Skocz do zawartości

MIUI 20.5.28


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
2 godziny temu, Orjon napisał:

Przełącznik do synchronizacji przywrócony, będzie w następnej wersji.

Dobra wiadomość, tylko on zniknął czy jeszcze  jakieś inne zabrali?

Pytanie - czy Google Pay już działa? - po zmianach w uprawnieniach i "pływających oknach", na Mi Mix 3 przy płatnościach z poziomu telefonu wyskakiwał komunikat, że jakaś inna aplikacja jest na wierzchu. Ten twój tip z poprzednich wątków, czyli "uprawnienia specjalne" - specjalny dostęp - wyświetlanie nad innymi aplikacjami - floating window/pływające okna (wyłączone) u mnie nie działał i ponowne uruchomienie tel. też nie pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orjon napisał:

Przytrzymanie trzema palcami raz działa, raz nie niestety. Przynajmniej u mnie. Trzeba sobie gest zmienić na jakiś inny.

Wysłane z mojego Redmi K30 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Nic z tego, zmiana gestu nic nie daje, jak nie działało tak nadal nie działa. Do szczęścia to nie potrzebne, ale jak już jest taki dodatek to powinien działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz chciałem użyć "poklatkowo" w aparacie i nie wiem dlaczego przy 1x jest zoom 2x, to samo przy szerokim kącie (w sensie nie nagrywa tak jak przy zwykłym filmie).

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego, zmiana gestu nic nie daje, jak nie działało tak nadal nie działa. Do szczęścia to nie potrzebne, ale jak już jest taki dodatek to powinien działać.
U mnie działa za kazdym razem. Dotknij trzema palcami jednocześnie i czekaj, (nic nie przeciagaj)

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas odkąd jest motyw Marsa po uruchomieniu telefonu godzina jest wyświetlana kolorem czarnym. Po wpisaniu kodu pin jest już białe. Może pora ruszyć się i to poprawić. Już nie mówiąc o chińskich znaczkach w asystencie miui (brak użycie baterii mimo go wybrania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, qwerty01 napisał:

Cały czas odkąd jest motyw Marsa po uruchomieniu telefonu godzina jest wyświetlana kolorem czarnym. Po wpisaniu kodu pin jest już białe. Może pora ruszyć się i to poprawić.

Może pora zgłaszać coś takiego wcześniej. Nie mam telefonu z supertapetami, więc skąd mam wiedzieć, że coś takiego się dzieje...

Zorientuję się, ale nie wiem, czy uda się to naprawić.

Sprawdziłem teraz testowo na K30 Pro i jest OK.

5 minut temu, qwerty01 napisał:

Już nie mówiąc o chińskich znaczkach w asystencie miui (brak użycie baterii mimo go wybrania)

Jeśli chodzi ci o obrazki no to cóż, Xiaomi takie dodało. Nic na to nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2894]ketesch[/mention] i [mention=29619]Orjon[/mention] palce muszą być blisko siebie.
Nie tyle blisko co w miare w 1 linii w poziomie, jak rozsuniesz wzdluz ekranu to nie działa, tak kombinowalem u siebie i skutecznosc 100/100

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle blisko co w miare w 1 linii w poziomie, jak rozsuniesz wzdluz ekranu to nie działa, tak kombinowalem u siebie i skutecznosc 100/100

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Nie musza byc w jednej linii (oczywiście nie neguje, kazdy moze to robić jak chce)
W geście chodzi o nacisk trzech palcy. Zlaczcie pierwsze trzy palce poczawszy od kciuka, po czym dotknijcie nimi ekranu i przytrzymajcie.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pisania wywala mnie do pulpitu nie zawsze, ale jest to uciążliwe. Kilka razy zdarzyło mi się, że w ogóle nie chciała wyskoczyć klawiatura pomógł dopiero restart. Sprawdzałem już kilku klawiatur, na codzień korzystam z googlowskiej.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2020 o 17:23, inhosik napisał:

Ta poprawka pozwala już włączyć vowifi i volte, w końcu. 

Opcja ta faktycznie jest dostępna (po wpisaniu kodu). Ale u mnie mimo włączenie nie działa, tzn tak wnioskuje bo ikonka na pasku się nie pojawia. Testowane na karcie Orange i Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja ta faktycznie jest dostępna (po wpisaniu kodu). Ale u mnie mimo włączenie nie działa, tzn tak wnioskuje bo ikonka na pasku się nie pojawia. Testowane na karcie Orange i Plus.
Do Orange musisz napisać lub zadzwonic aby Ci to aktywowali. Mi dzialalo max 1 dzien poniewaz Orange od razu z automatu firme Xiaomi wylacza. Nie wiem jak jest w Plusie ale przekonam sie o tym za jakiś czas

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na RN7 jakie trzeba mieć recovery do tego systemu? Pobrałem TWRP z linku: https://miuipolska.pl/pobierz-twrp/  i chce jakieś hasło (a nie mam żadnego). Bez hasła nie widzi pamięci wew. TWRP 3.3.0-0. Wcześniej miałem OrangeFox i nie prosił o żadne hasło, nawet jak miałem ustawione w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, matti napisał:

Na RN7 jakie trzeba mieć recovery do tego systemu? Pobrałem TWRP z linku: https://miuipolska.pl/pobierz-twrp/  i chce jakieś hasło (a nie mam żadnego). Bez hasła nie widzi pamięci wew. TWRP 3.3.0-0. Wcześniej miałem OrangeFox i nie prosił o żadne hasło, nawet jak miałem ustawione w systemie.

OrangeFox. Podmienię za moment na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtopic apropos alpha launcher. Stockowy launcher laguje, że zęby bolą. Instalacja alfy upłynnia działanie interfejsu ale tracimy możliwość korzystnie z Google feed (nad to trzeba wyłączyć asystenta miui bo zmienia sam tapetę pulpitu na czarna). Korzystając z custoMIUInizera można podmienić asystenta miui z alphy na Google feed bez pogorszenia płynności animacji (i tapeta nie znika). Ciekawe default_icon_e_biggrin.gif

 

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

OrangeFox. Podmienię za moment na stronie.

I zonk. Wgrałem tego OrangeFoxa (miałem go też wcześniej) i o ile po wejściu do recovery nie chciał już hasła, to po wgraniu MIUI 20.5.28 i restarcie system zawołał o hasło (nie wiem co wpisać). Po ponownym uruchomieniu recovery OrangeFox też woła o hasło (pisze, że partycja Data jest zaszyfrowana).

 

EDIT

 

Wrzuciłem OrangeFoxa, prośba o hasło w recovery zniknęła, więc postanowiłem przywrócić kopię poprzedniego systemu (Boot, Data, System_Image, Vendor_Image). System odpalił, ale poprosił o PIN. Mój PIN nie działa, odcisk palca nie działa. Wrzuciłem kopię systemu sprzed miesiąca i jest to samo - prośba o PIN i brak przyjęcia mojego PINu. Jakaś masakra :/ Da się jakoś przywrócić system z kopii bez hasła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...