Skocz do zawartości

Mi Air Purifier


martek993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Zamówiłam oczyszczacz Mi Air Purifier 2 ze strony AZE.

Wrażenia: przesyłka kurierska sprawna - po dwóch dniach oczyszczacz był u mnie. Cena 1149 zł plus przesyłka. Zdziwił mnie fakt, że w oczyszczaczu zamontowany jest filtr niebieski. Dokupiłam od razu zielony na zapas. Minus dla sklepu za niedostarczenie polskiej wersji językowej instrukcji obsługi (ponoć prawo nakazuje, by takowa się znalazła) oraz za brak paragonu czy jakiegokolwiek dowodu zakupu! Będę do nich dzwonić w poniedziałek, bo w weekend mają zamknięte. Nie po to kupiłam drożej w Polsce, żeby nie mieć rachunku na podstawie którego może dokonać roszczeń gwarancyjnych :/

Po włączeniu pokazał mi stężenie PM 2.5 na poziomie 60%. Wartość ta spada do ok 40% i nie bardzo chce spaść niżej. Zrobiłam parę testów: np. zamknęłam w sypialni urządzenie przy zamkniętych oknach i wywietrznikach i owszem spadło do ok 25% ale co chwilę są tam jakieś wahania. Nawet nie "jakieś", tylko całkiem spore! od 26% do 46%. W sypialni nikogo nie ma, nie ma napływu powietrza, nikt nie rusza kołdrą itd. Skąd te różnice i ciągłe wahania?

Co do samego urządzenia, to pracuje cicho na trybie nocnym, znośnie na auto i głośno na trybie high, ale tu nie mam zastrzeżeń.

Drażni mnie aplikacja - zmieniałam już lokalizację na Chiny, ale nadal nie mam możliwości dodania scen żeby zjechał poniżej 20%. Czekam z niecierpliwością na polską wersję. Jak ma ktoś jakąś pomoc w tym zakresie, to będę wdzięczna!

Mam zamiar protestować parę dni i zdecyduję wtedy, czy aby na pewno to był dobry zakup.

Dodam tylko, że mieszkam w Krakowie, i że dziś akurat normy były baaardzo mało łaskawe dla oczyszczacza co pozwoliło na zbadanie co potrafi.

Aha! po pracy ciągłej przez 5h pokazał mi 95% filtra! No bez przesady, że tak miałby się aż szybko zużywać?! Powietrze owszem dziś za oknem zabójcze, ale czujniki pokazały po pierwszym uruchomieniu oczyszczacza ZIELONE światełko i te 60% więc nie wiem co "zjadło" tak szybko ten filtr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, fero323 napisał:

Ja z Lightinthebox chyba już nic nie zamówię

11 stycznia złożenie zamówienia

19 stycznia dopiero wysyłka ze sklepu, wysyłka "ekspresowa"

od 19 przeleżało do 27 w HongKongu w UPS

27 pojechało do Tajwanu....

Jeśli tak działa ups... to jest jakaś masakra

 

Zamawiałem MiBoxa z Gearbesta to w 6 dni był u mnie (DHL)

 

 

 

 

 

to chyba dojdzie wtedy co mi :)

jak dzisiaj zobaczylem Tajwan to się zagotowałem - mam podobne odczucia jak Ty

przez 3 dni tkwił HK, ciekawe ile teraz będzie wisial na Tajwanie - masakra.

Wysyłka ekspresowa - też u mnie podobny przypadek

Mam nadzieję, że będzie chociaż warto na urządzenie tyle czekać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kudlaty_zygi napisał:

to chyba dojdzie wtedy co mi :)

jak dzisiaj zobaczylem Tajwan to się zagotowałem - mam podobne odczucia jak Ty

przez 3 dni tkwił HK, ciekawe ile teraz będzie wisial na Tajwanie - masakra.

Wysyłka ekspresowa - też u mnie podobny przypadek

Mam nadzieję, że będzie chociaż warto na urządzenie tyle czekać!

