Skocz do zawartości

Mi Air Purifier


martek993

Rekomendowane odpowiedzi

abc00 naprawdę woda destylowana w nawilżaczu pomaga ? Faktycznie mam nawilżacz w tym samym pokoju, nawilżacz blaupunkt z filtrem wapiennym - wodę wlewam wyłącznie przefiltrowaną (brita) i jak urządzenia chodzą razem to oczyszczacz szaleje ( przy wartościach nawilżenia pomieszczenia w okolicach 50% ) . Jest logika w tym, że oczyszczacz może źle chodzić z włączonym nawilżaczem ale że woda destylowana pomaga to jestem zdziwiony. 

 

 

Edytowane przez Towi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2018 o 17:38, kosimazaki napisał:

W moim przypadku pomogła woda destylowana. Też wlewałem wodę z filtra z filtra Britta,  warto wydać te parę złotych i mieć problem z głowy. 

Dzięki za info, potwierdzam , woda destylowana w nawilżaczu nie oszukuje czujnika tak bardzo jak zwykła przefiltrowana ( u mnie podniosło max. o 10 jednostek ). 

Mam jeszcze inny problem, chciałbym aby oczyszczacz wyłączał się po osiągnięciu odpowiedniego(niskiego) poziomu PM. Niestety pomimo ustawień ... nie działa wyłączanie ... pomoże ktoś ? 

 

IMG_4288.PNG

Oczywiście później chciałbym zrobić automatyzację włączania po przekroczeniu odpowiedniego poziomu.

 

Edytowane przez Towi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2017 o 21:44, keiw napisał:

Ważne: w ustawieniach oczyszczacza należy włączyć opcję "Real-time AQI monitor" (Requires a tiny amount of power daily). AQI: Air Quality Index pm2.5.

Nie mogę tego znaleźć.

Gdy ustawiłem: włącz się gdy PM > 60 - myślałem że to przecież jak jak jest wyłączony to nie wie jakie jest PM - a z tego postu wynika że może również mierzyć stan PM gdy jest wyłączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/02/2018 at 9:20 AM, Towi said:

Usunąłem opóźnienie i dla testów ustawiłem wyższą wartość , której nie mam w domu ( 40 ) i niestety nie działa ... trudno będę walczył dalej :) 

Nie testuj zbyt nerwowo :) Ja na wersji PRO kląłem jak szewc, aż w końcu zostawiłem go w spokoju i okazało się, że sceny działają ale ze sporym opóźnieniem. 

Dodatkowo aby warunek PM był spełniony musi chyba przejść przez ustawioną wartość, np, jeżeli dodasz scenę "Włącz tryb Fav jak przekroczy 15 dla PM2.5" a aktualnie masz 20, to nie zadziała. Musi zejść poniżej 15... i dopiero przekroczenie 15 ponowne zaskoczy po jakimś czasie (nie jestem na 100% pewien, ale tak mi sie wydaje...:))

Przejrzałem też wszystkie regiony dostępne w aplikacji żeby upewnić się, że urządzenie nie zostało zarejestrowane w kilku (po wcześniejszych eksperymentach)

