Skocz do zawartości

Mi Air Purifier


martek993

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba lepiej wymienić cały kabel, z tego co tutaj piszą to "zwykła" koniczynka, jak w zasilaczach do laptopów, ogólnie łatwo dostępny (z białym jest trudniej).

Ja z zamawianiem poczekam aż się sezon smogowy skończy. U mnie aż tak źle jak w Krakowie nie jest, a na razie używam najmniejszego Sharpa i osobnego nawilżacza ewaporacyjnego - jednak dla mnie za duży szum,, szczególnie nocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2017 o 22:23, aga_76 napisał:

Cześć, 

też szukam oczyszczacza do mieszkania i w tym interesuje mnie głośność pracy na poszczególnych trybach? Przyznam że nie cierpię żadnych odgłosów, a nocy nawet nie zasnę przy szumiącym laptopie. Ktoś coś? Oraz czy jest apka na smartfona z windowsem?
aga.

[...]

też jestem z Krakowa i jak widzisz też szukam oczyszczacza, bo rzeczywiście coraz gorzej się oddycha. 

 

 

Możesz wpaść do nas jutro (Lotnicza 22) i posłuchać.
Jak coś pisz PW podam numer telefonu.

Dla zainteresowanych zamowieniem z AZE. Dostałem z przejściówką z uziemieniem.

I jeszcze coś o wczorajszym teście:
 

Postanowiłem zrobić poważniejszy test oczyszczacza. 
Zamknąłem drania w łazience. 
I spaliłem w popielniczce czarny proch.
Najpierw ~2,5g potem drugie tyle. 
Praca na maksymalnych obrotach. 
Wnioski:
1 Maks co on umie pokazać to 600 mikrogramów. Spalenie drugiego ładunku nie zmieniło odczytów.
2 Poradził sobie z zapachem piekła szybciej niż z zapyleniem. 
3 Po 15 minutach wskazuje 171 ug. Do pomieszczenia da się wejść. Czuć lekki zapach. Brak siwego dymu który po spaleniu prochu wylewał się pod drzwiami 1f609.png;)
4 Czas odświeżenia pomiarów to około 10s.

Generalnie całkiem fajnie to działa. 
Choć w pokoju nie mogę zejść poniżej 20 mikrogramów ale w Krakowie mamy dziś smogmagedon a ja mam okna z "makrowentylacją" to znaczy takie co to Gierka pamiętają 1f609.png;)

Edytowane przez wbielak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Firiel napisał:

Zamawiałam na Lightinthebox 10 stycznia i doszedł dziś, ufff....... Cło 305 zł niecałe. Miałam wykupione ubezpieczenie.

Zabieram się za testowanie.

 

 

Nie potestuję, bo przysłali mi bez przejściówki, wrrr (a dziś taki smog, głowa boli, już się cieszyłam...)

Powiedzcie, gdzie to można kupić? W castoramie na dziale elektrycznym dostanę taką przejściówkę?

Do mnie też dzisiaj dotarł, natomiast cło wyniosło 338zł :( Dobrze że przesyłka ubezpieczona na tą okoliczność. Miał już ktoś doświadczenia w temacie odzyskania poniesionych dodatkowych kosztów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, jest cło na elektronikę, proszę bardzo odpowiedź od Urzędu Celnego(zapytanie dotyczyło własnie Xiaomi air purifier,z wartością 180 USD, taka jaka widniała kilka dni temu na Banggood)

W zakresie KLASYFIKACJI TOWARÓW do nomenklatury taryfowej na obszarze Unii Europejskiej (Unii) obowiązuje rozporządzenie Rady (EWG) nr 2658/87 w sprawie nomenklatury taryfowej i statystycznej oraz Wspólnej Taryfy Celnej (Dz.Urz.WE L 256, z 07.09.1987, str. 1 – zwane dalej: „WTC”) – od 01.01.2017 r. zmienione rozporządzeniem Komisji (UE) nr 2016/1821 z dnia 6 października 2016 r. zmieniającym załącznik I do WTC (Dz.Urz.UE L 294 z 28.10.2016 r., str. 1, z późn. zm.). 