Pewnie nasze paczki polecą jednym transportem. Też ubolewam nad tym koszmarnie wydłużającym się czasem oczekiwania. Pierwszy i ostatni raz lightinthebox... Nie polecam i czekam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fero323 napisał:

O Jezu padłem po obejrzeniu aktualizacji trackingu mojej paczki...

      moja jest w USA teraz....
       
       

No to lecimy "razem"! Obstawiałem, że jeszcze Australię zobaczy moja paczka, a tutaj Alaska dobre!

Gdzieś tutaj wyczytalem, że LITB jest spoko - a trzeba było głos rozsądku oddać na Zapals (było taniej i pewnie szybciej)

@Urszula podbij temat bo zaraz pewnie my będziemy mieli ten problem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2017 o 08:25, Esper napisał:

Pytanie do osób, które używają i kupują filtry, faktycznie po 2/3 miesiącach zimą filtr jest cały zawalony jak to czasem można gdzieś na FB zobaczyć?

 

 

Dnia 15.01.2017 o 21:01, Peter napisał:

Znalazłem filmik na YT gdzie gość odkurza filtr, ale nie jestem przekonany czy to coś da oprócz usunięcia z filtra tych największych cząsteczek które nie zdążyły "wbić się" dobrze w sam filtr.

 

 

Ja dziś wyciągnąłem na balkonie mój zielony filtr i pomimo, że ma jeszcze 80%, był nieźle zawalony. Od zakupu to już mój drugi filtr.

Może faktycznie w okresie zimowym więcej się "syfi".

Teraz mam sprężarkę, to cały dokładnie oczyściłem. Najpierw filtr sprężonym powietrzem od środka a później z zewnątrz. Później dokładnie przedmuchałem sprężarką całe urządzenie. Wcześniej tego nie robiłem, bo nie miałem sprężarki.

Myślę, że procedura nie zaszkodzi, ale raczej nie trzeba w ten sposób zbyt przedłużać życia filtrom.

 

 

 

Edytowane przez keiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że w μg/m3 http://www.livemint.com/Leisure/1nVbywheVLZKiflvQax1PO/Review-Xiaomi-Mi-Air-Purifier-2.html

Co by mi się zgadzało z moimi obserwacjami na co dzień.

Kupiłam na aze Purifier2 prawie dwa tygodnie temu i jestem bardzo zadowolona. Mieszkam w Krakowie, w bloku w którym nie ma centralnego ogrzewania tylko każdy ma własny piec gazowy z komorą otwartą, zainstalowany w łazience. W wieczory podobne do dzisiejszego w łazience aż śmierdziało smogiem prawie tak jak na zewnątrz (alternatywą byłoby otwarcie okna aby piec nie zasysał powietrza z wywietrznika w łazience, ale wtedy śmierdziałoby wszędzie, ewentualnie w grę wchodziłaby jeszcze wymiana pieca na taki z komorą zamkniętą) . Tryb favourite ustawiłam na pełną moc i przed wyjściem z pracy włączam zdalnie za pomocą aplikacji (urządzenie w tym trybie jest bardzo głośne) i wracam do domu w którym poziom PM2.5 spada ze 180 (w dni takie jak dziś) do 25 i powietrze po prostu pachnie. Tryb ten jest o wiele bardziej efektywny gdyż wywołuje silną cyrkulację powietrza i jest w stanie je oczyścić na większej przestrzeni niż w trybie auto; powiew powietrza jest wyczuwalny w odległości 4 metrów od urządzenia. Pozwala też na szybkie odpylenie powietrza po wywietrzeniu mieszkania. Warto stosować gdy się wraca do domu i nie jest się narażonym na ten hałas:)

W trybie auto – jeśli ustawiłabym urządzenie żeby pracowało cały dzień -osiągnęłabym poziom około 60 - przy takim smogu jak dziś. Podejrzewam więc że urządzenia o mniejszej mocy nigdy nie są w stanie dobrze odpylić powietrza na większej powierzchni jeżeli co jakiś czas dochodzi do napływu „świeżego powietrza”.

