Skocz do zawartości

MIUI 20.6.4


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2064.png

  • Czerwcowe poprawki bezpieczeństwa dla większości urządzeń
  • Zmienione nazwy modeli i animacje startowe dla modeli wydanych w Chinach i na rynkach Globalnych pod innymi nazwami (Mi 9 Lite, Mi 9T, Mi 9T Pro, Mi Note 10, Mi 8 Pro)
  • Przywrócenie przełącznika synchronizacji w panelu przełączników
  • Poprawki pewnych błędów, m.in. z informacjami o właścicielu na ekranie blokady (nie były one wyświetlane w momencie, gdy na ekranie blokady było jakieś powiadomienie) czy niepoprawnym ciemnym motywem w Google Discover
  • Mi 9, Mi 9T, Mi 9T Pro, Mi 9 Lite, Mi 9 Pro 5G, Redmi K30, Redmi K30 5G, Mi Note 10 ze względu na opóźnienie ROM-ów chińskich (problemy z aparatem) pojawią się prawdopodobnie w piątek
  • Brak aktualizacji dla Redmi Note 8, Mi CC9e (testy Androida 10) i telefonów ze Snapdragonem 865
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Wstrzymanie aktualizacji dla urządzeń ze Snapdragonem 865

Ze względu na aktualizację pewnych części kodu dostarczanych przez Qualcomma urządzenia ze Snapdragonem 865 (Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro) nie dostaną aktualizacji 20.6.4. Przerwa w wydawaniu aktualizacji dla tych urządzeń, według zapowiedzi Xiaomi, potrwa około 3 tygodnie (od 25 maja 2020 r.).

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Zgodnie z decyzjami zespołu MIUI w Chinach od 19 czerwca 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje MIUI w wersji rozwojowej dla modeli: Mi 6, Mi 6X, Mi Mix 2, Mi Note 3, Redmi Note 5, natomiast od 5 września 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje bet MIUI dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Uwaga: dla modeli z fabrycznym Androidem 10 (Redmi K30, K30 5G, MI 10/Pro) konieczna jest instalacja Magiska z poziomu TWRP „chińskiego” (LR Team) – znajduje się on w menu Advanced. Oficjalny Magisk z linka powyżej nie wspiera dynamicznych partycji (przynajmniej na ten moment) i będzie powodować uruchamianie się telefonu w trybie Fastboot!

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mi Mix 3 - przy instalacji w TWRP wywala błąd na czerwono, że nie może sobie odmontować "system_root" + przy ręcznym kopiowaniu pliku hosts w TWRP - najpierw na czerwono "failed", a tuż pod tym "success". Wrócił przełącznik synchronizacji, więc raczej się zainstalowało, a hosts skopiował.

Aparat od jakiś dwóch wydań (ten nowy) jest nieużywalny, albo ma ostrość ustawioną na bliską odległość i nie łapie tego co jest dalej, albo w drugą stronę. Ostatnio dodawałem kartę płatniczą i żeby nie przepisywać wybrałem opcję zdjęcia - wszystko rozmazane i nic sam nie ostrzy (zwykły tryb "zdjęcie"), to samo na dworze, chcesz cyknąć fotkę i na tym się kończy. Działa w zupełnie nowym trybie "wszystko na sztywno". W poprzednim temacie ktoś wspomniał: "Mam wrażenie że aparat od miui wolniej ostrzy w nowej wersji w kadrach z dużą ilością świata"

Google Pay działa tylko z fizycznymi terminalami, poprzednio był komunikat, że jakaś inna apka jest na wierzchu (tip z uprawnieniami specjalnymi dla pływających okien nie działał), a na poprzedniej wersji po zatwierdzeniu płatności i klepnięciu odciskiem, chrome zawisł i dalej nie poszła.

@rock'n'rolla - wszystko masz tu: https://miuipolska.pl/koniec-wsparcia-miui-m-in-dla-mi-8-mi-mix-2s/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz włączone powiadomienia na ekranie blokady dla apki SMS?

