Skocz do zawartości

Kamera: Co To Jest Time Laps I Anti Banding?


awygo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz... Bym Ci napisał ale z 3 dni temu już tu komuś to ładnie opisałem więc tu już jesteś kompletnym leniem bo ani nie skorzystasz z szukajki na forum a już tym bardziej z wszechwiedzącego Google dającego odpowiedzi na pytania w 2 sekundy.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to wszystko co masz do powiedzenia? Po co piszesz post, który nie pomaga nikomu?


3 dni temu już tu komuś to ładnie opisałem

Tu? To znaczy gdzie? Bo forumowa wyszukiwarka nic na ten temat nie wie. Więcej pożytku byłoby gdybyś zamieścił link do swojego opisu, zamiast pisać post wyłącznie po to, żeby mnie skrytykować.

I nie odsyłaj mnie do Google'a, bo zależy mi na informacjach od użytkowników tego sprzętu. A Tobie, jak widzę, nie zależy na pozyskiwaniu nowych czytelników forum.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to Time Lapse masz w sumie w 2 minuty (wliczając czas na wstukanie hasła na klawiaturze).

Nie ma znaczenia sprzęt, czy Xiaomi czy Ajfon. Robi się to tak samo. Sam kiedyś robiłem Time Lapse na MI2 na naszym kanale youtube. Poszukaj. 


No dobra z Anti Bandingiem jest gorzej do wyszukania - choć mi to zajmuje też 2 minuty - ale to ja... cóż.

 

AntiBanding ma w teorii zniwelować efekt optyczny gdzie np. specyficznie ułożone włókna marynarki filmowanego człowieka powoduje powstawanie jakby interferencji na obrazie (takie kolorowe koła). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale emocji :)

Jest to mój pierwszy post na forum. Witam wszystkich. Do tej pory byłem apachem czy tam ja tu tylko patrze :) ale to co tu widzę to czyste chamstwo.

Funkcje o które pytasz są proste do zrozumienia i dotyczą stricte fotografii cyfrowej... Uważam, że jesteś leniwy i swoją frustrację spowodowana brakiem wiedzy wylewasz na @Acid!

Internet jest pełen opisów zjawiska bandingu, poznanie tego terminu pomoże Ci zrozumieć funkcje Antibandingu.

Time Lapse - naprawdę nie masz czasu wpisać tego w Google?

Zawsze możesz zwrócić się do producenta z prośbą o instrukcje obsługi.

TapaTalk :)

Edytowane przez Polan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przesłałem na pw. Zresztą nie ma na forum porządnego wątku (takiego jakiego sobie wyobrażasz) bo nikt go nie zrobił, może nie miał czasu. Ja nie mam. Sam możesz taki wątek stworzyć i będziemy do niego odsylac ludzi. Więc zamiast narzekać sam poszukaj ciekawych informacji i napisz innym ładny wątek. Mówisz, że ciężko znaleźć na forum... to zrób tak by można było.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz pomóc, czy mnie pouczać? Cóż dziwnego w tym, że szukam informacji na temat funkcji telefonu w dziale, który traktuje właśnie o tym modelu? To nie jest forum o fotografii. Nie potrzebuję specjalistycznej wiedzy, chcę tylko wiedzieć do czego to służy i jak z tego korzystać. I niby dlaczego nie na naszym Forum? Z jakiego powodu Twoim zdaniem powinienem szukać w Google'u a nie tu?!

Nie umiesz pomóc, nie wiesz, to nie pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest forum aby pytać.. Kto pyta nie błądzi... Sam wpisałem anti banding w googla i w wyszukiwarkę na forum. Na pierwszej stronie googla znalazłem link do tego wątku, a wyszukiwarka forumowa nic mi nie znalazła. Acid już taki jest, stali bywalcy zdążyli się przyzwyczaić do tego, a nowi muszą to zaakceptować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma na forum porządnego wątku

I sprawa jasna. A dociekałem, ponieważ wcześniej napisałeś:

 

3 dni temu już tu komuś to ładnie opisałem

Jednak to nieprawda. W linkach, które wysłałeś mi na Priv nie ma nic na temat antibandingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz pomóc, czy mnie pouczać? Cóż dziwnego w tym, że szukam informacji na temat funkcji telefonu w dziale, który traktuje właśnie o tym modelu? To nie jest forum o fotografii. Nie potrzebuję specjalistycznej wiedzy, chcę tylko wiedzieć do czego to służy i jak z tego korzystać. I niby dlaczego nie na naszym Forum? Z jakiego powodu Twoim zdaniem powinienem szukać w Google'u a nie tu?!

Nie umiesz pomóc, nie wiesz, to nie pisz.

Potajemnie liczyłem na inną postawę:

1: nie wiem co to time lapse

2: poszukam na forum > nie ma - czyli nikt nie poruszał tej sprawy albo nie miał czasu napisać porządnego poradnika

3: dobra sam sobie poszukam, w końcu mam Google.

4: wielkie nieba! Google posiada informacje o Time Lapse?! Ach co za radość. Poczytam.

5: o antibanding jest. Cool.

6: o i youtube jest. Fajna sprawa ten yt. Wyniki co chcę po 1 sekundzie. Ale piękny ten time lapse.

7: No to już wiem wszystko. Podzielę się moją wiedzą z użytkownikami miuipolska. W końcu ktoś kiedyś może zadać podobne pytanie.

8: Napiszę ładny temat i poradnik i jeszcze dostanę lajki.

I tu jeszcze fajnie był opisane: http://miuipolska.pl/forum/topic/2470-time-lapse-odst%C4%99p-czasu/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potajemnie liczyłem na inną postawę:

1: nie wiem co to time lapse

2: poszukam na forum > nie ma - czyli nikt nie poruszał tej sprawy albo nie miał czasu napisać porządnego poradnika

3: dobra sam sobie poszukam, w końcu mam Google

I zapewne tak by było, gdyby nie to:

 

3 dni temu już tu komuś to ładnie opisałem więc tu już jesteś kompletnym leniem bo ani nie skorzystasz z szukajki na forum a już tym bardziej z wszechwiedzącego Google dającego odpowiedzi na pytania w 2 sekundy.

Wysłane z MI Note

I właśnie dlatego nie doczekałeś się na inną postawę.

 

O ileż krótsza i mniej zaśmiecająca Forum byłaby ta dyskusja, gdybyś napisał tak wcześniej. Dziękuję za ten link :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...