U mnie różnica jakości powietrza po zastosowaniu oczyszczacza jest ogromna.

Pomiary PM 2.5 wahają się dość mocno przy niskich obrotach urządzenia, ale przy trybie największej mocy stopniowo spadają bez żadnych podskoków..podejrzewam iż zależy to właśnie od lokalnego ruchu powietrza (dopływu „świeżego powietrza”) w okolicy urządzenia w czasie pomiaru, przy słabszej mocy chwilowe zmiany silnie wpływają na pomiar, przy dużej powietrze jest szybko mieszane i w okolicy urządzenia zawartość pyłu sukcesywnie spada.

Jeśli chodzi o fakturę z aze to gdy kupowałam, to na stronie przy zamawianiu była opcja wyboru czy zgadzam się na otrzymanie faktury drogą elektroniczną. Otrzymałam ją na maila po odbiorze przesyłki.

Warto zwrócić uwagę iż Poczta Polska nie pozwala na otwarcie przesyłki w obecności kuriera i nie ma mowy o wystawieniu ewentualnego protokołu rozbieżności bez wykupienia przy zamawianiu opcji „sprawdzenie zawartości”. Było to dla mnie sporym zaskoczeniem - sama przesyłka za pobraniem nie daje żadnej dodatkowej ochrony kupującemu. Nie wiem czy można na aze dokupić taką opcję po np. ustaleniu telefonicznym ze sklepem- bo przy zamawianiu nie było chyba takiej opcji, z drugiej strony - nie wiedziałam iż taka istnieje)

Dołączono przejściówkę do wtyczki chińskiej jednak jest ona bez uziemienia i warto dokupić sobie porządniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sylwia napisał:

Wydaje się że w μg/m3 http://www.livemint.com/Leisure/1nVbywheVLZKiflvQax1PO/Review-Xiaomi-Mi-Air-Purifier-2.html

Co by mi się zgadzało z moimi obserwacjami na co dzień.

[...]

Pomiary PM 2.5 wahają się dość mocno przy niskich obrotach urządzenia, ale przy trybie największej mocy stopniowo spadają bez żadnych podskoków..podejrzewam iż zależy to właśnie od lokalnego ruchu powietrza (dopływu „świeżego powietrza”) w okolicy urządzenia w czasie pomiaru, przy słabszej mocy chwilowe zmiany silnie wpływają na pomiar, przy dużej powietrze jest szybko mieszane i w okolicy urządzenia zawartość pyłu sukcesywnie spada.

[...]

Dołączono przejściówkę do wtyczki chińskiej jednak jest ona bez uziemienia i warto dokupić sobie porządniejszą.

ja mam Xiaomi Mi Air Purifier 2.

no dziś mam za oknem 107 µg/m3  mieszkam blisko stacji więc mam dość wiarygodny pomiar "za oknem". W jednym pokoju udaje mi się to zbić do 10 µg/m3 jeżeli wierzyć wskaźnikowi urządzenia. Niestety musi chodzić na pełnych obrotach przez kilka minut. Po nocy w tym pokoju było 60 µg/m3

Zauważyłem też że pomiar jest "stabilniejszy" kiedy jest większy cug.

W większym pokoju mimo, że ustawię obroty odpowiednie do powierzchni pokoju to trudno mu zejść poniżej 30 µg/m3 przez ostatnie dni. Ale tu są mniej szczelne okna więc może dlatego. Włączyłem 60 µg/m3 na start. zbiłem do 40.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem na zakupie oczyszczacza powietrza jednak wacham się pomiędzy Xiaomi 2 lub Pro, Webber AP9405B lub Sharp a60euw. Znajomi mają tego Webbera i go polecają a wybierając brali pod uwagę jeszcze właśnie Xiaomi.

