Skocz do zawartości

Mi Air Purifier


martek993

Rekomendowane odpowiedzi

Na polski raczej nie masz co liczyć. Zresztą najpierw musi się pojawić angielskie tłumaczenie.

 

Szukaj na forum: http://en.miui.com/forum.php

Przejrzałem pobieżnie i nie znalazłem żadnego tłumaczenia. Telefony od Xiaomi kupują tysiące (w zasadzie to setki tysięcy) europejczyków, więc jest sens tłumaczyć system na inne języki. Popyt na takie urządzenia jest poza Chinami raczej niewielki dlatego nie licz na to, że będziesz miał pełny support

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filtry gdzie zamierzasz kupować? Jak już przetestujesz sprzęt, to napisz choć krótką opinię.

Wysłane z mojego MI 3W

 

Edit:

Widzę, że xiaomiforsale.com:

http://www.xiaomiforsale.com/pl/smart-home/147-mi-air-purifier-filter-2779898755221.html

mają też zamiar sprzedawać filtry. To dobra wiadomość.

 

Ciekawe kiedy to będzie dostępne. I tak poczekam na Twoją opinię, bo sam jestem zainteresowany tym sprzętem.

Edytowane przez keiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na oficjalnym forum jest duże zainteresowanie, więc liczę na to, że angielskie się pojawi.
Później już będzie sprawa ułatwiona.
Na pewno napiszę jak przebiegła realizacja zamówienia i działanie urządzenia :)

Udało mi się zainstalować aplikację, poniżej trochę screenów.
Z tego co widzę jest to aplikacja do wszystkich urządzeń domowych.

post-2845-0-70711300-1428363093_thumb.pnpost-2845-0-45792900-1428363097_thumb.pnpost-2845-0-67070600-1428363099_thumb.pnpost-2845-0-24117000-1428363101_thumb.pnpost-2845-0-83638700-1428363103_thumb.pnpost-2845-0-19189400-1428363106_thumb.pnpost-2845-0-22706100-1428363107_thumb.pnpost-2845-0-84689200-1428363108_thumb.pnpost-2845-0-70976900-1428363109_thumb.pnpost-2845-0-95655600-1428363110_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło :)
Ja zeskanowałem kod qr z tego zdjęcia: http://img5.cache.netease.com/photo/0016/2014-12-11/AD6LI3UT2IJ70016.JPG
Po zmianie języka na angielski, aplikacja nadal jest po chińsku.

Tutaj trwają prace tłumaczeniowe: http://en.miui.com/thread-73032-1-1.html

Otrzymałem odpowiedź od sklepu, że po złożeniu zamówienia (pre-order, płatne przy odbiorze), od razu zamawiają produkt z chin i w ciągu tygodnia ma być u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.

To tu masz nasze repo (stworzone we współpracy z kilkoma innymi postaciami świata Xiaomi):

https://github.com/MIUIADRIA/Xiaomi-Apps-Localization

 

To są aplikacje, których kompilacja jest wykonywana regularnie.

Każdy może dodać swoje tłumaczenie (na zasadzie pull request).

 

1. Wybierasz apkę, która chcesz tłumaczyć (angielski język już jest).

2. klonujesz sobie repo gita

3. tłumaczysz i dajesz pull request na stronie powyżej. 

4. jak admin zaakceptuje to będzie dodany język.

 

O tym jak posługiwać się gitem masz w google.

 

Do tego wentylatora jest SmartHome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj mozliwe wyjasnienie dlaczego xiaomi sie za to zabralo i dlaczego to taki zloty rynek w Chinach - poltorej godziny o zanieczyszczeniach w Chinach. Troche dolujace :D

 

 

(wykopane z chinskiego netu po kilku dniach jak ludzie za duzo czasu spedzili rozmawiajac o tym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też wcale nie jest tak kolorowo, po prostu nikt o tym głośno nie mówi.

@Damian799, zapłaciłem 835 z przesyłką, to nie jest dużo, jak za takie urządzenie, słyszałem, że ceny konkurencji są mniej więcej o połowę większe, nie wspomnę już, że ludzie wydają czasem po 50 tysięcy na całe instalacje i systemy zarządzające takim urządzeniem w każdym pokoju.

 

edit.