W ramach udzielania tzw. niewiążących informacji taryfowych, Centrum Informacji Służby Celnej ogranicza się do wskazania dla towaru możliwej (prawdopodobnej) pozycji klasyfikacji taryfowej (CN).

W przypadku towarów, o których mowa w zapytaniu – zgodnie z aktualnymi przepisami WTC (przykładowo):

·         pozycja 8421 obejmuje Wirówki, włączając suszarki wirówkowe; urządzenia i aparatura do filtrowania lub oczyszczania cieczy lub gazów



np   8421 39 25 -Urządzenia i aparatura do filtrowania lub oczyszczania powietrza Stawka cła dla krajów trzecich:  1.7  % , VAT 23%

·         pozycja 8543 Maszyny i aparatura, elektryczne, posiadające indywidualne funkcje, niewymienione ani niewłączone gdzie indziej w niniejszym dziale



np 8543 70 90 99 obejmuje -  -  Pozostałe maszyny i aparatura - Pozostałe - Pozostałe - stawki należności celno-podatkowych wynoszą odpowiednio - CłO- 3,7 %, VAT 23%.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vergiliusz napisał:

No dobrze, faktycznie nawet sprzedawca powinien dostarczyć Polską instrukcję obsługi. Z tym że AZE umieścił ją na stronie każdego z oczyszczaczy.

Wystarczy poszukać a nie czekać na darowane. Jest na końcu opisu każdego produktu.

 

air_purifier.pdf

air_purifier-1.pdf

dzięki za podesłanie linków skorzystam. Natomiast sprzedawca powinien taka informację mi udzielić a nie żebym szukał :D

mówię o tym do czego jest zobowiązany i to w cenie za którą sprzedaje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JedrzejT1 napisał:

dzięki za podesłanie linków skorzystam. Natomiast sprzedawca powinien taka informację mi udzielić a nie żebym szukał :D

mówię o tym do czego jest zobowiązany i to w cenie za którą sprzedaje ...

No i tak i nie, niby jest na stronie, fakt nie ma na nią nakierowania ale i rzadko kiedy i kto chce przeglądać całość.

Dużo wygodniej by było jakby była na początku, pewnie też bym przeoczył jakbym nie szukał tej konkretnej informacji.

instruckja.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Esper napisał:

nie bawcie się w przejściówki - gdziekolwiek kabel do zasilacza od laptop tzw koniczynka - dużo bezpieczniejsze, można z dostawą do domu za 8zł kupić.

właśnie mi przyszedl oczyszczacz z aze i dołączyli kabel a nie przejściówkę

czy taki "nieoryginalny" kabel można bez obaw zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ric napisał:

Do mnie też dzisiaj dotarł, natomiast cło wyniosło 338zł :( Dobrze że przesyłka ubezpieczona na tą okoliczność. Miał już ktoś doświadczenia w temacie odzyskania poniesionych dodatkowych kosztów?

Pytanie czy faktycznie LITB i inne sklepy oddają tą kasę z vatu/cła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Niejeden z nas napisał:

Travolta czy to jest screen z aplikacji mihome?

wysłane z nokii 7110
 

tak

1 godzinę temu, kudlaty_zygi napisał:

ja też już nie mam nerwów - mi się nie chce uaktualnić... 

w Krk 500% normy a u mnie lampka zielona w urządzeniu - coś jest nie tak :D

u mnie tez czyli ktoś tu w konia kogoś robi ;]

nie wiem co zrobiłem ale teraz wszystko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, travolta napisał:

mam problem z apką (android)

wyświetla mi się urządzenie ale nic więcej nie mogę zrobić

ktoś pomoże?

