Skocz do zawartości

Mi Air Purifier


martek993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, nowy na forum :)

Zastanawiam się właśnie teraz nad oczyszczaczem na 120m2, w temacie pojawiły się między innymi Sharp, czy Sharp KC-A40EUW warto brać pod uwagę?
Ogólne pytanko o oczyszczacze:

- czy w praktyce jest różnica w "zapachu" i czystości powietrza?
- jest mniej kurzu w domu?
- czujecie jakąś znaczacą różnice?  mieszkam woj. podlaskie, raczej nie mamy strasznych zanieczyszczeń, ale coś tam czasami czuć.
- jaka powierzchnie wam ogarnia? czy trzeba go przenosci z pokoju do pokoju? 
- jak z filtrami w praktyce, co ile czasu wymieniacie w Xiaomi?


XIAOMI MI AIR PURIFIER 2 - WYDAJNOŚĆ 310m3/h CADR / 21-37m2
XIAOMI MI AIR PURIFIER PRO - Wydajność 500m3/h, Wielkość pomieszczenia: 35-60 m2

Tak zastanawiam się czy one różnią się tylko wydajnością na metraż czy jeszcze czymś Hmm
Jakbym wziął mniejszy to w praktyce trzeba by go przenosić z pokoju do pokoju? 
Czy PRO ogarnałby mi powierzchnię powiedzmy 80m2 tak aby stał w jednym miejscu i nie trzeba byłoby go przestawiać?

Generalnie chcialbym aby stał w jednym miejscu w domu i robił swoje :P

Będę wdzięczny za wszelkie wypowiedzi! :)

Hmm a o co chodzi z tymi scenami na Xiaomi?
Oprócz tego jeszcze jakieś inne dodatkowe opcje tam są?  oprócz temp, wilgotności, zanieczyszczenia.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęły 2 dni i zero odpowiedzi, więc chyba mogę podbić :P

Producent pisze, że Xiaomi usuwa zapachy w powietrzu, jak to jest w praktyce?

I pytanie o zarazki, wirusy, bakterie etc, Xiaomi neutralizuje też je mechanicznie w jakimś stopniu? Czy zajmuje się tylko pyłami?

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, testy zakońnczone, recenzja gotowa: https://gizchina.com.pl/2017/08/06/recenzja-xiaomi-mi-air-purifier-2/

@Fanek jeśli chodzi o Twoje pytania:

- czy w praktyce jest różnica w "zapachu" i czystości powietrza?
-- wydaje mi się, że tak
- jest mniej kurzu w domu?
-- zauważalna
- czujecie jakąś znaczacą różnice?  mieszkam woj. podlaskie, raczej nie mamy strasznych zanieczyszczeń, ale coś tam czasami czuć
-- no niestety, u mnie zanieczyszczeń jakoś nie ma, ale jestem alergikiem i czuje różnicę ;)
- jaka powierzchnie wam ogarnia? czy trzeba go przenosci z pokoju do pokoju? 
-- stoi w jednym pokoju
- jak z filtrami w praktyce, co ile czasu wymieniacie w Xiaomi?
-- Xiaomi sugeruje wymianę co 4-6 miesięcy

Jeśli chodzi o różnicie miedzy 2 a Pro, to niestety nie wiem...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Tymcio a co myślisz o tym:

I pytanie o zarazki, wirusy, bakterie etc, Xiaomi neutralizuje też je mechanicznie w jakimś stopniu? Czy zajmuje się tylko pyłami?

edit: znalazleł taki wpis na temat fioletowego filtra
http://lifeplanet.pl/kategoria/filtry-do-oczyszczaczy/xiaomi-filtr-antybakteryjny-hepa-do-oczyszczaczy-mi-air-purifier

Hmm czy w praktyce czujecie różnice pomiędzy filtrem fioletowym a zielonym lub niebieskim?
Testował ktoś?

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zajmuje się profesjonalnie sprzętem lab HEPAmi itd.

Zazwyczaj to po prostu napylona warstwa srebra aktywnego tutaj masz tylko sole organiczne.

Czyli zmniejsza ci wykwit jedynie.