Tłumaczenie aplikacji Xiaomi Smart Home na język polski: 20%

Edytowane przez martek993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

edit. 2. Oczysczacz, po miesiącu oczekiwania, dziś do mnie dotrze :)
Trochę im to zajęło, jeszcze jedną sztukę mają dostępną, ale o 50zł drożej, niż kupiłem.
Przeliczając, że nie płacimy żadnego vatu to i tak się opłaca :)

Za jakiś czas zdam relację :)

Edytowane przez martek993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAMÓWIENIE i CZAS DOSTAWY

Zakupiłem oczyszczacz powietrza Mi Air Purifier w sklepie xiaomiforsale.com.
Gdy go zamawiałem, produkt był niedostępny, więc czas zacząłem liczyć od momentu, gdy sklep potwierdził, że dostawca wysłał urządzenie.

Trwało to mniej więcej 2 tygodnie, bo mieli jakiś problem z dostawą.

W między czasie zauważyłem, że cena spadła o kilkadziesiąt złotych w dół, było to 790zł, więc dłużej się nie zastanawiając, anulowałem zamówienie

i złożyłem je jeszcze raz, tym razem po niższej cenie Dzięki temu przesyłkę miałem praktycznie za darmo.

Reasumując:

Czas oczekiwania - mniej więcej 30 dni.
Rodzaj przesyłki - Pocztex48 za pobraniem, czyli przesyłka po 3-4 dniach była u mnie.

ROZPAKOWYWANIE i PIERWSZE WRAŻENIA

 

Zdjęcia w załączeniu.

Wszystko było oryginalnie zapakowane, żadnych śladów grzebania przy urządzeniu lub prób zamazania jakiegoś kodu seryjnego na opakowaniu i tak dalej,

więc wystarczy spojrzeć na zdjęcia. Instrukcje oczywiście po chińsku. Filtr nowy, zapakowany w przeźroczystą folię.
Urządzenie jest ze zwykłego chropowatego plastiku, nie błyszczącego jak w telefonach.
Poza górną częścią w kolorze lekko szarym, która jest wymienialna, pozostała część z zewnątrz jest biała.
Otwierając klapkę gdzie umieszczony jest filtr, w środku również jest szary kolor.

Główna naklejka na kartonie była przecięta z powodu, którego od razu się domyśliłem, jak widać na zdjęciu, został dołączony biały adapter z dwoma bolcami.

O dziwo, oryginalny kabel zasilający nie jest biały, tylko lekko szary. Jest on również nieco bardziej specyficzny, niż zwykły chiński kabel zasilający, np. do smartfonów. Jest to kabel z uziemieniem czyli zamiast dwóch prostokątnych bolców ma trzy.
Adapter jest na 2 bolce, który niby wchodzi do tej wtyczki i urzadzenie działa, ale obawiam się czy przez brak uziemienia podczas np. burzy coś się nie popsuje. Napisałem w tej sprawie do sklepu, w nadziei, że przyślą nowy kabel, napisali jedynie, że ich produkty są oryginalne i mają certyfikaty, więc się nic nie spali.
W między czasie znalazłem w domu taki sam kabel w wersji europejskiej z uziemieniem, więc już się nie martwię.

URUCHAMIANIE, DZIAŁANIE i TEST URZĄDZENIA

Przy pierwszej próbie połączenia aplikacji z urządzeniem wyskoczył błąd.
Mark Hedley doświadczył tego samego błędu, który zresztą widać na filmie, który nagrał z tym urządzeniem:



Wystarczy zrestartować urządzenie, przytrzymać jednocześnie guzik z tyłu urządzenia i górny do momentu usłyszenia dźwięku i ponownie połączyć urządzenie z aplikacją.

Urządzenie pobiera jedynie 75W, więc niewiele.

Testy przeprowadziłem w piwnicy:
W wyremontowanym pokoju, na korytarzu i w strasznie śmierdzącym pokoju, gdzie leżą jakieś graty i inne cuda.

Aplikację Mi Home używam w języku angielskim, co prawda zacząłem ją tłumaczyć, ale widzę, że nawet nie jest to tak bardzo potrzebne, bo są tam same podstawowe zwroty, które każdy zrozumie.

Urządzenie posiada również guzik na obudowie, dzięki któremu możemy go ręcznie uruchomić oraz zmieniać tryby pracy, bez uruchamiania aplikacji.

Klasyfikację wewnątrz pomieszczeń otrzymujemy w postaci PM2,5 [wszystkie aerozole atmosferyczne o wielkości cząstek 2,5 mikrometra lub mniejszej, w skład których wchodzą zwykle stosunkowo reaktywne związki organiczne i nieorganiczne (np. azotan amonu)]. Krótko mówiąc to co najważniejsze i najczęściej spotykane.

