Skocz do zawartości

Redmi 8 4/64 GB - różnica w cenach


Rostov

Rekomendowane odpowiedzi

Do końca miesiąca mam zamiar zakupić telefon Redmi 8 4/64 GB. Nie chcę bawić się w sprowadzanie telefonu z Chin, więc planuje zakupić go w którymś z polskich sklepów. Regularnie śledzę ceny na Ceneo (sortowanie wg: 'Cena z dostawą: od najniższej') i zastanawia mnie, skąd tak duży rozrzut w cenach: od 599zł do 799zł. No ok, za 799 jest tylko jedna oferta, więc do 699. Tak czy inaczej, 100 zł to jednak spora różnica. Skąd ona może wynikać? Na co zwrócić uwagę, ewentualnie zapytać w sklepie przed zakupem, by się nie naciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rostov napisał:

Do końca miesiąca mam zamiar zakupić telefon Redmi 8 4/64 GB. Nie chcę bawić się w sprowadzanie telefonu z Chin, więc planuje zakupić go w którymś z polskich sklepów. Regularnie śledzę ceny na Ceneo (sortowanie wg: 'Cena z dostawą: od najniższej') i zastanawia mnie, skąd tak duży rozrzut w cenach: od 599zł do 799zł. No ok, za 799 jest tylko jedna oferta, więc do 699. Tak czy inaczej, 100 zł to jednak spora różnica. Skąd ona może wynikać? Na co zwrócić uwagę, ewentualnie zapytać w sklepie przed zakupem, by się nie naciąć?

Jesli nie chcesz sprowadzac z Chin, to znaczy ze zalezy ci na sensownej gwarancji, obsludze posprzedazowej itd...
Czyli po prostu kup go w Polsce w oficjalnej dystrybucji. Zadne allegro od dziwnych sprzedawcow, zadne  male sklepy GSM poniewaz w wiekszosci jest to prywatny import z Chin. A to oznacza ze oficjalny serwis, w razie czego, ci tego telefonu nie naprawi.

Mozesz probowac tez znalezc taniej na amazonach w Europie, czasem trafiaja sie promocje i inne znizki, a wtedy cena bywa mocno konkurencyjna do tej w Polsce. O gwarancje w przypadku amazonu raczej nie trzeba sie martwic. 

Z tego co widze oficjalna dystrybucja ma ten telefon za 699zl. Bez zadnych promocji i znizek. Jesli jestes zdecydowany to zapisujac sie do klubu mediamarkt po 2-3 dniach dostaniesz na konto kupon na -50zl wiec telefon od nich kosztowalby 649zl. 
Mozesz ewentualnie zastanowic sie nad modelem redmi note 8t 4/64 ktory oprocz baterii bedzie zdecydowanie lepszy od "golego" redmi 8. W promocji w eurortv za 799zl dorzucaja do niego mi band 4, ktory powinien sie za okolo 100zl sprzedac jesli nie potrzebujesz.
https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/xiaomi-smartfon-redmi-note-8t-4-64-gr-b4-xiaomi.bhtml

Roznice w cenach wynikaja z polityki sklepu, z aktualnych promocji itd. Czasem operatorzy robia promocje 'bez vat' i wyprzedaja telefony bez umowy ktore im zalegaja. Czasem trafiaja sie promocje na oficjalnej stronie mi w PL. Czesto pojawiaja sie jakies kupony. 
Pamietac trzeba ze generacja 8 jest juz stara jak na standardy xiaomi, sprzedawana jest od ponad pol roku, a aktualnie w sklepach sa juz redmi note 9. To oznacza ze niedlugo zacznie sie czyszczenie polek i redmi 8 oraz redmi note8 beda taniec, pojawiac sie w promocjach itd zeby pozbyc sie ostatnich egzemplarzy. 

Jesli nie musisz na juz kupic telefonu i jesli bateria nie jest dla ciebie az tak istotna, czekalbym na dobra promocje na redmi note 8t w wersji 4/64. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...