Skocz do zawartości

MIUI 20.5.28


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
3 godziny temu, matti napisał:

Wrzuciłem OrangeFoxa, prośba o hasło w recovery zniknęła, więc postanowiłem przywrócić kopię poprzedniego systemu (Boot, Data, System_Image, Vendor_Image). System odpalił, ale poprosił o PIN. Mój PIN nie działa, odcisk palca nie działa. Wrzuciłem kopię systemu sprzed miesiąca i jest to samo - prośba o PIN i brak przyjęcia mojego PINu. Jakaś masakra :/ Da się jakoś przywrócić system z kopii bez hasła?

Chyba nie. Spróbuj usunąć /data/system/locksettings.db (wszystkie pliki z ta nazwa) - jesli oczywiscie mozesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartos napisał:

Spróbuj usunąć plik z hasłem z poziomu recovery. Jest to plik locksettings.db   lub podobnie. 

19 minut temu, Orjon napisał:

Chyba nie. Spróbuj usunąć /data/system/locksettings.db (wszystkie pliki z ta nazwa) - jesli oczywiscie mozesz.

Usunąłem i mogę w końcu odpalić kopię bez hasła. Dzięki wielkie za pomoc.

Rozumiem, że teraz po wgraniu MIUI 20.5.28 przez OrangeFox nie powinienem mieć jakiegokolwiek hasła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po testach 2 dyniowych;

 

* Problemy w ciemnym motywem, niewidoczne czasem elementy, nie widzę wszytskich apek w opcjach ustawień ciemnego motywu

*vZdarzają się lagi animacji i to zacne

*W aplikacjach pełnoekranowych czasem po powrocie nie widać ikon na pulpicie

* Wifi i Bluetooth przy połączeniu niektórych urzadzen po bt5 wifi spada do 10/20 Mbit (2.4/5ghz)

* Przy rozmowach przez aplikację firm trzecich jak telegram viber (połączenia audio) raz na parę razy słychać w głośniki piski itp nie występowało gdzie indziej np na aosp, gdy uwagę apke problem znika

* Czcionki się nie mieszczą czasami albo miejsca za dużo i śmiesznie to wygląda test i mnóstwo tla

* Coś z deep sleepem nie jest fenomenalnie bo ogólnie telefon w trybie czuwania zbyt dużo zjada bateri

* Czytnik linii jest dobry ale w ostrym słońcu spada jego efektywność

* Temperatury rosną przy rozmowach tel bardziej niż na innych romach

* Mam wrażenie że aparat od miui wolniej ostrzy w nowej wersji w kadrach z dużą ilością świata

* Gest dolny zmian aplikacji jest lepszy niż wcześniej ale daleko mu do aosp. Osobiście przeszkadza mi ze belka jest taka mała jakoś indziej jest to lepiej rozwiązane łatwiej jedną ręką obsłużyć ten gest

* Czasem z podświetleniem są cyrki gdy jest ciemno to ekran też jest zbyt ciemny w słońcu jest poprawa lepiej działa i zwiększa kontrast

* Powiadomienia gdy telefon polezy trochę przychodzą z opóźnieniem drobnym ale jednak

* Są jakieś problemy z motywami czasami z anonimowanymi ikonkami ale to pierdoła

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2020 o 15:35, acocieto napisał:

Czy jest nadal opcja aby po odblokowania palcem/twarzą pojawiał sie ekran blokady, a nie pulpit?

Czy przy odblokowaniu czytnikiem palca lub PINem jest opcja ustawienia "Pozstań na ekranie blokady"/"Pokaż szczegóły powidomień po zwerfikownaniu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja mam kilka pytań, bo zaktualizowałem sobie własnie telefon Xiaomi Mi Mix 2S do najnowszej tej wersji i:

-jak ogarnąć te animowane i wog tapety bo jak chce ustawić swoją to dalej to jest ja było

-jak przywrócić albo ogarnąć górną belkę by było tak jak wcześniej najlepiej

-jak ogarnac by były normalnie widocznie tak jak wcześniej różnego rodzaju powiadomienia, bo jak cokolwiek mi przyjdzie to nigdzie nie moge ich znalezc widocznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi Mix 2 w porównaniu z poprzednimi wersjami MIUI 12 jest zdecydowanie lepiej. Czasami zdarzają się lagi animacji. Mam wrażenie, że ciszej słychać rozmówcę. Bateria dość szybko spada. Super tapeta się czasami zawiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, acocieto napisał:

Czy przy odblokowaniu czytnikiem palca lub PINem jest opcja ustawienia "Pozstań na ekranie blokady"/"Pokaż szczegóły powidomień po zwerfikownaniu"?

