych planet a jedna planeta znika (w 105) ponoć jak czytałem wcześniejsze wpisy

Screenshot_2020-12-17-01-27-04-281_lockscreen.jpg Screenshot_2020-12-17-01-27-23-415_com.mi.android.globallauncher.jpg

A jak wygląda zużycie energii przez ten rodzaj tapety w porównaniu do innych animowanych tapet ?

Edytowane przez akszyn
Szersze uzupełnienie wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, czarek1212 napisał:

tego pierwszego pliku nie można zainstalować przy próbie instalacji komunikat nie można zainstalować aplikacji systemowych z nieoficjalnych żródeł  miui 20.12.10

Bo masz MIUI Polska, a nie oficjalny ROM od Xiaomi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Orjon napisał:

Jest jeszcze jedna nowa tapeta - góry Siguniang: SuperWallpaperSnowMountain_ALPHA-2.6.151-12171721.apk

Nie pojawi się ona wam w apce Tapet, tak samo jak Saturn - z nieznanych powodów Xiaomi blokuje w apce Tapet wyświetlanie do maks. 3 tapet...

Mnie się wydaje, że Saturn i Snow Mountain są to jakieś "specjalne" Super tapety wypuszczone przez Xiaomi to jakiegoś konkretnego modelu telefonu (jak np. Mi 10 Ultra) i dlatego blokuje je w innych urządzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Orjon napisał:

Jest jeszcze jedna nowa tapeta - góry Siguniang: SuperWallpaperSnowMountain_ALPHA-2.6.151-12171721.apk

Nie pojawi się ona wam w apce Tapet, tak samo jak Saturn - z nieznanych powodów Xiaomi blokuje w apce Tapet wyświetlanie do maks. 3 tapet...

Na szczęście można to obejść, wystarczy zainstalować aplikacje tapety od googla ze sklepu play i tapeta się pokarze i można ją ustawić. Nawet fajna. Działa na globalu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zoltan78 napisał:
Na szczęście można to obejść, wystarczy zainstalować aplikacje tapety od googla ze sklepu play i tapeta się pokarze i można ją ustawić. Nawet fajna. Działa na globalu. 

Niby tak...
Screenshot_2020-12-20-19-04-20-210_com.android.wallpaper.livepicker.jpg Screenshot_2020-12-20-19-04-26-129_com.android.wallpaper.livepicker.jpg Screenshot_2020-12-20-19-05-51-981_lockscreen.jpg Screenshot_2020-12-20-19-05-58-244_com.mi.android.globallauncher.jpg

...ale patrząc po wadze instalki Super Tapety Snow Mountain na pewno do wyboru są różne warianty, tak samo jak mamy przy Ziemi i Marsie. Niestety poprzez apkę Tapety od Google wyświetlimy tylko jeden (pierwszy) wariat tapety, a pozostałych nie. Również nie wszystkie funkcje będą dostępne, jak np. zmiana tapety po zmianie trybu systemu z jasnego na ciemny lub odwrotnie.

@Orjon czy w ROMach MIUI Polska będą zaimplementowane wszystkie Super Tapety, których na dzień dzisiejszy naliczyłem 5 szt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, pkonrad napisał:

...ale patrząc po wadze instalki Super Tapety Snow Mountain na pewno do wyboru są różne warianty, tak samo jak mamy przy Ziemi i Marsie. Niestety poprzez apkę Tapety od Google wyświetlimy tylko jeden (pierwszy) wariat tapety, a pozostałych nie. Również nie wszystkie funkcje będą dostępne, jak np. zmiana tapety po zmianie trybu systemu z jasnego na ciemny lub odwrotnie.

Spróbuj ustawić jakąś inną godzinę, ta tapeta powinna się zmieniać w zależności od godziny.

39 minut temu, pkonrad napisał:

@Orjon czy w ROMach MIUI Polska będą zaimplementowane wszystkie Super Tapety, których na dzień dzisiejszy naliczyłem 5 szt.

Na razie nie wiem. Tapeta z górami działa chyba OK u mnie, ale geometria strasznie laguje. Póki co czekamy jeszcze jak się będzie sytuacja rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Orjon napisał:
Spróbuj ustawić jakąś inną godzinę, ta tapeta powinna się zmieniać w zależności od godziny.

Zmienia się w zależności od godziny.

Screenshot_2020-12-20-13-16-08-227_lockscreen.jpg Screenshot_2020-12-20-19-05-51-981_lockscreen.jpg
 

28 minut temu, Orjon napisał:
Tapeta z górami działa chyba OK u mnie, ale geometria strasznie laguje.

Na Poco F2 Pro i Mi 9T Pro nie laguje ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
38 minut temu, zoltan78 napisał:

Rodzaj softu nie gra tu roli, działa i na EEA na globalu i na Indonezji też. 

Nie. Nie działa na globalu (mi9t pro) może trzeba zmienić region, może wersje motywy miui na jakąś wersje beta, ale nie działa, chyba że masz na myśli instalację z aplikacji tapety google? wtedy działa ale bez AOD. pzdr

15 minut temu, zoltan78 napisał:

@brawo musisz je ręcznie zainstalować, każda oddzielnie, pobierz je z apkmirror. Ten installer który znajduje się powyżej odblokowuję jedynie opcję wyświetlania większej ilości super tapet niż trzech jak to było wcześniej. 

a ok dzięki już sprawdzam

dzięki zoltan78, wszystko działa thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...