Nie wiem jak wersja 2, ale PRO z laserowym działa cały czas i może włączyć urządzenie. Dla 2'ki chyba była opcja w aplikacji czy ma monitorować przy uśpionym urządzeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Mike54, automatyka czujnika ma pewną bezwładność, więc najlepiej ustawić sceny i ewentualnie później sprawdzić w logach, czy zostały uruchomione. Czujnik w Purifier 2 działa przez cały czas (nie znalazłem w pluginie możliwości wyłączenia monitorowania), wystarczy aby oczyszczacz był podłączony do zasilania i scena włączenia przy wskazanym poziomie PM 2.5 zostanie uruchomiona.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam wersję PRO i generalnie jestem zadowolony. Poza jedną rzeczą - tryb auto jest do bani. Czy jest jakaś lista błędów/życzeń, na którą można wpisywać pożądane funkcjonalności? Tryb auto opiera się na chińskich normach jakości powietrza, wedle których 70 ug/m3 to jest jeszcze świetne powietrze. Ja bym chciał móc ustawić kolor pierścienia (w sumie mało ważne) i prędkość wiatraka (to jest istotne) w zależności od stężenia pyłków. Wystarczy kilka punktów na charakterystyce. Na razie ominąłem to w ten sposób, że jeśli stężenie przekroczy normę WHO (25) to włącza mi się tryb ulubiony, gdzie ręcznie nastawiam prędkość wiatraka - w dzień nieco większą, tak w 1/3 skali, w nocy nieco mniejszą. I to mniej więcej działa. Oczyszczacz sam się włącza i wyłącza (sceny), ale wolałbym żeby automatycznie dostosowywał prędkość wiatraka do naszych norm jakości powietrza... da się to zrobić? Jak skutecznie zasugerować taką zmianę producentowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wersji PRO, ale na tryb Auto w wersji Purifier 2 nie narzekam. Uważam, że jest zachowany odpowiedni kompromis pomiędzy poziomem zanieczyszczenia, a prędkością obrotową (generowanym hałasem). Gdyby intensywniej zwiększał prędkość wraz ze wzrostem zanieczyszczenia, to dla mnie już byłby zbyt głośny. Oczywiście to zależy od miejsca ustawienia oczyszczacza w domu i subiektywnych preferencji użytkowników. Myślę, że w przypadku większych powierzchni mieszkalnych bardziej optymalnym rozwiązaniem będzie zakup np. trzech Purifier 2, niż jednego oczyszczacza, który wg danych technicznych może oczyścić większą powierzchnię, zwłaszcza że filtry są takie same. Oczyszczanie będzie bardziej równomierne, hałas mniejszy, a cena niewiele wyższa. 
Witek możesz w pluginie (zakładka Help) raportować błędy, a także pisać na globalnym forum http://en.miui.com/forum.php . Daj znać, czy skutecznie ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Witek_Wojciechowski napisał:

Gdy ustawiłem: włącz się gdy PM > 60 - myślałem że to przecież jak jak jest wyłączony to nie wie jakie jest PM - a z tego postu wynika że może również mierzyć stan PM gdy jest wyłączony?

Na pewno w "zwykłej" wersji czyli Purifier 2 pomiar odbywa się cały czas, pomimo, że w MiHome nie jest wyświetlana wartość. Ale po podłączeniu np. do Domoticza można cały czas monitorować co oznacza, że oczyszczacz cały czas mierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 2 cały czas mierzy jakość gdy jest podłączona do zasilania. Zauważyłem , że ważne jest  aby po podłączeniu do prądu (gniazdka) chociaż na moment uruchomić odświeżacz aby się zalogował do sieci i ustawił pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tryb Auto tez niestety jest do bani.  Ja celuje w wartości poniżej 10 w całym domu a Pro ruszy na pierwszy bieg (poza "jałowym" gdzie symbolicznie kręci się tylko górny wentylator)  powyżej 20.  W nocy żeby utrzymać  dobry poziom zostawiam na Night albo Fav 2 bieg. Jest to problem poruszany w sumie wszędzie, więc jest jakaś szansa że coś z tym zrobią. Wystarczy tak na prawdę możliwość wybrania np z 2-3 poziomów czułości. Taką opcje ma chyba Rowenta (dzisiaj przyjechała i będę porównywał). Co więcej można ustawić Auto Night - wtedy chodzi tylko w zakresie 1-2 bieg (normalne auto 1-4). Wersje PRO można dostać  aktualnie za podobną kasę co Rowente 6020- czyli około 1080zł - pytanie komu wierzyć Niemcom czy Chińczykom :) Bardziej zastanawia mnie co tak na prawdę warte są te filtry nad czym się zastanawiam w osobnym wątku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglibyście powiedzieć jak ustawić taką automatyzację (scenę) dla Air Purifiera? Niestety screen automatyzacji jest u mnie po Chińsku (jako jedyny w całej apce) i nie wiem co oznaczają poszczególne opcje. Jedna jest chyba z wilgotnością i 4 z pm 2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Towi napisał:

Zrób fotkę i wrzuć w google translator- przetłumaczy idealnie.

7BB673DF-ABB7-4CFF-9991-FD2BA8BF8203.png

Dzięki. A kojarzycie może dlaczego mogę nie mieć opcji: 

- wilgotność jest większa niż 

Mam tylko opcję: wilgotność jest mniejsza niż. 