Webber i Sharp mają dodatkowo nawilżacz i jonizator. Czy są to potrzebne funkcje? Szczególnie pytam o jonizator. Na plus dla Sharpa jest jeszcze fakt, że wg nich filtry wystarczają do 10lat użytkowania (wiadomo ze im gorsze powietrze tak jak to mamy w Krakowie to pewnie takiego okresu nie wytrzymają, a kosztują po 500zł).

Druga sprawa to czy warto dopłacić do modelu Pro? Ma ktoś z Was go? Różni się tylko tym, że jest wydajniejszy i ma wyświetlacz? Czy ten wyświetlacz jest aż tak potrzebny? W tańszym modelu widzę, że go nie ma więc jak oceniacie sterowanie urządzeniem? Robicie to tylko przez przyciski na nim czy używa się do tego celu komórki?

Za wszystkie rady będę wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Czytałem ostatnio artykuł o oczyszczaczu Sharpa.Rozpływali się nad nim, że aż śmierdziało artykułem sponsorowanym. W tym artukule mówili o zaletach filtra który ma wytrzymywać 10 lat. Nowy filtr to koszt pod 1000zł.

Sam myślałem o tym Sharpie, ale ja podchodzę do tematu kompletnie inaczej. Dla mnie 10 letni filtr nie jest żadną zaletą.Uważam, że już po paru miesiącach  to musi być straszne siedlisko a co dopiero po 10 latach. Osoboście wolę wymieniać częściej ale za mniejszą kwotę. W ostatecznym rozrachunku wyjdzie mi drożej ale przynajmniej co parę miesięcy będę miał świeży filtr.  

 

 

Edytowane przez esdopedoen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

też szukam oczyszczacza do mieszkania i w tym interesuje mnie głośność pracy na poszczególnych trybach? Przyznam że nie cierpię żadnych odgłosów, a nocy nawet nie zasnę przy szumiącym laptopie. Ktoś coś? Oraz czy jest apka na smartfona z windowsem?
aga.

46 minut temu, esdopedoen napisał:

Cześć, 

Czytałem ostatnio artykuł o oczyszczaczu Sharpa.Rozpływali się nad nim, że aż śmierdziało artykułem sponsorowanym. W tym artukule mówili o zaletach filtra który ma wytrzymywać 10 lat. Nowy filtr to koszt pod 1000zł.

Sam myślałem o tym Sharpie, ale ja podchodzę do tematu kompletnie inaczej. Dla mnie 10 letni filtr nie jest żadną zaletą.Uważam, że już po paru miesiącach  to musi być straszne siedlisko a co dopiero po 10 latach. Osoboście wolę wymieniać częściej ale za mniejszą kwotę. W ostatecznym rozrachunku wyjdzie mi drożej ale przynajmniej co parę miesięcy będę miał świeży filtr.  

 

 

ale masz już tego chińczyka czy kupiłeś w końcu coś innego? Mnie wymiana filtrów co 10 lat też wcale nie przekonuje, choć ten tańszy model ma już co 5 la, a nawet chyba gdzieś rzuciło mi się w oczy jakiś Sharp co 2 lata (ale tu mogę się mylić, bo tyle oglądam tego ostatnio....). A rozważałeś może DAIKIN albo Stadler? Mnie w DAIKIN nie przekonuje z kolei jonizacja bez opcji wyłączenia, a w STADLER filtr HPP...idealnego pewnie nie ma...

1 godzinę temu, travolta napisał:

Witam wszystkich

Jestem na zakupie oczyszczacza powietrza jednak wacham się pomiędzy Xiaomi 2 lub Pro, Webber AP9405B lub Sharp a60euw. Znajomi mają tego Webbera i go polecają a wybierając brali pod uwagę jeszcze właśnie Xiaomi.

Webber i Sharp mają dodatkowo nawilżacz i jonizator. Czy są to potrzebne funkcje? Szczególnie pytam o jonizator. Na plus dla Sharpa jest jeszcze fakt, że wg nich filtry wystarczają do 10lat użytkowania (wiadomo ze im gorsze powietrze tak jak to mamy w Krakowie to pewnie takiego okresu nie wytrzymają, a kosztują po 500zł).

