Skocz do zawartości

Ciągłe resety Xiaomi Note 9 Pro z włożoną kartą SIM


tweant

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kolejne info w sprawie restartów: https://c.mi.com/thread-3704003-1-0.html

Co prawda wspomnieli tylko o użytkownikach ROM-u rosyjskiego, ale problem jest wszędzie, więc zapewne gdyby znalazł się ktoś, kto ma ten problem i ogarnia trochę angielski, to być może udałoby się to ogarnąć... Prawdopodobnie przez grupę na telegramie (choć zaglądnąłem tam i jest trochę martwa, ale być może coś by się dało zrobić?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie odpukać po kolejnej wymianie płyty (to już trzecia w tym tetefonie) w serwisie telefon chodzi już czwarty dzień bez najmniejszego problemu. nawet wczoraj automatycznie wskoczył sofcik 12.0.4. tym razem telefon reanimowali w SBE Polska a nie w ccs-e. mam nadzieję, że wreszcie będzie pracować stabilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowy Android 11

Ustawienia / Dodatkowe ustawienia / Region / wybrać Stany Zjednoczone

Ustawienia / O telefonie / Wersja MIUI / 3 kropki prawy górny róg / Ustawienia aktualizacji / wybrać Otrzymuj wczesne aktualizacje / cofnąć / sprawdźcie dostępność aktualizacji. Pojawi się 12.0.4 R..... Jako druga pojawi się 12.0.1Q.... z nowym Androidem 11

Może się okazać że od razu pojawi się 12.0.1Q....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TeQQ napisał:

Nowy Android 11

Ustawienia / Dodatkowe ustawienia / Region / wybrać Stany Zjednoczone

Ustawienia / O telefonie / Wersja MIUI / 3 kropki prawy górny róg / Ustawienia aktualizacji / wybrać Otrzymuj wczesne aktualizacje / cofnąć / sprawdźcie dostępność aktualizacji. Pojawi się 12.0.4 R..... Jako druga pojawi się 12.0.1Q.... z nowym Androidem 11

Może się okazać że od razu pojawi się 12.0.1Q....

U mnie raz że nie nic nie ma nowego z softu to dwa nie ma takiej opcji w ustawieniach aktualizacji :) z tego co kojarzę to w wersji global jest możliwość dostawania wcześniejszych wersji , ale na .eu niema nic takiego :) ale może komuś się uda dostawać jakaś nowsza wersję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz że nie nic nie ma nowego z softu to dwa nie ma takiej opcji w ustawieniach aktualizacji z tego co kojarzę to w wersji global jest możliwość dostawania wcześniejszych wersji , ale na .eu niema nic takiego ale może komuś się uda dostawać jakaś nowsza wersję
A może coś pomoże jak poklikasz szybko napis Wersja MIUI. Włącza to opcje programistyczne. Daj znać czy działa 9d8c2e044016fe025a52c8e49eeac798.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też niestety kupiłem ten telefon na początku lipca. Resetował się 2-3 razy dziennie, nawet w nocy jak nie był używany. Wysłany na gwarancję. Nie stwierdzili wady.. system wgrali od nowa.. czekam aż dojdzie aby sprawdzić cz to coś dało i znowu pewnie będę musiał im odesłać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.08.2021 o 11:07, Sebi Bastek napisał:

Dziś zmiana regionu na Szwajcarię i jest MIUI 12.5.1.0. Pozdro.

No proszę :) a u mnie zmiana na Szwajcarię , Szwecję , indie , Niemcy , Stany Zjednoczone , i coś tam jeszcze próbowałem i nic nie idzie :) wiec tylko czekać pozostaje :) chyba że ty masz wersję max/S a nie pro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty masz wersję global czy .eu ? Ani resety ani zmiana regionu nie pomaga :) no nic, poczekam sobie za nowa wersja , ale z drugiej strony dobrze wiedzieć że już powoli jest rozsyłana :)

a tak jeszcze nawiasem mówiąc , jak miałem wersję global , ale to chyba na a10 jeszcze , po zmianie regionu ale to np na indie lub honkong to z automatu dochodziły nowe apki , jakiś paypas czy coś takiego , teraz tego nie ma , nie żebym za tym tęsknił , ale to zauważyłem :P

Edytowane przez Ciutniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2021 o 21:05, WD40 napisał:

U mnie pobrało wersję EU. W ustawieniach aktualizacji musisz mieć włączone pobieranie wczesnych wersji, bo to co jest obecnie dostępne to moim zdaniem ciągle nie jest finalna wersja.  Gdyby był final, to pewnie by to ogłosili. Na razie jest stable beta dla EU i Rosji.