O dziwo powietrze w mojej piwnicy wg aplikacji jest "Excellent", czyli Wspaniałe :D
Przed testem, powietrze było zaledwie na poziomie 22ug/m3. Po mniej więcej 10 minutach spadło do 19-17ug/m3.
W sumie niżej już nawet nie zeszło, a czułem, że jest świeżo, więc to raczej naturalny poziom.
Na korytarzu i zabrudzonym, śmierdzącym pomieszczeniu, było około 28ug/m3, również spadło do okolic 20ug/m3 i znikł okropny zapach z pomieszczenia.

Reasumując, bez jakiś wykresów, powietrze zrobiło się przyjemniejsze do oddychania i jestem spokojny, że jest wszystko w porządku.

TRYBY PRACY i GŁOŚNOŚĆ

Urządzenie posiada 6 trybów.
Główne 3 tryby to - AUTO, SILENT i HIGH POWER.

AUTO - Tryb automatyczny, który dostosowywuje prędkość wiatraka wg klasyfikacji PM2,5.

SILENT - Tryb nocny, podczas rozmowy jest on niesłyszalny, podczas całkowitej ciszy słychać lekki szum, na poziomie niezakurzonego laptopa (można spokojnie pójść spać z włączonym oczyszczaczem, mój stoi 2m od łóżka).

HIGH POWER - Tryb wysokiej wydajności, jak sama nazwa mówi, urządzenie pracuje na najwyższych obrotach i jest na prawdę głośny.
Co prawda nie liczyłem, ale po jakimś dłuższym czasie, urządzenie samo przechodzi w tryb AUTO, dlatego, że nie ma już takiej potrzeby, więc mówimy o sytuacji gdy pomieszczenie jest w miarę czyste, w przypadku śmierdzącego pomieszczenia, tryb był uruchomiony do momentu, gdy oczysczacz zrobił swoje.

Przy okazji, ten tryb bardzo dobrze sprawdza się jako klimatyzacja :D

Dodatkowe 3 tryby (po przesunięciu paska z guzikami w bok) to LOW, MEDIUM i HIGH, takie niby pośrednie, ale ich nie używam.

EFEKTY DZIAŁANIA:

Podczas działania urządzenia w trybie wysokiej wydajności w całym pomieszczeniu czuć wymianę powietrza na ciele.

Uruchomiłem również projektor, dzięki któremu w wiązce światła widziałem co dzieje się z przelatującym kurzem,
poruszał się on w bardzo szybkim tempie, pomimo, że oczyszczacz stał kilka metrów dalej.

INNE FUNKCJE

Mając urządzenie wpięte do prądu i aktywne połączenie WiFi, z którym łączy się oczyszczacz,
za pomocą aplikacji w smartfonie, bez żadnych dodatkowych inteligentnych wtyczek, za pośrednictwem WiFi z każdego miejsca na świecie jesteśmy w stanie kontrolować pracę oczyszczacza, co w sumie mnie mile zaskoczyło, bo obawiałem się, że będzie potrzebna wtyczka, którą Xiaomi również ma w swojej ofercie.

Co mi nie działa, lecz nie do końca wiem dlaczego:

Będąc w domu, nawet w piwnicy, GPS znajduje moją lokalizację i aplikacja odpowiedzialna za pogodę działa sprawnie.
Aplikacja sterująca oczyszczacz niby kończy lokalizowanie z powodzeniem, ale mam brak informacji na temat powietrza z zewnątrz.
Możliwe, że to przez to, że mieszkam na wsi, ale to nie tłumaczy dlaczego pogoda działa, a to nie.
Szkoda, bo z powietrza na zewnątrz można dowiedzieć się sporo informacji, a o funkcji przypominającej kiedy otworzyć okna - zapomnieć.

Nie działają mi inteligentne sceny - można je zaprogramować, ale działają tylko w momencie, gdy ręcznie je uruchomię, ale wtedy nie nazywają się inteligentne..

Nie działa mi funkcja TIMER, dzięki której oczyszczacz uruchamia się i wyłącza po określonym czasie.

FILTR

Po 24 godzinnym, ciągłym używaniu spadł 1%. 145 dni = 100%.