Nie. I chyba nigdy takiej opcji poza face unlock nie było.

8 godzin temu, byCZUS napisał:

jak przywrócić albo ogarnąć górną belkę by było tak jak wcześniej najlepiej

W sensie? Panel przełączników? W ustawieniach masz opcję Użyj nowego Centrum funkcji - jak ją wyłączysz to masz tak jak w MIUI 11.

8 godzin temu, byCZUS napisał:

jak ogarnac by były normalnie widocznie tak jak wcześniej różnego rodzaju powiadomienia, bo jak cokolwiek mi przyjdzie to nigdzie nie moge ich znalezc widocznych

Doprecyzuj, gdzie ich nie widzisz. Jeśli masz nowy panel powiadomień to musisz przeciągnąć od lewej strony, aby w niego wejść - od prawej wywolujesz panel z przełącznikami.

8 godzin temu, byCZUS napisał:

jak ogarnąć te animowane i wog tapety bo jak chce ustawić swoją to dalej to jest ja było

Ustawienia > Tapety. Nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zauważyłem, że coś popsuło się w Asystencie MIUI. Brak tłumaczenia w 21 opcjach i nie mogę dodać opcji do wyświetlania w asystencie tzn. np dodaję użycię bateri a nadal wyświetla tylko trzy opcje dodane przed aktualizacją.

Screenshot_2020-06-02-08-41-29-871_com.miui.personalassistant.jpg

Screenshot_2020-06-02-08-50-53-194_com.miui.personalassistant.jpg

Screenshot_2020-06-02-08-51-00-547 d_com.miui.home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Wyczyść dane Asystenta MIUI, po czym wymuś ponowne uruchomienie launchera (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > Systemowy Launcher > na dole Wymuś zamknięcie)

Dzięki za poradę. Nie bardzo pomogło. Nadal nie mogę dodać użycia baterii, ale zniknęły opcje z chińskimi literami. W sumie można z tym żyć :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cyrus napisał:

Dzięki za poradę. Nie bardzo pomogło. Nadal nie mogę dodać użycia baterii, ale zniknęły opcje z chińskimi literami. W sumie można z tym żyć :-D

No właśnie nie wiem z czym to użycie baterii dziala. Z moim Mi Bandem 4 niezbyt to chce współpracować.

18 minut temu, ravnov napisał:

 Co chodzi z tym trybem ciemnym, że aplikacje tego nie ogarniają? Wiele elementów aplikacji to biała czcionka na białym tle.

Nie bez powodu jest napisane, że część aplikacji może się wyświetlać nieprawidłowo. Niestety nie wszystko funkcjonuje poprawnie w tym trybie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Orjon napisał:

No właśnie nie wiem z czym to użycie baterii dziala. Z moim Mi Bandem 4 niezbyt to chce współpracować.

W sumie też nie wiem :-D. Mi z Mi bandem 4 też nie chce współpracować, a na to liczyłem. Niemniej jak się kliknie w użycie baterii daje to taki efekt. Może  gdzieś tego Mi Banda trzeba dodać, analogicznie jak z opcją ulubione (jak się nie doda np. strony internetowej to w Asystencie MIUI nie wyświetla ulubionych przynajmniej w moim telefonie)

Screenshot_2020-06-02-10-39-34-939_com.miui.personalassistant.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Cyrus napisał:

W sumie też nie wiem :-D. Mi z Mi bandem 4 też nie chce współpracować, a na to liczyłem. Niemniej jak się kliknie w użycie baterii daje to taki efekt. Może  gdzieś tego Mi Banda trzeba dodać, analogicznie jak z opcją ulubione

Nie wiem. Możliwe. Mam go sparowanego z Mi Fitem - procent jest widoczny normalnie w apce, ale w Asystencie go nie ma. Problem jest ewidentnie po stronie Xiaomi, sprawdziłem na China Dev na K30 Pro - jest dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jeszcze z ciekawości, bo nie wiem czy to problem kilku, czy kilkunastu ostatnich aktualizacji czy mojego telefonu. Nie mam możliwości pisania postów w aplikacji MIUI Polska. Po kliknięciu w pole Odpowiedź pojawia się od razu opcja dołączenia załącznika. Nie wysuwa się klawiatura. Załącznika też nie mogę dodać. Przeinstalowałem, czyściłam i nic. Może czegoś nie zaznaczyłem. Nie wiem.