3 godziny temu, mates21 napisał:

Ustawienia
Poprawka - przywrócone kategorie "Tapety wideo" oraz "Żywe tapety" w ustawieniach tapet

Na Mi9 ni ma. Reszta to chyba bez zmian - działa znośnie.

Musiałbyś mieć jakieś tapety wideo lub żywe tapety gdzieś na telefonie, by się ta opcja pojawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Musiałbyś mieć jakieś tapety wideo lub żywe tapety gdzieś na telefonie, by się ta opcja pojawiła.

Aaa, takie buty. Idzie gdzies pobrac te tapete 24h co byla jeszcze na miui11? Ta co zmieniala sie w zaleznosci od godziny. Od czasu pojawienia sie miui12 nie ma jej jako systemowa dynamiczna a pobierajac po prostu pliki to chyba nie bedzie dzialac jak wczesniej (zmiana godz=zmiana tapety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ajavor napisał:

Gdzie podziały się opcje VPN? Już w poprzedniej wersji gdzieś zniknęły. Obecnie jedynie mogę się dostać do vpn przez wyszukiwarkę w opcjach.

Ja mam w menu głównym ale być może dlatego, że VPN dodałem już kilka Rozmów temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po czystej instalacji. PrzesZedłem z androida 9.

Zauważyłem ze w porownaniu do 9 glosnik gra duzo ciszej. 

O ile same dzwonki i powiadomienia sa ok. Tak zauważyłem ze np muzyka lub youtube sa slyszalne dopiero od połowy skali. Jak dam na max to i tak jakos mega glosno nie jest.

Mix 2s. Zauwazyl ktos podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orjon da się coś zrobić z aplikacją motywy? Nic nie można w niej znaleźć. Wyszukiwanie nie działa. Wpisujesz nazwę motywu i pokazuję że nie ma ale jak wejdziesz na stronę z motywami i klikniesz motyw to przenosi do aplikacje motywy i wybranego tematu którego wcześniej nie pokazywało. Czy na global stable jest ta sama wersja aplikacji motywy?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orjon da się coś zrobić z aplikacją motywy? Nic nie można w niej znaleźć. Wyszukiwanie nie działa. Wpisujesz nazwę motywu i pokazuję że nie ma ale jak wejdziesz na stronę z motywami i klikniesz motyw to przenosi do aplikacje motywy i wybranego tematu którego wcześniej nie pokazywało. Czy na global stable jest ta sama wersja aplikacji motywy?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Na xiaomi.eu jest chińska wersja motywów, więc wyszukiwanie też jest chińskie. Globalny kanał motywów jest inny niż ten chiński. Dopóki nie będzie on dorównywał chińskiemu pod względem funkcjonalności, zmiana jest niemożliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym Was poprosić o pomoc? W Mi 9 samoczynnie i bez powodu włącza się tryb wspomagania czytania - nawet przy wyłączonych przełącznikach harmonogramu i globalnym dla tego trybu. Równe światło, normalne warunki, a tu pyk - i żółto na ekranie... Macie może pomysł co i jak z tym zrobić?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, LukaszQ napisał:
U mnie tak wygląda.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

a jaką wersję apki google masz? dziwne że aż tak się to różni, czy możliwe jest że coś mam nie tak ustawione?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LukaszQ napisał:
Tak to wygląda

