Skocz do zawartości

MIUI 20.5.28


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

20528.png

  • Możliwość wykonania częściowego zrzutu ekranu – szczegóły w tym miejscu
  • Dodany Asystent dźwięku dla urządzeń ze Snapdragonem 845 i 765
  • Przywrócenie wyglądu pierwszej konfiguracji systemu znanego z MIUI
  • Nowa wersja aplikacji Aktualizacje z wyglądem zbliżonym do aplikacji znajdującej się w ROM-ach China (zrzuty poniżej)
  • Poprawki pewnych błędów, m.in. niedziałającego gestu wyjścia z aplikacji do pulpitu
  • Brak aktualizacji dla Redmi Note 8, Mi CC9e (testy Androida 10) i telefonów ze Snapdragonem 865
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Screenshot_2020-05-26-13-08-59-706_pl.zdunex25.updater.jpg Screenshot_2020-05-26-14-13-37-468_pl.zdunex25.updater.jpg

Wstrzymanie aktualizacji dla urządzeń ze Snapdragonem 865

Ze względu na aktualizację pewnych części kodu dostarczanych przez Qualcomma urządzenia ze Snapdragonem 865 (Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro) nie dostaną aktualizacji 20.5.28. Przerwa w wydawaniu aktualizacji dla tych urządzeń, według zapowiedzi Xiaomi, potrwa około 3 tygodnie. Dla tych telefonów została wydana aktualizacja 20.5.24, naprawiająca między innymi problem z losowymi restartami.

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Od 19 czerwca 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje MIUI w wersji rozwojowej dla modeli: Mi 6, Mi 6X, Mi Mix 2, Mi Note 3, Redmi Note 5. Więcej informacji można znaleźć w tym miejscu.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Uwaga: dla modeli z fabrycznym Androidem 10 (Redmi K30, K30 5G, MI 10/Pro) konieczna jest instalacja Magiska z poziomu TWRP „chińskiego” (LR Team) – znajduje się on w menu Advanced. Oficjalny Magisk z linka powyżej nie wspiera dynamicznych partycji (przynajmniej na ten moment) i będzie powodować uruchamianie się telefonu w trybie Fastboot!

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Telefon

 

Poprawka - niedziałających kodów USSD w dialerze (telefony z Androidem 10)

Czy to oznacza, że już będzie można kodami włączyć vowifi tak jak to działa na sofcie global? Wróciłam do wersji global i czekam, aż na sofcie xiaomi.eu da radę włączyć vowifi, mam mi 9 lite, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon heh ciekawe co im ten kafelek przeszkadzał. Co jak co ale przyznam ze na tym update telefon jest mega responsywny. Aż miło się korzysta. Jednak nowy launcher jest o niebo lepszy. Orjon a jak jest z tym ramem bo na miui 12 na mi 9t pro jest wolnego około 2.5gb a na miui 11 miałem 3.5gb wolnego.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepsza wersja MIUI na jakiej byłem. Już zostało wspomniane ze naprawili belkę powiadomień (w końcu!), to ja zauważyłem jeszcze ze przy odblokowaniu ekranu nie ma już takiego mrugania i szarpania animacji. Tyle czasu był ten błąd, myślałem że nigdy tego nie naprawia. Czuję że długo będę na tej wersji siedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby mi to przeszkadzało, gdyż i tak w większości przypadków robię aktualizację ręcznie, ale gdzie jest ten reklamowany nowy wygląd aplikacji updater ? Na Mi9 absolutnie nie wygląda tak jak na screenach, po prostu nadal jest taki jaki był wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Orjon said:

Bo takie coś jak na screenach będziesz widział tylko wtedy, gdy pojawi się jakakolwiek aktualizacja.

 

Ach, no to wyjaśnia sprawę :) Natomiast ja na baterię nie narzekam. Oczywiście, że daleko jej do dawnych wersji, zwłaszcza na starszym androidzie, ale i tak sytuacja się wg mnie znacznie poprawiła, przynajmniej na moim Mi9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mi Note 10...

Bateria - bardzo dobrze. Od 23.00 do 7.30 spadło 5%.

System działa sprawnie póki co brak błędów czy bugów.

Sprawdzę przy najbliższej okazji płatności. Jak na tę chwilę, karty dodały się prawidłowo (z Magiskiem).

 

 

P.S. Zmieniłem ROM z MIUI Pro. MIUI Pro jest przereklamowane. Błędy, bateria słabiutka i jeszcze każą za to płacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi bo to ruska myśl techniczna:) ja przeleciałem wiele miui ale na chwile obecną na pewno zostaje na tej wersji bo działa rewelacyjnie. Jedynie z baterią tak jak inni piszą przydało by się coś zrobić. Bo o ile idle drain jest świetny i w nocy spada od 2-5% to podczas używania ucieka w oczach. Nie wiem czego to wina czy zarządca cpu daje w kość czy coś w tle drenuje baterie stąd active drain powyżej 14% gdzie na miui 11 byl w granicy 8%. Na global beta active drain jest w okolicy 8% tak jak na miui 11. Świetna robota bo z wydania na wydanie co raz lepiej! Nie przypuszczałem że tak szybko będzie tak dobrze działająca wersja.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mi 9 mam jeszcze poprzednia wersje miui 11 ze stycznia. Czy nowe miui 12 nic nie pomieszalo z partycjami? Chodzi mi o to, czy jesli po instalacji ostatniej wersji miui 12 zlapie bootloopa czy cos to czy przywrocenie kopi z twrp zadziala. Bo jesli beda inne partycje to przywrocenie kopii twrp chyba (?) nie zadziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinj6 napisał:

 Świetna robota bo z wydania na wydanie co raz lepiej! Nie przypuszczałem że tak szybko będzie tak dobrze działająca wersja.

Nie wiem jak w poprzednich wydaniach 12-tki, bo byłem dotychczas na stabilnym xiaomi.eu. Ta wersja, pod kątem baterii jest lepsza niż stabilnej 11-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji byłem zadowolony z płynności interfejsu... do póki nie zaktualizowałem launchera do najnowszej wersji alpha! Rom dostał skrzydeł. Może warto pomyśleć nad dodaniem alfy w następnej aktualizacji? Co prawda straciłem Google feed ale bez tego da się żyć ;-)

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji byłem zadowolony z płynności interfejsu... do póki nie zaktualizowałem launchera do najnowszej wersji alpha! Rom dostał skrzydeł. Może warto pomyśleć nad dodaniem alfy w następnej aktualizacji? Co prawda straciłem Google feed ale bez tego da się żyć default_icon_e_wink.gif

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka


Dasz linka do tego launchera i info jak go zaktualizować na tej becie?

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...