 

Screenshot_2017-01-31-17-39-17.jpg

u mnie wyglądało to tak, instalka, wlaczenie urzadzenia, wlaczenie apki, podanie hasla do wifi, konfigurowalo sie, mam ekran podobny do tego, wklikam w urzadzenie i mam widok z wielgachnym licznikiem itp. Twoj screen wygalda jakby tylko kliknac w urzadzenie i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, JedrzejT1 napisał:

nie

apka MiHome --> Prifile ---> Automation ---> all scene --> plusik na dole i możesz dodać warunki (conditions) --> ale wyświetlają się chińskie znaki i możesz domnimywać żeby się urządzenie włączyło/wyłączyło jak spadnie do tego poziomu, etc (ja to tak rozumiem).. poszukam w wolnej chwili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gravis napisał:

Nie ma cła na elektronike. Wypisujecie bzdury. Zapłaciliście VAT.

Zapłaciłam CŁO, jak napisałam. Dzień wcześniej dzwoniła pani z urzędu CELNEGO i powiedziała, że będzie CŁO, w wysokości ok. 30% wartości przesyłki. Paczka przyszła oklejona taśmami z napisem "CŁO".

Donoszę, że przejściówki mi nie trzeba, bo miałam zapasowy kabel, urządzenie hula, początkowo włączył się "wyższy level", a teraz znowu cichutko. Zrobiłam "test odkurzacza" przed podłączeniem urządzenia i po godzinie pracy i rzeczywiście widać różnicę.

I faktycznie stężenie PM2.5 nie schodzi ponżej ok 30-40, chyba, że włączę "turbo". Teraz walczę z apką, próbuję znależć to ustawianie scen, ale jak zmieniam lokalizację na Chiny, to menu też jest po chińsku i nie mogę się dogadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Firiel napisał:

Zapłaciłam CŁO, jak napisałam. Dzień wcześniej dzwoniła pani z urzędu CELNEGO i powiedziała, że będzie CŁO, w wysokości ok. 30% wartości przesyłki. Paczka przyszła oklejona taśmami z napisem "CŁO".

Donoszę, że przejściówki mi nie trzeba, bo miałam zapasowy kabel, urządzenie hula, początkowo włączył się "wyższy level", a teraz znowu cichutko. Zrobiłam "test odkurzacza" przed podłączeniem urządzenia i po godzinie pracy i rzeczywiście widać różnicę.

I faktycznie stężenie PM2.5 nie schodzi ponżej ok 30-40, chyba, że włączę "turbo". Teraz walczę z apką, próbuję znależć to ustawianie scen, ale jak zmieniam lokalizację na Chiny, to menu też jest po chińsku i nie mogę się dogadać ;)

kupowałem w LITB i musiałem zapłacić 312 pln extra (cło + Vat) - wysłałem info do sklepu, i poprosiłem o zwrot 60 dolarów - ciekawe co odpowiedzą (wykupowałem ubezpieczenie) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kudlaty_zygi napisał:

a możesz edytować sceny? keiw kiedyś zamieścił taki screen, a ja nie moge tego znaleźć. Ktoś coś?

air.png

 

16 godzin temu, kudlaty_zygi napisał:

a możesz edytować sceny? keiw kiedyś zamieścił taki screen, a ja nie moge tego znaleźć. Ktoś coś?

air.png

wszystko się pewnie da tylko trzeba poszukać i znać chiński ;]

na razie się z tym nie bawiłem

 

 

Screenshot_2017-02-01-13-03-25.jpg

Screenshot_2017-02-01-13-04-33.jpg

16 godzin temu, Esper napisał:

u mnie wyglądało to tak, instalka, wlaczenie urzadzenia, wlaczenie apki, podanie hasla do wifi, konfigurowalo sie, mam ekran podobny do tego, wklikam w urzadzenie i mam widok z wielgachnym licznikiem itp. Twoj screen wygalda jakby tylko kliknac w urzadzenie i juz.

no właśnie nie dało się kliknąć tzn nic się nie działo

ale jak już pisałem wyżej jakoś samo się naprawiło po zresetowaniu urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się wg was różni ten oczyszczacz: https://www.zapals.com/xiaomi-mi-air-purifier-smell-cleaner-dual-fan-smartphone-app-control.html od tego: https://www.zapals.com/xiaomi-mi-second-generation-smart-air-purifier-hepa-filter-with-app-control.html Początkowo myślałem że rodzajem filtra ale teraz nie jestem tego już taki pewien

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...