Czyli krótko mówiąc, gdyby urządzenie uruchomić na cały czas, powinno wytrzymać 4-5 miesięcy. Wg. producenta powinno się go wymieniać od 3 do 6 miesięcy.
Zamierzam go używać zdecydowanie dłużej, ponieważ, nasze powietrze nie jest, aż tak tragiczne.

Należy przypomnieć o bardzo dużej skuteczności filtru, który został użyty, tzw. filtr HEPA (ang. High Efficiency Particulate Air filter, czyli wysokosprawny filtr powietrza, który zatrzymuje większość zanieczyszczeń mechanicznych), to właśnie one są polecane alergikom.

PORÓWNANIE

Cena urządzeń z podobnym filtrem, w którym stopień przepływu powietrza jest na poziomie 140-230m3/h oscyluje w granicach 1200-1500zł. Oczyszczacz Xiaomi daje nam przepływ na poziomie powyżej 400m3/h. Jeśli dobrze szukałem do urządzenia za około 2000zł mają dopiero przepływ powietrza na takim poziomie.

Teoretycznie nie każdy potrzebuje takiego szybkiego przepływu powietrza, ale to nie jedyna zaleta, tryb automatyczny to także bardzo duże ułatwienie, które nie jest w każdym oczyszczaczu, nie wspominając o inteligentnych scenach, sterowaniu WiFi itp.

WNIOSKI

Czy warto? Jeśli któryś z poniższych problemów męczy ciebie lub twoich bliskich, to oczywiście.

Firma xiaomi, zbudowała to urządzenie do zdecydowanie wyższych celów - zwalczaniu smogu i tym podobnych ciężkich rzeczy,
ale w naszym kraju, to urządzenie, będzie idealnym rozwiązaniem dla alergików (Moja żona jest taką osobom, więc taka wymiana powietrza z pewnością ochroni ją od zatkanego nosa, swędzenia skóry i spuchniętych spojówek), do życia bez obaw o różnego rodzaju nieprzewdziane zanieszczyczenia (np. nieszczelność w butli z gazem), do oczyszczenia pomieszczeń podczas remontu, z unoszącej się wszędzie sierści zwierzaków, dymu z papierosów lub po prostu dla osób ceniących sobie czyste powietrze.

Jest to oczyszczacz powietrza, a nie odświeżacz lub nawilżacz. Nie generuje on pachnącego powietrza, ani nie nawilża pomieszczeń.
Oczywiście z funkcją odświeżacza można sobie poniekąd poradzić, wystarczy czymś spryskać górną obudowę albo położyć coś pachnącego na wierzch i zapach się pojawia.

Warto dodać:

"Pacjentów i rodziców dzieci z alergią należy przestrzec, że tego typu urządzenia nie wymieniają powietrza w pomieszczeniu, tylko je filtrują. Podobnie jest np. z klimatyzacją w samochodach, która, gdy jest niewłaściwie eksploatowana, zamiast nam pomagać, szkodzi" - ostrzega dr hab. n. med. Grzegorz Mincewicz.

Krótko mówiąc za tak niską cenę otrzymujemy urządzenie 3 razy wydajniejsze od konkurencji, z automatycznym trybem, z inteligentnymi scenami, kontrolowanym przez wifi w każdym miejscu na świecie i z bardzo fajnym designem.

Martwi mnie tylko to, że mam problem z inteligentnymi scenami i timerem, lecz prawdpodobnie jest to wina mojej wersji miui, języka aplikacji lub czegoś w tym rodzaju. Aktualnie mi to nie przeszkadza, ale na pewno jest na to proste rozwiązanie.

Zaznaczam, że nie miałem do czynienia z innymi urządzeniami tego typu, lecz osobiście - jestem bardzo zadowolony.
 

post-2845-0-45052300-1431908903_thumb.jp

post-2845-0-75915400-1431908906_thumb.jp

post-2845-0-69742800-1431908909_thumb.jp

post-2845-0-54363300-1431908912_thumb.jp

post-2845-0-16133500-1431908916_thumb.jp

post-2845-0-91813200-1431908920_thumb.jp

post-2845-0-57483600-1431908923_thumb.jp

post-2845-0-97035100-1431908927_thumb.jp

post-2845-0-64106500-1431908931_thumb.jp

post-2845-0-81231300-1431908936_thumb.jp

Edytowane przez martek993
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z perspektywy czasu oceniasz nadal zakup za udany?

Czy zauważyłeś zdecydowanie mniejszą ilość kurzu w mieszkaniu?