Screenshot_2020-06-02-12-32-24-309_pl.zdunex25.miuipolska.jpg

Screenshot_2020-06-02-12-32-31-766_pl.zdunex25.miuipolska.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy tylko ja mam problem z aktualizacją ? Po kliknięciu pobierz aktualizacja się zwiesza i po chwili wyskakuje komunikat "wszystkie mirrory są obecnie niedostępne, spróbuj później".

Tak samo nie mam w tapetach "Supertapety" .. Mój model nie wspiera ? 

 

Mi CC0 Pro (mi note 10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cyrus napisał:

Dzięki za zainteresowanie. Tylko jest mały problem. Nie wiem jak zrobić taki log.

Przykładowo: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nolanlawson.logcat, odpalasz, startujesz, robisz co chcesz pokazać, stopujesz, zapisujesz i wstawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Saikenek napisał:

Tak samo nie mam w tapetach "Supertapety" .. Mój model nie wspiera ? 

Nie wspiera.

22 minuty temu, Cyrus napisał:

Mam nadzieję, że o to chodziło.

Niestety nie. Generalnie abyś miał pełne logi to musiałbyś mieć roota. Albo skorzystać z ADB na kompie i tam zrobić logcat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Zainstalowałem dziś w swoim Mi 9t Pro w/w aktualizację i mam problem z odciskiem palca.

Nagle przestał jakby reagować.

 

Na początku po prostu nie łapało.

Usunąłem więc je i teraz jest już całkiem źle

Przy próbie dodanie odcisku palca na nowo za każdym razem pokazuje mi się komunikat

"Upewnij się że powierzchnia ekranu jest czysta...".

Nic się nie zmieniło oczywiście, założone jest cały czas to samo szkło (3mk hardglass) już 4 miesiąc i nigdy nie było z tym problemu.

 

Ktoś ma może pomysł o co chodzi i jak to naprawić?

 

73721950e75956ff4cc66f3a889a1263.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie do posiadaczy RN7, jak wypada ta wersja oprogramowania pod względem baterii, responsywności telefonu, zauważonych błędów? Zastanawiam się czy warto przejść z stable.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kłopot z tą aktualizacja z AOD w mi8. Ustawiam aby włączony od 8 do 22. Chwile działa... Później samoczynnie w ustawieniach następuje zmiana.... I jest wyłączony. Próbowałem kilka razy. Różne grafiki AOD również. Restart też nie pomaga.... Ktoś zna rozwiązanie? Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

mam dość specyficzny problem z  tygodniową aktualizacją. Zauważyłem, że samoczynnie uruchamia się latarka. Wczoraj podczas 30 minutowej rozmowy telefonicznej poprostu zapalała się i gasła. Niczego nie dotykałem, był uruchomiony zestaw głośnomówiący. Zdaża się również, że po podłaczeniu pod ładowarkę dzieje się tak samo. Do tej pory nie miałem tego typu "czarów". Posiadam telefon Mi9, instalowałem "tygodniówkę" po wipe cache. Czy ktoś z Was spotkał się z podobną przypadłością? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, kamilek98 said:

Cześć, 

mam dość specyficzny problem z  tygodniową aktualizacją. Zauważyłem, że samoczynnie uruchamia się latarka. Wczoraj podczas 30 minutowej rozmowy telefonicznej poprostu zapalała się i gasła. Niczego nie dotykałem, był uruchomiony zestaw głośnomówiący. Zdaża się również, że po podłaczeniu pod ładowarkę dzieje się tak samo. Do tej pory nie miałem tego typu "czarów". Posiadam telefon Mi9, instalowałem "tygodniówkę" po wipe cache. Czy ktoś z Was spotkał się z podobną przypadłością? 

Siema, myślałem że tylko mój telefon ma taką przypadłość.

Domyślam się że masz ustawiony przycisk SI ustawiony na włączenie latarki dwuklikiem.

Wyłączenie przycisku SI rozwiązuje problem ale zabiera możliwość uruchomienia latarki.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...