Druga sprawa to czy warto dopłacić do modelu Pro? Ma ktoś z Was go? Różni się tylko tym, że jest wydajniejszy i ma wyświetlacz? Czy ten wyświetlacz jest aż tak potrzebny? W tańszym modelu widzę, że go nie ma więc jak oceniacie sterowanie urządzeniem? Robicie to tylko przez przyciski na nim czy używa się do tego celu komórki?

Za wszystkie rady będę wdzięczny.

 

też jestem z Krakowa i jak widzisz też szukam oczyszczacza, bo rzeczywiście coraz gorzej się oddycha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, travolta napisał:

Witam wszystkich

Jestem na zakupie oczyszczacza powietrza jednak wacham się pomiędzy Xiaomi 2 lub Pro, Webber AP9405B lub Sharp a60euw. Znajomi mają tego Webbera i go polecają a wybierając brali pod uwagę jeszcze właśnie Xiaomi.

Webber i Sharp mają dodatkowo nawilżacz i jonizator. Czy są to potrzebne funkcje? Szczególnie pytam o jonizator. Na plus dla Sharpa jest jeszcze fakt, że wg nich filtry wystarczają do 10lat użytkowania (wiadomo ze im gorsze powietrze tak jak to mamy w Krakowie to pewnie takiego okresu nie wytrzymają, a kosztują po 500zł).

Druga sprawa to czy warto dopłacić do modelu Pro? Ma ktoś z Was go? Różni się tylko tym, że jest wydajniejszy i ma wyświetlacz? Czy ten wyświetlacz jest aż tak potrzebny? W tańszym modelu widzę, że go nie ma więc jak oceniacie sterowanie urządzeniem? Robicie to tylko przez przyciski na nim czy używa się do tego celu komórki?

Za wszystkie rady będę wdzięczny.

 

niestety nie mogę się wypowiedzieć jako użytkownik;/ - bo czekam już ponad 2 tygodnie na przesylkę, ale jak dla mnie za Xiaomi:

1. obsługiwany jest przez apke - można włączyć 15 minut przed wejściem do domu (tak zamierzam robić)

2. ma ładny dizajn

3. jest 30% wydajniejszy od tego co wskazałeś

4. jak masz średniej wielkości mieszkanie to kup ten mniejszy i od razu dwa filtry zielone!! :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, aga_76 napisał:

ale masz już tego chińczyka czy kupiłeś w końcu coś innego? Mnie wymiana filtrów co 10 lat też wcale nie przekonuje, choć ten tańszy model ma już co 5 la, a nawet chyba gdzieś rzuciło mi się w oczy jakiś Sharp co 2 lata (ale tu mogę się mylić, bo tyle oglądam tego ostatnio....). A rozważałeś może DAIKIN albo Stadler? Mnie w DAIKIN nie przekonuje z kolei jonizacja bez opcji wyłączenia, a w STADLER filtr HPP...idealnego pewnie nie ma...

Tak, posiadam xiaomi już od 2 tygodni i jak dla mnie jest w zupełności wystarczający. Brałem pod uwagę inne oczyszczacze ale tylko te bez nawilżaczy, ze względu, że mam dużą wilgotność w domu z którą dodatkowo walczę. Jednak ostatecznie wybór padł na xiaomi, ze względu na dobre opinie w zagranicznych testach i trochę tez z sympatii do marki ;)

Nie mam do niego większych zastrzeżeń. Nauczyłem się już by nie ufać do końca wskaźnikowi PM2,5 gdyż działa on z pewnym opóźnieniem i różnie wskazuje( zapewne ze względu na zawirowania powietrza), ale mimo wszystko jest to dobra opcja. 

Super jest opcja turbo! Gdy przenoszę go do innego pokoju to uruchamiam turbo na parę minut a potem już przełączam na auto i to w zupełności wystarczy. Dziś był bardzo słoneczny dzień i odkąd używam oczyszczacza to pod światło nie widać latającego syfu! 

