Skocz do zawartości

Ciągłe resety Xiaomi Note 9 Pro z włożoną kartą SIM


tweant

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zamówione integnetowo z Media Expert, na fakturze widnieje TERG S.A.
Data na pudełku 11.2020
Wersja 128GB

Po włączeniu lokalizacji po 3 godzinach się zresetował, wcześniej leciał bez problemów.

Kilka dni temu próbowałem się dodzwonić do serwisu, ale w NFZ szybciej by telefon odebrali

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=48634]Kanio[/mention] Proline. Dwaj koledzy z Aliexpress i koleżanka z RTVEuroAgd.
A weź ich namów żeby będąc na LTE załączyli lokalizację i odpalili mapy Google.

Mam kolejnego ze znajomków co łyknął te padakę, kupował między Wigilią a nowym rokiem w eurortv i ... u niego problem nie występuje jak u innego kumpla co kupował przed Wigilią też w eurortv.
Jedno jest pewne to nie jest problem softu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Edit. Też pamięć 64



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w salonie orange w abonamencie. Importer Ingram Micro. Data na pudełku 10.2020. Producent przecież bardzo dobrze wie o tej usterce ale jaja sobie z nas robi. Już go testowałem na wszystkie sposoby. Restartuje się zawsze z włączoną lokalizacją kiedy przełącza z automatu sieć z LTE lub H+ na 3G. W każdej sieci. Na trybie sieci 3G działa bez problemu. Ale to nie jest rozwiązanie. Już drugi raz poleciał na gwarancję do CCS Krzak. Teraz jak przyjdzie niesprawny to lecę do Salonu Orange z takim pismem, które przygotowałem. Możecie sobie skopiować z załącznika

GOTOWE.rtf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Netoper napisał:

WD. No tak, tylko czy mają LTE+lokalizacja?
Widziałeś to na własne oczy czy z ich opowieści?

Dokładnie. W sumie cholera wie jak z NFC bo nawet nie wiem co to jest. Może też nie działa. Jak czytałem na innych forach albo w grupach na fejsbuku to podczas korzystania z NFC też restartuje. Zastanawiam się cały czas dlaczego w serwisie wymienili złącze USB? Mamie powiedziałem to sama stwierdziła że co to ma do tego gdzie się kabel do ładowania wkłada...Nawet kobieta 60lat nie dała się wrobić. Co chwilę serwis dostaje telefony z tymi samymi objawami i wariata strugają... Co za ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Netoper napisał:

WD. No tak, tylko czy mają LTE+lokalizacja?
Widziałeś to na własne oczy czy z ich opowieści?

Ja mam LTE + lokalizację non stop. Po zakupie miałem restarty 2, 3 razy dziennie. Po aktualizacji kilku aplikacji systemowych restart zdarzał się raz na kilka dni, po aktualizacji do MIUI 12 problem po prostu zniknął. Urządzenie działa jak należy w każdym aspekcie. Telefon kupiony w tej całej smart wyprzedaży na Allegro. Data na pudełku bodajże 07.2020 (mam gdzieś w szafie, nie chce mi się grzebać), wersja global. Dystrybutor? Nieznany/Allegro.

To jest loteria i u jednych jest to problem softwearowy u innych sprzętowy, a innym w ogóle nie występuje od nowości.

Edit: z NFC też korzystam prawie codziennie i również nic się nie dzieje ;) Włożona karta sim i karta pamięci (zamierzam wymienić na bardziej pojemną). Po włożeniu drugiej karty SIM też nic się nie działo od aktualizacji do MIUI 12.

Edytowane przez LeBomB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to penis wie o co chodzi,. Ja mam pewność że problem jest nie w sofcie ( bo na tym samym romie są działające egzemplarze jak i sporo wadliwych) tylko w sprzęcie, tylko ciężko dojść o co chodzi, bo wiadomo że fony, (wszelakie) nie są składane na jednej linii, tylko na różnych i w różnych miejscowościach. Do tego dochodzi dostawa podzespołów/komponentów ( i to też z różnych fabryk/dostawców.
A my szare żuczki, nie jesteśmy w stanie wymacać kto dostarcza poszczególne moduły.
W każdym razie dziewiątkę Xiaomi schrzanilo.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Netoper napisał:

WD. No tak, tylko czy mają LTE+lokalizacja?
Widziałeś to na własne oczy czy z ich opowieści


 

Ja mam włączoną lokalizację cały czas, lte automatyczne, korzystam często z map, telefon sprawnie przełącza się między trybami sieci również w roamingu krajowym. Nie mam restartów.

Tak sobie przypominam, że swego czasu wiele problemów z telefonami generowały karty pamięci, być może tu jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rower górski napisał:

Tak sobie przypominam, że swego czasu wiele problemów z telefonami generowały karty pamięci, być może tu jest problem?

Nic z tego. Z kartą czy bez, z kartą sim różnych sieci ciągle to samo. Od nowości był na miui 11 i problem był, na miui 12 także. Bez aktualizacji aplikacji problem był. Z aktualizacjami też był. Problemu nie ma tylko w trybie sieci 3G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, WD40 napisał:

@MarcoAurelio Jakim cudem działa Ci GPS we wnętrzu budynku?

u mnie odkąd pamiętam to w każdym telefonie działał mi GPS wewnątrz budynków. W nokii E51 z modułem GPS, W Nokii Lumia 520, Nokia Lumia 640, Redmi 4X, Samsung J5. Zawsze GPS działał wewnątrz budynków. Nigdy nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MarcoAurelio napisał:
   


To niech ktoś mi powie gdzie w tym telefonie jest Galileo poza papierem???
Dla pewności sprawdziłem u żony na LG i ma Galileo
 

https://mi-home.pl/telefony-redmi/redmi-note-9-pro-6gb-128gb-interstellar-grey

Nie ma Galileo.