Bo często jest tak ze filtry to akurat idealny magazyn dla rozowoju flory i wentylatorek tylko ci rozsiewa wszystko po pokoju.

Wlasnie zazwyczaj ludzie montują tego typu urzadzenia pod parapetemi. Gdzie warunki w ziemie są niemal idealne. Troche wody ciepełko i rośnie nam wszystko.

 

Mnie wciąż naprawdę to nie przekonuje... Do auta tak do domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem PRO, dziś przyszedł, wygląda pięknie, pochodził godzinke w pokoju 50m2 troche na trybie turbo i na zmiane z auto (zmieniane manualnie) i różnica w zapachu i lekkości powietrza zdecydowanie inna :)   porównując do drugiego pokoju.

W trybie sleep chodzi głośniej niż na auto w moim przypadku, ciut głośniej. Na początku pokazało mi w pokoju 25 i zbił to po 1h do 5.
Nie wiem jeszcze o co chodzi z opcją Automation, trzeba nad tym posiedzieć, częściowo jest po chińsku, może macie jakieś podpowiedzi/ tłumaczenie?

Mam ustawione region Mainland China i język english, jest możliwość wybrania USA (Singapore sever) - ktoś sprawdzał czy nie ma tam więcej opcji?
Gdzie najlepiej być przypiętym?

Gdzieś jest też opcja, że urzadzenie samo uczy się naszych nawyków tak? gdzie tego szukać bo nie moge znaleźć

Potestuje kilka dni i napisze coś więcej, jeśli ktoś miałby pytania to śmiało :)

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2017 o 22:57, Mckale napisał:

Mam włączony automat na turbo przy więcej niż 70 i choć oczyszczacz był wyłączony odpalił się sam o czym mnie powiadomił w pasku na telefonie... Wygląda na to że jak jest wyłączony to mierzy nieustannie stan powietrza... I co ciekawe po 2 dniach pojawiła mi się dopiero opcja learning mode...

 

Ja mam wersje PRO, apka na Chiny, wsio najnowsze i nie mam widocznej w ogóle opcji learning mode, czy ona pojawi się sama po kilku dniach czy wersja PRO w ogóle jej nie posiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No ceny na gearbest aktualnie są genialne. Chyba jest najlepszy moment na kupno bo lada chwila smog zaatakuje i ceny poszybują ostro w górę jak rok temu. Sam kupiłem oczyszczacz dla teściów, a dla siebie filtr na wymianę. Jeśli chodzi o ceny filtrów to trzymają się poziomu 180 zł za zielony i tu raczej większych odstępstw nie będzie.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem kupować bo taką reklamę robicie. Ale doszedłem do wniosku na kij mi to?

I nie myliłem się na OLX jest pełno używanych chwile.

Jak ktoś jest alergikiem ok. Ale wtedy weźmie sharpa czy coś lepszego z tanimi filtrami dostępnymi u nas.

Ktoś chce normalnego zdrowego człowieka przekonać do wydania 500 ?

Ostatnio ogólnie jestem anty xioami.

Np hulajnoga też myślałem kupować a psuje się strasznie. Konkurencja jest 150$ taniej.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie tak. Tak jak pisałem robię przy hepach.

Po 1 cząstki tak małe nie osiadają na płucach.

Po 2 filtry takie nie usuwają części smolistych czy dymu.

Właśnie dziwi mnie to nakręcenie smogiem i maskami itd.

 

Jedyne co w pl jest niebezpieczne i co może ci filtr zatrzymać to benzopiren.

Jeśli być poczytał dane to smog jest ci wstanie przez całe życie skrócić je o kilka miesięcy różne dane różnie podają np 2 3 miesiące.

W naprawdę szalonych miejscach jak odkrywki rud do 9 miesięcy.

 

Mam krzywą przegrodę nosową.

Kupię bo te 119 bez wat jest tanio pewnie opchnę na OLX. Ale jw nie bardzo rozumie tego sens.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Potrzebuję coś co będzie wyłapywalo latający kurz bo jestem alergikiem. To jest całe piętro domu, pewnie 100m kwadratowych. Jakieś urządzenie na tyle wydajne i tanie w eksploatacji?
Ja jestem alergikiem i dawał radę ;) ale jedno urządzenie nie ogarnie takiego metrażu...