Nigdzie nie jest napisane że to wersja beta i po zmianie regionu na Szwajcarię od razu pobrało

IMG_20210828_201245.jpg.9e27073611c78e70fb66406afca10d6f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ja przesiadłem się na POCO X3 Pro 8/256, natomiast mogę powiedzieć, iże  Redmi Note 9 Pro używa moja żona i od czasu MIUI 12.0/12.5 restart był raz.

Co do nowego telefonu do od 10 dni chodzi jak burza.  Pozdrawiam ;-)

Edytowane przez Sebi Bastek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój telefon pracuje bez zarzutu. Zdarzyło się 2 razy w ciągu roku, że system wymusił restart, ale w każdym przypadku po niemal 30 dniach ciągłej pracy i jednocześnie otrzymuję sygnały, że system stracił stabilność. Jak do tej pory, wszystkie telefony z androidem zachowywały się dokładnie w ten sam sposób, jednocześnie tym częściej się restartowały im mniej pamięci posiadały. Uważam, że nie jest to nic niezwykłego.

Osobiście uważałbym też aplikacjami, które nie pochodzą z GPlay typu Super Tapety lub YT Vanced, oprócz deweloperów nikt nie wie co wyprawiają w systemie i oczywiście mogą być źródłem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Miałem problem z restartami podczas rozmów. W losowym momencie i nie przy każdej rozmowie, że tak powiem raz na tydzień (mało używam z funkcji telefonu). Po pół roku oddałem na rękojmię oczekując wymiany telefonu. Wymieniono mi płytę główną i póki co jest ok, natomiast telefon mam dopiero kilka dni po serwisie, więc w razie jakby problem występował to zrobię edit.

W sumie bałem się, że odeślą mi telefon z serwisu z dopiskiem że "wszystko jest ok" z racji tego, że problem pojawiał się sporadycznie, ale się udało, więc polecam oddawać na gwarancję póki można i powoływać się, że w internecie często ludzie opisują restartowanie w tym modelu i że to nie wina softu...

 

Edit: Na dzień dzisiejszy (czyli 2 miesiące po naprawie...) sprawa wygląda tak: 4 tygodnie po naprawie cieszyłem się że już ten problem nie występuje. Niestety po 4 tygodniach podczas rozmowy znów restart. Wygląda jakbym miał mniej restartów niż przed naprawą ale nadal one występują więc jestem ciągle niezadowolony z tego telefonu. Prawdopodobnie zmienię soft na miui polska z nadzieją że coś to zmieni, a jak nie to będę szukał nowego telefonu.

Edytowane przez Przemkek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 12.12.2021 o 19:03, Przemkek napisał:

 

Pytanie do kolegi wyżej, wysyłałeś jakieś nagranie gdzie masz udokumentowane restarty ? Mam taki sam problem z RN9 Pro, tel kupiony od chińczyka (więc nawet nie wiem czy jest gwarancja, wersja global :) ) gdzieś w lipcu 2020. Po pół roku zaczął się restartować w trakcie rozmów, czasem po 2 minutach, czasem po 2 godzinach, ale nie za często to jakos się nie przejmowałem, teraz powoli kończy się "gwarancja" i chciałem go wysłać na serwis, ale nie wiem czy bez nagrania restartu jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest, na forach piszą, że CSS przyjmuje telefony z Gearbest i Banggood o ile są w wersji Global (ten był kupiony na Banggood)...

 

Co do aktualizacji to bez różnicy, na każdym miui miałem to samo, był tez przywracany 2 razy do ustawień fabrycznych.

Edytowane przez KabelW5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Telefon wrócił z CSS, nic nie zostało naprawione (wg. nich tel. sprawny, restart nastąpił już w ciągu 1h od odebrania tel. od kuriera :) ), dodatkowo otrzymałem w prezencie kilka głębszych rys na szkle (tel. wyjechał w stanie idealnym, wrócił z adnotacja, że jest porysowany :) ).Kolejny produkt Xiaomi, który nie jest w stanie działać prawidłowo dłużej niż rok.

Edytowane przez KabelW5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KabelW5 Chyba trochę dramatyzujesz mam Redmi Note 4, którego używa nadal moja żona szkiełko zabezpieczające wymieniałem jej już z 8 razy :), bo ona jest bardzo zręczna i nadal działa bez problemu więc jak widać może działać więcej niż rok prawidłowo. Trafiłeś na kiepski egzemplarz i wybrałeś nie najlepszy model znany z dużej ilości egzemplarzy z rozwarstwiającą się płytą główną. Pech po prostu pech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...