 

Do tego nie wiem czym się różnią:

-higher than the specified pm2.5

-higher than the specified PM2.5 concentration 

Edytowane przez LordXax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 33%.
Nie zagłębiałem się w szczegóły, ale nie widzę podstaw, aby proste działanie polegające na przepuszczaniu powietrza przez filtr, tak jak to się dzieje w naszych oczyszczaczach, miało wpływ na jego wilgotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie oczyszczaczy moim zdaniem nie wysusza powietrza. Jednak w mieszkaniach mamy najczęściej zbyt suche powietrze (np wspomniane 33%). Takie powietrze nie wpływa na nas dobrze (wysusza śluzówkę, itp). Oczyszczacz zwiększa cyrkulację powietrza w pokoju. I tak jak ubrania szybciej schną jak wieje, tak i my szybciej wtedy 'wysychamy'. 

Mam pytanie w nawiązaniu do poprzedniego. Poprzednio w aplikacji miałem ustawiony region Europe. Dzisiaj przepisałem się na Mainland China, bo w Europe brakuje większości urządzeń. 

W regionie Europe w automation dla mi air purifier 2 miałem 5 opcji: Below the specified humidity, higher than the specified pm2.5, below the specified pm2.5, higher than the specified PM2.5 concentration, below the specified PM2.5 concentration. 

Teraz w regionie Mainland China mam tylko 2 opcje związane z pm 2.5. 

Ma ktoś pomysł? Te brakujące opcje są mi potrzebne. Dodatkowe urządzenia też... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie do osób posiadających ten odświeżacz. Czy wylot górnej pokrywy jest jakoś zabezpieczony przed wrzuceniem małych przedmiotów do środka?
Zastanawiam się nad zakupem ale wiem że moje dzieci mają dość specyficzne podejście do zasad BHP. To tylko kwestia czasu kiedy lego wyląduje na oczyszczaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam na forum.

Dopiero co kupiłem Mi Air Purifier 2 i tak patrze na wskazania pm2.5 aplikacji to sa bardzo niestabilne. Mimo że okna zamknięte i brak ruchu, to pokazuje 30 za chwile 22 a potrafi skoczyc do 10 potem 17, przeważnie oscyluje między 20 a 30 gdy na zewnątrz pm2.5 jest 5. Też tak macie ?

Edytowane przez bazyl123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum.
Dopiero co kupiłem Mi Air Purifier 2 i tak patrze na wskazania pm2.5 aplikacji to sa bardzo niestabilne. Mimo że okna zamknięte i brak ruchu, to pokazuje 30 za chwile 22 a potrafi skoczyc do 10 potem 17, przeważnie oscyluje między 20 a 30 gdy na zewnątrz pm2.5 jest 5. Też tak macie ?
Może tak być, pamiętaj że to też drobny kurz itp. Więc na przykład jak ktoś przejdzie koło oczyszczacza to zwiększa się ilość pm 2,5.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, acidmk napisał:

Może tak być, pamiętaj że to też drobny kurz itp. Więc na przykład jak ktoś przejdzie koło oczyszczacza to zwiększa się ilość pm 2,5.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka
 

Wersja PRO działa pod tym względem dużo lepiej. Też mam ten problem z wersją 2. Szkoda, że nie uśrednia pomiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakoś można się odnieść do tych pomiarów jeśli wacha się od 10 do 30, to rzeczywista wartość jest bliżej 10 czy 30 albo średnia 15 ?

Obserwuje te wskazania i jak wartości się zwiększają np. do 37 to już najmniej pokaże 25 a przewaznie między 30 a 37.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siema.

Mam do was po pierwsze pytanie po drugie małą opinię.

1. Jestem posiadaczem wersji "2". Posiadam również alergię na pyłki i inne "gó*na". Powiem tak. Oczyszczacz w moim 18m2 pokoju sprawdził się co najmniej świetnie. Brak oznak alergii. Po wyjściu do innego pokoju gdzie nie ma oczyszczacza po dwóch min. zaczynam mieć objawy alergii. Tak więc oczyszczacz dla alergików sprawa świetna.