Z minusów, które na razie zauważyłem to po wyłączeniu z prądu ( przy przenoszeniu do innego pokoju) kasuje się  blokada przycisków urządzenia i muszę ją na nowo aktywować w aplikacji. 

Nie wiem jak będzie z cenami filtrów w najbliższych miesiącach ale póki co są dla mnie do zaakceptowania. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2017 o 21:45, Urszula napisał:

 Minus dla sklepu za niedostarczenie polskiej wersji językowej instrukcji obsługi (ponoć prawo nakazuje, by takowa się znalazła) oraz za brak paragonu czy jakiegokolwiek dowodu zakupu! Będę do nich dzwonić w poniedziałek, bo w weekend mają zamknięte. Nie po to kupiłam drożej w Polsce, żeby nie mieć rachunku na podstawie którego może dokonać roszczeń gwarancyjnych :/

 

 

Bez przesady, przecież rachunek przesłali na maila, można sobie wydrukować. Nie jedną rzecz tam kupowałem i nigdy problemu nie miałem. Zawsze wysyłają efakturę, po co od razu robić dym z tego powodu?

Polska wersja powinna być jeżeli urządzenie pochodzi z oficjalnej dystrybucji..AZE to nie jest oficjalny dystrybutor a ten produkt nie jest przeznaczony na rynek Polski. W tym przypadku mimo że jest to wymagane przez prawo nic nie można zrobić sprzedawcy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam parę pytań do posiadaczy Xiaomi Air Purifier 2 (lub innych wersji):

Czy ktoś, kto dłużej posiada ten oczyszczacz, miał jakikolwiek z nim problem? Zastanawiam się, jak jest z awaryjnością tych urządzeń.

Czy ktoś ostatnio reklamował/serwisował coś w AZE i może podzielić się opinią? Dzwoniłem do nich i dowiedziałem się, że gwarancja jest dwuletnia z serwisem w kraju, u nich. Pytam, ponieważ ta firma ma bardzo słabą opinię w sieci i zastanawiam się czy coś się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam oczyszczacza w Krakowie

mam niezyt nosa i zla jakosc powietrza powoduje, ze musze uzywac kropli

w mieszkaniu gdzie pracuje filtr oddycha mi sie dobrze i czestotliwosc uzywania kropli zostala zredukowana do minimum, nie mam tez rano bolu glowy co mialo miejsce do tej pory

dodatkowo wyglada jak ladny mebel wiec polecam ;) mialem dla porownania Webbera AP8400 i imo nic on nie dawal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, szabubabaobaba napisał:

Gdzie teraz w najlepszej cenie mozna dostac zielony filtr?

Na https://www.xiaomiforsale.com/pl/smart-home/147-mi-air-purifier-filter-2779898755221.html są w cenie 40,00 €.

Ja tam kupowałem urządzenie i dwa filtry, ale wtedy firma działała i wysyłała z Czech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś do mnie dotarło z zapals, szło krócej niż oni to wysyłali :) Cła nie było i nie ma bo cena poniżej 150$ ale vat już tak, poprawcie mnie jeśli się mylę,

urzadzenie rozpakowałem, podłączyłem bez problemu, na razie chodzi na spokojnie i niestety wskazania okolo 100 :/ 150 na zewnatrz ...

na duzych obrotach szybko zbija ta wartosc, jednak na opcji sleep stoi w miejscu.

 

O co chodzi z tymi scenami? Nie znalazłem takiej opcji w tej apcje pod Androida.

Opcja prędkości favorites gdzie można dostosować prędkość do powierzchni wygląda obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

175 zł równe, po kilku godzinach pracy w pokoju na średnich obrotach(wg apki dla tej powierzchni mam okolo 60mg ze 110 na starcie) i tak caly czas trzyma. Teraz szukam dobrego forum o filtrach hepa - potrzebuje dlugiego, taniego, tak bym mogl go sobie docinac - ktoś coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jako, że również duszę się w Krakowie, zacząłem się zastanawiać nad kupnem Purifiera. I teraz mam pytanie. Na zapals widzę za $137 wersję z niebieskim filtrem. Daje rady? Czy tylko zielony? I czy na zapals jest jakieś ubezpieczenie od VAT? pewnie wybierał bym DHL. A może na horyzoncie pojawiły się jakieś ciekawsze propozycje? 

