Skocz do zawartości

Mi A2 lite, problem z logowaniem do sieci WiFi po czerwcowej aktualizacji systemu


tomatos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po aktualizacji mojego Mi A2 lite na wersję 10 androida (aktualizacja wbiła mi się 1 czerwca)  mam problem z zalogowaniem się do sieci WiFi.

Sieci WiFi są widziane bez problemu, ale po wpisaniu hasła wyrzuca komunikat : "nie udało się zapisać sieci"

Nie mogę zalogować się do żadnej sieci, sprawdzałem różne opcje z zabezpieczeniem sieci na routerze: WPA/WPA2/ brak zabezpieczeń, nic z tego.

 

Miał ktoś już taki problem ?

Tomek.

Edytowane przez tomatos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2020 o 15:17, frrancuz napisał:

@tomatos

Zresetuj wszystkie ustawienia sieci.

@delgaga

Zobacz w ustawienia apn czy aby nie masz tylko ipv6 zamiast ipv4/ipv6. Chyba się domyślne ustawienie apn coś pozmieniało.

zresetowanie ustawień sieci to była pierwsza myśl jaka mi przyszłą do głowy, niestety nie działa ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam ten sam problem co pozostali. 

Zaktualizowałem telefon, wystąpił błąd krytyczny przez co straciłem wszystkie pliki...próbowałem zgodnie z instrukcją uruchomić drugą partycję przez Fast Boota, niestety Android zażądał hasła i wszystko zostało skasowane. Przywróciłem ustawienia fabryczne i niby telefon działa, ale nie łączy się z internetem przez transmisję danych. Resetowałem ustawienia sieci zgodnie z instrukcją Operatora ale cały czas to samo.

Na tą chwilę telefon jest bezużyteczny. Jest możliwość przywrócenia poprzedniej wersji systemu? Czy telefon trzeba oddać do serwisu?

Bardzo dziękuję za pomoc!

Edytowane przez burzami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2020 o 19:10, frrancuz napisał:

W ustawieniach karty SIM i sieci sprawdź apn jakie masz. 

Z góry przepraszam za literówki, ale choruje na Stwardnienie rozsiane i takowe sie przytrafiaja.

Mam podobny problem jesli chodzi o połaczenie z siecia niu mobail , z routerem po wi-fi sie łacze.

Zrobiłem restart ustawienia sieci i bez zmian. 

wczesniej czytałem aby pozmieniac ustawienia apn ale nie wiem jak w moim MA2 lite mam odnaleźć ? posiadam telefon bez nakładki z czystym androidem. Może ktos podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach telefonu. Jedne z pierwszych opcji powinno być sieci. Możliwe że przytrzymanie przełącznika danych komórkowych przeniesie do odpowiednich opcji. Ewentualnie, w opcjach telefonu powinno być pole wyszukiwania  wpisz tam apn, punkt/punkty dostępu.

Z tym  że nie wiem czy zmiana apn da jakiś rezultat. To tylko rzecz, która sam bym sprawdził w podobnych problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, frrancuz napisał:

W ustawieniach telefonu. Jedne z pierwszych opcji powinno być sieci. Możliwe że przytrzymanie przełącznika danych komórkowych przeniesie do odpowiednich opcji. Ewentualnie, w opcjach telefonu powinno być pole wyszukiwania  wpisz tam apn, punkt/punkty dostępu.

Z tym  że nie wiem czy zmiana apn da jakiś rezultat. To tylko rzecz, która sam bym sprawdził w podobnych problemach.

Jak wchodze w siec , to mam punkty dostepowe i tam jest trzy opcje do znanzcaenia Orange internet i w nim jest chyba ustawiony ten apn internetipv6, druga opcja Oragne PL IMS i trzecia MMS Orange . . Zazcaczona jest ta pierwsza opcja  jak ja nacisne i ptzrytrzymam to sie rozwija niby edycja , ale nic nie jest podswietlone , abym mógł zmienic. czyzby to automatycznie było ustawione przez sieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze nie mam w tym moim szanownym xiaomi opcji recznego ustawiania tych parametrów :( , chyba ze nie potrafie tego odnaleźć, ale juz kazda opcje sprawdziłem i nie widze, aby gdzies to było

 

2 godziny temu, frrancuz napisał:

Znalazłem, dzie mozna ustawienia wpisac i po wpisaniu tych danych zadziaało. wiec wielkie dzieki za pomoc :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki. Mam ustawione tak samo, punkt jest wybrany, na wszelki wypadek uruchamiałem ponownie telefon jakby czegoś nie załapał ale nadal nic.

Dodam, że jak wyszukuję w google to pojawiają się wyniki, ale wchodząc w dowolny link już pojawia się komunikat o braku sieci (próbowałem na różnych przeglądarkach).

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...