2. Czy ktoś z was mył te filtry? Czytałem coś na necie że jest taka możliwość ale zastanawiam się czy jest taki sens, czy to coś daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ogóle cuda jakieś, nie wiem czego to wina, wchodzę do apki, w miniaturce Purifiera 38, klikam Purifiera 10, czasami jakby zawiesi się i pokazuje 9-10 i jak posiedzę chwilę w aplikacji to czasami wzrasta do tych 22-30, wyjdę z aplikacji wracam po chwili do niej i znowu 9 i tak już zostaje na dłużej np :/ próbowałem też raz pylić i dymić zaraz przed oczyszczaczem i wartość potrafi się nie zmieniać z tych 10ciu. Robiłem wszystko resetowanie wifi, przeinstalowanie apki, nic nie pomaga, sprawdzone na dwóch sztukach :/ chyba trzeba kupić ten zewnętrzny czujnik (210zł aliexpress) żeby to miało sens, bo skąd mam wiedzieć jaki tryb włączyć. Lipa straszna :/dcf61f37041bba911a62d86a209756a5.jpg355bdd85392f6a9af29674e32691dc6a.jpg

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 3.06.2018 o 12:04, danio884 napisał:

Siema.

Mam do was po pierwsze pytanie po drugie małą opinię.

1. Jestem posiadaczem wersji "2". Posiadam również alergię na pyłki i inne "gó*na". Powiem tak. Oczyszczacz w moim 18m2 pokoju sprawdził się co najmniej świetnie. Brak oznak alergii. Po wyjściu do innego pokoju gdzie nie ma oczyszczacza po dwóch min. zaczynam mieć objawy alergii. Tak więc oczyszczacz dla alergików sprawa świetna.

2. Czy ktoś z was mył te filtry? Czytałem coś na necie że jest taka możliwość ale zastanawiam się czy jest taki sens, czy to coś daje?

Kup bawełnę elektrostatyczną i owiń filtr. Przedłuży żywotność. Poszukaj na ali

Dnia 9.06.2018 o 17:09, rockmonster napisał:

U mnie w ogóle cuda jakieś, nie wiem czego to wina, wchodzę do apki, w miniaturce Purifiera 38, klikam Purifiera 10, czasami jakby zawiesi się i pokazuje 9-10 i jak posiedzę chwilę w aplikacji to czasami wzrasta do tych 22-30, wyjdę z aplikacji wracam po chwili do niej i znowu 9 i tak już zostaje na dłużej np :/ próbowałem też raz pylić i dymić zaraz przed oczyszczaczem i wartość potrafi się nie zmieniać z tych 10ciu. Robiłem wszystko resetowanie wifi, przeinstalowanie apki, nic nie pomaga, sprawdzone na dwóch sztukach :/ chyba trzeba kupić ten zewnętrzny czujnik (210zł aliexpress) żeby to miało sens, bo skąd mam wiedzieć jaki tryb włączyć. Lipa straszna :/dcf61f37041bba911a62d86a209756a5.jpg355bdd85392f6a9af29674e32691dc6a.jpg

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

main-qimg-3ccc84099b84a463afe2844ef1780d

 

Oczyszczacz nie rozróżnia pyłów PM 2.5, PM 10 itp. On sprawdza tak zwane AQI (Air Quality Index). Robi to tak, że zasysając powietrze wciąga je również przez czujnik, tam badane jest odbicie wiązki światła (czy jakiegoś innego promienia – nie pamiętam). Im większe odbicie, tym bardziej zanieczyszczone powietrze. W takim razie skąd apka wie jaki jest PM2.5? Można powiedzieć że między AQI i PM2.5 jest zależność, są względem siebie proporcjonalne w pewnej granicy błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Posiadam od kilku dni Xiaomi Air Purifier PRO, ale pomimo wielu prób (resetowanie, reinstall) nie jestem w stanie zautomatyzować pracy oczyszczacza. Niezależnie od regionu ustawionego w profilu (Europa, Chiny) urządzenie jest widoczne w aplikacji Mi Home, da się nim sterować zdalnie, ale niemożliwe jest utworzenie reguły automatyzującej - w bloku "IF" dostępne są jedynie reguły czasowe oraz aktualne warunki pogodowe (tylko dla regionu Chiny). Brak natomiast jakichkolwiek sensorów oczyszczacza - sekcja "smart devices" jest pusta. Czy ktoś może pomóc? W przeciwnym razie będę zmuszony zwrócić sprzęt do sprzedawcy, bo tryb auto jest do "duszy"...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...