 

Mieszkam w centrum miasta i właśnie ze względu na kurz zastanawiam się nad zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udany, warto kupić, ale nie myśl, że dzięki temu nie będziesz musiał wycierać kurzu, to raczej mało prawdopodobne, chyba że ciągle miałbyś włączony tryb HIGH i nie otwierał okien :D

Cyrkulacja powietrza trwa moment, zdecydowanie odczuwalna różnica w oddychaniu :)

 

Przy okazji, sklep xiaomiforsale.com coś powariował ostatnio, ponad 900zł kosztuje aktualnie, a ja dałem 816zł z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, nie zakładam, że zapomnę o wycieraniu kurzu :-)

 

Właśnie ceny są teraz zdecydowanie wyższe, nie pamiętam ile kosztował wcześniej filtr.

Zamawiałeś sobie od razu zapasowy filtr?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od dzisiaj testuję filtr od xiaomi. Zakupiony na xfs za 880 pln jechał do mnie 30 dni. Pierwszy zonk to aplikacja. Oryginalna tylko po chińsku, wersja English niestety nie połączyła sie z urządzeniem. Wrażenia przekaże gdy tylko się pojawią ;).

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mariusz Bujak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://xiaomi.eu/SmartHome_2.5.3_60133.apk tu jest aplikacja przetłumaczona na angielski. Niestety aplikacja jako domyslny wykorzystuje język systemowy toteż aby z niej skorzystać należy w ustawieniach urządzenia (telefonu) wybrać język angielski inaczej uruchomi się chinszczyzna. Niemniej udało się połączyć i hula elegancko. Co do samego filtra jeszcze niewiele mogę napisać. Narazie raczej nie czuję się zawiedziony choc spodziewałem się ze będzie trochę mniej hałasował w trybie silent...

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Edytowane przez Mariusz Bujak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oczyszczacz powietrza w dniu dzisiejszym dotarł w końcu i do mnie :smile:

 

Bardzo fajny sprzęt. Postaram się ogarnąć trochę aplikację pod kątem tego urządzenia.
Wyszła nowa wersja 2.6.13_60157.

 

Aplikacja wykryła też nowy firmware do oczyszczacza i je zaktualizowała. Fajnie to wszystko działa.

 

Oczywiście lokalizacja w Polsce nie będzie działała, tzn. działa (pobiera ją z położenia telefonu), ale i tak brak danych o jakości powietrza w naszym regionie.

 

Edit:

Zaktualizowałem polską wersję aplikacji -> http://miuipolska.pl/forum/topic/5609-smart-home-2xx-pl/?p=67681

Edytowane przez keiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony.

Sprzęt był solidnie zapakowany.

Jakość na wysokim poziomie, instrukcja obrazkowa i czytelna. Zresztą obsługa banalna.

 

Fajnie działa aplikacja do sterowania Mi Oczyszczaczem powietrza. Jest on zalogowany do routera, będąc w pracy odpalam aplikację i mogę urządzeniem sterować - ja wtedy korzystam z danych komórkowych w telefonie, ale wszystko odbywa się poprzez konto Mi.

 

Ja nie uważam, że urządzenie hałasuje w trybie Silent (tryb nocny). Można spokojnie przy tym trybie spać.

Powietrze odczuwalnie lepsze jakościowo.

 

Tryb maksymalnych obrotów to istny samolot :) - faktycznie wtedy hałas jest spory, ale też bardzo czuć cyrkulację powietrza i tą porą przynosi to ulgę - choć chwilową.

 

Zakup uważam za udany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to przetłumaczyłem instrukcję do Mi - Oczyszczacz powietrza na język polski.

Link ->

http://przeklej.org/file/5FXhR4/Mi.-.Oczyszczacz.powietrza.rar

 

Zawartość:

1. Instrukcja instalacji filtra

2. Skrócona instrukcja obsługi

3. Instrukcja obsługi

(są to pliki .jpg)

 

Zasadniczo wszystko jest proste, ale może komuś coś więcej objaśni  :mrgreen:

 

Proszę bez mojej zgody nigdzie nie powielać tej instrukcji.

Edytowane przez keiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Filtr hepa można myć lub przedmuchać sprężarką/kompresorem albo do jakiejś firmy wysłać która myje w wannach ultradźwiękowych

 

A teraz pytanie gdzie kupię to urządzenie w miarę tanio :D Bo nikt mi nie chce tego przytaszczyć z CN samolotem. 

Edytowane przez FxJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...