Z tego co czytam, to jedne wersje mają obsługę Galileo inne nie, ale od czego to zależy to nie wiem.

 

Na stronie globalnej już jest że ma Galileo

https://www.mi.com/in/redmi-note-9-pro/specs/

 

Wychodzi na to, że opcja jest zablokowana tylko programowo, bo Snapdragon 720G obsługuje Galileo.

Edytowane przez zoltan78
Usunięcie screena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się powołam na niezgodność towaru z opisem? Galileo miało być a go nie ma? To myślicie, że powinno przejść?

Wziąłbym Realme 6 albo Note 8 Pro
Macie jakieś doświadczenie z tymi modelami? Czy Aparaty są takie jak w note 9 pro czy gorsze? Chodzi o podstawowy i zdjęcia portretowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, WD40 napisał:

@MarcoAurelio A jakie praktyczne ma zastosowanie Galileo? Jakie aplikacje używają tego systemu?

"Galileo – europejski system nawigacji satelitarnej, uruchomiony 15 grudnia 2016[1][2]. System jest równoważną alternatywą do amerykańskiego systemu GPS, rosyjskiego GLONASS i chińskiego Beidou, lecz w przeciwieństwie do nich będzie kontrolowany przez instytucje cywilne. Jego zaletą i powodem, dla którego ma być konkurencją i uzupełnieniem GPS-u, jest mniejszy promień błędu (ma on wynosić ok. 1 m na otwartej częstotliwości i ok. 10 cm na częstotliwości płatnej)."



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, brawo napisał:

To że jakiś tam program nie wykrywa, to wcale nie oznacza, że go nie ma. Nie musi działać. Być może w innym regionie na innym oprogramowaniu telefonu działa.

Żaden program nie wykrywa, co oznacza, że system na tym telefonie nie działa. Czy jest to nie wiem, ale faktem jest, że nie działa, mimo zapisów na stronie sklepu, że system w telefonie jest.
Galileo jest systemem europejskim, ja jestem w Polsce i tu z pokryciem systemu nie ma problemu, więc powinien działać bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, WD40 napisał:

@MarcoAurelio Pytałem o praktyczne zastosowanie a nie teorię. Umiem użyć Google by sprawdzić definicję. Nie znalazłem za to żadnego rozsądnego wdrożenia tego systemu i dlatego dopytuję czy coś przeoczyłem?!

 

System nie jest uzależniony od żadnej armii i przynajmniej w teorii, jak Prezydenci USA, Rosji i Chin wcisną guzik wyłączenia, to pozostanie ci niezależne Galileo.
I wcale nie jest to takie nierealne, bo kilka lat temu w GPS mieszali i dokładność miałeś paru kilometrową, wprawdzie czasowo, ale jednak.

I między innymi dlatego właśnie system został stworzony, aby Europa była w tym przypadku niezależna od innych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WD40 napisał:

@MarcoAurelio Użytkownicy RN9P są zależni od fanaberii Xiaomi, który zablokował Galileo w tym modelu.

Nie mamy pańskiego Galileo! I co Pan nam zrobi?!


https://piunikaweb.com/2020/08/07/xiaomi-redmi-note-9-pro-galileo-support-was-never-there-as-marketed/

Właściwie to jest doskonały pretekst do zwrotu z tytułu rękojmi.

Dokładnie tak.
Na stronie sklepu jak byk widnieje obsługa Galileo, a go nie ma. 

"Nawigacja

Odbiornik GPS Tak
System nawigacyjny A-GPS, BEIDOU, Galileo, GLONASS, GPS"


Inaczej napisali w przypadku np LG K61 (który posiada większość systemów)


"Nawigacja

Odbiornik GPS Tak
System nawigacyjny A-GPS"

 

 

 

 

Cholernie pasuje mi ten telefon i praktycznie wszystkie funkcje w nim zawarte i nie chciałbym się z nim rozstawać.
Jednak jak mam liczyć na wysyłkę do serwisu i na wymianę płyty głównej i sprawdzać czy coś pomogło czy nie, to chyba jednak powołam się na niezgodność towaru z opisem i niech oddają kasę, zainwestuje w coś innego co stabilnie działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w Media Expert i już wysłałem zgłoszenie rękojmi na stronie sklepu.
Dołączyłem im do zgłoszenia zrzut ekranu i napisałem, że przy zakupie kierowałem się głównie dostępnością systemów satelitarnych które urządzenie obsługuje, a brak galileo jak dla mnie dyskwalifikuje tego smartfona z użytku.

To może być jedyna opcja, gdy ktoś nie chce użerać się z serwisem i zastanawiać czy naprawią czy nie.

Jak na stronie waszych sklepów jest informacja o Galileo, to faktycznie róbcie screenshoty i działajcie.
Ja mam status: Przyjęto zgłoszenie, więc czekam na rezultaty

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...