Skocz do zawartości

Mi Air Purifier


martek993

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Panowie proszę o pomoc w zakresie automatyzacji oczyszczacza. W aplikacji Mi Home ni emam w ogole mozliwosci ustawienia przy warunku if wartosci dla pm2,5 tak samo wilgotnosci... Mam tylko do wyboru zakresy czasowe. Nie ma nic przetlumaczonego, ani chinskich znaków. Jak to zrobic? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tak też próbuję i gdy wybieram środkową zakładkę w apce czyli automatyzacja i kilkam + aby dodać scenę mam tylko opcje Ogólne: Wykonaj ręcznie i czasomierz. Niestety nie mam w ogóle możliwości ustawienia wartości if dla zawartosci pyłu. Robię coś nie tak ? Prosze o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tam do wyboru oczyszczacza.. próbowałem zmianiac regiony i jezyki niestety to też nie pomogło. Co mógłbym robić nie tak ?

Screenshot_20181108-114211.thumb.jpg.322b83920cf3da3b493ecacf6656e187.jpgScreenshot_20181108-122937.thumb.jpg.f34f160c6e5d1e680494bc0cfec032ce.jpg

Dzwoniłem do oficjalnego salonu w  Krakowie gdzie kupiłem oczyszczacz i Pan mi powiedział że nie wie nic o takiej opcji i on też nie ma tego w aplikacji..  pokierował mnie aby wszedł na urządzenie poprzez aplikację i wybrał automatyzacja. Jednak tam jest tylko warunek if dla czasomierz i then załącz oczyszczacz. Nie ma nic o pyłach :(

Edytowane przez Copley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różne regiony niestety na Chiny w ogóle mi go nie odnajduje... To bardzo nie dobrze, właśnie najbardziej mi zależało na tym aby spersonalizować tryb auto całkiem według moich preferencji... Masakra. Proszę o info czy wiecie może czy zmiana firmware w jakiś sposób na taki jak nie z oficjalnej dystrybucji pomogłaby ? Próbował ktoś z Was ? Bardzo proszę o jakieś wskazówki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 8.11.2018 o 08:18, Copley napisał:

Panowie proszę o pomoc w zakresie automatyzacji oczyszczacza. W aplikacji Mi Home ni emam w ogole mozliwosci ustawienia przy warunku if wartosci dla pm2,5 tak samo wilgotnosci... Mam tylko do wyboru zakresy czasowe. Nie ma nic przetlumaczonego, ani chinskich znaków. Jak to zrobic? Proszę o pomoc

Też mam taki problem. Zmiana regionu na chiński nie pomogła :/ Udało Ci się znaleźć rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Mam ten sam problem co koledzy wyżej (brak opcji sterowania w zaleznosci od wartości PM)

MIUI nie ma znaczenia, mam telefon xiaomi, a jednak mojego odswiezacza 2s tez nie odnajduje przez chiny.

Dziala na Europie, probowalem tez chyba na jakiejś Ameryce i tez dzialalo, ale nie było lepszej automatyki, wciąż to samo co na serwerach europejskich.

 

Moje podejrzenie jest takie, że może mój dostawca netu (PLUS) może blokuje niektóre chińskie serwery.

Edytowane przez bartoleq111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic tam nie (brakuje urządzenia) gdy kliknę w dodaj który jest zaraz pod "if". Poniżej tak jak to u mnie wygląda.

Przy okazji inne pytanie, na allegro widzę filtry, ale nie maja chipa RFID. Czy taki chip można przekleić ze starego na nowy filtr, aby nowy filtr był widziany przez mój 2s?

 

Screenshot_2018-11-30-07-51-13-206_com.xiaomi.smarthome.pngScreenshot_2018-11-30-07-51-20-966_com.xiaomi.smarthome.png

Edytowane przez bartoleq111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj w nocy mój purifier sam się wyłączył z błędem Motor Error, teraz niby działa każdy tryb ale sensor pokazuje cały czas 001 PM2.5 ktoś miał taki problem? Można wyczyścić sensor odkurzaczem czy tak jak w instrukcji tylko sprężonym powietrzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam roborocka na chińskim serwerze, czy ktoś z was ma jakieś informacje, czy da się zmienić firmware na chińskie?

Wersja EU łączy się z chińskimi serwerami? A jak tak to działa sterowanie przez internet?
Ja zmieniłem mihome na chinski serwer, język angielski. Wszystko teraz mi działa.

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/28/2019 at 5:38 PM, canibalo said:

@tiuro o jaką listę Ci chodzi i gdzie? google asystent?

Na liście urządzeń smart. Nie ma go do wyboru. Oczywiście zmieniłem region na China.

Automatyzacja nie działa. Nie ma urządzenia, więc nie mogę zrobić reguły np. gdy PM2.5 powyżej 20 włącz tryb manual. 

Moje urządzenie jest z dystrybucji Europejskiej, niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...