 

Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zapals z tego co wiem nie ma ubezpieczenia, plus taki ze cena ponizej 150$ i nie ma cla tak czy siak. Watpie czy komus uda sie ominac vat na ten produkt, duzy, rzuca sie w oczy. Gdyby w aze go nadal mieli to bym radzil tam kupic 100 max 150zl roznicy - a z chin roznie moze byc.

Jednak oczyszczanie powietrza juz w domu to jak sie okazuje powinien byc dodatek, wpierw powinno sie zadbac o to by ono do niego wplywalo czyste,

Ventboo filtr do nawiewnika okiennego jesli ktos takowe posiada,

jeśli ktoś może to pewnie warto dać po 40 zł i wymienić same nawiewniki - niestety nie znalazłem nic innego niż białe Nawiewnik okienny seria PO 400 (FILTR) :/

Dziś na noc wyłączyłem oczyszczacz i co? z 50 znów 120, ale to nie powinno dziwić, 60m2, 3 takie nawiewniki mam, każdy z nich to 20/40 m3 powietrza z zewnątrz na godzinę!

Ja będę szedł w taką stronę by mieć coś w rodzaju PO 400 (FILTR) ale wsadzę jakieś docięte filtry hepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Vergiliusz napisał:
23 godziny temu, Vergiliusz napisał:

Bez przesady, przecież rachunek przesłali na maila, można sobie wydrukować. Nie jedną rzecz tam kupowałem i nigdy problemu nie miałem. Zawsze wysyłają efakturę, po co od razu robić dym z tego powodu?

Polska wersja powinna być jeżeli urządzenie pochodzi z oficjalnej dystrybucji..AZE to nie jest oficjalny dystrybutor a ten produkt nie jest przeznaczony na rynek Polski. W tym przypadku mimo że jest to wymagane przez prawo nic nie można zrobić sprzedawcy.

 

 

Polska wersja powinna być jeżeli urządzenie pochodzi z oficjalnej dystrybucji..AZE to nie jest oficjalny dystrybutor a ten produkt nie jest przeznaczony na rynek Polski. W tym przypadku mimo że jest to wymagane przez prawo nic nie można zrobić sprzedawcy.

 

 

AZE jest sprzedawcą detalicznym i jest zobowiązany do polskiej instrukcji nie producent. przejściówki ostatnio wysłał bez bolca i do tego takie co nie ma jak włożyc do kontaktów, dobrze że miałem odpowiednią w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JedrzejT1 napisał:

AZE jest sprzedawcą detalicznym i jest zobowiązany do polskiej instrukcji nie producent. przejściówki ostatnio wysłał bez bolca i do tego takie co nie ma jak włożyc do kontaktów, dobrze że miałem odpowiednią w domu

No dobrze, faktycznie nawet sprzedawca powinien dostarczyć Polską instrukcję obsługi. Z tym że AZE umieścił ją na stronie każdego z oczyszczaczy.

Wystarczy poszukać . Jest na końcu opisu każdego produktu.

 

air_purifier.pdf

air_purifier-1.pdf

Edytowane przez Vergiliusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałam na Lightinthebox 10 stycznia i doszedł dziś, ufff....... Cło 305 zł niecałe. Miałam wykupione ubezpieczenie.

Zabieram się za testowanie.

 

 

Nie potestuję, bo przysłali mi bez przejściówki, wrrr (a dziś taki smog, głowa boli, już się cieszyłam...)

Powiedzcie, gdzie to można kupić? W castoramie na dziale elektrycznym dostanę taką przejściówkę?

Edytowane przez Firiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...