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyszedł mi dziś oczyszczacz.

Moja opinia... trochę lipa.

Dlaczego?

Komora licznika lasera jest otwarta. Oznacza to że licznik mierzy powietrze na przepływie i możliwe jest łapanie bocznego powietrza.

Innymi słowy nie można wierzyć wskazaniom PM 2.5 mimo że ktoś tu prowadził testy i miał ok.

 

Od góry nad filtrem jest zwykła uszczelka piankowa. Co powoduje brak dobrego uszczelnienia z filtrem.

 

Filtr to EPA a nie HEPA. Jest to zwykła harmonijka wentylacyjna.

Oczyszczacze znanych firm są na HEPA / ULPA.

Więc porównywanie tego urządzenia z bluairem np to nieporozumienie.

O jonizacji czy nawilżaniu szkoda wspominać.

 

Filtr tutaj to takie E11 typowe do wentylacji.

classification_epa_hepa_ulpa_filters_en_

Opis producenta o 99,2 % zanieczyszczeń jest kłamstwem.

Skoro filtr to 95% :)

 

Czyli generalnie przyjmując cene w polsce na poziomie 700 900pln a nie 119$ jakie ja zapłaciłem.

Otrzymujemy urządzenie bez jonizacji z oczyszczaniem 10* gorszym niż bluair czy podobne. Bluair 22m2 1200pln filtry 150pln np.

Choć można kupić shapa itd... Tańsze modele z UV, jonizacją, nawilżaniem za max 1200 1500pln.

Czym tu się zachwycać ?

Jw jako tani zbieracz pyłku drzewnego ok. Ale nie jak ktoś myśli naprawdę o oczyszczaniu powietrza.

 

Dziwne że nikt tutaj nic takiego nie pisał... tylko ooo xiaomi gut ya ya.

+ że fajnie wieje i pewnie zostawię go jako wiatrak. Zobaczę.

 

Urządzenie to można nazwać wentylatorem z funkcją zbierania kurzu i pyłków. Ale nie oczyszczaczem powietrza. Lubię xiaomi ale sory to jest niewypał podobnie jak kamery przez soft. Tak tutaj przez rodzaj filtra. Gdyby zastosować uszczelnienie u góry oraz filtr hepa w takiej cenie było by ok.

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, 

Jestem posiadaczem takowego sprzętu i do końca nie rozumiem jednej rzeczy. 

Jako że kupiłem ze względu na to że go kupiłem dla dzieci (ja smog wciągam nosem) to mam z nim problem. 

Jak włączę inhalacje dla dzieci powoduje to że skacze ilość pyłków przez maszynę sprawdzanych do maximum czyli 600, jest to oczywistą nieprawdą. 

Po jakimś czasie(filtracji) poziom opada i jest jak było. koło 40, 

Dzieje się to też tak jak wyłączę przed inhalacją maszynę to po niej również wskakuje. Nie wiem czy to nie jakieś drgania działają na czujnik w mi air purfiferze. 

Ma ktoś tak samo?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cześć
zrobiłem błąd i nie  zamówiłem kabla zasilającego z wejściem  eu, byłem pewien że ma 2 bolce, a tu zonk:<

czy może ktoś polecić taki kabel/przejściówkę?

to się nada?
http://allegro.pl/adapter-podrozny-australia-i-chiny-z-uziemieniem-i6867232908.html?reco_id=170c6eeb-c857-11e7-b4a7-246e963207c0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@homman Jaką wersję kupiłeś? bo coś mi nie pasuje w tym co piszesz. Air Purifier 2 w opisie ma HEPA wszędzie, chcesz powiedzieć, że sprzedawcy kłamią?

BTW, 2S ma teraz taką samą cenę co Pro - trochę ponad 1k... minus cashback.

 

//Nezu: Na przyszłość, edytujemy cytaty lub wstawiamy @...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...