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

no to nie wiem, wersję mamy taką samą, a czy Apke google widzisz i masz odznaczona na liście w ustawieniach ciemnego motywu?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na Mi Mix2 od wczoraj większych problemów aktualnie brak. Mam wrażenie, że telefon działa płynniej. Dotychczas lagi nie wystąpiły. Fakt głos rozmówcy podobnie jak w ubiego  tygodniowej wersji nadal jest cichszy. Dalej nie mogę pisać postów w apce Miui Polska. Uruchomiły mi się opcje wyboru lokalizacji w supertapetach, ale tylko Earth. Moze ktoś wie jak to jest z tymi supertapetami? Na poprzedniej wersji działały tylko po jednej lokalizacji. Próba updated przekierowywała do sklepu Google, ale w przypadku ziemi podawało mi, że wersja nie pasuje. W przypadku Marsa brak elementu. Pobrałem apkę Ziemi ze strony. Były lokalizację inne, ale bez wzglëdu na wybór odpalała się tylko podstawowa. Po aktualizacji MIUI na aktualną pojawiła się możliwość zmiany lokalizacji. Doinstalowałem apkę z Marsem. Mam wybór innych lokalizacji, ale za każdym razem odpala się tylko podstawowa. Czyściłam pamięć, przeinstalowałem i nic. Zapomniałem dodać, że chodzi o uruchamianie supertapet z poziomu MIUI , a nie aplikacji zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Czajo napisał:

Przy próbie wgrania magisk 20.4 mam bootloop, pomaga wgranie romu od nowa...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Jak bedzie wisial na logo miui, to sprobuj zrestartowac do recovery i wyczyscic dalvik i cache. Mi pomoglo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas odkąd jest motyw Marsa po uruchomieniu telefonu godzina jest wyświetlana kolorem czarnym. Po wpisaniu kodu pin jest już białe. Może pora ruszyć się i to poprawić? Już nie mówiąc o chińskich znaczkach w asystencie miui oraz braku "użycie baterii" mimo go wybrania.

Jeszcze takie kwiatki wychodzą:

Screenshot_2020-06-06-11-53-46-647_com.miui.home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, qwerty01 napisał:

Może pora ruszyć się i to poprawić?

Może pora na uświadomienie sobie, że nie płacisz za ten ROM ani grosza, a osoba ogarniająca poprawki ma wiele innych rzeczy na głowie...?

Specjalnie dla Ciebie przypomnę motto, które było niedawno w postach tygodniowych. Najwyraźniej muszę je ponownie dodać do pierwszego posta:

Cotygodniowe aktualizacje MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do działania telefonu. Instalując wersję beta, godzisz się na określone ryzyko. Wersje beta mogą zawierać bugi, które mogą (nie muszą) zostać poprawione przez nas/Xiaomi. Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu i nie jesteśmy w stanie im zapobiec nawet, gdybyśmy bardzo tego chcieli. Prosimy o zrozumienie tego, że też jesteśmy tylko ludźmi i tworzymy xiaomi.eu hobbystycznie, praktycznie „po godzinach”. Jeśli jakiegoś urządzenia nie ma, to albo Xiaomi nie wydało dla niego ROM-u, albo zostały wychwycone jakieś bugi i nasz ROM został usunięty. Nie jesteśmy jasnowidzami i nie przewidujemy przyszłości, toteż terminy aktualizacji nie będą podawane w myśl zasady „będzie, kiedy będzie”. Jeśli te warunki komuś nie odpowiadają – zalecamy pozostanie na wersji Global lub wgranie xiaomi.eu w wersji stabilnej.

11 minut temu, qwerty01 napisał:

Już nie mówiąc o chińskich znaczkach w asystencie miui oraz braku "użycie baterii" mimo go wybrania.

Co do chińskich krzaczków - wyczyść dane aplikacji Asystent MIUI i zrestartuj telefon.

Na użycie baterii nie mamy wpływu.

1 godzinę temu, Cyrus napisał:

Dalej nie mogę pisać postów w apce Miui Polska.

Problem potwierdzony na RN7. Niestety nie wiadomo na razie, czy da się coś z nim zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Muszę szybko zaktualizować mi9 żony. Ma miui 9.9.26 i twrp 3.3.1-42. Czy mogę pobrać najnowszy rom i od razu zainstalować. Nie będzie żadnych problemów? Czy po instalacji nowego romu dalej zostaje twrp czy będę musiał ponownie wgrywać? Dzięki z góry za pomoc.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...